Plstený klobúk je nadčasovým módnym doplnkom. Zistite prečo!

Klobúk alebo čiapka je dôležitým módnym doplnkom, ktorý má praktický a estetický, ako aj spoločenský význam. Pokrývky hlavy sú dosť rozmanité a hrajú dôležitú úlohu v histórii módy, ktorú, bohužiaľ, v tomto článku nemôžeme sledovať. V dnešnom príspevku by sme chceli trocha viac informovať o plstenom klobúku a najmä o buřinku.

Plstený klobúk – nevyhnutnosť v ženskom šatníku

Plstená čiapka farebné klobúky pokrývky hlavy

Čo je cítiť?

Najprv odpovieme na otázku, čo to vlastne pocit je.

Plsť je materiál s dlhou históriou. Je to univerzálny materiál. Na priemyselné použitie sa plsť vyrába v továrňach, ale v minulosti sa spracovávala ručne. Plsť môže pozostávať iba z vlny (ovčie, ťavie a kozie vlasy) alebo vlákien z kožušiny iných zvierat, ako sú bobry a králiky.

Keď sú tieto vlákna navlhčené, stlačené a ďalej spracované valcovaním, tepaním alebo trením, pohybujú sa a vzájomne sa zamotávajú. A tak tvoria to, čo je známe ako plsťová tkanina.

Pôvod plsti nie je známy, ale predpokladá sa, že pochádza z prehistorických čias v Strednej Ázii. Plsť bola pravdepodobne objavená pomocou vlny na zmäkčenie miest na spanie.

Vlna sa pri praní často zmenšuje, pretože vlákna sú matné

Klobúk z plsteného materiálu z plsti z bieleho plsti

Výhody plsti

teplo

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností plsti je jej teplo. Pretože vlákna sú počas procesu plstenia prepletené a nie sú navzájom prepletené, nie sú medzi vláknami žiadne malé medzery, ako sa často vyskytujú pri tkaní. Oblečenie z hustej plsti je odolné voči poveternostným vplyvom, dokonca aj vo vetre a chlade. Plsť je výborný izolant a odev má tendenciu zadržiavať telesné teplo.

Odolnosť

Plsťové oblečenie môže pri správnej starostlivosti o odev a ochranu pred škodcami dlho vydržať. Plsť je bez vrások, takže oblečenie môže pôsobiť sviežo aj po častom používaní. Plsť je odolnejšia voči oderu ako ostatné vlnené tkaniny, akými sú tvíd a kepr.

Plsť je dobrý izolátor. Je odolný voči vetru a dažďu

čierny plstený klobúk s plstenou dámskou módnou pokrývkou hlavy

Plsť sa dá krájať a netrhá sa. Hustý filc je pozoruhodne silný a nedá sa preraziť šípmi. Túto vlastnosť v minulosti ocenilo mnoho bojovníkov, a preto sa v tom čase plsť používala na ľahké štíty a brnenie. Tenká plsť sa pri natiahnutí môže roztrhnúť, ale hustú plsť je možné natiahnuť a tvarovať do rôznych tvarov, ako sú klobúky, čižmy a tašky.

Bowler hat – tuhý okrúhly plstený klobúk

Bowler hat sa v nemčine nazýva melón a je to zaoblený plstený klobúk. Bowler hat bol prvýkrát vyrobený v roku 1849 pre Edwarda Coke, britského vojaka a politika. Nový model klobúka má u výrobcu klobúkov Lock & Co. zo St. James’s poverený ako druh ochrannej prilby. Klobúk je priliehavý a má nízku korunu, takže môže chrániť hlavy strážcov. Predtým, ako bol bowler klobúk navrhnutý, mali strážcovia príliš vysoké valce, čo bolo nepraktické a nebezpečné..

Plstená čiapka, plstená buřinka, buřinka, pánska módna pokrývka hlavy

Vo viktoriánskej dobe bol buřinka klobúkom robotníckej triedy. Až neskôr sa stal obľúbeným u stredných a vyšších tried vo Veľkej Británii, najmä u štátnych zamestnancov, bielych golierov a bankárov. Dôstojníci Kráľovskej stráže ich stále nosia ako súčasť svojej uniformy. V Spojených štátoch bol bowler klobúk najobľúbenejším klobúkom na Západe a bol ešte obľúbenejším Cowbojský klobúk alebo sombrero. Bowler hat bol veľmi cenený, pretože je priliehavého strihu a stojí pevne na hlave aj pri silnom vetre.

Plstený klobúk je dnes módnym doplnkom pre mužov i ženy

Plstený klobúk je dnes nadčasovým módnym doplnkom pre mužov aj pre ženy, ktoré si potrpia na módu. V tomto zmysle melón stále predstavuje sofistikovaný britský štýl. Potom, čo bol klobúk po desaťročia obľúbeným mužom, bol tento klobúk znovu objavený pre ženy. Daruje ženám, ktoré si uvedomujú módu, jednoduchý módny doplnok, ktorý je univerzálny a hodí sa takmer ku každému oblečeniu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by plstený klobúk nemal vo vašom šatníku chýbať.

  • Bowler hat dodá vášmu outfitu to isté

Čierne tričko a ležérny sveter sú jednoduché oblečenie na každý deň, ktoré nie je nevyhnutné postrehnúť, ale je praktické a pohodlné. Váš jednoduchý outfit môžete doplniť a okoreniť elegantným plsteným klobúkom.

Melón je skvelým doplnkom vášho každodenného oblečenia

Plstená čiapka plstenej dámskej módy

  •  Bowler hat je možné kombinovať aj s elegantnými šatami

Ak máte chuť obliecť sa a obliecť si elegantné šaty, ale nechcete byť prezlečená, môžete si obliecť aj buřinku. Dá sa kombinovať nielen s ležérnymi, ale aj s elegantnými outfitmi.

  •  Bowler hat je klasika

Do buřinky sa rozhodne oplatí investovať, ak nie pre svoju univerzálnosť, ale pre to, že nikdy nevyjde z módy. Bridgette Bardot nosila buřinku v päťdesiatych rokoch minulého storočia a dodnes ju nosia známe osobnosti ako Meagan Good, Mischa Barton, Rihanna a Beyonce..

Plstené klobúky, plstený materiál, pokrývky hlavy

Ak by ste chceli mať plstený klobúk, budete s HUT.de určite nájdete to, čo hľadáte! Dúfame, že si nákupy online užijete! Nestrácajte čas a užite si nádherný jesenný čas!

Oblečenie z plstenej čiapky, dámska móda, ležérne oblečená pokrývka hlavy