Prehľad 20 najlepších halloweenskych filmov na serveri Netfix – 2. časť

Ak je Halloween vašim obľúbeným jesenným festivalom, máme pre vás niekoľko skvelých nápadov. Siahajú od kulinárskych ponúk, obsahujú mnoho dekorácií a vďaka tomuto článku – super vzrušujúce halloweenske filmy. Zvlášť ak ste fanúšikom hororu a sci -fi, bola by to vhodná príležitosť na to, aby ste si vo voľnom čase pozreli skvelé filmy. Vybrali sme pre vás 20 skvelých titulov od spoločnosti Netfix. Prvých desať nápadov nájdete v našom prvom článku na túto tému. Tu je našich desať ďalších skvelých filmových ponúk!

Van Helsing – jeden z dobrých hororov s historickým pozadím

halloweenske filmy od helsinga

Halloweenske filmy s mystickou tematikou – Van Helsing – 2004

Ak vás baví sledovanie halloweenskych filmov, ktoré sú okorenené trochou mystiky, Van Helsing by bol pre vás ideálny. Režisérom tejto už klasickej inscenácie je Stephen Summers. Zahrnuté je tiež veľa histórie a úvah o tom.

Pretože dej nás prenáša z Vatikánu do do krajiny Draculas. Určite je to skvelý film pre divákov, ktorí majú radi intelektuálne výzvy.

Scream je akosi vždy na zozname najlepších halloweenskych filmov!

halloweenske filmy wes craven

Scream – 1996

Ďalší filmový názov v našom zozname halloweenskych filmov je už tiež veľmi známy a je akýmsi klasikom. Ide o Scream od známeho režiséra Wesa Cravena. Existuje niekoľko epizód tohto filmu a sú celkom odlišné. Všetky však majú jednu vec spoločnú – nielen že sú desivé, ale kladú aj veľmi hlboké otázky o americkej spoločnosti.

Videli ste už tento horor? Ak nie, potom môže byť tento jeseň ten pravý čas na to!

halloween filmy nápad minulého leta

Viem, čo si robil minulé leto – 1997

Viem, že to, čo si robil minulé leto, bolo inšpirované Screamom. Tento film pochádza z roku 1997 a režíruje ho Jim Gillespie. V noci po promócii spôsobia tínedžeri nehodu, pri ktorej je zabitý človek. Vystrašení skrývajú telo. Je však obeť skutočne mŕtva a ako tento príbeh odteraz zmení váš život?

Romantika mohla byť prítomná aj v hororoch!

téma filmov o halloweenskej dedine

Obec – 2004

Tento dobrý hororový film režíruje M. Night Shyamalan. Nakrútil aj film „Šiesty zmysel“, ktorý tiež predstavíme v nasledujúcich riadkoch. Je to o dedine, ktorá na prvý pohľad vyzerá, že vedie veľmi uvoľnený a jednoduchý život. Ale inak to vyzerá, keď zistíte, že v lesoch okolo nich sú také hrozné bytosti, o ktorých sa ani neodvažujete hovoriť. Odvážna žena však prejde lesom, aby zachránila život svojmu milencovi. Horor a romantika v jednom? Bola by to dobrá kombinácia pre váš halloweensky filmový večer alebo nie?

Zavraždila Lizzie Borden svojich rodičov? Zistite to v tomto dobrom horore!

halloween filmy skvelý nápad ricchi

Lizzie Borden vzala sekeru – 2004

Ďalší z halloweenskych filmov je z roku 2004. Je to vynikajúca filmová produkcia pre tých, ktorí radšej sledujú životopisné horory než tie, ktoré sú založené výlučne na beletrii a fantázii. Lizzie Borden je historická postava, ktorá je spájaná s jednou z najznámejších dvojitých vrážd v histórii USA. Údajne zabila svojho otca a nevlastnú matku. Lizzie bola najskôr podozrivá a potom oslobodená. Ale bolo to zo strany úradov skutočne správne rozhodnutie? Pozrite sa, ako je na túto otázku zodpovedaná vo filme režiséra Nicka Gomeza!

Skutočne krvavý horor, ktorý však má aj niekoľko vtipných momentov

halloweenske filmy

Nezabíjajte to – 2017

Riaditeľom spoločnosti je Mike Mendez a toto je jeden z dobrých hororov z roku 2017. Komédia a horor sa tu prelínajú na mnohých miestach – myšlienka, ktorá vám nielenže prinesie horor, ale aj včasné povzbudenie pre Helloween. Ale scenár je strašidelný – putujúci démon premení malú dedinu na krviprelievanie – nie každý to môže sledovať.

Existuje niekoľko dobrých hororov so živými bábikami. Tu je jeden!

tematické školské halloweenske filmy

Chlapec – 2016

Chlapec je jednou z novších amerických filmových produkcií, ktoré by sme vám chceli odporučiť prostredníctvom nášho zoznamu halloweenskych filmov. Režisérom filmu je William Brent Bell. Rodina, ktorá prišla o syna, sa ho snaží nahradiť bábikou. Dokonca si na to najmú opatrovateľku. Časom sa však ukazuje, že táto bábika – Chlapec, žije. A pácha vraždy …

Rozprávanie o posmrtnom živote môže byť strašidelné, ako ukazujú niektoré dobré horory

willis výroba halloweenskych filmov

Šiesty zmysel – „Šiesty zmysel“

Šiesty zmysel je skôr hororovým filmom pre tých, ktorým prídu príbehy života v Jeseits strašidelné. V skutočnosti tu ide o to, zvážiť, do akej miery je možné dôverovať vlastným racionálnym koncepciám a myšlienkam. Slávny psychológ zaobchádza s chlapcom, ktorý si myslí, že môže hovoriť s mŕtvymi. Nakoniec sa ukáže, že chlapec skutočne hovorí pravdu. Psychológ nedávno zahynul a je úlohou jeho “pacienta” pripomenúť mu to a naučiť ho, ako sa s tým vysporiadať.

Ísť do ríše mŕtvych zastaviť démona? V tomto filme sa to stáva!

myšlienka hororových bojovníkov helloween

The Frighteners – Lord of the Spirits 1996

Nejako to v našom zozname hororových filmov začalo byť príliš vážne a zároveň strašidelné … Chceme tu preto uviesť niečo, čo sa končí trochu optimistickejšie. Film The Frighteners je o úmyselnom a vedomom prekračovaní hraníc medzi týmto a druhým svetom. Je o človeku, ktorý rozvinul tento talent a chce ho použiť na záchranu ľudských životov ohrozených zlým duchom.

Čo sa môže stať v biologicky otrávenej oblasti?

halloween filmy aktuálne nápady

Zničenie – 2018

Nakoniec máme veľmi aktuálny nápad, že by ste sa mohli pre Helloween skutočne dostať von z domu a vziať vás do kina! Takže sa trochu odkloníme od témy Netfix! Je to film Zničenie z toho roku. Vychádza z prvej knihy trojdielneho románu Jeffa Van der Meera a je to rovnomenný román spisovateľa sci-fi Alexa Garlanda. Aby pochopila, čo sa stalo jej manželovi, navštívila oblasť známu ako Area X. Je jediná, ktorá prežila, a ako taká musí odpovedať, čo sa tam vlastne stalo..

Prajeme vám skvelú Helloween a veľa nádherných filmových večerov!