Prehľad 20 najlepších halloweenskych filmov na serveri Netfix – 1. časť

Ako prekonáte smútok z toho, že krásne leto sa už skončilo? Je ľahké to zvládnuť, tešiť sa na krásne jesenné a zimné chvíle, ktoré prídu, však? Halloween je určite príležitosťou pre mnoho ľudí. A opäť je to dobrá výhovorka, keď si večer môžete pozrieť pekné filmy, ktoré sa k téme hodia. Zoznam halloweenskych filmov na Netflixe preto považujeme za veľmi dobrý nápad na voľný čas. Pozrite sa na tieto a tiež komentáre k nim!

Akékoľvek hororové filmy podľa skutočných príbehov?

halloweenske filmy sú založené na skutočných príbehoch

Halloweenske filmy k skutočným príbehom. Príklad – Návšteva – 2013

The Visitation je americký horor z roku 2013. Režisérom je James Wan a vychádza z dokumentov zo skutočného hororového príbehu. Film mal v roku 2016 aj svoje pokračovanie – Návšteva 2. Film je ideálny pre každého, koho zaujímajú a paranormálne udalosti exorcizmus záujem.

The Vault kombinuje krimi a charakteristiky dobrých hororových filmov!

halloweenske filmy známych hercov

The Vault – 2007

Dan Bush je režisérom ďalšieho z halloweenskych filmov, ktoré by sme vám chceli predstaviť. Táto filmová produkcia je úplne nová – od roku 2017 a nesie názov The Vault. Veľkému a premyslenému zločinu zabráni mystický človek v maske a povedie k nevysvetliteľným udalostiam, ktoré sa bez stopy skončia vraždou.

halloweenske filmy strašidelná téma

Chuckyho kliatba – 2013

Tento film v preklade do nemčiny znamená „Chuckyho kliatba“. Od roku 2013 (rok vzniku) si nachádza stále viac nových fanúšikov. Minulý rok sme dokonca mali pokračovanie. Strašidelná bábika Chucky je doručená do rodinného domu Nico a Sarah Pierce. Členovia rodiny sú zabíjaní jeden po druhom. Za všetkým stojí pomsta človeka, ktorého duša sa usadila v bábike …

Zrkadlá a paralelné svety – obľúbená téma v halloweenskych filmoch!

halloweenske filmy pre deti

Coraline – tajomstvo zrkadla

Tento veľký horor bol natočený podľa románu Neila Gaimana. Malá Coraline sa nudí, pretože jej rodičia majú vždy čo robiť. V zrkadle objaví alternatívny svet, v ktorom všetko vyzerá na prvý pohľad úplne normálne. Čokoľvek, čo sa na prvý pohľad zdá byť také krásne, sa nakoniec ukáže ako celkom nebezpečné. Vždy aktuálny film z roku 2009.

Ak milujete halloweenske filmy s dobrým koncom a humorom, Scooby Doo by bol pre vás!

halloweenske filmy s humorom

Scooby Doo

Ak chcete písať o klasike hororov, potom určite musíte spomenúť Scooby-Doo. Tento film sa vyrába od roku 1969 a záujem oň zostáva. Joe Rubie a Ken Spears spolu s talentovaným maliarom animovaných postáv Iwaom Takamotom vytvorili prvú inscenáciu pre spoločnosť Hanna Barbara Productions. Táto filmová séria je ideálna pre každého, kto má rád sledovanie hororových filmov s dobrým koncom a odhalenými záhadami. A samozrejme pre všetkých, ktorí radi sledujú animované filmy.

Rozhovor s upírom – dobrý tip pre fanúšikov dobrých hororových filmov a psychodrámy

halloweenske filmy s Tomom Cruisom

Rozhovor s upírom – Rozhovor s upírom -1994

Ďalšou klasikou, ktorá sa hodí do nášho zoznamu najlepších halloweenskych filmov, je produkcia „Rozhovor s upírom“ z roku 1994. Tento film režíruje Neil Jordan. Príbeh je založený na románe Anne Riceovej zo 70. rokov minulého storočia. Šľachtic sa zmení na upíra a film ukazuje jeho dobrodružstvá v novom strašidelnom živote mŕtveho. Z psychologického hľadiska je to o jeho pokusoch zostať dobrou bytosťou v krutom svete.

Duše – také hororové filmy by mohli popísať skutočné nebezpečenstvá, ktoré stoja pred ľudstvom?

halloweenske filmy meore

Duše – 2013

Pôvodný názov ďalšieho halloweenskeho filmu je „Hostiteľ“. Okrem strašných príbehov je kladený dôraz aj na sci -fi. Nechýbajú ani romantické chvíle. V ľudských telách sa usadzujú mimozemské duše. Niektorým sa však proti tomu dokáže brániť a urobiť Zem takou, aká bola kedysi.

Príbehy Stephena Kinga sú vždy dobrým základom pre skvelé horory!

halloweenske filmy podľa Stevena Kinga

Deti hnevu – 1977

Pôvodný názov tejto filmovej produkcie je Deti z kukurice. Toto je veľmi populárne, aj keď bolo vytvorené už v 80. rokoch. Dej je založený na rovnako populárnej poviedke Stephena Kinga. Režisérom inscenácie je Fritz Kiersch. Po náboženskom rituáli prebieha u detí revolúcia, pri ktorej sú zabití všetci dospelí. Ako ďaleko môže táto hrôza pokračovať?

Kanibali v Texase – to určite znie sľubne pre fanúšikov neobvyklých filmov Helloween? 

halloweenske filmy vyzerajú strašidelne

Texaský masaker reťazovou pílou – miska na krv v Texase

Príbeh sa odohráva v Texase a zároveň je o ľudožrútoch. Skutočne vzrušujúca fúzia rôznych osudov a hororových scenárov. Veľmi dobrá inscenácia pre každého, kto rád hľadá v rôznych hororových príbehoch čisto psychologický význam. Len jedna obeť uniká ľudožrútom a sú nimi zničení. Kto by to mohol byť?

Úvahy o viere v podobe hororu? Prečo nie??

halloween filmy nápad labute

Žať

The Messengers of the Apocalypse je pôvodný názov posledného z hororových filmov z prvej časti nášho článku. Inscenácia pochádza z roku 2007 a je od Stephena Hopkinsa. Bývalý kresťan musí znova nájsť svoju vieru, aby dokázal prekonať niečo skutočne zlé. Skutočne silne kritizovaná filmová produkcia, ktorá stojí za to práve z tohto dôvodu!

Považujete naše nápady na Halloween filmy za vzrušujúce a zaujímavé? Potom si prečítajte aj druhú časť nášho článku!