RC autá – vášeň, dokonalosť a čistý adrenalín!

Diaľkovo ovládané alebo tiež nazývané RC autá sa v súčasnej dobe určite vracajú a opäť sa tešia veľkej obľube medzi automobilovými fanúšikmi, pretekárskymi fanatikmi a fanúšikmi. Organizuje sa množstvo pretekov automobilov RC a klubové majstrovstvá sa konajú na hladkých tratiach alebo v ťažkom teréne. Stále sa mu hovorí – stavanie a závodenie s RC modelmi. Je to vzrušujúci koníček, pri ktorom mužské srdce bije rýchlejšie, pretože skutoční chlapi ho niekedy len radi nechajú roztrhnúť. Modely automobilov sú miniatúrnymi technickými dielami a poskytujú vášnivému výrobcovi modelov alebo milovníkom automobilov súčasne zábavu z jazdy, akciu a čistý adrenalín. Tu je všetka vášeň a dokonalosť staviteľov v modeli, ktorý sa v závislosti od dizajnu a rozsahu veľmi približuje pôvodnému vozidlu. Je to zážitok z motoristického športu v malom rozsahu, ktorý je úplne autentický.

Možno ste sami infikovaní touto vášňou bohatou na andrenalín, alebo je váš partner alebo dobrý priateľ dlho veľkým fanúšikom RC modelársky šport? Potom je to určite veľmi horúca téma na rozhovory a prekvapenia, ktoré si vy aj ten druhý určite môžete užiť. Najmä pokiaľ ide o nápady na darčeky pre fanúšikov pretekov a milovníkov rýchlosti, RC autá a príslušné príslušenstvo sú jednoducho ideálne.

závodné auto onroad RC autá hladká trať

RC autá: Toto vám uľahčuje rozhodovanie o kúpe

Pred kúpou RC auta alebo vhodného príslušenstva k nemu by ste si mali položiť niekoľko zásadných otázok. Totiž: aký typ auta chcete mať alebo rozdať? Respektíve: Ktoré auto na diaľkové ovládanie už príjemca má? Je to začiatočník alebo s tým už získal skúsenosti. Má slabosť na ručné práce a ručné práce alebo je netrpezlivý typ, ktorý chce iba hneď odísť a nemá nič spoločné so samotnými súčiastkami do auta?

To všetko sú veľmi dôležité ukazovatele, pretože rádiom riadené RC modely automobilov sú k dispozícii vo všetkých variantoch a mierkach. Takže ste rýchlo rozmaznaní z výberu. Preto by sme vám chceli v nasledujúcich riadkoch ponúknuť malý návod na RC autá, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o kúpe. Ocenia to najmä laici medzi vami. Začnime teda!

rc autá závodná súťaž model budova šport

ONROAD ALEBO OFFROAD?

Je to zásadná otázka, ktorej odpoveď je pri výbere typu auta zásadná. Podobne ako pri kúpe originálneho auta by ste už mali vedieť, kde sa v zásade jazdí s RC autom. Na hladkej trati alebo mimo nej? Záleží na tom, či si vyberiete napríklad efektné závodné auto alebo RC buginu alebo truggy. Na rozdiel od závodného auta sú tieto dva robustnejšie a majú oveľa väčšiu svetlú výšku ako chladné rýchliky, ktoré však na rozdiel od asfaltu dosahujú optimálnu rýchlosť..

RC monster trucky sú tiež veľmi obľúbené a fungujú rovnako dobre ako na cestách, tak v teréne. Tieto pozoruhodné RC autá, pôsobivé a stabilné, zvládnu každý nerovný terén a tiež zaistia vysokú rýchlosť na svahoch. Crowlery sú ďalším veľkolepým variantom diaľkovo ovládaných automobilov. Títo horolezci milujú výzvy a náročné cesty. K dispozícii sú samozrejme aj krátke nákladné autá, rockoví pretekári a ďalšie RC autá.

Potom by ste sa mali rozhodnúť o vhodnej mierke RC auta. Môže to byť 1:36, 1:28, 1: 18/16, 1:12, 1:10, 1: 8 alebo 1: 5 – v závislosti od predchádzajúcich znalostí, rozpočtu a dostupného úložného priestoru.

offroad truggy buggy rc autá závodné

Aký motor a aký typ pohonu?

Pokiaľ ide o motory, máte v zásade dve možnosti – spaľovací motor alebo elektrický motor. Prvý beží na modelové stavebné palivo alebo tiež nazývaný nitro a druhý potrebuje výkonné pohonné batérie-buď nikel-kovové hybridné články, moderné lítium-iónové batérie alebo lítium-polymérové ​​batérie. Rovnako ako bežné autá, aj RC autá sú ponúkané s pohonom dvoch alebo štyroch kolies.

No čo je lepšie Nitro alebo elektrický?

Oba majú jednoznačne svoje výhody aj nevýhody a odpoveď na túto otázku závisí predovšetkým od vášho vlastného vkusu, predchádzajúcich znalostí a skúseností. Napríklad nitro sú pri jazde oveľa realistickejšie, ale na druhej strane sa dajú dosť ťažko uložiť. Musíte počítať s vyššími prevádzkovými nákladmi, pretože oxid dusný je pomerne drahý a tiež sa pomerne rýchlo spotrebuje. Táto látka je tiež veľmi toxická a mali by ste s ňou byť vždy opatrní. Okrem toho by ste mali dodržiavať aj povolené časy a polohy vodiča pre nitro RC autá, zatiaľ čo s RC autom s elektromotorom sa dá jazdiť takmer vždy a všade.

RC autá súťaž závodné autá nákladné autá

Ako RTR alebo súprava?

V neposlednom rade by ste mali mať jasno v tom, či by osoba, ktorá darček dostane, chcela mať auto RTR (pripravené na spustenie) alebo radšej dala prednosť súprave. Ak ste začiatočník bez alebo len veľmi málo skúseností, odporúča sa prvý variant, pretože tu na vozidle takmer nič nemusíte robiť – stačí ho nabiť a vyraziť. So súpravou by ste už mali mať dobré technické znalosti a dostatočnú manuálnu zručnosť.

RC autíčko do auta na diaľkové ovládanie

Samozrejme, tiež je vhodné pri nákupe vždy vyberať kvalitných výrobcov a značky, ako napr B. spoločnosť Tamiya, ktorá patrí k najlepším v Európe, ako aj LRP, Losi, Vaterra alebo zabehnutý nemecký výrobca Jamara. Nájdete tu napríklad prvotriedne RC autá a doplnky k nim, ktoré slúžia aj ako skvelé nápady na darčeky tu.

Ponorte sa do rozprávkového, vzrušujúceho sveta RC automobilov a nechajte sa inšpirovať a nakaziť touto adrenalínovou horúčkou! Bavte sa a … poďme na preteky!

  RC autá offroad závodné závodné buginy monster truck