Recept na Tempeh alebo ako si môžete sami uvariť zdravé a vegánske

Čoraz viac mladých ľudí volí diétu, ktorá neobsahuje žiadne živočíšne produkty. Okrem toho, že svojmu telu robíte dobrú službu pre zdravý životný štýl, chránite aj životné prostredie a ste vnímaní ako pozitívny vzor pre ostatných. Hodnotná a výživná by mala byť aj vegánska strava. Z tohto dôvodu je vhodné vytvoriť si výživový plán, ktorý pomôže urobiť zmenu oveľa úspešnejšou. Dnes by sme chceli predstaviť spoľahlivý a rastlinný zdroj bielkovín, ktorý pochádza z Indonézie. Recept na tempeh je pomerne ľahko implementovateľný. Tempeh je pôvodne vyrobený z fermentovaných sójových bôbov, ale môžete vytvárať výtvory z rôznych strukovín podľa potreby a podľa vlastnej chuti..

Pôvodný recept na tempeh pochádza z Indonézie a pozostáva z fermentovaných sójových bôbov 

Tempeh recept cícer zdravý

Je veľmi jednoduché implementovať recept na tempeh a vychutnať si zdravé jedlo každý deň

Existuje mnoho ľudí, ktorí si len ťažko dokážu predstaviť život bez mäsa, mlieka a syrov. Pravdou je, že potrebné minerály a stopové prvky nájdete aj v zeleninovom svete.

Množstvo a kvalita bielkovín sú napríklad oveľa lepšie dokonca aj v niektorých rastlinných potravinách. Vlastný recept na tempeh nielenže úspešne nahrádza mäso a mliečne výrobky, ale prekvapuje aj vlastným podielom čistých bielkovín, čo je celých 20%. A ako si zázrak pripraviť sami? Strukoviny sú vopred uvarené domäkka a „naočkované“ hubovými kultúrami. V mnohých obchodoch je ponúkaný takzvaný tempeh štartér, ktorý obsahuje potrebné hubové kultúry. Balenie je tradične obalené banánovými listami a ponechané dozrieť alebo kvasiť približne 48 hodín pri izbovej teplote 30 stupňov. Namiesto banánového listu si môžete vybrať akékoľvek listy zeleniny v závislosti od sezóny. Výsledkom by mala byť forma, ktorá je pevná na skus a má svoju vlastnú odlišnú silnú hubovú arómu. Konzistencia je dobrá na vyprážanie, pečenie alebo marinovanie.

Keď ste zvládli tento proces, môžete použiť recept na tempeh ako predlohu pre nové výtvory 

Tempeh recept cícer

Tempeh je bohatý na bielkoviny a je vynikajúcou náhradou mäsa a mliečnych výrobkov 

Tempeh recept na sójové mäkkýše

Pečená alebo vyprážaná, ázijská pochúťka chutí jednoducho božsky 

Tempeh recept sója zdravá

Recept na tempeh a jeho alternatívy majú správne kvasiť

Čo je dôležité vedieť, keď sa chystáte pripraviť si vlastný tempeh? V prvom rade by ste mali požadované strukoviny dobre uvariť. Potom je potrebné vodu úplne vypustiť a fazuľa dobre vysušiť. Niektorí používajú sušič vlasov, iní dajú kastról opäť na sporák a čakajú, kým sa odparí posledná kvapka vody. Je dôležité, aby medzi fazuľami nebola vlhkosť, aby sa pri dozrievaní nevyvinula pleseň. Jediná vlhkosť, ktorá je pred očkovaním štartérom z tempehu povolená, je malý ocot. Druhá vec, na ktorú by ste si mali dať pozor, je teplota. Hubové kultúry nemôžu optimálne rásť pod 30 stupňov a môžu sa pokaziť pri vyššej teplote. Buď použite fľašu s horúcou vodou a často vodu vymieňajte alebo vložte ešte surový tempeh do rúry na 2 dni.

Takmer všetky strukoviny sú vhodné na prípravu zdravých náhrad mäsa 

Tempeh recept cícer zdravý

Vegánska diéta a jej možné dôsledky

Výber vegánskej stravy je tiež rozhodnutím pre lepšiu kvalitu života. Ak si správne poskladáte jedlo, na vegánsku stravu si môžete po krátkom čase zvyknúť. Svet zvierat je minimálny, ale aspoň sa vám uľavilo a žijete s pokojným a čistým svedomím. Možné dôsledky takejto zmeny života vás môžu prekvapiť. Cítite sa bezstarostne, fit, v lepšej nálade a produktívnejší. Samozrejme, čoskoro budete môcť vidieť rozdiely aj navonok. Okrem toho, že sa tých kíl navyše zbavíte dosť rýchlo, získate lepšie vlasy, pokožku a tým aj prirodzené sebavedomie. V neposlednom rade si všimnete, že vaša vlastná vôňa sa stáva príjemnejšou a niektoré fyzické sťažnosti ustupujú. S receptom na tempeh získate dobrý základ, ktorý môžete perfektne doplniť množstvom ovocia a zeleniny. Ak už dlhšie premýšľate o vegánskych nápadoch, odvážte sa toto leto zmeniť svoj život.

Príprava je veľmi jednoduchá a vyžaduje len trochu času a trpezlivosti 

Tempeh recept na sójové spôsoby prípravy

Fazuľa by mala byť varená mäkká a nakrájaná 

Tempeh recept na sójové bôby domáce

Strukoviny by mali byť sušené opatrne, aby sa zabránilo tvorbe plesní počas dozrievania tempehu 

Tempeh recept na cícerový proces

Ako fazuľu nasekáte a rozmixujete, je na vás

Tempeh recept na cícer alebo sóju

Sója sa nakvapká hubovými kultúrami po krátkom postreku octom 

Tempeh recept na cícer alebo sóju

Vychutnajte si svoje obľúbené jedlá bez mäsa

Nie je nič, čo by sa nedalo vyrobiť z tempehu. Plátky alebo kocky tempehu je potrebné iba jemne opekať a potom použiť ako prísadu do hamburgeru alebo primiešať do šalátu. Teraz v grilovacej sezóne si môžete užiť veľa zábavy aj bez mäsa. Stačí si pripraviť chutné a vegánske špízy a vychutnať si zdravú stránku grilovania! Vyskúšajte dobré a zdravé jedlo z Indonézie a prestanete sa čudovať, prečo ázijci pôsobia tak mlado a sviežo a vždy sú šťastní! Prajeme vám chladné leto plné skvelých postrehov!

Výsledok by mal byť pevný, pravidelný a s vlastnou hubovou vôňou 

Tempeh recept na cícerové balenie

Či už chutí sója, cícer alebo fazuľa, budete milo prekvapení 

Tempeh recept cícer

Čím viac budete kvasenie trénovať, tým bude úspešnejší 

Recept na Tempeh fermentuje sóju

Tempeh môže diskrétne nahradiť mäso v ktoromkoľvek z vašich obľúbených jedál 

Tempeh recept fermentované sójové bôby

Môžete si tiež pripraviť a vychutnať si svoje obľúbené jedlo s čistým svedomím voči prírode 

Recept na náhradu sójového mäsa podľa Tempeha

V lete máme veľa čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré sú dokonalým doplnkom tempehu 

Tempeh recept sója pečená

S ryžou, pečenou zeleninou a arašidovou omáčkou sa ázijskej chuti oveľa viac priblížime 

Tempeh recept na sójové bôby krok za krokom

Tempeh recept na sójový bok

Recept na spracovanie sóje od spoločnosti Tempeh

Tempeh recept na sójové bôby