Renovácia nehnuteľnosti: vyhnite sa týmto 5 chybám!

Ako vlastník nehnuteľnosti máte záujem predovšetkým o to, aby bola nehnuteľnosť v čo najlepšom stave. Modernizácia a renovácia sú dôležité opatrenia, ktoré by ste mali z času na čas riešiť v závislosti od veku, stavu, zákonných požiadaviek a osobných preferencií. Aj keď si byt len ​​prenajímate, chcete sa v ňom cítiť čo najpohodlnejšie. Aj v tomto prípade každú chvíľu renovujte. Žiaľ, príliš veľa spotrebiteľov sa dostalo do nejakej pasce. Týchto 5 chýb by ste sa pri renovácii rozhodne mali vyhnúť.

Pri rekonštrukcii nehnuteľnosti sa vyhnite chybám

zrekonštruovať byt zrekonštruovať nehnuteľnosť

Rozsekávajú renováciu

Renovácie a modernizácie môžu byť dosť nákladné. Napriek tomu, že hodnota vášho majetku v dôsledku toho rastie, nový vývoj stále musíte financovať. Majiteľom často chýbajú finančné prostriedky, čo vedie k fragmentácii plánovaných prác. Vykonáva sa iba to, čo je v peňaženke momentálne k dispozícii. Výsledok: trvalé stavenisko, v ktorom môžete žiť vo svojich štyroch stenách, ale nenechať to. Mali by ste sa preto spoľahnúť na externé zdroje financií, napríklad pomocou Porovnajte lacné pôžičky na obnovu domu online.

Očakávate príliš veľa

Urobte to sami – je to vaše motto? Na jednej strane je to veľmi chvályhodné a zároveň úsporné. Na druhej strane môžete skončiť ako mnoho iných kutilov, ktorí jednoducho príliš veľa očakávajú. Zvlášť ak si vždy chcete po náročnom dni v práci vybičovať byt sami, čoskoro dosiahnete svoje limity. Nechajte svojich priateľov alebo profesionálov, aby vám pomohli a príležitostne si doprajte maximálny relax v kúpeľoch.

zrekonštruovať dom nehnuteľnosť zrekonštruovať

zrekonštruovať nehnuteľnosť zrekonštruovať byt

Renovácia nehnuteľnosti: Vaše plánovanie je nedostatočné

Nepotrebujete žiadnu vonkajšiu pomoc a plánujete kompletnú obnovu sami? V skutočnosti to môže fungovať – ​​ale nemusí. Aj ako skúsený kutil s dostatkom základných znalostí sú stavební inžinieri a architekti na míle pred vami. Iste, privedenie takýchto profesionálov zvýši vaše náklady. Z dlhodobého hľadiska však za odborným poradenstvom existuje značný potenciál úspor. Napokon, nesprávne umiestnené svetelné spínače a podobné nešťastia sú v konečnom dôsledku oveľa drahšie. V zásade by ste mali pred začatím renovácie alebo modernizácie kriticky skontrolovať niekoľko vecí.

Čakáš príliš dlho

Dobré veci vyžadujú čas? Na obnovu a modernizáciu to spravidla neplatí. Rastúce náklady na materiál a úrokové sadzby môžu rovnaké opatrenia v budúcnosti značne predražiť. Zvlášť teraz v prebiehajúcej fáze nízkych úrokových sadzieb majitelia ťažia z atraktívnych úrokových sadzieb a pôžičiek. Časť celej pravdy však je: súčasná Nízke úrokové sadzby prinášajú výhody nielen spotrebiteľom. Napriek tomu podrobne vypočítajte všetky plánované projekty, požadovaný materiál, pracovníkov a spol. A v prípade potreby kontaktujte odborníkov, aby lepšie zhodnotili vývoj.

Tipy na obnovu nehnuteľnosti pri renovácii Vyhnite sa chybám

Rozdávajú finančné prostriedky

Pôžička na obnovu nemusí byť jedinou finančnou podporou, ktorú na obnovu a modernizáciu získate. Nezabudnite myslieť na finančné prostriedky, ktoré vám poskytne miestna, štátna a federálna vláda. Či už vo forme pôžičky alebo ako grantu: ak renovujete svoju nehnuteľnosť spôsobom primeraným veku alebo venujete osobitnú pozornosť energetickej účinnosti, môže sa vám to finančne vyplatiť. KfW je v tomto ohľade vašim kontaktným miestom, rovnako ako Spolkový úrad pre ekonomiku a kontrolu exportu. To vám finančne pomôže, pretože nebudete musieť platiť za profesionálne energetické poradenstvo sami. Dôležitý krok k tomu, aby ste mohli byt zrekonštruovať aj s malým rozpočtom.

zrekonštruovať nehnuteľnosť zrekonštruovať dom

 tipy na renováciu renovácia nehnuteľnosti rekonštrukcia domu