Svetlý životný trend: zdravý a krásny

Trendom je už niekoľko rokov svetlé a prirodzené bývanie. Nábytku dominujú prírodné materiály a svetlé varianty sú na vzostupe. Ukazujeme, ako je možné tento trend implementovať v domácnosti iba niekoľkými krokmi.

Denné svetlo je nevyhnutné pre pohodu v domácnostiach. Neobmedzený výhľad vás tiež pozýva snívať.

Trend svetlého života, zdravého a krásneho Gepp_Fensterhandel

Okná zohrávajú významnú úlohu v presvetlenom bývaní. V nových budovách sa často používajú okná od podlahy až k stropu. Štúdie ukazujú, aké dôležité je denné svetlo v dome pre blaho obyvateľov. Syndróm chorej budovy je známy od 80. rokov minulého storočia. Dotknutí ľudia majú sťažnosti, pokiaľ sú v miestnosti. Ak to necháte znova, príznaky zmiznú. Sťažnosti sú napríklad:

  • únava,
  • zvýšená bolesť hlavy,
  • zvýšená nesústredenosť.

Napriek tomu, že tieto efekty sú známe už od osemdesiatych rokov minulého storočia, v nemeckých domoch je často príliš málo denného svetla. Toto ukazuje, ako zdravé je veľa denného svetla v živote. Hormóny dobrej nálady, ako sú seratonín a norepinefrín, sa produkujú čoraz častejšie a spánkový hormón je potlačený. Aj v starých budovách Realizujte lacno plastové okná od podlahy po strop alebo väčšie a viac svetla do domu. Veľké a veľa okien navyše umožňuje účinné vetranie a zlepšuje kvalitu vzduchu v miestnosti.

Šikovne používajte závesy

Záclony rámujú okno a prehĺtajú zvuky v miestnosti. To sú dobré dôvody na použitie záclon. Môžu však prehltnúť svetlo cez tmavé a pevné materiály. Alebo znížte pocit priestoru príliš nízkou záclonovou tyčou. Tí, ktorí sa nemusia spoliehať na to, že závesy úplne zabránia výhľadu do miestnosti, môžu zvoliť polopriehľadné a svetlejšie látky vo svetlých farbách. Ak chcete predísť zábleskom, môžete si nainštalovať aj rolety. V prípade potreby zabraňujú pohľadom do domu. Záclonová tyč nie je pripevnená priamo nad oknom, ale je umiestnená vysoko v blízkosti stropu. To vizuálne roztiahne miestnosť a okno.

Vyberte si prírodné farby

Svetlé farby na stene a nábytku odrážajú svetlo. Tmavé farby stien a nábytok absorbujú svetlo. Ak chcete žiť čo najjasnejšie a najpriateľskejšie, môžete použiť svetlé farby. Čistá biela ako farba steny sa stále častejšie vytráca z obytných budov. Namiesto toho jemné prírodné tóny poskytujú dodatočnú relaxáciu. Aktuálnymi trendmi sú svetlo šedé tóny, zelená, modrá alebo ružová. Len maľovaná stena v miestnosti vytvorí v miestnosti novú atmosféru. V prípade neistoty je možné farby zmiešať svetlejšie pridaním bielej. Farby sa stávajú menej nápadnými. Každý, komu veľmi záleží na maľovaní stien, by mal objasniť: Stenu je možné rýchlo premaľovať. Silnejšie farby zručne nastavia akcenty v miestnosti. Detaily, ako sú obrázky alebo obliečky na vankúše v zhodných, ale výrazných farbách, zaisťujú živosť. Ak máte na stene jemnú sivozelenú farbu, je najlepšie rozmiestniť vankúše v miestnosti v tmavšej zelenej a sivej. Svetlosivú farbu na stene je možné zamiešať s červenými a oranžovými detailmi v miestnosti.

Odvaha používať farby. Každý, kto sa niekedy odvážil experimentovať s farbou v živote, rýchlo pochopí, že život s farbami je krajší.

Trend svetlého života zdravého a krásneho Roseblade_Fensterhandel

Maľovať nábytok

Ak chcete zmeniť izbu, nemusíte vymieňať každý kus. Veľa nábytku je možné prestavať, prilepiť alebo prelakovať. Existujú vysokokvalitné fólie, ktoré nábytku rýchlo dodajú nový vzhľad. Drevený nábytok je možné brúsiť alebo brúsiť a potom natrieť inou farbou. Kriedové farby sa používajú o niečo jednoduchšie ako farby. Dokonca nemusia úplne vybrúsiť starý náter. Farbu je možné naniesť po brúsení. Farbu potom možno urobiť odolnejšou pomocou vosku. Kriedovými farbami je možné rýchlo a jednoducho redizajnovať nielen drevený nábytok, ale aj ostatné materiály. Často pastelové farby veľmi dobre ladia s trendom svetlého bývania.

Používajte rastliny cielene

Rastliny robia z domu útulné miesto. Varuje však Univerzita aplikovaných vied Kiel pred umiestnením každej rastliny do každej miestnosti. V spálni by mali byť malé rastliny kvôli uvoľňovanému oxidu uhličitému. Tu by boli vhodné nasledujúce:

  • Bromeliady
  • Orchidey
  • Luk konope
  • aloe

Je potrebné vziať do úvahy alergiu, ako aj skutočnosť, že izbové rastliny so silným zápachom často nie sú lacné. Na druhej strane sa odporúčajú zelené rastliny, pretože zlepšujú kvalitu vzduchu v miestnostiach. Absorbujú čiastočky prachu a čistia vzduch. Na to však treba rastliny pravidelne poprašovať a čistiť. Dôsledné vetranie je navyše rovnako dôležité aj pre izbové rastliny. Obývacie izby by mali byť vetrané raz ráno po dobu piatich minút. Rastliny by preto nikdy nemali byť na okennom parapete, pretože okno je kvôli pravidelnému šokovému vetraniu úplne otvorené. To je možné iba nekomplikovaným spôsobom každý deň s bezplatným parapetom. Spálne by mali byť vetrané päť minút ráno a večer. Kúpeľňu a kuchyňu treba po každom použití krátko vyvetrať, aby bola kvalita vzduchu vždy dobrá.

Trend svetlého živého, zdravého a krásneho vnútorného prostredia orchideí

Nezabudnite na podlahu

Podlaha môže tiež pohltiť jas a dodať miestnosti ponurú atmosféru. Svetlá podlaha naopak dodáva miestnosti ľahkosť. Nie je vždy možné úplne vymeniť podlahu. Podlahu je však možné natrieť. Na tmavšiu drevenú podlahu je položený svetlý koberec, ktorý prerušuje tmavú farebnú schému. Mimochodom, dlaždice je možné tiež natrieť alebo prilepiť. Existuje mnoho vysoko kvalitných fólií na dlaždice. Je dôležité, aby sa veľkosť skutočných dlaždíc zhodovala s dlaždicami na fólii. Kriedová farba je tiež odolnejšou a flexibilnejšou možnosťou podlahy. Pretože podlahové aj stenové dlaždice je možné ľahko prelakovať kriedovými farbami. Na dlaždice je možné pomocou šablóny vytvoriť najrozmanitejšie vzory. Vďaka ďalšej ochrannej vrstve je farba na dlaždiciach trvanlivá.

Monochromatické dlaždice je možné vylepšiť kriedovou farbou, správnou šablónou a trochou času.

Trend svetlého bývania, zdravého a krásneho Free_Fensterhandel

Experimentujte a cíťte sa dobre

Váš vlastný domov by mal byť miestom pohody. Aby ste to dosiahli, oplatí sa experimentovať s trendmi a neustále meniť malé detaily. Ľahší život je možné implementovať v mnohých malých krokoch. Dobrý pocit je zaručený.

Trend svetlého bývania zdravého a krásneho prírodného a svetlého kuchynského zariadenia

Obrázky:

Obrázok 1: pixabay.com © Anastasia Gepp (CCO Creative Commons)

Obrázok 2: pixabay.com © Dizzy Roseblade (CCO Creative Commons)

Obrázok 3: pixabay.com © Dizzy Roseblade (CCO Creative Commons)

Obrázok 4: pixabay.com © Fotky zadarmo (CCO Creative Commons)