Tipy pri kúpe okuliarov: Ako nájsť perfektné okuliare pre vaše potreby

Nájsť perfektné okuliare pre optimálne sledovanie a pohodlie pri nosení nie je žiadna raketová veda. Nákup okuliarov je jednou z najdôležitejších vecí v živote každého nositeľa okuliarov, a preto by ste s nimi mali zaobchádzať veľmi trpezlivo a citlivo. Okrem vlastného vkusu, pokiaľ ide o štýl a farby okuliarov, tu zohráva rozhodujúcu úlohu dobrá odbornosť a najlepšia kvalita. Pretože si tak môžete byť ešte istejší, že ste dostali perfektný produkt šitý na mieru. V nasledujúcich riadkoch sa zameriavame na najdôležitejšie aspekty pri výbere okuliarov. Tiež vás budeme informovať o správnom vybavení šošoviek a správnom ráme, aby okuliare perfektne sedeli.

Tipy na nákup okuliarov online

Na čo potrebujete svoje nové okuliare??

Prvá a veľmi dôležitá otázka, ktorú by ste si mali pred kúpou okuliarov položiť, znie: na čo okuliare potrebujem a za akých podmienok. V tomto ohľade sa potom môžete jednoduchšie, ideálne s pomocou skúsených rád, rozhodnúť, aký typ okuliarov by ste si mali kúpiť. Sú to okuliare na jedno videnie pre ďalekozrakosť alebo krátkozrakosť, okuliare na čítanie, varifokálne okuliare, špeciálne okuliare na pracovisko alebo športové okuliare. V mnohých prípadoch je najlepším riešením objednať si dva rôzne okuliare, najmä pokiaľ ide o konkrétnu prácu alebo šport. Otázka presnej oblasti použitia okuliarov, ako aj ďalšie možnosti uvedené nižšie, sú pri nákupe okuliarov všetky a bez ohľadu na to, či sa nachádzate v optike alebo chcete nakupovať online.

tipy na nákup okuliarov online

Správny výber okuliarov

Najdôležitejšou súčasťou vašich okuliarov sú nepochybne šošovky. Pretože nie všetky rámy sú vhodné pre všetky šošovky, mali by ste sa najskôr rozhodnúť, ktoré šošovky potrebujete. V minulosti sa na výrobu okuliarových šošoviek používalo viac minerálneho skla. V dnešnej dobe sú moderné plastové šošovky, známe aj ako organické šošovky, stále obľúbenejšie. Dôvodom je, že majú zvýšenú odolnosť proti pretrhnutiu vďaka rôznym povlakom šošoviek, čo zase minimalizuje riziko poranenia.

Takzvaný antireflexný povlak je klasikou medzi poťahmi očných šošoviek. To zaisťuje voľnejší vzhľad bez reflexov a pomáha očiam tých, ktorí nosia okuliare, vyzerať prirodzenejšie. Je preto veľmi dôležité zabezpečiť, aby šošovky okuliarov mali dostatočný antireflexný povlak. Tvrdá vrstva je jednou z najdôležitejších povrchových úprav šošoviek, najmä pre plastové šošovky. Je to špeciálny tvrdý lakový povlak, vďaka ktorému sú okuliare robustné a odolné voči poškriabaniu. Navyše to výrazne zvyšuje kvalitu videnia a životnosť.

nákup okuliarov online

Ďalšou možnosťou je povlak CleanCoat, ktorý optimálne vyhladí povrch skla. Prach a špina majú menšiu šancu a len málokedy si potrebujete vyčistiť okuliare. Vodoodpudivé alebo antistatické povlaky tiež zaisťujú, že vybrané okuliare sú ešte pohodlnejšie na pohľad a na nosenie.

Všetko závisí od správneho rámu okuliarov

Napriek tomu, že výber rámu okuliarov je do značnej miery vecou vkusu, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Napríklad pre svetlejšie typy sa odporúčajú zlaté, hnedasté alebo iné pastelové farby, zatiaľ čo tmavšie typy znesú výraznejšie a svetlejšie farby. Prelomový je aj tvar tváre, pokiaľ ide o opticky dokonalé prispôsobenie okuliarov. Bolo by preto vhodné zvoliť hranatejšie rámy okuliarov na okrúhle tváre a oblejšie tvary na hranaté. Je to jednoduchšie pre ľudí s oválnymi tvárami. Sedia vám takmer všetky tvary rámov a vy sa potom môžete rozhodnúť podľa nálady.

A pokiaľ ide o správne materiály pre rám okuliarov, máte si z čoho vyberať. Môžete sa rozhodnúť pre plastový rám, ktorý vám poskytne väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o farby a tvary, alebo si môžete vybrať kov, titán alebo karbón, ak dávate prednosť prísnejšiemu, minimalistickému vzhľadu.

okuliare nákup rám okuliarov

Ďalšími aspektmi pri výbere rámu okuliarov sú typ rámu a presná šírka okuliarov. Pri prvom si môžete vybrať medzi okuliarmi bez rámčeka, celorámovým aj polorámovým. A pomocou druhého môžete pomocou pravítka jednoducho zmerať šírku pozdĺž hornej rámovej čiary vašich starých okuliarov.

tipy na nákup okuliarov online

Dobrí optici a výrobcovia okuliarov sú vám vždy k dispozícii, aby vám pomohli a poradili, a to nielen na mieste, ale aj online. A tak si môžete objednať perfektné okuliare jednoducho a bezpečne jediným kliknutím myši.

Nákup okuliarov je moderný