Toto sú najzaujímavejšie trendy 8K televízie na začiatku jari 2019

8K TV je budúcnosťou televízie, ale pre mnohých spotrebiteľov už začína. Ako naznačuje názov, tento typ televíznej technológie ponúka dvojnásobné rozlíšenie ako 4K. To sa dosiahne optimálnym použitím horizontálnych a vertikálnych čiar. Aby ste to mohli lepšie vysvetliť, môžete si predstaviť televízor s rozlíšením 4k v mriežke štyri na štyri.

8K televízory robia hranice medzi zobrazeným obrázkom a takmer miznete

8K TV obrovské mesto

Aktuálne trendy v 8K TV

8K televízory sú stále väčšie a väčšie a teraz sú k dispozícii obrazovky so šírkou od 65 do 98 palcov. Celkovo sa zlepšil aj pomer ceny a výkonu. 8K televízory začínajú od 5 000 EUR. Každú chvíľu človek očakáva LED a OLED televízory v rozlíšení 8K.

Bezdrôtová televízia je teraz k dispozícii aj v 8K. Toto je príklad 8K Roku TV.

8K televíziu si môže dovoliť stále viac ľudí

8K TV nádherný výhľad na mesto

Príbeh televízie 8K

Prvé modely 8K televízorov boli k dispozícii už v roku 2013. Tie ukázal vtedy výrobca Sharp. Už vtedy boli obrazovky dosť veľké, 85 palcov. Toto televízne uznesenie dosiahlo konkrétny vrchol počas olympijských hier 2016 v Brazílii. V tom čase japonský vysielateľ implementoval prvé 8K satelitné vysielanie. Na začiatku boli 8K televízory absolútnym luxusom. Ceny začínajú od 100 000 eur. Teraz sú modely k dispozícii aj za niekoľko tisíc eur a v najbližších rokoch sa očakáva výrazné zníženie cien.

V múzeách sa používa 8K obrazoviek

8K TV krásny obraz

8K robí z vedeckých expozícií skutočný zážitok

Ilustrácia divokej zveri 8K TV

Meniace sa obrázky prírody na 8K môžu slúžiť ako dekorácia na stenu

8K televízor s výhľadom na prírodu

Zážitok z farieb a pohybov posúva televízor 8K na vyššiu úroveň

veľké závody 8K TV