Trachtenmode 2019: Tu sú najnovšie trendy dirndlu

Chcete byť aj tento rok na Oktoberfeste celkom múdrou dievčinou? Potom je skutočne päť až dvanásť, aby ste osviežili svoj outfit na Oktoberfest alebo ho dali dohromady od začiatku. Pretože čoskoro sa opäť povie: "O’zapft je!"Niekoľko ďalších ľudových festivalov a dokonca aj svadby v štýle vidieckeho domu vám ponúka možnosť hrdo nosiť svoj obľúbený dirndl, živôtik alebo lederhosen. Dnes vám ukážeme najnovšie trendy krojov v dirndli, ktoré vám poskytnú čerstvú inšpiráciu pre váš vlastný tradičný kroj nová sezóna 2019 doručiť.

Hravá romantika so štýlom

Takmer žiadne iné šaty nevyčarujú taký rozkošný dekolt a takú ženskú eleganciu, ktorá môže zároveň pôsobiť tak nevinne. Áno, tradičný dirndl je neporovnateľným lichotníkom pre každú ženu bez ohľadu na veľkosť tela a vek. Tento rok to môže byť ešte romantickejšie a hravejšie. Dôležité je byť zvodná, ale stále trochu zdržanlivá. Balkónové a srdcové výstrihy sú samozrejme stále veľmi obľúbené, a to ako u dirndl, tak aj u dirndlovej blúzky. Malé stojace obojky sú veľmi obľúbené. Vyšívanie dier a polopriehľadná čipka dodávajú extra dávku romantiky a jemne odhaľujú pokožku.

Marjo Farina dirndl svetlo modrá

Tradičná elegancia je vždy povolená

Byť klasická a tradičná je v súčasnej dobe paradoxne jedným z najnovších trendov tradičnej krojovej módy, najmä pokiaľ ide o strih a dĺžku dirndlu. Dirndls, ktoré sú príliš krátke, sú tento rok viac-menej nič. Ani mini modely nie sú také populárne, ako boli nedávno. Čím viac platí tradičné pravidlo, tým viac: lem musí siahať minimálne po koleno.

Sexi blúzky Carmen, ktoré sú úplne mimo plecia, sa ani v tejto sezóne veľmi nechcú a patria k najčastejším flopám, ktoré sú vyhradené pre turistov. Klasické blúzky s rukávmi a blúzkami, ktoré sú nariasené v dekolte, na druhej strane zostávajú skutočnými dlhoročnými favoritmi. Dajú sa nosiť podľa želania takmer k akémukoľvek modelu dirndl.

Midi dirndl Jedľa bobule Serina

Kúzla dirndla s vysokým krkom

Vyzerajú dirndle s vysokým krkom drzo a príliš nudne? Si robíš srandu? To myslíš vážne? Tie sú v súčasnej dobe rozhodne jedným z najobľúbenejších trendov tradičných krojov a stále viac a viac ich nosia návštevníci Oktoberfestu. Jeho úzky výstrih do V vyzerá obzvlášť elegantne a v závislosti od látky a oblečenej blúzky môže pôsobiť veľmi elegantne a rustikálne. To je úplne na nositeľovi dirndlu. Existuje dokonca aj možnosť rozhodnúť sa pre elegantný dirndl s vysokým krkom s rukávmi.

Extra tip: Dámy, ktoré nosia dirndl s vysokým výstrihom, sa zaobídu aj bez blúzky s dirndlom, pretože šaty tiež pôsobia dostatočne elegantne a decentne.

čipkovaná blúzka z dirndl s vysokým výstrihom

Obíjajú tradičné živôtiky

Okrem celých dirndlových šiat existuje samozrejme aj variant, pekný Tradičný živôtik obliecť si na festival. Je to vynikajúca voľba predovšetkým pre lámače štýlov a ženy, ktoré milujú lederhosen, a ponúka veľa pohodlia a slobody. Živôtiky nájdete vo všetkých možných prevedeniach – s klasickým výstrihom do srdca alebo s vysokým výstrihom, so šnurovaním alebo bez neho, s gombíkmi alebo volánovými okrajmi. Vždy sa nájde niečo pre každý vkus.

Trachtenmiderova ruža

Velvet je zúrivý

Aj keď sú ľan, bavlna, žakár a hodváb tradičnými a najpoužívanejšími tkaninami pre dirndl, absolútny nováčik je v tomto smere na vzostupe – zamat. Dirndlským dizajnérom sa tento ušľachtilý materiál dlho vedome vyhýbal a takmer sa naňho mračilo. Tento rok ho však ženy môžu nosiť na Oktoberfeste, najmä počas chladnejších Oktoberfestových večerov. Jediná vec, ktorú je potrebné zvážiť: dirndl alebo živôtik vyrobený zo zamatu by mal byť v sýtych, tlmených farbách. V opačnom prípade môže dobrý kúsok pôsobiť elegantne a trendovo ako preťažený a kýčovitý.

Trachtenmode 2019 dirndl zo zamatu

Olivovo zelená a ostružinovo purpurová

Tento rok sa tiež niečo zmenilo, pokiaľ ide o farby. Okrem klasickej červenej, modrej a zelenej je trendových aj mnoho nahých tónov, ako aj svetlo modrá. V mnohých kvalitných kolekciách dirndl môžete túto sezónu vidieť aj množstvo netradičných trendových farieb, ako sú černice, olivovo zelená, bohatá oranžová, svetlo žltá a dokonca aj orgován. Zlaté a bronzové akcenty tiež vyzerajú obzvlášť elegantne a sem tam.

Midi dirndl Dajana_aubergine

Zástera Dirndl s novou príchuťou

A nakoniec je tu asi najneobvyklejší trend dirndl 2019 – bavorský stretáva indického! Ten farebný, lesklý Saree tkanina stáva sa dirndlom. Vyrábajú sa z neho najmä zástery Dirndl a láskyplne sa zaväzujú okolo pása. Exotický trend možno dokonca kombinovať s iným obľúbeným trendom – obojstrannými zásterami. Tieto majú na každej strane iný dizajn a dajú sa veľmi prakticky vymieňať podľa želania. Otočná zástera dodáva dirndlu v priebehu chvíľky iný ráz a štýl.

trendová zástera zo sari textílie dirndl

So všetkými týmito súčasnými trendmi tradičných krojov môže byť váš dirndlský look svieži a trendový aj tento rok. Možno je zmenená iba zástera alebo je potrebné kúpiť tradičný živôtik. Určite nadišiel čas dopriať si úplne nové šaty z dirndlu. Bez ohľadu na trendy nezabúdajte pri výbere kostýmu počúvať svoj vnútorný pocit, aby ste sa v ňom cítili skutočne príjemne..

Dirndl blúzka čipka biela