Trendy v líčení 2021 – Tieto looky sú úplne aktuálne

Trendy v oblasti kozmetickej módy a líčenia predchádzajúceho roka boli silne ovplyvnené pandémiou koróny. Kaderníčky, kozmetičky a manikérky zavreli a ženy na celom svete sa zrazu museli naučiť samy si strihať a upravovať vlasy, maľovať si na nechty drobné umelecké diela a takmer profesionálne nanášať líčenie. Okrem týchto poskytovateľov služieb by museli zatvoriť aj mnohé z našich obľúbených miestnych drogérií. Namiesto toho však online obchody zažili ako napr MAKEUP, jeden z najväčších európskych maloobchodníkov s kozmetickými výrobkami, skutočný boom.

Zároveň sme sotva směli odísť z domu a okrem videohovorov sme sotva dokázali na niekoho zapôsobiť novým vzhľadom. V roku 2021 budeme musieť prinajmenšom nosiť masky na verejnosti z dôvodov Coronavisrus, ale tie sa teraz stali pekným doplnkom. Nielenže nás chránia pred vírusmi, ale taktiež nechávajú vyniknúť naše outfity. Navyše tým, že nám pokrývajú asi polovicu tváre, upútajú všetku pozornosť na naše oči, riasy a obočie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako Covid-19 ovplyvnil ostatné trendy v líčení v roku 2021. Len čítajte ďalej!

Prírodná krása je v roku 2021 obzvlášť obľúbená

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú v súčasnosti úplne v minimalizme starostlivosti o pleť

Smokey eyes sa vracajú

Smokey eyes patria k najstarším známym štýlom líčenia v histórii ľudstva. Dokonca aj starovekí Egypťania lemovali oči zmesou práškovej kapusty a živočíšneho tuku. Tento make-up vás chránil nielen pred očnými infekciami, ale aj pred žeravým púštnym slnkom a dokonca aj pred zlými očami. Farebné dymové oči boli dôležitými stavovými symbolmi a boli vyrobené brúsením drahých a vzácnych minerálnych kameňov, ako je galenit, azurit a malachit..

Dramatické dymové oči boli opäť veľmi populárne v 90. rokoch a potom na začiatku roku 2010. Boli charakteristickým znakom subkultúry grunge, punku a gotiky. Dymové oči tvorili horkokrvné a rebelujúce mladé ženy, ktoré chceli zaujať tajomnou charizmou. Dnes tento štýlový vzhľad konečne zažíva zaslúženú renesanciu. Vždy sa môžete rozhodnúť pre klasickú čiernu a sivú. Alternatívne môžete tiež experimentovať s farebnými očnými tieňmi, grafickými očnými linkami a dokonca aj s trochou lesku. Je obzvlášť obľúbené napodobňovať farbu dúhovky.

Pri klasických dymových očiach sa dobre používajú farby čierna, sivá a trocha bronzu

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú momentálne úplne v dymových očiach čiernošedé

Ale môžu byť aj farebnejšie

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú momentálne úplne v dymových očiach tyrkysové

Husté obočie dobýva trendy v líčení

Trendy v líčení sa už niekoľko rokov vracajú k prirodzene hustému a dobre definovanému obočiu. Krásne orámujú tvár a zaistia upravený vzhľad. Aj keď sa na plné obočie hľadelo skôr ako na mužné a strapaté, ženy v dnešnej dobe skúšajú všetky možné metódy, ako ich dosiahnuť – masky, séra, dokonca aj implantácie..

Ak patríte k ženám, ktoré sa nemôžu starať o husté obočie, potrebujete iba ceruzku na obočie vo svojej prirodzenej farbe vlasov a nejaký gél na obočie. Pomocou gélu rozperte obočie a potom perom vyplňte medzery prirodzenými ťahmi. Tento pohľad je tak ľahké dosiahnuť!

Husté obočie je v roku 2021 opäť obzvlášť obľúbené

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú v súčasnosti úplne v trende hustého obočia

Malý hrebeň na obočie vám pomôže spláchnuť vlasy

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky si momentálne sama úplne vytvaruješ

Skinimalizmus a koža delfínov

2020 bol pre nás všetkých skvelou príležitosťou oddýchnuť si od silného make -upu na koži tváre a namiesto toho sa zamerať na jeho ochranu a starostlivosť. Žiarivo krásna, upravená, pružná a prirodzená pleť s minimálnym make-upom teraz nesie názov „Dolphin Skin“ alebo často „Glass Skin“. Teraz je považovaný za stredobod každého moderného vzhľadu. Matujúce makeupové výrobky tu neprichádzajú do úvahy.

Pojem skinimalizmus úzko súvisí s „kožou delfína“. Cieľom je povzbudiť ženy, aby vo svojej kozmetickej rutine používali málo, ale kvalitných, prírodných prípravkov na ochranu pokožky. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť tento svieži vzhľad. Zároveň by ste sa mali vyhnúť tvorbe akné. Konopný olej, napríklad, je teraz prírodným produktom, ktorý v tomto ohľade prináša vynikajúce výsledky.

Neobvyklý názov „Dolphin Skin“ bol inšpirovaný pružnou pokožkou skutočných delfínov

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú v súčasnej dobe úplne príkladom prirodzenej starostlivosti o pleť s delfíniou pokožkou

Prirodzená krása, pútavé oči a pohľady do minulosti dominujú tohtoročným trendom v líčení. 2021 vám dáva perfektnú príležitosť zapôsobiť na novo naučené schopnosti v líčení napriek maskám.

Trendy v líčení 2021 - Tieto looky sú v súčasnej dobe úplne v trende skla s delfíním sklom