Virtuálna realita pre školenie spoločnosti: Príklady VR, ktoré sa už používajú

Virtuálna realita to je najnovšia špičková technológia, ktorá ponúka sľubný svet pre voľný čas aj pre podnikanie. Mnoho odvetví už začalo využívať príležitosti, ktoré VR ponúka, a to platí najmä v oblasti vnútropodnikového školenia. Spoločnosti v rôznych odvetviach začali začleniť VR do svojich školiacich programov a v súčasnosti existuje množstvo príkladov, ako sa virtuálna realita používa na školenie zamestnancov..

okuliare pre virtuálnu realitu

Výcvik pilotov

Jednou z oblastí, v ktorých sa virtuálna realita už osvedčila, je letecký priemysel. Začínajúci piloti to používajú Simulátory virtuálnej reality, zažiť počas letu rôzne scenáre bez toho, aby ste ohrozili seba alebo ostatných pasažierov. Letové simulátory VR umožňujú účastníkom zažiť najrozmanitejšie situácie a keďže sú lacnejšie než väčšie modely, ktoré sa v súčasnosti používajú, sú ideálnym doplnkom existujúcich tréningových metód..

Príprava a výcvik armády

Roky armáda používa virtuálnu realitu ako doplnok tréningových metód. Vojaci sa môžu zúčastniť simulácií na bojisku, zatiaľ čo zdravotníci môžu reagovať na bojové situácie vo virtuálnom prostredí. Virtuálny výcvik je tiež kľúčovým prvkom cvičení Boot Camp, pretože pomáha vojakom cítiť sa ako na bojisku a predvádzať svoje praktické schopnosti v bezpečnom prostredí..

V kasárňach Schofield na Havaji sa VSTS (Virtual Squad Training System) pravidelne používa ako súčasť vojenského výcviku. Účastníci výcviku dostávajú detektory pohybu, displeje na hlavu a bezdrôtové zariadenia na ovládanie zbraní, ktoré presne odrážajú hmotnosť, tvar a veľkosť vojenských zbraní. Potom vstúpia do simulátora boja, kde sa učia prakticky, ale bez rizika.

vojenský výcvik virtuálnej reality

Zvýšenie produktivity pracovnej sily

Logistická spoločnosť DHL Express sa snažila rozšíriť znalosti a zručnosti zamestnancov vo svojej spoločnosti. V spolupráci s Immerse bola zriadená tréningová platforma VR, ktorá umožňovala efektívne a bezpečné stohovanie zariadenia s plošným zaťažením (ULD). Vďaka tomu boli pracovníci efektívnejší a produktívnejší. Ford tiež použil virtuálnu realitu v spojení s Gravity Sketch na vytvorenie replík vozidiel so skutočne pôsobivými výsledkami, ktoré zmenia pracovný tok ich návrhárov..

Náborový proces

Školenie o virtuálnej realite je tiež užitočné pri zlepšovaní procesov nástupu a náboru v spoločnostiach. Rozhovorové simulátory umožňujú vedúcim a najímajúcim manažérom klásť kandidátom správne otázky a dozvedieť sa o rôznych schopnostiach, na ktoré si treba dávať pozor. Navyše zistite otázky, ktoré budú pravdepodobne položené, a naučte sa varovné signály, ktoré treba u potenciálnych zamestnancov hľadať.

technológie virtuálnej reality

Problémy so zavedením tréningových metód virtuálnej reality

Zatiaľ čo niektoré spoločnosti už prijali myšlienku používať virtuálnu realitu na zlepšenie obchodných operácií svojich organizácií a školenie svojich zamestnancov na najvyššej úrovni, iné zatiaľ tento koncept neprijali.

Existuje niekoľko prekážok, ktoré niektorým spoločnostiam bránia v prijatí najnovšej technológie. V neposlednom rade sú to náklady na nákup náhlavných súprav, aj keď možnosť prenajať si náhlavné súpravy sa teraz stáva realitou, čo robí tento proces cenovo dostupnejším. Aj pre staršie generácie zamestnancov je stále ťažšie zaobchádzať s najnovšími technológiami a zisťujú, že VR zachádza pri školení príliš ďaleko.

výcvik pilotov virtuálnej reality

Keď však viac spoločností začína zavádzať virtuálnu realitu do svojich školiacich programov a vykazuje vynikajúce výsledky, je pravdepodobné, že školenie VR bude čoskoro vnímané ako štandardný postup popri tradičných metódach, alebo ich v niektorých prípadoch dokonca nahradí..

Keď sa k pracovnej sile pridáva viac mileniálov, je zrejmé, že spoločnosti sa musia prispôsobiť správaniu mladších ľudí a ich rôznym štýlom práce a preferovaným metódam odbornej prípravy. Vzhľadom na ich technologickú znalosť je pravdepodobné, že VR bude kľúčovým prvkom pri udržaní týchto mladších zamestnancov na palube.

Mnoho spoločností už využilo virtuálnu realitu ako školiaci nástroj pre firmy. Ponúka všetko od lekárskych procedúr po vojenské aplikácie Virtuálna realita je bezpečné a realistické tréningové prostredie, v ktorom si zamestnanci môžu bez rizika otestovať svoje schopnosti.

lekárske školenie pre virtuálnu realitu

Aj pri počiatočných nákladoch na zriadenie si manažéri začínajú uvedomovať, že školenie VR môže v dlhodobom horizonte ponúknuť lepšiu hodnotu za peniaze a že s vynikajúcou návratnosťou investícií z hľadiska zabezpečenia, školenia, lojality a odhodlania.

S novým vývojom v odvetví virtuálnej reality a príležitosťami, ktoré VR ponúka, sa školenie VR stane samozrejmosťou, pričom spoločnosti na celom svete ho budú považovať za svoju preferovanú voľbu, pokiaľ ide o vzdelávanie..

     inovácia virutálnej reality