Wellness trendy, ktoré sú v roku 2021 na vrchole zoznamu

Wellness svet praská vo švíkoch. Stále pribúdajú nové trendy, produkty a skúsenosti, pretože stále viac ľudí túži po vnútornom pokoji, ako aj po psychickom a fyzickom uvoľnení. Nehovoriac o globálnej pandémii, ktorá postavila zdravie do centra spoločnosti. Čo bude teda tento rok? Predstavujeme vám najlepšie trendy v oblasti wellness pre rok 2021.

Najlepšie trendy v oblasti wellness v roku 2021

Wellness trendy 2021 mentálna a fyzická relaxácia

Nové trendy v oblasti wellness sú práve v centre pozornosti

mentálne a fyzické relaxačné wellness trendy

Cvičenie doma

2020 bol rokom cvičenia zoom a zdá sa, že online fitness svet bude tento rok naďalej rásť aj napriek znovuotvoreniu telocviční. Mnoho štúdií začalo s efektívnymi digitálnymi platformami. Tieto ponúkajú lacnejšie kurzy, ktoré môžete robiť z domu, spravidla s minimálnym vybavením. Na vzostupe sú aj čisté online fitness spoločnosti a platformy na živé vysielanie.

Hodina jogy pred obrazovkou

Trendy v oblasti wellness jóga doma online cvičenia

Pohodlne meditujte na gauči

Wellness trendy 2021 mentálna a fyzická relaxačná joga

Infračervená tepelná deka

Infračervené králiky sú už niekoľko rokov neodmysliteľnou súčasťou elitnej wellness scény, pričom fanúšikmi sú Jennifer Aniston, Kardashianky a Lady Gaga. V čase pandémie sú však verejné infračervené kabíny samozrejme zatvorené a my všetci musíme myslieť mimo rámca. Pre extrémnych fanúšikov – ako je Paris Hilton – to znamená nechať si postaviť vlastnú saunu. Značka luxusných saun Sunlighten hlásila 50 -percentný nárast záujmu o domáce sauny počas prvého obdobia pandémie. Cenovo dostupnejšou možnosťou je však zaobstarať si infračervenú tepelnú prikrývku. Obvykle stojí niekoľko stoviek eur a sľubuje rovnaké výhody ako skutočná sauna: hlboký relax, krásnu pokožku a telesný i duševný relax.

Infračervená termálna deka – najnovšie šialenstvo na scéne wellness

Wellness trendy infračervená termálna deka

Posilnenie imunitného systému

Náš imunitný systém sa za posledný rok dostal do centra pozornosti a vyvolal debaty o tom, či je skutočne možné ho „posilniť“. Global Wellness Institute však predpovedá, že posilnenie imunitného systému bude hlavným trendom v oblasti wellness do roku 2021. Potraviny posilňujúce imunitu budú preto aj v nasledujúcom roku naďalej veľkou témou. A väčšina lekárov a vedcov súhlasí s tým, že konzumácia určitých potravín ako súčasť vyváženej stravy pomáha udržiavať zdravý imunitný systém. To znamená, že potraviny ako cesnak, huby, citrusové plody, zázvor a sladké zemiaky sú na prvom mieste v zozname.

Čo robíte pre posilnenie svojho imunitného systému?

Wellness trendy 2021 zdravie

Pomáha vyvážená strava a potraviny posilňujúce imunitu

Wellness trendy Potraviny posilňujú imunitný systém

Fitness tracker

Závislý na tvojom FitBit? Nie ste v tom sami. Sme národ posadnutý dátami: V roku 2020 tržby z predaja prenosných zariadení Samsung vzrástli o 30 percent. A je to trend, ktorý sa bude v nasledujúcom roku len zintenzívňovať, pretože technológia bude stále vyspelejšia. Medzi nováčikov na trhu patrí nový fitness tracker Amazonu Halo, ktorý meria vašu náladu pomocou hlasu a skenuje vaše telo, aby zmeralo údaje o telesnom tuku. K dispozícii je tiež nová tréningová platforma Apple Apple Fitness +, ktorá ponúka stovky tréningov pod vedením odborníkov z celého sveta a je k nej prístup prostredníctvom hodiniek Apple Watch. Po niekoľkých sedeniach sa platforma dozvie, čo sa vám páči, a na základe toho odporučí cvičenia.

Technológia hrá spolu!

Wellness trendy Fittnes Traker Zbierajte údaje

Hlavný cieľ: zostať zdravý

Wellness trendy zdravotné témy

Mystika a astrológia

Podľa Pinterestu sa zameriame na mystiku a astrológiu, pretože alternatívne duchovné metódy prenikajú do hlavného prúdu. Platforma napríklad hlási 100 -percentný nárast hľadania ochranných kryštálov, ako aj 105 -percentný nárast manifestačných techník – praktík alebo každodenných rituálov, ktoré pomáhajú dosahovať sny a ciele. Pinterest tiež zaznamenal nárast vo vyhľadávaní faktov o zverokruhu, čo naznačuje, že záujem o astrológiu rastie.

Čo prezrádzajú hviezdy??

Wellness trendy astrológia mystika

Probiotické nápoje

Probiotické nápoje sú obľúbeným wellnessom už roky, ale v roku 2021 uvidíme nový vývoj vo svete črevných nápojov: alkoholickú kombuchu. Napriek tomu, že alkohol nemá nutričné ​​hodnoty, kombucha v boji proti chorobám, antioxidačné vlastnosti z neho robia zdravšiu alternatívu k vínu alebo pivu. V USA sú značky ako Luna Bay a Kombrewcha už na vzostupe. A nepochybne si to čoskoro užijú aj európske značky.

Alkoholická Kombucha – nový probiotický nápoj

Wellness trendy probiotické nápoje Kambucha

Nechajte sa relaxovať!

trendy v oblasti duševnej a fyzickej relaxácie a wellness 2021

Vezmite si romantickú vaňu a urobte si pohodlie doma!

Wellness trendy vaňa duševná a fyzická relaxácia