Zdravý spánok: ktoré polohy na spanie sú vhodné a ktoré nie?

Zdravý spánok: Poloha pre spánok je dôležitá pre dobrý spánok

Pravdepodobne ste už počuli, že medzi rôznymi polohami spánku sú zdravé a nezdravé. Ale nemusíte to čítať, pretože všetci z vlastnej skúsenosti vieme, že je to pravda. Keď sme uvoľnení, pokojní a cítime sa v teple a pohode, automaticky zaujmeme polohu na spanie (väčšinou je to poloha na chrbte). Rôzne polohy spánku vypovedajú niečo o našom charaktere a duševnom stave. Menia sa v súlade s ich transformáciou.

Zdravý spánok – vyberte si správnu polohu na spanie a doprajte si zdravý spánok

zdravý spánok zdravý spánok zdravie

Ale opačné pravidlo možno tiež vyhlásiť za platné: Ak zmeníte polohu spánku, môžete svoje zdravie nasmerovať aj iným smerom vývoja.

Zdravý spánok – poloha v spánku ako predpoklad dobrého spánku

tipy na zdravý spánok náchylná poloha

Viac sa o tom dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Poloha na spanie: na chrbte

Poloha na chrbte je najzdravšia poloha na spanie. Ale je to úplne povinné pre tých, ktorí trpia akútnymi bolesťami krku a chrbta. To je tiež najlepšia poloha na spanie, čo sa týka vzhľadu, pretože pokožka tváre nie je pritlačená na vankúš. Aby ste mohli spať na chrbte, musíte byť dobre zahriaty a skutočne uvoľnení. Poloha na boku je stredný variant, ktorý môže byť do určitej miery zdravý. Aj keď to znamená, že nie ste úplne uvoľnení, môže to tiež viesť k dobrému odpočinku. Je dôležité, aby ste si krk a krk podopierali vhodným vankúšom. Potrebujete ho aj na kolená. Skúste jogu alebo strečing pred spánkom.

zdravý spánok zdravý spánok, čo je najlepšia poloha

spánok zdravý tipy zdravie poloha na chrbte chrápanie

 Poloha pri spánku: ľah na boku (poloha plodu)

Poloha na boku nie je najlepšia poloha na spanie, ale najzdravšia pre ľudí s problémami chrbta a ramien. Problém je však v tom, že tvár sa až príliš dotýka vankúša.

Ak v noci dobre spíte, máte silu na ďalší deň

zdravý spánok zvoľte správnu polohu na spanie

Bočná poloha je len jednou z možných polôh spánku

spánok zdravé polohy pri spaní tipy zdravie

Semi-fetálna poloha

Semi-fetálna poloha je veľmi obľúbená u mnohých ľudí. Ale v skutočnosti je to spánková poloha stresovaných ľudí. Ani to im to nelepší, pretože táto poloha v spánku znamená, že poriadne nedýchate a to vedie k problémom so spánkom.

tipy na zdravý spánok polodetská poloha na spanie

Poloha pri spánku: poloha na bruchu

Spánok na bruchu, podobne ako poloha plodu, prakticky znemožňuje relaxáciu. Poloha na bruchu vám nedovolí zbaviť sa stresu a lámete si pokožku.

 Aké sú nevýhody náchylného ležania pri spánku?

zdravý spánok náchylná poloha zdravie tipy

Poriadne sa vyspi a prajem pekný deň

spať zdravo tipy na polohu na bruchu poriadne spať