Zmena ročných období (leto -jeseň) – tipy, ako zostať zdravý!

Kým naplno využívame potenciál posledných letných dní, mali by sme sa pomaly pripravovať aj na jeseň. Ale nebuď smutný! V nasledujúcom článku máme jednoduché tipy pre vašu diétu, zdravý životný štýl, starostlivosť o pleť a vlasy. Pri týchto je zmena sezóny z leta na jeseň celkom jemná. Pripravíte svoje telo na zmenu, vyhnete sa únave a akýmkoľvek zdravotným problémom. Nižšie si prečítajte viac o tom, ako v tejto sezóne medzi sezónami prekonať melanchóliu.

Správna sezónna strava zachová vašu letnú energiu po celú zimu

Ročné trendy tendencie nápady skvelé ovocie a zelenina

Tipy na zmenu ročného obdobia z leta na jeseň

Diéta s množstvom vitamínov a prírodných antibiotík

V lete získavame veľa energie vo forme vitamínu D zo slnka.

Obvykle jeme menej a cítime sa sýti. Chcete sa cítiť rovnako aj na jeseň a v zime? Potom musíte začať jesť podľa sezóny. Veľa vitamínov a minerálov vo forme štiav, smoothies, ovocných a zeleninových šalátov by malo byť vo vašom jedálničku prítomných nadmieru. Určite posilníte svoj metabolizmus, podporíte pľúca a celkovo imunitný systém. Vyhnite sa bielemu chlebu a jedzte hlavne celozrnné potraviny. Zázvor, cibuľa a cesnak sú prírodné antibiotiká. Pravidelné používanie v ponuke vás ochráni pred celým radom infekcií a vírusov.

Chráňte sa pred prechladnutím pri jesennom cvičení

Ročné trendy tendencie športovať

Povinné superpotraviny v meniacich sa ročných obdobiach

Ak chcete byť zdraví a fit na prelome rokov, nasledujúce potraviny sú pre vás povinné:

  • Jablká,
  • granátové jablko,
  • Cvikla,
  • Ružičkový kel,
  • Termíny,
  • kivi,
  • Kale

a keď príde jeseň, mali by ste jesť toľko tekvice, koľko môžete!

Jablká sú jednou z najdôležitejších jesenných zdravých potravín

Jablkové bylinky striedajte podľa sezóny

Šport

V období zmeny ročných období dochádza k neustálym vážnym teplotným výkyvom. Každodenný letný tréning by mohol byť pre vás v chladnom počasí nebezpečný. Rovnako sa potíte, ale máte seba vo vnútri ešte nie je prispôsobený chladnejšiemu počasiu. Pripravte si oblečenie na seba hneď po cvičení. Ak radi cvičíte jogu, pilates a strečing, mali by pre vás byť prioritou. Vy vyriešte Svalové napätie a vyhnúť sa nadmernému stresu. To stimuluje metabolizmus a imunitný systém.

Strečing je veľmi dobrý pre vaše zdravie a náladu

Tipy na zmenu sezóny

Starostlivosť o kožu

Starostlivosť o tvár

Koža je náš najväčší orgán a je namáhaná drsnými podmienkami v lete aj v zime. Dočasným riešením je kultivovať ho intenzívnejšie pri každej príležitosti. Zdravá strava vám dodáva najdôležitejšie minerály zvnútra. Tu by ste mali začať! Okrem toho by ste mali navštíviť kozmetičku na niekoľko procedúr hydratácie pokožky. Najlepšie je naplánovať si aj niekoľko masáží tváre. Ďalšie obľúbené postupy ako mikroihlička alebo Bio-liftingový postup sú v tejto sezóne na mieste. Najlepšie je dopriať si hlboké čistenie tváre, po ktorom nasleduje 1 až 3 týždne bez make-upu. Dobré čistenie tváre a pravidelný peeling sú na jeseň veľmi prospešné. Mali by ste však požiadať o radu o správnych výrobkoch kozmetičku, dermatológa alebo iného odborníka na starostlivosť o tvár.

Hneď ako sa začne tekvicová sezóna, mali by ste jesť čo najviac sladkých hľúz!

Týždenné nápady na zmenu sezóny

osobná hygiena

Počas jesene by ste mali celé telo dobre hydratovať. Používajte výrobky s prírodnými vonnými olejmi, pretože majú pozitívny vplyv na vašu náladu. Nepodceňujte používanie výživných krémov na ruky a nechty.

Jedzte čo najviac sezónnej zeleniny!

Ročné obdobia menia trendy v zelenine

Starostlivosť o vlasy

Koniec koncov, vlasy sa tiež často používajú pri zmene ročných období. Na tieto by ste mali dávať obzvlášť pozor. Začiatkom jesene by ste mali ísť ku kaderníkovi včas. Malo by vám to povedať podrobnejšie, aký je aktuálny stav vašich vlasov. Nechajte ho odporučiť výrobky špeciálnej starostlivosti. Intenzívna hydratácia prostredníctvom organických produktov by zaistila žiarivé vlasy v chladnom období. Maska na vlasy s keratínom ponúka univerzálnu starostlivosť. Niekoľko týždňov používajte silné hydratačné produkty. Potom prejdite na slabšie vzorce, aby sa vám pokožka hlavy príliš nemastila.

V jesennej sezóne máme ešte veľa energie z leta. Správnou výživou, správnym cvičením a intenzívnou osobnou hygienou si ich môžete udržať aj dlhšie. Zimný chlad vás teda nevyčerpá a aj tie najchladnejšie dni budete prežívať intenzívne a šťastne.

Na jeseň môžete tiež stráviť veľa voľného času vonku. Je to zmýšľanie!

Prejdite sa ročnými trendmi a trendmi

Rozmaznávajte svoje telo a určite si užijete jeseň a zimu!

Lahodná zelenina - zmena ročného obdobia