Zoštíhľujúce slávnostné šaty – optické klamy, ktoré vás zoštíhlia

Ľudia, najmä ženy, sú so svojim súčasným vzhľadom zriedka spokojní. To je obzvlášť evidentné v lete, keď téma perfektnej plážovej figúry koluje všade okolo nás na sociálnych sieťach a v rozhovoroch. Ak máte pred sebou slávnostnú udalosť, ale ešte ste nedosiahli ideálnu postavu, nemusíte zúfať ani sa jej účasti dokonca vyhýbať. Potrebujete len správne šaty a doplnky. V dnešnom článku si ukážeme šikovné triky, ako vyzerať štíhlejšie pomocou jednoduchých optických ilúzií. V našej galérii nájdete aj početné slávnostné šaty na chudnutie, vďaka ktorým budete pôsobiť elegantne a pri každej príležitosti upútate pozornosť každého.

Zoštíhľujúce slávnostné šaty na každú príležitosť a každý tvar postavy

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle bacuľaté dámske šaty

Problémová oblasť nôh? S maxi letnými šatami sa tohto problému rýchlo zbavíte

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlu čiernobielu štíhlu postavu

Vertikálne pruhy sú vaši najlepší priatelia

Je dobre známe, že horizontálne pruhy robia telo širším, zatiaľ čo zvislé pruhy pôsobia dlhšie a štíhlejšie. Pokiaľ ide o módu, je to jedna z najobľúbenejších optických ilúzií.

Oko sleduje čiary veľmi prirodzeným spôsobom. Takpovediac zvislé pruhy nás nútia pozrieť sa na šaty zhora nadol namiesto zboku. To potom vytvára ilúziu dlhšieho a chudšieho tela.

Ideálne šaty by mali mať lichotivé hrubé pruhy. Vždy sa však môžete rozhodnúť pre variácie tohto modelu a kombinovať rôzne hrúbky pásov. Zoštíhľujúce slávnostné šaty s dvojfarebným vzorom prúžkov X okolo pása alebo s kvetinovými vzormi sú tiež nádhernou voľbou.

Zvislé pruhy však neponúkajú nekonečnú slobodu. Pri výbere šiat je dôležité mať na pamäti, že pruhy musia perfektne sedieť. Príliš tesné oblečenie vedie k tomu, že pruhy kopírujú línie tela a týmto spôsobom odhaľujú mnohé problémové oblasti.

Cítite sa opäť plní energie a sebavedomia

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlejšie svetlo modré šaty

Úžasne sa dajú kombinovať aj zvislé a vodorovné pruhy

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vás optické ilúzie môžu zoštíhliť

Zoštíhľujúce slávnostné šaty v tmavých farbách

Ďalším osvedčeným trikom na dosiahnutie uhladeného vzhľadu je výber šiat v tmavej alebo neutrálnej farebnej palete. Vyhnite sa svetlým odtieňom, ako je béžová, taupe alebo akékoľvek pastelové odtiene. Tmavé a neutrálne farby oklamú oko a vytvoria neprerušenú čiaru. Vďaka tomu budete pôsobiť štíhlejšie a elegantnejšie.

Ak teraz myslíte len na čiernu farbu, ste na omyle! Aj keď čierna nikdy nevyjde z módy, na výber je množstvo ďalších tmavých odtieňov. Patria sem tmavomodrá, volská krv alebo bordová červená, smaragdovo zelená, antracitová a mnoho ďalších.

Biela časť týchto maxi šiat je sotva viditeľná

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlu

S čiernou sa nikdy nemôžete pomýliť

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle čierne šaty moderné

Zvýraznite svoje najlepšie oblasti tela

Každý z nás má svoje problémové oblasti, ktoré chceme vždy ignorovať a riešiť. Napriek tomu by ste sa pri výbere dokonalých šiat nemali zameriavať na skrývanie týchto zón. Na druhej strane uprednostnite zvýraznenie toho najlepšieho.

Ak chcete napríklad zakryť široký pás, zvoľte si šaty s pútavými vzormi alebo čipkovými prvkami okolo výstrihu, ramien a rúk. Tak odvrátite pozornosť od problematickej strednej časti.

Pruhy tu tiež zohrávajú dôležitú úlohu

Dobrou stratégiou môže byť aj miešanie vertikálnych, horizontálnych a diagonálnych pásov rôznych hrúbok. Vyberte si pre svoje problémové oblasti zvislé čiary a zvýraznite to najlepšie pomocou horizontálnych alebo diagonálnych pruhov.

Vďaka optickým ilúziám vyzeráte štíhlo a elegantne

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlejšie telo presýpacích hodín Elegantný korzetový klam

Definujte pás

Zúženie pasu vytvára ilúziu elegantných presýpacích hodín alebo tvaru X. Toto je obzvlášť užitočné pre ženy s hruškovým tvarom tela. V minulosti ženy nosili korzety, aby dosiahli vytúžený vzhľad. Dnes vám stačia šaty s výrazným pásom a úzkym opaskom. V tejto súvislosti by pre vás boli perfektné maxi šaty so špagetovými ramienkami. Zvoľte dĺžku pod členok a zospodu noste vysoké podpätky.

Výstrih do V alebo bez ramienok

Šaty do V a výstrih cez rameno nechávajú vyniknúť vašu hornú časť tela. Okamžite upútajú pozornosť na vašu tvár, krk a kľúčne kosti. Brucho a boky, ktoré sú často pre mnohé ženy považované za problémové partie, sú takmer úplne v nedohľadne.

Šaty mimo ramena upútajú všetku pozornosť na váš trup

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako z optických ilúzií môžu byť štíhlejší šaty bez ramienok krásne elegantné

Správny výber príslušenstva

Vďaka príslušenstvu bude váš vzhľad úspešný alebo neúspešný. Hrajú dôležitú úlohu, ktorú by ste nemali podceňovať. Ak chcete napríklad opticky predĺžiť kratší krk, zvoľte si šaty s výstrihom do V a noste pútavý dlhý náhrdelník. Ak chcete nechať oči všetkých na rukách, zápästiach a rukách, noste lesklé hodinky, široké náramky a pekné koktailové prstene. O vašu manikúru by ste sa, samozrejme, mali starať.

Pri výbere obuvi voľte špicaté lodičky, pretože vám opticky predĺžia nohy. Je len na vás, či si vyberiete vysoké podpätky alebo topánky s rovnou podrážkou. Všimnite si však, že pri slávnostných príležitostiach sa spravidla dáva prednosť vysokým podpätkom.

Nakoniec dotvorte svoj vzhľad elegantným klobúkom. Tento posledný doplnok nielenže dodá vášmu outfitu dokonalú konečnú úpravu, ale môže tiež obrátiť váš pohľad nahor a pomôže vám vyzerať vyššie a štíhlejšie..

Farby šperkov v tmavých tónoch sú vaši najlepší priatelia

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vás optické ilúzie môžu zoštíhliť

Zoštíhľujúce slávnostné šaty vám umožnia cítiť sa sebaisto kedykoľvek a pri akejkoľvek príležitosti. Ako ste sa už dozvedeli z nášho článku, plážová figúrka nie je vždy nutnosťou.

Dlhý rad tlačidiel môže plniť rovnakú úlohu ako pásy

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle modré šaty, ktoré budú žiarivo elegantné

S tenkým opaskom môžete pekne zvýrazniť svoj pás

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlejšími Šaty vyzerajte štíhlejšie

Tento rok sú veľmi obľúbené aj zavinovacie šaty

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vám optické ilúzie môžu zoštíhliť nápady na šaty s kvetinovými motívmi

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vám môžu optické ilúzie zoštíhliť čierne pruhy?

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle presýpacie hodiny kardashian

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vás optické ilúzie môžu stať krásnejšími ako štíhlejší tvar tela presýpacích hodín x

Slávnostné šaty na chudnutie - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle nápady čiernych a bielych šiat

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vás optické ilúzie môžu zoštíhliť

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - Ako z vás optické ilúzie môžu urobiť štíhle šaty s vertikálnymi prúžkami

Zoštíhľujúce slávnostné šaty - ako vás optické ilúzie môžu urobiť štíhlejšími v podobe efektu presýpacích hodín x