30 ładnych fryzur Chignon + co to jest i historia

Istnieje wiele fryzur kokardowych i tak wiele pięknych, które możesz uprawiać zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień, że stworzymy listę, aby ułatwić Ci wybór jednej (lub więcej!).

Ale zanim zaczniemy o wielu różnych stylach kok, najpierw opowiemy trochę więcej o jego historii i pochodzeniu. Będziemy również wymieniać elementy, które definiują i sprawiają, że fryzura z koków jest tym, czym jest i wskażemy różnice między kokem a kokem, aby załatwić tę sprawę.

Więc czytaj dalej, aby odkryć najlepsze style kokardowe, a także dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej fryzurze oraz jej bogatej historii i pochodzeniu!

gify z natalie dormerprzez Giphy

Co to jest kok? Historia

Jak wspomniano powyżej, kok to bardzo popularna fryzura, która ma równie bogatą historię. Jego początki sięgają starożytnej Grecji oraz dokładniej, Ateny. Stwierdzono, że w tym czasie, nawet mężczyźni je nosili (ale odpowiednio stylizowany i nieco inny).

Poza tym kok był pozornie równie popularny w starożytnych Chinach. Wydaje się również, że był to wskaźnik stanu cywilnego kobiety, ponieważ zamężne kobiety nosiły niską i zawiązaną (lub splecioną?) wersję koka.

Kok pojawił się ponownie i dość mocno powrócił w XIX-wiecznej Anglii i od tego czasu stał się jedną z ulubionych fryzur na specjalne okazje – zwłaszcza śluby.

pleciony kok gifTenor

Co to jest fryzura Chignon

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć o koku, jest to, że jego nazwa (przynajmniej obecna) pochodzi z języka francuskiego. Dokładniej, pochodzi od wyrażenia „kok du cou”, co oznacza „kok na / [przy] karku”.

Jest to również jeden ze sposobów, w jaki można rozpoznać fryzurę kok. Kok jest rozpoznawany jako niski updo, ponieważ jest wykonany głównie na karku lub nisko na szyi.

Jak zobaczysz poniżej, istnieje również kilka innych sposobów na stylizację, ponieważ teraz wariacje obejmują wysokie koki, a także boczne – które również są bardzo popularną opcją.

Fryzury Chignon są tradycyjnie noszone na specjalne okazje, ale ostatnio przeszły (po raz kolejny) również na codzienny styl.

30 stylów koków

I. Kok według długości włosów & Typ włosów

1. Fryzury Chignon dla krótkich włosów

fryzury kok dla krótkich włosówŹródło

Podobnie jak w przypadku wszystkich krótkich fryzur, nieco trudniej jest ułożyć kok z krótkich loków. Ale, jak widać na powyższym obrazku, nie jest to niemożliwe. Osiągnięcie tego staje się o wiele łatwiejsze, gdy włosy sięgają, a nawet przekraczają długość ramion. Zostaw pasemka do kadrowania twarzy, aby uzyskać dodatkowy efekt.

2. Fryzury Chignon dla włosów średniej długości

Fryzury Chignon dla włosów średniej długościŹródło

Gdy włosy osiągną średnią długość, stają się łatwiejsze do ułożenia i bardziej uniwersalne. Jak widać na obrazku, ten kok jest nieco bardziej skomplikowany niż ten powyżej (który używał metody roll and tuck).

3. Fryzura Chignon dla długich włosów

Fryzura Kok dla Długich WłosówŹródło

Długie włosy, jak po prostu uwielbiamy różne opcje stylizacji. Tutaj masz jeszcze inny sposób na zrobienie koka (trzeci z wielu kolejnych), a także przydatne zdjęcia, które pokazują, jak możesz to osiągnąć i jak łatwo jest to zrobić.

4. Kręcone Fryzury Kok

Kręcone Fryzury KokŹródło

Kręcone włosy mogą być zarówno przyjemnością, jak i bólem, zwłaszcza jeśli chodzi o ich stylizację. Wiele kręconych fryzur po prostu pozwala tym lokom swobodnie się poruszać, ale są też upięcia, takie jak ten kok, które zbierają włosy w zawiły sposób. Ponadto style takie jak ten pomagają zaakcentować, a nie ukryć loki.

5. Faliste style Chignon

Faliste fryzury z kokardąŹródło

Natomiast włosy falowane są nieco łatwiejsze do ułożenia – przynajmniej jeśli chodzi o fryzury. Falisty kok powyżej wygląda bardzo gładko i elegancko, nawet z pasmami luźnymi z updo. Uwielbiamy też zakręcony wygląd updo.

6. Kok na idealnie prostych włosach

Kok na idealnie prostych włosachŹródło

Idealnie proste włosy będą na ogół najłatwiejsze do ułożenia w kok i prawie każdą fryzurę (pod warunkiem, że nie mają delikatnej tekstury, ale to zupełnie inna sprawa, o której można mówić). Spójrz też na zawiłość updo!

7. Fryzury z czarnego koku

Fryzury Z Czarnego KokaŹródło

To włosy afroamerykańskie w najlepszym wydaniu! Żadnego produktu, żadnego prostowania, tylko włosy ułożone w bardzo ciekawy, skręcony updo, który podkreśla i zwraca uwagę na teksturę włosów – a także na ładny dodatek do włosów!

II. Kokosy na specjalne okazje & Style

8. Fryzury ślubne Chignon

Fryzury Ślubne ChignonŹródło

Fryzury kokowe to podstawa wśród upięć ślubnych, częściowo ze względu na ich elegancję i wyrafinowanie. Przenieś swój kok na zupełnie inny poziom, dodając akcesorium do włosów – takie jak ta subtelnie zdeformowana i bardzo smukła i elegancka korona do włosów – będziesz wyglądać oszałamiająco!

9. Messy Chignon fryzury na wesela

Messy Chignon Fryzury Na WeseleŹródło

Kolejną wielką zaletą koków jest to, że będą wyglądać tak samo dobrze bez względu na stylizację! Mianowicie mogą być gładkie i idealne lub niechlujne i „rozczochrane”, a mimo to wyglądać równie dobrze. Weźmy przykład niechlujnie wystylizowany powyżej – zarówno styl, jak i dodatki idealnie pasują również do welonu.

10. Fryzury gwiazd Chignon – Kate Beckinsale

Kate Beckinsale Celebrity Chignon FryzuryŹródło

Czy jest lepsze źródło inspiracji do fryzur niż nasze ulubione gwiazdy? Rozmawialiśmy o kręconych długich stylach celebrytów, dyskutowaliśmy o ich warstwowym wyglądzie bobów, teraz nadszedł czas, aby podziwiać ich kokardowy wygląd.

Mając tak wiele do wyboru, zdecydowaliśmy się na tę piękną stronę i falisty kok noszony przez Kate Beckinsale na imprezę na czerwonym dywanie kilka lat temu.

11. Fryzura Chignon z lat 20. XX wieku

Fryzura Kok z lat 20. XX wiekuŹródło

Większość ludzi kojarzy lata dwudzieste z super krótkimi włosami i stylem klapy, ale nie zapominajmy, że niektóre panie nadal nosiły długie włosy. I prawdopodobnie, kiedy to zrobili, wybrali ten stylizowany na bok, idealnie ułożony updo, który jest zarówno praktyczny, jak i piękny. Jednym słowem: doskonałość!

12. Fryzura z kokardą z lat czterdziestych

Fryzura Kok z 1940 rokuŹródło

Podobnie lata 40. i 50. XX wieku są powszechnie uznawane i kojarzone z dużymi lokami i żywiołowymi stylami (wystarczy pomyśleć o zwycięskich rolkach i wyglądzie pin-up).

Te elementy nadal są prawdziwe nawet wśród fryzur z koków. Ten skręcony kok zawiera również duże loki w swoim projekcie – a miedziany kolor włosów też jest po prostu wspaniały!

13. Klasyczna i klasyczna fryzura Chignon

Klasyczna fryzura ChignonŹródło

Ustaliliśmy już, że kok to bardzo elegancka i szykowna fryzura, którą można upiększyć dodając dodatki do włosów. A czy jest lepszy sposób na dodanie dodatkowej odrobiny elegancji niż za pomocą perłowego akcesorium? Perły o różnych rozmiarach pomagają podkreślić linie updo.

14. Bal Chignon Style

Style Bal ChignonŹródło

Ta ładna fryzura prawdopodobnie bardzo przypadnie do gustu naszym bardziej kochającym przyrodę czytelnikom i dziewczętom boho. Właściwie kompozycja kwiatowa jest tak ładna, że ​​wszyscy się na nią zakochają!

Kok został utrzymany w prostym i minimalistycznym stylu, aby kwiaty przyciągały całą uwagę i stanowiły centralny punkt tej fryzury.

III. Style według rodzaju Chignon

15. Fryzura Demi Chignon – do połowy

Fryzura Demi ChignonŹródło

Mówiliśmy o fryzurach w połowie w górę iw dół w innym artykule specjalnie im poświęconym. Nie mogliśmy jednak przegapić okazji, aby podkreślić, że możesz połączyć to wydarzenie w stylu z kokem w tak zwanym „demi chignon”.

Zamiast zbierać wszystkie włosy w skręcony kok, używaj tylko górnej części włosów na głowie, pozostawiając resztę włosów luźno i swobodnie z tyłu.

15. Fryzura z boku Chignon

Fryzura z boku kokŹródło

Kok może mieć wiele rozmiarów i kształtów – że tak powiem – ponieważ łatwo go stylizować i tworzyć na różne sposoby. Pokażemy Ci te najczęstsze i najładniejsze, a żeby to zrobić, zaczniemy od koka bocznego.

Jest to prawdopodobnie drugi najpopularniejszy styl kok i zgodnie z oczekiwaniami jest wykonany z boku głowy, a nie idealnie wyrównany na środku głowy.

17. Fryzura z kokardą po niskiej stronie

Fryzura z niskim kokardemŹródło

Po prostu uwielbiamy ten niski kok, który łączy i łączy to, co najlepsze w dwóch innych stylach koków. Jest to zarówno niskie updo (więcej o tym w dalszej części), jak i wykonane z boku głowy. Rozdzielone z boku grzywki dopełniają wygląd i tworzą przepływ między twarzą a upięciem.

18. Niska fryzura Chignon

Fryzura z niskim kokardemŹródło

Zgodnie z obietnicą omówimy teraz niski kok. Jest tu trochę sprzeczności, ponieważ chociaż kok nazywa się updo, zwykle jest nisko na głowie. Możesz jednak zejść bardzo nisko, jak powyżej – a także trochę więcej i stworzyć swój, aby był prawie podobny do muszli.

19. Wysoka fryzura Chignon

Fryzura z wysokim kokemŹródło

W przeciwieństwie do tego, odkryj, że updo z kok kokowy można również zrobić wysoko na głowie, jak na powyższym zdjęciu. Jest to fryzura podobna do tych noszonych w latach 90., ale nowoczesna i piękna dzięki nieco niechlujnemu i swobodnemu wyglądowi oraz pasmom do kadrowania twarzy.

20. Fryzury Kok Chignon

Fryzury Z Kok KokŹródło

Nieco później (pod koniec artykułu) porozmawiamy o różnicach między fryzurą kok i kok. Mimo to, do tego czasu, rozkoszuj się tym ślicznym kok updo w kok, który został idealnie wykonany i pięknie podkreśla blond pasemka na brązowych włosach.

21. Fryzury Chignon Updo

Fryzury Z Krótkich WłosówŹródło

To bardzo ciekawe upięcie w kok, które wykorzystuje metodę skręcania, aby stworzyć efekt niemal warkocza. Włosy są ułożone w duże, przypominające wstążkę pasma włosów pośrodku pleców, a tylko niektóre luźne i otaczające twarz pasma pozostają wolne i poza tym eleganckim updo.

22. Skręcona fryzura Chignon

Skręcona fryzura z kokonuŹródło

Wspominaliśmy o zwrotach akcji, nie ciesząc się widząc kok wykonany w całości ze zwrotów akcji, którego urok tkwi w zawiłym i obszernym wyglądzie. Jest prosty w wykonaniu, ale z tak imponującym efektem końcowym!

23. Pleciona fryzura Chignon

Pleciona Fryzura KokŹródło

Proste wyszukiwanie zwróci mnóstwo warkoczowych fryzur. Postanowiliśmy jednak skoncentrować się na powyższym.

Włosy są luźno splecione w duże sekcje, które skręcają się i splatają ze sobą. Nie jest to luźny lub ciasny warkocz, a raczej wyjątkowy styl, który świetnie prezentuje się na lekko falujących włosach.

IV. Cała Chignon Love + How-Tos

24. Najlepsze fryzury Chignon do noszenia na co dzień

Najlepsze fryzury Chignon do noszenia na co dzieńŹródło

Koki są uważane (i naprawdę są) idealną fryzurą na specjalne okazje, bez względu na ich rodzaj. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nosić go jako codziennej fryzury. Nadaj mu bardziej zrelaksowany wygląd, łącząc go z szalikiem do włosów lub opaską na głowę w pożądanych wzorach.

25. Gładkie fryzury Chignon

Eleganckie Fryzury KokŹródło

Powiedzieliśmy to raz i nadal będziemy to powtarzać – jest tak wiele sposobów na stylizację koka. Weźmy na przykład ten. Podstawa to niski kok, który jest jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki skręconemu i plecionemu aspektowi obszaru hai tie na karku. Wolne pasma są opcjonalne, ale doceniane.

26. Łatwy samouczek dotyczący fryzury Chignon

Łatwy samouczek dotyczący fryzury ChignonŹródło

Rozmawialiśmy już o tym, jak możesz zrobić kok na wiele sposobów, a teraz pokażemy Ci kilka bardzo przydatnych. Ten pierwszy samouczek przedstawia prosty sposób na wykonanie klasycznego skręconego koka. Jak łatwo zauważyć, wszystko zaczyna się od prostej podstawy kucyka.

27. Szykowna fryzura Chignon

Szykowna fryzura z kokardąŹródło

Ten elegancki kok to pleciony wygląd, który sprawia, że ​​wygląda na falisty, mimo że jest w rzeczywistości prosty. Skręcone i splecione updo, takie jak ta, zdziała cuda i będzie wyglądać świetnie zarówno na gęstych włosach, jak i cienkich lokach.

28. Jak zrobić fryzurę Chignon?

Jak zrobić fryzurę Chignon?Źródło

To kolejny sposób na zrobienie koka – zwłaszcza typu kok – z niewielką pomocą akcesoriów do włosów. Dodawany jest pomocnik z pianki do włosów, aby utrzymać kok na miejscu – a kok jest wytwarzany przez nawijanie pasm włosów na piankę. Spinki do włosów są dodawane, aby utrzymać wszystko na miejscu i wykończyć wygląd.

29. Pleciona fryzura Chignon Jak to zrobić

Pleciony Chignon Fryzura Jak to zrobićŹródło

Ten pleciony koczek wygląda skomplikowanie – na tyle, że potrzebuje samouczka, który jest dokładnie tym, co przedstawiamy powyżej. Jak widać, upięcie końcowe uzyskuje się poprzez szereg splotów i skręceń – najpierw poszczególnych części włosów, a następnie samego zaplecionego kucyka.

30. Styl skręconej kokardki

Styl skręconego kokardaŹródło

Zakończymy tę listę fryzur z kokami (przynajmniej na razie) innym pomysłem, który może pomóc w przekształceniu kok w bardziej codzienny wygląd. Jest to skręcona kokarda, która ma klasyczny skręt, który jest ładniejszy (i bardziej złożony) dzięki dodaniu wstążki.

Wybierz większą lub cieńszą, prostszą lub bardziej skomplikowaną wstążkę w zależności od gustu i okazji – ten fason można łatwo dostosować do noszenia na co dzień lub na specjalne okazje.

Bułka vs Chignon

Zgodnie z obietnicą omówimy również różnice między bułką a kokami, ponieważ koksy są również powszechnie określane jako bułki.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że te dwa terminy nie są wymienne. Podczas gdy wiele koków można zdefiniować jako (używając) bułek, większości bułek nie można opisać ani nazwać kokami. Ponadto kokki mogą być używane do opisywania innych upięć oprócz bułek.

Kolejna istotna i ważna różnica między nimi dotyczy samej stylizacji. Bułeczki można nosić na całej głowie – koki są zazwyczaj noszone tylko nisko z tyłu głowy – nawet po pojawieniu się z boku i wyższych fasonów.

jak zrobić bułkę gifŹródło

Wiąże się to z faktem, że bułeczki i koky są robione na różne sposoby. Bułeczki zawsze tworzy się, owijając włosy wokół siebie. Nie dotyczy to koków, które można stworzyć przez skręcanie włosów lub wsuwanie ich pod siebie lub pod akcesoria do włosów.

Być może największą różnicą między nimi jest to, że chociaż możesz stylizować i nosić kilka bułek naraz, możesz stworzyć tylko jeden kok, który pochłonie i wchłonie wszystkie włosy.

pleciony kok gifprzez Giphy

Tak więc, gotowy, aby zmienić swój wygląd?

To było to, nasz artykuł na temat najładniejszych i najciekawszych fryzur kokowych, które możesz nosić w dzisiejszych czasach.

Oprócz tego, że oferujemy Ci wspaniałe źródło inspiracji do fryzur, omówiliśmy również różnice między kokami i kokami oraz opowiedzieliśmy trochę o historii koków i tym, co odróżnia je od innych fryzur.

Więc teraz, kiedy już wiesz o tym wszystkim, jaki styl kok lub fryzury zamierzasz wypróbować i na jakie okazje? Daj nam znać i porozmawiajmy jeszcze w komentarzach!