45 Rozczochrane włosy, nie dbaj o wygląd: ładny, szybki i łatwy!

Powiemy tylko tak: rozczochrane włosy, nie obchodzi mnie to! Właśnie znalazłeś artykuł poświęcony temu, co niektórzy mogliby nazwać bałaganem we włosach, a inni uznaliby to za sztukę.

Dawno minęły czasy, kiedy twoja fryzura musiała być elegancka i rozpięta i nie ruszać się ani o cal. W dzisiejszych czasach niechlujne fryzury są modne, ponieważ zarówno mężczyźni, jak i kobiety są zachęcani do zabawy i cieszenia się naturalnymi włosami i pozwalania im opadać, jak chce.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz stylizować swojego wyglądu, aby wyglądać pięknie. Ale że nie możesz nosić fryzury, która jest równie posklejana i niechlujna – właściwie daleko od tego!

Więc czytaj dalej, aby nacieszyć oczy najładniejszymi sposobami noszenia rozczochranych włosów – czy to całkowicie dzikie i naturalne, czy częściowo stylizowane, czy rzeczywiście wyglądające na łatwe. Wszystko zależy od Ciebie!

I. Bałagan według długości włosów

1. Krótkie rozczochrane włosy dla kobiet

Krótkie Rozczochrane Włosy KobietyŹródło

Brudne fryzury będą, jak się spodziewać, jeszcze bardziej widoczne na krótkich fryzurach, takich jak ten urocza fryzura pixie. Rozmawialiśmy już o różnych sposobach uprawiania i stylizowania pixie, ale inny nie zaszkodzi nikomu!

2. Brudne fryzury na krótkie włosy

Niechlujne fryzury na krótkie włosyŹródło

Wystarczy rzut oka na listę krótkich fryzur dla kobiet, aby otworzyć świat możliwości w zakresie noszenia i stylizacji krótkich włosów, niezależnie od ich długości (bo tak, jest kilka długości krótkich włosów). Powyżej podziwiaj krótkie lub średnie teksturowane cięcie, które dodaje objętości tym uroczo niechlujnym zamkom.

3. Krótkie rozczochrane włosy

Krótkie Rozczochrane WłosyŹródło

Nigdy też nie wahaj się nakładać warstw na włosy, bez względu na ich długość. To tylko spojrzenie na to, jak mogą wyglądać krótkie, warstwowe włosy, jeśli stylizujesz je w niechlujny sposób. Dodaj trochę produktu do włosów i albo stwórz szpiczaste końcówki, albo nawet mokry look.

4. Rozczochrane średnie włosy

Rozczochrane średnie włosyŹródło

Podziwiaj piękno kudłatej fryzury, która została tak pięknie wykonana na włosach średniej długości. W końcu kudły może być po prostu ucieleśnieniem „wyglądu niechlujnego i nieważnego”. Kto może nie wiedzieć, kudły był jedną z najmodniejszych fryzur lat 70. i obecnie powraca.

5. Rozczochrane włosy średniej długości

Rozczochrane włosy średniej długościŹródło

Czasami mniej znaczy więcej i tak właśnie jest w przypadku tej średniej długości fryzury. Dobrze przycięte włosy nie będą nawet wymagały tak dużej stylizacji – weź powyższe jako przykład tego, jak dobrze mogą wyglądać lekko rozczochrane włosy w połączeniu z zaczesaną na bok grzywką i minimalnym makijażem.

6. Rozczochrane włosy do ramion

Rozczochrane włosy do ramionŹródło

Jenna Coleman wygląda tak ładnie, bez względu na epokę, w której może zagrać. Tutaj aktorka Victoria utrzymuje prostotę dzięki niechlujnemu i naturalnemu równemu bobowi o długości ramion, minimalnemu makijażowi i słodkiej białej bluzce.

7. Długie, rozczochrane włosy

Długie, rozczochrane włosyŹródło

Ogólnie rzecz biorąc, prawdą jest, że kiedy twoje włosy są już dłuższe niż ramiona i są „oficjalnie długie”, liczba fryzur, które się przed tobą otwierają, jest prawie nieskończona. Jednak, i my to przyznamy jako pierwsi, czasami twoje włosy wyglądają najlepiej, gdy po prostu je zostawisz. Zmierz się trochę i przerzuć przez ramię i gotowe!

8. Niechlujny updo dla krótkich włosów

Messy Updo dla krótkich włosówŹródło

Raz po raz przekonywaliśmy, że nawet krótkie włosy można nosić w updo. Mamy artykuł na ten temat i wiele innych przykładów na ten temat, ale to konkretne zdjęcie świetnie pokazuje, jak może wyglądać niechlujne krótkie upięcie – poczuj się pewnie i noś je, gdy twoje włosy nieco urosną i osiągną poziom szyi.

9. Messy Updo dla średnich włosów

niechlujne upięcia dla średnich włosówŹródło

Istnieją różne sposoby noszenia fryzury pół w górę, w połowie w dół, w tym na krótkich i średnich włosach. Ten kolaż pokazuje cztery z nich i jakie są ładne! Naszym ulubionym jest to drugie, jakie jest twoje?

10. Niechlujne upięcia dla długich włosów

Niechlujne upięcia dla długich włosówŹródło

Z długim upięciem nie można zrobić większego bałaganu – ale jaki ciekawy efekt. Zamiast wiązać się w pełny kok, włosy są zbierane na czubku głowy, a ich końce i końcówki są luźne – tym lepiej, aby podkreślić blond pasemka.

11. Niechlujny kok na krótkie włosy

niechlujny kok na krótkie włosyŹródło

Istnieje wiele ładnych rodzajów koków i sposobów noszenia włosów w jednym. Powyżej podziwiaj niski, niechlujny kok wykonany na krótkich włosach. Wygląd jest jeszcze słodszy dzięki pasmom do kadrowania twarzy, które podkreślają rysy twarzy tej uroczej dziewczyny.

12. Nieuporządkowany kok dla włosów średniej długości

Rozczochrany kok dla włosów średniej długościŹródło

Alternatywnie jest też wysoki i niechlujny kok. Można go nosić na wszystkich długościach włosów, ale może wyglądać najlepiej na dłuższych fryzurach, ponieważ nie wyjdzie z koku. Krótkie lub warstwowe loki zobaczą wiele flyaway.

13. Niechlujny kok na długie włosy

Rozczochrany kok na długie włosyŹródło

Istnieje wiele sposobów na zrobienie niechlujnej bułki (dla niektórych może to brzmieć zaskakująco). Weź na przykład ten samouczek, aby dowiedzieć się, jak zrobić skręconą i pełniejszą, niechlujną fryzurę w kok, która będzie wyglądać świetnie na długich włosach.

14. Rozczochrane długie włosy z objętością i długimi grzywkami

Rozczochrane długie włosy z objętością i długimi grzywkamiŹródło

Większość dotychczasowych fryzur była naturalnie niechlujna. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć kilka niechlujnych stylizacji. Tutaj lewa została wystylizowana tak, aby miała dużo objętości, trochę się puszyła i zwracała uwagę na czubki włosów przez podkręcone końce.

15. Brudne fryzury na długie włosy z częścią środkową

Niechlujne fryzury na długie włosy z częścią środkowąŹródło

Nie każdy może nosić włosy z przedziałkiem pośrodku, ale ta dziewczyna absolutnie je kołysze! Część odwołania dotyczy również niechlujnego wyglądu – panie z lekko falistymi lokami mogą spróbować uzyskać ten wygląd, skręcając włosy przez noc i puszczając je rano.

II. Bałagan według rodzaju włosów

16. Rozczochrane kręcone włosy

Rozczochrane Kręcone WłosyŹródło

Naturalnie kręcone włosy są mieczem obosiecznym, gdy mówimy o niechlujnych stylach – mogą wyglądać niesamowicie lub (przepraszamy to) jak ptasie gniazdo. W tym jednak głosujemy na dziką i kędzierzawą, darmową i piękną alternatywę.

17. Niechlujne falowane włosy

Rozczochrane falowane włosyŹródło

Dziewczyny o falowanych włosach będą łatwiej ułożyć włosy w niechlujny wygląd niż prawdopodobnie jakikolwiek inny rodzaj włosów. Naturalna falistość nadaje nieco dodatkowej objętości i powabu bez potencjalnego chaosu kręconych włosów. Łatwiej też je ułożyć i utrzymać niż idealnie proste włosy.

18. Niechlujne loki krótkie włosy

Rozczochrane Loki Krótkie WłosyŹródło

Podobnie jak w przypadku ich długich odpowiedników, krótkie i kręcone włosy mogą być skarbem przerażenia w stylizacji. Mimo to, przy dobrze strzyżonej fryzurze, możesz po prostu wyjść, a potem być i mieć świetną fryzurę w kilka minut!

19. Messy Pixie Cut dla cienkich włosów

Warstwowe, niechlujne cięcie Pixie dla cienkich włosówŹródło

Powiedzieliśmy to raz, powiemy to za każdym razem, gdy możemy: warstwowe i teksturowane kroje mogą być najlepszym przyjacielem kobiety o cienkich włosach. Weź ten fason pixie, który jest przykładem tego, jak obszerne mogą wyglądać włosy – bałagan tego wszystkiego pomaga również dodać dodatkowej objętości.

20. Krótkie niechlujne fryzury dla cienkich włosów

Krótkie niechlujne fryzury dla cienkich włosówŹródło

Alternatywnie możesz wybrać odrobinę francuskiego stylu i przyjąć ten wygląd, który po prostu krzyczy: dodaj beretę! Włosy są proste i równe i rozczochrane na długości podbródka. Tym razem grzywka kurtynowa pomaga zwiększyć objętość, nawet jeśli sama jest rzadka i rozłożysta.

21. Proste niechlujne włosy

Proste Rozczochrane WłosyŹródło

Kochaj swoje włosy i po prostu pozwól im być od czasu do czasu! Istnieje wiele fryzur na proste włosy, ale nawet taki dziki wygląd może być nastrojem dnia i doskonale odzwierciedlać również Twój styl.

22. Wysoki, niechlujny i obszerny kok dla grubych włosów

Wysoki, niechlujny i obszerny kok dla grubych włosówŹródło

Cienkie, cienkie i grube włosy mają ze sobą coś wspólnego, a jest to ich miłość do warstwowych i teksturowanych cięć. Jednak nawet w takich przypadkach gęste włosy mogą być trudne do opanowania, więc zamiast z nimi walczyć, po prostu wrzuć je w wysoki i obszerny kok, jak wyżej.

III. Brudne instrukcje

23. Jak uzyskać niechlujny wygląd włosów – idź po shag

Jak uzyskać niechlujny wygląd włosów?Źródło

Całkowicie odmień swój wygląd i dodaj natychmiastowy styl przy minimalnym wysiłku – wszystko dzięki fryzurze kudłatej! Pokazaliśmy Wam jego krótszą wersję, teraz podziwiajcie jego długowłosy wygląd. W grę wchodziło też trochę farbowania włosów, ale efekt jest po prostu oszałamiający.

24. Jak uzyskać niechlujny wygląd włosów?

Jak uzyskać niechlujny wygląd włosów?Źródło

Widziałeś już samouczek dotyczący niechlujnych włosów – przygotuj się, aby zobaczyć ich więcej! Jak wspomniano, istnieje wiele sposobów na zebranie włosów w niechlujny kok, a jak widać powyżej, ta konkretna metoda polega na prostym skręconym kucyku.

25. Jak stylizować rozczochrane włosy?

Jak stylizować rozczochrane włosyŹródło

W przeciwieństwie do tego ta niechlujna bułka jest nieco bardziej skomplikowana zarówno pod względem wykonania, jak i ostatecznego wyglądu. Zacznij od kucyka, który jest następnie przekształcany w kok, a następnie skręcany i obracany, aż całe włosy zostaną ukryte za pełniejszym początkowym kokem. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać gwarantowane wyniki!

26. Jak zrobić bałagan boczny warkocz z krótkimi włosami?

Jak zrobić bałagan boczny warkocz z krótkimi włosami?Źródło

Co za ładny warkocz! Boczne warkocze – w tym przypadku prawie z frędzlami – mogą dodać uroku każdej stylizacji. W zależności od tego, czy jest luźniejszy, czy ciaśniejszy, może pasować zarówno na luźne, jak i na bardziej formalne okazje. Powyższe kroki nauczą Cię, jak to zrobić, a reszta zależy od Ciebie!

27. Samouczek krok po kroku z bałaganem

Samouczek krok po kroku z bałaganemŹródło

Kolejny krok po kroku, jak zrobić niechlujny samouczek z bułką, inny sposób na zrobienie tego, inne świetne wyniki! Ta konkretna plasuje się gdzieś pośrodku dwóch pozostałych, sądząc po stopniu trudności. Podstawa kokka ułatwia po prostu nabranie części włosów, związanie jej wokół koka i uzyskanie bardzo interesującego efektu końcowego.

IV. Cała miłość do rozczochranych włosów

28. Wygląd niechlujnej bułki

Nieporządny wygląd bułkiŹródło

Naszym zdaniem jest to niechlujny wygląd kok wraz z fajnymi dodatkami i prawdopodobnie odpoczynkiem w letnie dni i przyjemną bryzą. Faliste lub kręcone włosy są niechlujnie spięte w kok z dwoma pasemkami idealnie opinającymi włosy, a pozostałe włoski luźno unoszące się na wietrze.

29. Brudny, krótki falisty styl Boba

Brudny styl falisty BobŹródło

Widziałeś już boba do ramion, teraz podziwiaj piękno ułożonego krótkiego boba na falujących włosach. Całość jest ładniejsza i dopełniona frędzlami z pełnej zasłony, która również dodaje odrobinę tajemniczości. W zależności od naturalnego koloru włosów (lub wybranej farby) ten styl może wyglądać słodko lub tajemniczo, lub jedno i drugie!

30. Maya Hawke Messy Long Bob Style

Maya Hawke Messy Long Bob Lob StyleŹródło

Wszyscy zakochaliśmy się w niej jako Robin w Stranger Things, a teraz całkowicie zakochujemy się w falistym i niechlujnym długim bobie Mayi Hawke. Jest to również świetny sposób na zwrócenie uwagi na balayage od brązowego do blond, który można łatwo zastąpić również ombre.

31. Rozczochrany kok z grzywką na twarz

Rozczochrany kok z grzywką na twarzyŹródło

Teraz, gdy znasz już kilka różnych wskazówek i sztuczek, jak zrobić niechlujną bułkę (i tak doskonale), zacznij eksperymentować ze swoją. Na przykład możesz pozostawić luźną grzywkę, aby podkreślić rysy twarzy, a także zwrócić uwagę na swoje pasemka (naturalne lub farbowane).

32. Brudny górny węzeł

Brudny węzeł górnyŹródło

Początkowo tylko wygląd faceta, górny węzeł jest obecnie jednym z najfajniejszych upięć lub do połowy stylizacji dla kobiet – i całkowicie to popieramy! Podobnie jak w przypadku bułki do połowy, możesz bawić się i układać włosy tak starannie lub niechlujnie, jak chcesz. Możesz także bawić się i używać obu stylów w tym samym wyglądzie.

33. Rozczochrane blond włosy z pół splecionym kucykiem

Rozczochrane blond włosy z częściowo splecionym kucykiemŹródło

Tym razem wejdziemy i pozostaniemy trochę dłużej w cudownym świecie warkoczy. Baw się swoją plecioną fryzurą i zamiast zaczynać ją od czubka głowy, zacznij gdzieś na poziomie karku i kontynuuj tylko do ramion, aby uzyskać bardzo fajne i niechlujne podejście do tradycyjnego warkocza.

34. Messyjnie pleciony kucyk

Messyjnie pleciony kucykŹródło

To bardziej niechlujny wygląd uzyskany przez zaplatanie naprawdę długich włosów, ale w stylu podobnym do wspomnianego powyżej. Z łatwością mógł to być warkocz typu fishtail – zamiast tego masz ten bałagan w wyglądzie, który absolutnie kochamy!

35. Rozczochrany wygląd włosów w kucyk

Zmierzwione włosy w kucykŹródło

Nie wszystkie kucyki muszą być wysokie, plecione lub bardzo niechlujne. Ten na powyższym obrazku utrzymuje wszystkie te elementy w ryzach i wyrównaniu. Kucyk jest uszyty na poziomie szyi, włosy były lekko skręcone i też jest trochę rozczochrane, ale nie przesadnie – pomaga w tym naturalna falistość.

36. Messy Warstwowe włosy – Shag

Rozczochrane Warstwowe Włosy - Długi KudłatyŹródło

Nie mogliśmy się oprzeć, aby dodać do tej listy jeszcze jedną fryzurę kudłatą. Ten wariant sięgający do ramion jest nieco ostrzejszy i bardziej warstwowy niż jego długa alternatywa, ale słodszy niż pierwszy kudły na tej liście. Subtelny makijaż kociego oka dodaje również kobiecego charakteru.

37. Sharon Stone niechlujne kolczaste włosy

Sharon Stone niechlujne kolczaste włosyŹródło

Sharon Stone była i prawdopodobnie nadal będzie źródłem inspiracji dla kobiet w każdym wieku, a niewiele jest stylizacji tak sławnych jak jej kolczasty krótki. Nawet po czterdziestce (wtedy) miała odwagę i elegancję, by założyć kolczastą, niechlujną pixie na imprezę na czerwonym dywanie kilka (wiele) lat temu.

38. Fryzury na niechlujne włosy z akcesoriami do włosów

Fryzury na niechlujne włosy z akcesoriami do włosówŹródło

Jednym ze sposobów, aby Twój niechlujny wygląd (lub jakąkolwiek fryzurę, jeśli o to chodzi) wyglądał na cięcie lub ostrzej, jest dodanie odpowiednich akcesoriów do włosów. Na powyższym zdjęciu niechlujna fryzura natychmiast zyskała młodzieńczy wygląd dzięki dodatkowi jaskrawo kolorowego szalika do włosów. To bardzo letni wygląd.

39. Plecione niechlujne włosy balowe

Plecione włosy na bal maturalnyŹródło

Tylko dlatego, że jest brudny, nie oznacza to, że nie można go nosić na bardziej specjalne wydarzenia! Weź ten piękny przykład skręconego i bardzo mało plecionego kucyka jako źródło inspiracji na bal maturalny. Dziewczyny Boho szczególnie pokochają go nosić!

40. Rozczochrane włosy ślubne z warkoczem przypominającym koronę

Rozczochrane włosy ślubne z warkoczemŹródło

Dlaczego nie dodać naturalnej korony do włosów w ten wielki dzień – jednak zrobionej z samych warkoczy. Ta koronkowa fryzura może być dostosowana do fryzury w kucyk lub do połowy i będzie wyglądać tak samo oszałamiająco z luźnymi i niechlujnymi lub gładkimi i prostymi końcami, jak na wesele!

41. Niechlujne włosy w łóżku

Rozczochrane włosy na łóżkuŹródło

Weź to, jak chcesz, ale tak naprawdę wygląda to rano. Do połowy uniesiony, ledwo widoczny górny węzeł w połączeniu z niechlujnymi i zaniedbanymi zamkami i latającymi grzywkami tworzą idealny niechlujny wygląd wezgłowia łóżka, taki, który można obecnie nosić na zewnątrz (i bezwstydnie też)!

42. Brudny francuski Twist

niechlujny francuski samouczek twistŹródło

Francuski akcent to klasyka i ulubiona fryzura na specjalne okazje. Spójrz na powyższy samouczek i powtórz jego kroki, aby dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie. Następnie, gdy już to opanujesz, zacznij się nim bawić i spraw, aby był tak luźny i niechlujny lub ciasny i złożony, jak chcesz.

43. Messy Half Up Half Down Style

Messy Half Up Half Down StyleŹródło

Piękno fryzury w połowie do połowy (lub ogólnie rzecz biorąc jedną z jej zalet) polega na tym, że będą wyglądać tak samo dobrze, bez względu na długość włosów na górze lub loków na dole. W tym przykładzie luźna i bardzo mała górna kokka uwydatnia niechlujne piękno bardzo długiej i lekko pofalowanej reszty włosów.

44. Brudny krótki skręcony styl

Brudny, krótki, skręcony stylŹródło

Skręty można również wykonywać na krótszych włosach (ale takich, które są na poziomie podbródka, jak prawdopodobnie oczekiwano i jest już znane). Ten styl jest łatwy do powtórzenia – wystarczy podzielić włosy na dwie części i połączyć je luźno i lekko z tyłu głowy.

45. Messy Loose Low Bun

Messy Loose Low BunŹródło

Z wyjątkiem krótkiego koka z włosami, nie pokazaliśmy Ci tak wielu niskich koki. Cóż, ten ostatni przykład (na razie) to naprawi! Spójrz na ten ładny i niechlujny niski kok, który wygląda zaledwie kilka kroków od rozwikłania się w kucyk. Ale co za zrelaksowany i wygodny wygląd!

Gotowy do zmiany wyglądu?

Więc masz to, listę sposobów noszenia niechlujnych włosów bez względu na długość twoich loków lub rodzaj włosów. Ponadto, podczas gdy musiałeś cieszyć się swobodą puszczania włosów, widziałeś również urocze przykłady splecionych upięć, niechlujnych bułeczek lub stylów do połowy.

Który z nich był Twoim ulubionym i jaki jest Twój niechlujny wygląd na leniwe dni – czy te na co dzień? Pójdę pierwszy: najczęściej znajdziesz mnie z górnym węzłem. Więc teraz, co z tobą??