50 progresywnych krótkich fryzur punkowych

Urodzona w latach 70. w odpowiedzi na katastrofalny klimat społeczny, subkultura punkowa miała jedną, wspaniałą zasadę. Nie było żadnych zasad. Chodziło o bycie sobą, ubieranie się i stylizację tak, jak lubisz. Dlatego na poniższej liście 50 krótkich fryzur punkowych zobaczysz najbardziej różnorodne i kreatywne pomysły na fryzury należące zarówno do oryginalnej dekady, która zrodziła ten ruch, jak i do współczesnego punka.

1. Fioletowe krótkie fryzury punkowe

Punk zaczynał od ideologii opartej na wolności osobistej i poglądach przeciwko systemowi. A czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż z nietradycyjnym kolorem włosów? Najpierw wypróbuj ten uroczy fioletowy.

fioletowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

2. Kwiaty Ramony

Oto Kwiaty Ramony ze Scott Pilgrim vs. the World. Jest całkiem niezłą reprezentantką tego, co nazwalibyśmy nowoczesnym lub współczesnym punkiem, w tym sensie, że jest sobą, nieskrępowaną tym, co mogą pomyśleć inni.

Ramona kwiaty Szkocki pielgrzym kontra świat krótkie punkowe fryzury

Źródło

3. Fajne krótkie fryzury punkowe

Oto zabawny fakt. Chociaż ruch punkowy stał się teraz samą definicją chłodu i zwracamy się do niego zawsze, gdy potrzebujemy inspiracji, prawdziwi punkowie w latach 70. nigdy tak naprawdę nie chcieli być fajni. W rzeczywistości starali się wyglądać na jak największego przegranego.

fajne krótkie punkowe fryzury

Źródło

4. Pomarańczowe krótkie fryzury punkowe

Łączenie zderzających się kolorów z włosami i makijażem to kolejny sposób na ukierunkowanie starego punka i uczynienie go swoim własnym w dzisiejszym świecie. Makijaż z lat 70. nie jest już w modzie, ale można go dostosować do własnych potrzeb.

pomarańczowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

5. Bułeczki o krótkiej przestrzeni

Dosłowne narodziny punka nie są znane. Można go przypisać albo ruchowi społecznemu brytyjskiej młodzieży z lat 70., która była niezadowolona z rządu, ruchowi zapoczątkowanemu przez wokalistę Sex Pistols, Johnny’ego Rottena, albo takich zespołów jak The Ramones, Iggy Pop i The Velvet Underground.

kosmiczne bułki krótkie punkowe fryzury

Źródło

6. Aktualne krótkie fryzury punkowe

Oto fantastyczny sposób, w jaki możesz dziś kierować punkiem. Jest to warstwowy fauxhawk w brunetce i blondynce z ogolonymi bokami i wspaniałym mankietem na uszy, który był wściekłością w ciągu ostatniego roku, jeśli chodzi o kolczyki.

aktualne krótkie fryzury punkowe

Źródło

7. Ostre krótkie fryzury punkowe

Innym ciekawym faktem jest to, że nikt nie jest w stanie wskazać, skąd właściwie powstał punk. Czy to była Ameryka, Anglia czy Australia? Większość koneserów twierdzi, że sprawy były w ruchu i przygotowywały się do pojawienia się punka od lat 60. na wszystkich trzech kontynentach jednocześnie.

ostre krótkie punkowe fryzury

Źródło

8. Krótkie fryzury punkowe z kucykiem

Mimo że szpilki były uważane za podstawę subkultury „mallcore” przez całe lata 90. i 2000., nie oznacza to, że nie możesz znaleźć dla nich miejsca, jeśli je lubisz. Ale używaj ich mądrze.

krótkie fryzury punkowe w kucyk

Źródło

9. Fryzury Punk Bob

Ten krótki i wzburzony bob w kolorze tęczówki byłby dumą i radością każdej oryginalnej punkowej dziewczyny w latach 70-tych. Dodaj kolczyki i tatuaże, a zbliżasz się do zrozumienia tożsamości tej subkultury.

irysowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

10. Szkarłatny Johansson

Oto aktorka Scarlet Johansson, która pokazuje nam, jak robić punk na czerwonym dywanie na imprezę z czarnym krawatem. Ma na sobie fantastyczną szmaragdowozieloną sukienkę z oszałamiającym teatralnym naszyjnikiem w tym samym kolorze, niedopasowanymi kolczykami i punkową fryzurą.

Scarlet Johansson krótkie punkowe fryzury

Źródło

11. Kelly Osbourne

To nie było dane, ale córka Ozzy’ego Osbourne’a z pewnością przyjęła ruch rockowy lepiej, niż ktokolwiek mógł się domyślić. Tutaj ma na sobie wspaniały fauxhawk w swoim charakterystycznym lawendowym kolorze.

kelly-osbourne krótkie punkowe fryzury

Źródło

12. Kręcone krótkie fryzury punkowe

Mówiąc o fauxhawkach, rzućmy okiem na tę tęczową kędzierzawą, która naprawdę wygląda jak grzywa zabawkowego jednorożca. Podoba nam się fakt, że został stylizowany na jasnoniebieską dżinsową kamizelkę i ciemny makijaż przydymionych oczu.

kręcone krótkie punkowe fryzury

Źródło

13. Krótkie fryzury punkowe z opaską na głowę

Czasami wszystko zależy od stylizacji. Kiedy skończą Ci się pomysły na noszenie włosów, wypróbuj garść akcesoriów, zaczynając od uroczej opaski na głowę. Następnie zejdź w dół i ułóż kilka naszyjników i bransoletek.

krótkie fryzury punkowe

Źródło

14. Tęczowe krótkie fryzury punkowe

Jest to jasnoróżowy irokez z tęczowym sercem zaprojektowanym po jednej stronie głowy i rogiem jednorożca z przodu. Możesz to założyć następnym razem, gdy pójdziesz na festiwal muzyczny lub na urodziny.

krótkie fryzury punkowe tęczowe serce

Źródło

15. Klasyczne krótkie fryzury punkowe

Jeśli chodzi o punk, nic nie przebije irokeza. To jedyna fryzura, którą najbardziej kojarzymy z punkiem. Kolczasty irokez był zdecydowanie najbardziej szokującą fryzurą, jaką widziały lata 70., dlatego na zawsze pozostał w pamięci zbiorowej.

klasyczne krótkie fryzury punkowe

Źródło

16. Nancy Spungen

Nancy Spungen to jedna z najsłynniejszych twarzy punka w historii iz definicji punkrockowa dziewczyna. Była oczywiście partnerką basisty Sex Pistols Sida Viciousa, a ich historia jest jedną z najbardziej znanych w całej muzyce. W ten sposób przez dziesięciolecia stała się ikoną stylu i mody.

Nancy Spungen krótkie punkowe fryzury

Źródło

17. Krótkie fryzury punkowe z kolcami

Kolce i ćwieki były ulubionym elementem stylizacji wśród punków. Kolce noszono zarówno we włosach, jak i na ubraniach. To skrajny przykład niebieskich kolców połączonych z metalowymi na jej skórzanej kurtce.

kolce krótkie punkowe fryzury

Źródło

18. Eleganckie krótkie fryzury punkowe

Kto powiedział, że punkowe fryzury też nie mogą być eleganckie? Jest to wspaniały i bardzo długi fauxhawk, który został skierowany do przodu, a nie jak zwykle w kolce. Ma również zestaw długich baków i makijaż inspirowany latami 70..

eleganckie krótkie punkowe fryzury

Źródło

19. Inspirujące krótkie fryzury punkowe

Oto bliższe spojrzenie na kolejną reinterpretację klasycznego punkowego wyglądu w czasach nowożytnych. W tamtych czasach dziewczęta nosiły męskie ubrania, aby wysłać silniejszy przekaz, a także ćwieki i obroże dla psów, w przeciwieństwie do sznurków koralików.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

20. Różowe krótkie fryzury punkowe

Farbowanie włosów na niekonwencjonalny kolor było podstawą kultury punkowej. Dlatego też dla Ciebie będzie to dobry pierwszy krok. Pamiętaj, że nie ma złych wyborów. Słuszne jest to, co najbardziej Cię definiuje.

różowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

21. Oryginalne krótkie fryzury punkowe

To oryginalne zdjęcie prawdziwej punkowej dziewczyny zrobione przez Dereka Rodgersa w czerwcu 1984 roku. Nazywa się Street Portrait i zostało zrobione na Kings Road w Anglii. Jak widać, wszystko na liście się sprawdza: makijaż, kolce, ćwieki, skórzana kurtka, warstwowe obdarte ubrania i grymas.

Street Portrait Kings Road czerwiec 1984 Zdjęcie autorstwa Derek Ridgers krótkie punkowe fryzury

Źródło

22. Debbie Harry

Słusznie nazywana królową punka, Debbie Harry zasłynęła jako wokalistka zespołu Blondie, mimo że wcześniej śpiewała w innych zespołach. Dzięki utworom takim jak The Tide Is High, Call Me i Rapture szybko stała się ikoną.

debbie harry królowa punków krótkie punkowe fryzury

Źródło

23. Buzz Cut Short Punk Fryzury

Jeśli jesteś dziewczyną bez kłopotów lub szukasz fryzury, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu, to fryzura będzie dla Ciebie idealna. I spójrz tylko, jak ostry i fajny jest w połączeniu ze skórzaną kurtką wysadzaną złotymi kolcami.

krótkie fryzury punkowe

Źródło

24. Krótkie fryzury punkowe z grzywką

To samo dotyczy tej uroczej, długiej pixie z grzywką. Wygląda na to, że możesz sparować prawie wszystko ze skórą i metalem. Czy oryginalni punkowcy mogli być na coś modnego??

grzywka krótkie punkowe fryzury

Źródło

25. Zielone krótkie fryzury punkowe

Chociaż pierwotny ruch punkowy już nie istnieje, z pewnością jest wielu propagatorów, którzy próbują przywrócić trochę jego dawnego ducha. Oczywiście większość z nich opiera się na metalicznych kolcach, dżinsach, skórze i niekonwencjonalnych kolorach włosów.

zielone krótkie punkowe fryzury

Źródło

26. Słodkie krótkie fryzury punkowe

Możesz też podejść do tego wszystkiego na słodko. Oczywiście ten wygląd należy również do wymyślonej na nowo ideologii „mallcore”, w której nastolatki, nastolatki i młodzi dorośli podchodzą do metalowych zespołów w dość uproszczony sposób.

słodkie krótkie punkowe fryzury

Źródło

27. Platynowa Punkowa Pixie

Ten wygląd jest tak prosty, a jednocześnie tak potężny! Jest to platynowa blondynka o długim kroju pixie z minimalnym makijażem eyelinera i cielistej szminki oraz kolczykiem w nosie, który naprawdę sprawi, że będziesz wyglądać jak najgorszy szyk w okolicy.

krótkie rozczochrane platynowe blond krótkie punkowe fryzury

Źródło

28. Rubinowa róża

Mówiąc o złych laskach, oto aktorka i modelka Ruby Rose, która ma współczesną, ostrą i kreatywną fryzurę punkową. To długa pixie ze stożkowym blaknięciem i wzorem włosów z jednej strony i długimi grzywkami z drugiej.

rubinowe różowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

29. Kristen Stewart

Aktorka Kristen Stewart jest prawdopodobnie tą, która najbardziej przyjęła nowoczesne podejście punkowe, jeśli chodzi o Hollywood i jego czerwone dywany. Grała nawet Joan Jett w Roadrunners i był to fantastyczny wybór castingowy.

Kristen Stewart krótkie punkowe fryzury

Źródło

30. Różowy

Czy to Pink czy punk? Kto wie? Songstress Pink pozostała wierna swojej wyzywającej i buntowniczej naturze przez te wszystkie długie lata, odkąd została artystką nagrywającą. Jej charakterystyczny platynowy fauxhawk jest teraz kultowy.

różowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

31. Krótkie fryzury punkowe Aqua i Lime

Jeśli nie możesz się zdecydować, jaki kolor włosów wybrać, dlaczego nie spróbować dwóch? To połączenie aqua i limonki z ćwiekami w podobnym kolorze do tych ostatnich. Ogranicz makijaż do minimum.

turkusowe krótkie fryzury punkowe

Źródło

32. Krótkie fryzury punkowe inspirowane emo

Tak to wygląda, gdy spotykają się dwie subkultury. To jest emo i punk połączone przez słynną fryzurę emo swoop i fioletowy kolor reprezentujący punk. Na dokładkę masz też kilka kolczyków w twarzy.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

33. Dość krótkie fryzury punkowe

Jeśli lubisz punk, to fantastyczny sposób na uczczenie cudowności, jaką jest czarna szminka. Nie używamy go zbyt często przy innych okazjach, ale wydaje się, że to świetny sposób na rozpoczęcie. Połącz go z blond pixie cut.

dość krótkie punkowe fryzury

Źródło

34. Krótkie czerwone cięcie Pixie

Kolce mają teraz różne kształty i rozmiary, ale reprezentują to samo, co w latach 70-tych. Stanie w obronie tego, w co wierzysz i przeciwko systemowi ucisku. Niekonwencjonalne kolory mówią same za siebie.

Krótkie Choppy Red krótkie punkowe fryzury

Źródło

35. Łatwe krótkie fryzury punkowe

Tak wygląda swobodna, codzienna fryzura punkowa. Wiemy, że kochasz tę subkulturę, ale wiemy też, że każdego ranka musisz iść do biura lub do szkoły. Więc może spróbujesz tego??

łatwe krótkie fryzury punkowe

Źródło

36. Brudne krótkie fryzury punkowe

Co było pierwsze – muzyka czy ruch? Muzyka punkowa była po raz pierwszy z przełomowymi lub tak zwanymi proto-punkowymi zespołami, takimi jak Motor City 5, The Stooges, Iggy Pop i The Velvet Underground w Ameryce i The Sex Pistols w Anglii.

niechlujne krótkie punkowe fryzury

Źródło

37. Fryzury punkowe z krótkimi włosami

Zarówno muzyka punkowa, jak i ruch utorowały drogę do tego, co znamy dzisiaj jako nowoczesny rock, goth rock, electro, a nawet rap z własną kulturą hip-hop i pop. Nie zrodziła ich, ale po prostu istniejąc, stworzyła dla nich okno.

krótkie fryzury punkowe znikają

Źródło

38. Wiśniowe czerwone krótkie fryzury punkowe

„Modern Movement” jest dziś reprezentowana przez zespoły pop-punkowe i spoza głównego nurtu, które starają się podążać śladami oryginałów. Wielu twierdzi, że pop lub popularny punk próbują sprzedać tylko wizerunek oryginalnego punka bez względu na muzykę.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

39. Fryzury Ombre Punk

Opierając się na powyższym, krytycy donoszą, że dzisiejszy ruch punkowy nie radzi sobie dobrze, głównie dlatego, że próbuje naśladować stary. Cała idea punka polegała na tym, aby być oryginalnym i sobą, w przeciwieństwie do tego, co robi współczesny punk, który stara się ożywić dawno miniony styl.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

40. Pastelowe krótkie fryzury punkowe

Jeśli chodzi o styl i modę, punkowie lat 70. nosili spodnie w kratę lub szkocką kratę, dżinsy z rurką, bogato zdobione skórzane kurtki i akcesoria, które miały szokować. Były wśród nich kolczyki w kształcie żyletek, agrafki i obroże dla psów.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

41. Blond niechlujne fryzury punkowe

Jeśli chodzi o fryzury, brytyjscy punkowcy z lat 70. wybierali dramatyczne fryzury, które zwracałyby uwagę na ich subkulturę i ich trudną sytuację, i które wywołałyby wokół nich wystarczająco dużo poruszenia. Dotyczyło to oczywiście słynnego Mohawka i długich kolców.

Messy Blonde Undercut krótkie punkowe fryzury

Źródło

42. Fotogeniczne krótkie fryzury punkowe

Jednak w Ameryce w latach 80. wiele się zmieniło, gdy punkowcy odmówili dalszego upiększania się. W rzeczywistości stwierdzili, że prawdziwy punk nie powinien dotyczyć mody, ale ich ideologii i muzyki. Dlatego nosili proste dżinsy i białe T-shirty i eksperymentowali z okrągłymi krojami.

pixie krótkie punkowe fryzury

Źródło

43. Dramatyczne krótkie fryzury punkowe

Wyszukane fryzury zawsze były podstawą ruchu punk rockowego. Jednak pierwotny ruch widział zamianę płci, w której mężczyźni wybierali teatralne fryzury, a dziewczęta goliły głowy, aby promować równość płci.

krótkie punkowe fryzury

Źródło

44. Turkusowe krótkie fryzury punkowe

Kontynuując powyższe, to samo stało się z ubraniami. Mężczyźni nosili podarte spódnice lub sukienki, podczas gdy kobiety wybierały męskie ubrania, takie jak za duże koszule i swetry, wszystko w imię feminizmu i równości.

turkusowe krótkie punkowe fryzury

Źródło

45. Miedziane krótkie fryzury punkowe

W rzeczywistości uważa się, że to właśnie ta zamiana płci zapoczątkowała feministyczną rewolucję, pozwalając kobietom zachowywać się swobodnie, ustalając własne standardy piękna i komfortu oraz robiąc wszystko, co mogli już zrobić mężczyźni..

krótkie punkowe fryzury

Źródło

46. ​​Krótkie fryzury punkowe z cereną

Jeśli zastanawiałeś się, jak może wyglądać punk z cefalem, to jest to. Subkultura rozprzestrzeniła się daleko i szeroko, mieszając się i łącząc z innymi kulturami i subkulturami, co skutkuje niesamowitymi gatunkami muzycznymi.

fryzury krótkie punkowe cefal

Źródło

47. Pompadour Mohawk

Jeśli czujesz się na tyle odważny, aby ogolić głowę na Mohawk, ale kolce nie są tak naprawdę twoją rzeczą, sugerujemy wypróbowanie bardziej nowoczesnego Pompadour. Możesz dodać stylizację włosów i nie zapomnij o metalicznych kolcach!

Pompadour Mohawk ze szczegółowymi bokami krótkie punkowe fryzury

Źródło

48. Punkowe fryzury z bocznymi uderzeniami

Możesz stać się tak kreatywny, jak chcesz, będąc aktywnym uczestnikiem tej subkultury. To jest piękno tego! Pozwala swobodnie wyrażać siebie bez oceniania lub odmawiania swoim pomysłom.

krótkie fryzury punkowe z grzywką w bok

Źródło

49. Punkowe fryzury z metalowymi zdobieniami

Jest to współczesny rodzaj fauxhawka z warstwowymi i kawałkowymi pasmami, które zostały ozdobione z jednej strony wspaniałym zestawem metalowych obręczy. Oto, co noszą zaciekłe, wojownicze kobiety!

krótkie punkowe fryzury

Źródło

50. Pleciony Fauxhawk

Ten styl jest absolutnie oszałamiający. To kędzierzawy fauxhawk z ogolonymi bokami i trójpasmowym warkoczem, który został ufarbowany na wspaniałą kamienną szarość. Oto więcej plecionych irokezów. Jesteśmy również zakochani w tatuażach całego ciała, a także w wielu kolczykach.

kręcone krótkie fryzury punkowe warkocz fauxhawk

Źródło

Wniosek

Mimo że wielu próbuje dziś to powielać, można śmiało powiedzieć, że subkultura punka zaginęła. Zaczęło się jako rozwiązanie, które miało służyć celowi, a po drodze dało nam fantastyczny gatunek muzyczny, kultowy styl mody i jedne z najbardziej dramatycznych i zapadających w pamięć fryzur, jakie znamy do tej pory. Przewiń nasze 50 krótkich punkowych fryzur i daj nam znać, który z nich był Twoim ulubionym!