Jaki jest najlepszy tusz do tatuażu?

Jeśli szukasz najlepszego tuszu do tatuażu, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ przyglądamy się teraz 5 wiodącym tuszom na rynku.

Farba do tatuaży

Tatuaże są teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek. Dawno minęły czasy, kiedy tatuaże były zarezerwowane dla tych, którzy prowadzili alternatywny styl życia lub kochali muzykę punkową i heavy metalową.

Tatuaże są bardzo modne i nic nie wskazuje na to, aby się zmieniły. Podobnie jak zarost i pielęgnacja ciała, tatuaże są tutaj, aby pozostać.

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy tusz do tatuażu, być może spodziewałeś się, że nie będzie zbyt wielu możliwości wyboru. Zło!

Wiele rzeczy w branży tatuażu zmienia się z czasem – używane maszyny i style tatuażu pojawiają się i znikają, ale zawsze jest jedna stała – tusz. Ma to sens, ponieważ tusz do tatuażu będzie żył z kimś, nawet po tym, jak się pożegnasz i wyjdzie zakochany w swoim fajnym tatuażu.

Atrament do tatuażu również bardzo się rozwinął, nie jest to tylko sposób, w jaki wszyscy dostawali te tandetne jak piekielne tatuaże żeglarzy. Problem polega na tym, że przy tak wielu opcjach do wyboru, jak teraz, jest to raczej onieśmielające.

Jeśli dopiero zaczynasz tatuować, możesz spróbować zdobyć tusz do tatuażu, który po prostu nie jest taki dobry.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci tego uniknąć, ponieważ patrzymy na najlepsze dostępne tusze do tatuażu.

tatuaż wykonywany na ramieniu

Przewodnik kupującego

Zanim utkniemy w sednie naszego przewodnika, recenzji tuszów do tatuażu, pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie przekazanie Ci czegoś w rodzaju przewodnika dla kupujących, który pomoże Ci poprowadzić Cię przez bezlitosny i wymagający krajobraz tuszów. Pomoże Ci to podejmować mądre decyzje, zwłaszcza spośród tych kilku wybranych przez nas.

Jako artysta tatuażu będziesz chciał zrobić wszystko dla swoich klientów lub chętnych uczestników, niezależnie od tego, czy płacą, czy nie. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze tuszu do tatuażu nie iść na skróty.

Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić wysokiej jakości zestaw tuszów do tatuażu (czyli pełną kolekcję wszystkich potrzebnych kolorów w łatwym do przechowywania i użytkowania opakowaniu) za rozsądną cenę, ale jak zauważyliśmy na wstępie , musisz wiedzieć, czego szukasz, a czego unikać.

tatuażysta-trzymający-tatuaż-pistolet

Korzyści z zakupu zestawów atramentów do tatuażu

Zamiast kupować jeden lub dwa kolory pojedynczo, najlepszym sposobem na zbudowanie palety i zaopatrzenie w kolory jest zakup zestawu tuszy do tatuażu.

Jak wspomniano powyżej, zestawy atramentów do tatuażu są ogólnie znacznie tańsze. Jednak to nie jedyna korzyść płynąca z zakupu atramentu w ten sposób.

Oznacza to również, że masz do dyspozycji znacznie bardziej zróżnicowaną gamę kolorów. Pamiętaj, że każdy, kogo tatuujesz, będzie miał inny gust i preferencje. Podczas gdy niektórzy wolą ciemne i nastrojowe, dramatyczne tatuaże, inni pokochają jaśniejsze i więcej w twoich projektach twarzy.

Przekonasz się również, że wiele osób uwielbia ten staromodny pastelowy wygląd, podczas gdy inni lubią neony prawie Day-Glo.

Przyglądając się różnym dostępnym tuszom do tatuażu, rozważ następujące kwestie, które pomogą Ci podjąć mądre decyzje zakupowe:

 • Przyjazny dla wegan czy nie? – Biorąc pod uwagę, że weganizm staje się coraz bardziej popularny, powinieneś zastanowić się nad ludźmi, którym będziesz wykonywać tatuaże. Nawet jeśli nie przeszkadza twojemu sumieniu, że niektóre czarne tusze są wytwarzane przy użyciu zwęglenia kości, może to przeszkadzać ludziom, których tuszujesz. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, istnieje wiele produktów przyjaznych weganom.
 • Składniki – Idąc ładnie z powyższego, warto przyjrzeć się rodzajom składników, z których powstaje tusz. Ponieważ tusz do tatuażu jest czymś, co wejdzie na ciało człowieka i pozostanie pod jego skórą do końca życia, uczciwe jest używanie tuszu wykonanego z naturalnych i organicznych składników. Unikaj marek, które starają się nie ujawniać listy składników.
 • Różnorodność kolorów – Oczywiście będziesz chciał mieć do dyspozycji jak najwięcej kolorów, jeśli dopiero zaczynasz i próbujesz znaleźć swój własny, indywidualny styl. Musisz jednak uważać, aby atramenty, które otrzymujesz, nie reagowały na siebie negatywnie. Dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw kolorów tej samej marki, wtedy wiesz, że wszystkie kolory będą dobrze ze sobą współgrać.
 • Reputacja marki – Dla niewprawnego oka i początkującego, wszystkie tusze do tatuażu wyglądają bardzo podobnie. Jednak weterani tatuażu powiedzą ci, że niektórzy pozostają jaśniejsi niż inni w miarę upływu lat. Chociaż nie sugerujemy wydawania fortuny, najlepiej unikać tańszych marek.

Jeśli tatuaż zanika zbyt szybko, należy go poprawić. To może być uciążliwe dla tatuatora i klienta. Co więcej, możesz stracić część zaufania swoich klientów, jeśli stwierdzą, że zabójca, którego im dałeś, zaczął zanikać i nie jest tak dramatyczny ani przyciągający wzrok, jak by chcieli.

Pamiętaj, jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie jest, tj. jest niesamowicie tanie, prawdopodobnie nie jest zbyt dobrej jakości.

 • Gdzie to zostało zrobione – Musisz również upewnić się, że sprawdziłeś kraj pochodzenia tuszu do tatuażu, który chcesz kupić. Pomoże to ustalić, czy jest zgodny z surowymi wytycznymi i przepisami USA dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa.

Maszynka do tatuażu w akcji

Wstępnie zdyspergowany a atrament na bazie proszku

Prawdopodobnie zauważyłeś już, że istnieją dwa różne rodzaje tuszu do tatuażu, które różnią się konsystencją. Wstępnie rozproszone są obecnie najpopularniejszym i najbardziej popularnym wyborem. Te atramenty są odważne, żywe i bardzo jasne i można ich używać prosto z butelki. Nie trzeba ich, jak sama nazwa wskazuje, mieszać.

Z drugiej strony, proszkowe, często określane jako pigmentowe, są stare i bardziej tradycyjne. Do zawieszenia pigmentów w tym tuszu proszkowym stosowany jest ciekły nośnik. Możesz użyć tego rodzaju atramentu, aby stworzyć bardziej żywe i spersonalizowane palety kolorów.

Przede wszystkim naprawdę nie możesz winić swoich narzędzi, jeśli nie masz umiejętności tworzenia wspaniałej grafiki. Dlatego unikaj wyboru atramentu, który zakryje Twój brak umiejętności, jeśli chodzi o drobne szczegóły i wykończenie. Nie oszukasz nikogo, kto wie więcej niż trochę o tatuażach.

Lepiej zamiast tego wybrać tusze, które podkreślą pozytywne aspekty Twojego indywidualnego stylu i umiejętności. Teraz jesteś uzbrojony w kilka pomocnych wskazówek i sugestii dotyczących tego, czego szukać, spójrzmy na recenzje naszych ulubionych tuszy do tatuażu.

Nasze recenzje tuszów do tatuażu

Przyjrzyjmy się bliżej atramentom, które polecamy w stosunku do wszystkich innych.

Tusz do tatuażu Millennium Moms

Czasami imiona mogą być trochę mylące. Jeśli myślałeś, że ta marka specjalizuje się w opracowywaniu tuszy dla matek, bez względu na to, czy noszą swoje dzieci in-utero, czy są dojrzałymi członkami naszego społeczeństwa, wyrzuć tę myśl z głowy już teraz!

Millennium Moms to firma, która od ponad 15 lat produkuje własny atrament pigmentowy. Mimo swojej nazwy jest to jedna z popularnych marek, cenionych na całym świecie.

To w dużej mierze dzięki bogatemu i innowacyjnemu doborowi kolorów. Nie wspominając już o tym, że trwałość pigmentu, spójność koloru i szybkość przepływu są wysoko oceniane przez ekspertów. Wnika w skórę łatwo, gładko i bardzo pięknie, aby umożliwić tworzenie naprawdę oszałamiających kreacji artystycznych.

Być może tym, co wyróżnia atrament Millennium Moms z tłumu, jest linia kolorów Nuclear Color. Znany zarówno jako najbezpieczniejszy i najjaśniejszy na rynku. Firma ma solidną reputację dzięki swoim wysokim i wymagającym standardom jakości, która utrzymuje lojalnych klientów.

Słowo ostrzeżenia w tej firmie i jej produktach jest takie, że często są one klonowane, więc musisz upewnić się, że kupujesz oryginalny produkt Millennium Moms. Zawsze kupuj od renomowanego sprzedawcy lub witryny, aby mieć pewność, że nie padniesz ofiarą naśladowców.

Ten zestaw, The Portrait Set, to niesamowity zestaw, który zapewnia 14 różnych atrakcyjnych i olśniewających kolorów. Chociaż będziesz potrzebować więcej w dalszej części linii, jest to krok we właściwym kierunku.

Plusy

 • 14 wspaniałych kolorów z gamy Millennium Moms do wyboru
 • Wszystko do nienagannego standardu jakości Millennium Mom

Cons

 • Niektórzy sugerowali, że atramenty są zbyt wodniste, podczas gdy innym nie przeszkadzała konsystencja

Dolna linia: Nie można spierać się z tak wysokimi pochwałami niektórych z największych nazwisk w branży tatuażu. Nazwiska, których warto posłuchać. Dlatego zawsze polecamy atrament Millennium Mom.

Zestaw startowy sterylizowanych tuszy do tatuażu StarBrite Colors

StarBrite ma dłuższy czas w branży, ponad 25 lat temu. Założone przez Tommy’ego Ringwalta Jr, oferują szeroką gamę kolorowych jasnych atramentów. Kolekcja, która nieustannie ewoluuje i rozszerza się, gdy Ringwalt nadal podróżuje po świecie w poszukiwaniu inspiracji od ekspertów, których spotyka.

Co ciekawe, marka zatwierdzona przez FDA wykorzystuje promieniowanie gamma do niszczenia mikroorganizmów z atramentu, więc jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji na rynku. Inna popularna marka w branży, atramenty StarBrite, mogą być używane do szerokiej gamy różnych stylów artystycznych. Ponieważ kolory są wstępnie zdyspergowane, możesz ich używać bezpośrednio z ich butelek.

Ten pakiet zawiera siedem butelek o pojemności ½ uncji zawierających niektóre z najlepszych kolorowych atramentów StarBrite — Tribal Black, Lime Green, Jet Black Outliner, Crimson Red, Country Blue, Canary Yellow i Brite White. Dzięki temu zestawowi masz dobry punkt wyjścia, jeśli dopiero zaczynasz tatuować i chcesz tworzyć proste projekty.

Podobnie jak w przypadku Millennium Moms i innych popularnych marek, StarBrite często cierpi z powodu klonowania. Jednak produkt, który dla Ciebie wybraliśmy, jest w 100% produktem StarBrite i pozwoli Ci stworzyć oszałamiające tatuaże, które Twoi klienci, przyjaciele lub krewni będą uwielbiać do końca życia.

Plusy

 • Atrament StarBrite jest preferowany ze względu na swoją trwałość
 • Reputacja marki idzie sama pod względem jakości
 • 7 wspaniałych kolorów do wyboru

Cons

 • Niektórzy klienci mieli problemy z białym atramentem

Dolna linia: Podobnie jak reputacja Mamy Millennium, StarBrite ma swoje własne duże buty do wypełnienia, jeśli chodzi o przestrzeganie standardów, które postawili sobie. Dlatego nie widzimy powodu, dla którego byłbyś rozczarowany zakupem tego zestawu StarBrite.

Zestaw tuszów do tatuażu Kuro Sumi Colors

Jeśli Twoja znajomość japońskich legend jest dobra, prawdopodobnie wiesz, że imiennik tej firmy tatuażowej jest starożytnym wojownikiem. Jego pochodzenie wywodzi się z Japonii i zawiera kilka doskonałych składników połączonych w formułę, która wyprodukowała delikatny i bezpieczny tusz do tatuażu.

Wiemy, że są bezpieczne, ponieważ starają się używać w swoich atramentach wyłącznie naprawdę organicznych składników. Co więcej, dla tych z Was, którzy interesują się tuszami, których można używać z czystym sumieniem, są one również całkowicie przyjazne weganom.

Chociaż formuła jest ściśle tajna i przekazywana, wszystko, co musimy wiedzieć, to to, że działa. Jednym z kluczowych elementów tego produktu jest to, że tatuaże goją się szybciej, gdy zostały stworzone przy jego użyciu. W tym zestawie otrzymujesz 7 najlepszych kolorów do zabawy. Obejmuje to zieleń mineraru, pomarańcz wschodzącego słońca, żółć koi, czerwień Tokyo Rose, błękit Buddy, biel samurajów i podwójna czerń sumi, więc masz wszystkie podstawy..

Warto zauważyć, że ich czerń jest długotrwała. Twoje tatuaże nie zmienią się powoli w ciemny odcień niebieskiego. Z pyska konia ich składniki to „najlepsze rzeczy, jakie mogą znaleźć na świecie”, a ich celem jest „olśnienie klientów”.

Plusy

 • Ich atramenty są prawdopodobnie jednymi z najdłużej działających na rynku
 • W swoich tuszach używają ekologicznych i przyjaznych weganom składników

Cons

 • Problemy z opakowaniem, butelki przeciekają gorzej niż inne

Dolna linia: Kolejna wielka nazwa w branży tatuażu, Kuro Sumi, cieszy się szacunkiem, jaki robią ze względu na ich zaangażowanie w jakość. Chociaż nadal chętnie wybieramy Millennium Moms, jeśli szukasz tuszu organicznego i przyjaznego weganom, to jest ten.

Najlepszy czarny tusz do tatuażu: zestaw do podszewki i cieniowania Kuro Sumi Tattoo Ink

Pomimo różnych żywych i pięknie ponętnych kolorów dostępnych na rynku, jednym z najpopularniejszych rodzajów tatuaży jest podstawowy, ale trwały, stoicki tatuaż z czarnym tuszem. Każdy dobry tatuator powinien mieć co najmniej jeden lub dwa czarne tusze. Do diabła, dlaczego nie pójść na całość i nie zjeść trzech??

To właśnie otrzymujesz dzięki temu zestawowi do podszewki i cieniowania. Są idealne do tworzenia wszystkich tych zgrabnych i seksownych linii. Nawet jeśli nie chcesz tworzyć czysto mrocznego zespołu celtyckiego lub czegoś japońskiego, czerń zawsze jest dobra w tworzeniu naprawdę popowego projektu. Jak zauważono w recenzji powyższego produktu, Kuro Sumi cieszy się znakomitą reputacją dzięki opracowywaniu atramentów, które wytrzymują próbę czasu.

Jako artysta tatuażu chcesz, nawet jeśli nigdy więcej nie spotkasz tego samego klienta, aby dzieło sztuki, które stworzyłeś na jego skórze, przetrwało. Używanie odpowiednich atramentów, które stworzą trwałe tatuaże, jest jednak najlepszym sposobem, aby zachęcić klientów do powracania raz za razem, za każdym razem, gdy chcą nowy kawałek atramentu.

Ten zestaw do podszewki i cieniowania nie tylko pomoże uzyskać odpowiednie czarne linie, ale także pomoże wypełnić lukę między ciemnym kontrastem a dowolnymi kolorami w twoich projektach.

Plusy

 • Jedne z najlepszych czarnych atramentów w branży
 • Czarne atramenty, które pozostają czarne i nie zmieniają koloru na niebieski po wielu latach

Cons

 • Butelki są dość małe i trudne w użyciu bez rozlewania

Dolna linia: Dzięki dodatkowi jasnoszarego atramentu, który otrzymujesz w tym zestawie, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby naprawdę wykończyć te efektowne kreacje. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem czarnego i prostego koloru, czy korzystasz z pełnej palety kolorów, te pomogą Ci i pozostaną wierne jakości zapewnianej przez markę.

Czas nałożyć atrament na skórę

Jeśli dopiero zaczynasz jako tatuażysta. Niezależnie od tego, czy jesteś samoukiem, czy niedawno się zakwalifikowałeś. Potrzebujesz dobrych atramentów, aby te projekty ożyły. Mamy nadzieję, że właśnie to udało nam się wam pokazać.

Obecnie na rynku jest wiele pułapek i fałszywych obietnic. Jest nasycony tak wieloma złymi produktami, podczas gdy niektóre z nich po prostu powodują złe tatuaże, które powodują, że Twoi klienci proszą o zwrot pieniędzy, jeśli nie możesz ich naprawić, inni mogą cierpieć na poważne problemy zdrowotne.

Dlatego byliśmy niezwykle ostrożni przy wyborze (bardzo) krótkiej listy tuszów do tatuażu, którą udostępniliśmy powyżej. Chcieliśmy wybrać marki, które nie zrujnują naszej własnej reputacji i uważamy, że to zrobiliśmy.

Naprawdę nie ma niespodzianek, nie sądzimy. Weterani będą znali wszystkie marki z tego przewodnika, a jeśli wspomnisz o nich któremuś ze swoich przyjaciół tatuujących, z pewnością potwierdzą nam, że należą do najlepszych. Reputacja jest wszystkim w świecie tatuaży. Dlatego skupiliśmy się na reputacji każdej prezentowanej marki.