Ako sa môžete správne starať o svoje vlasy po farbení vlasov?

Viac ako 70 percent nemeckých žien si z rôznych dôvodov pravidelne farbí vlasy. Niektorí chcú zmenu typu, iní si chcú zahaliť sivé alebo biele vlasy.

Sfarbenie je obzvlášť problematické v lete a v zime

Pretože ultrafialové žiarenie, ako aj chlór a slaná voda z vonkajších bazénov, bazénov a mora silne napádajú rovné vlasy, farbenie vlasov v lete nie je obzvlášť optimálne. Farbenie je ale pre vlasy v zime tiež stresujúce, pretože na ne útočí aj suchý vykurovací vzduch.

Vyhnite sa fénovaniu

Fénovanie je tiež veľmi nezdravé pre vaše vlasy, obzvlášť pre farbené vlasy. Ak sa tomu nedá vyhnúť, fénovanie by sa preto malo vykonávať iba z dostatočnej vzdialenosti a iba na nízkej úrovni.

Šetrné zafarbenie a UV filter

Aby farbené vlasy vyzerali krásne, obzvlášť v lete vyžadujú oveľa väčšiu údržbu než vlasy farbené. Jednou z možností je, že Výrobky starostlivosti o Bondaplex v Stopperka. Uistite sa, že používate jemné farbenie, ochranné UV filtre a špeciálnu starostlivosť o farbené vlasy.

Tipy sa stávajú krehkými

Udržujte zdravé farbenie vlasov

V prvých týždňoch po farbení vlasov vyzerajú farbené vlasy stále pekne lesklé. Tento lesk vydrží dlhšie, najmä pri tmavých farbách. Blond vlasy sa stanú slamenými a rýchlejšie schnú. Ale po chvíli, aj pri tmavých vlasoch, najmä končeky krehnú a lámu sa. Prečo sú farbené vlasy také citlivé??

Kutikula sa otvára

Farbenie spôsobuje, že sa kutikula vlasov otvorí a farebné pigmenty preniknú do vlasov. Amoniak vo farbe na vlasy spôsobuje, že sa z vlasov odstránia prírodné vlasové pigmenty. Pretože to pre vlasy znamená veľa stresu, bezprostredne po farbení by ste mali použiť kondicionér. Väčšinou je to už súčasťou balenia.

Farbenie vlasov – čo robí kondicionér?

farbenie vlasov chráni vaše vlasy

Kondicionér po farbení je taký dôležitý, pretože zaisťuje neutralizáciu zvyškov farbiva, ktoré zostávajú vo vlasoch aj po umytí. Tiež zaisťuje, aby sa kutikula opäť zatvorila, čo je pre vlasy veľmi dôležité, pretože tvorí ochranný štít pred vonkajšími vplyvmi. Vlasy by mali byť najlepšie umyté, po umytí, ktoré je najjemnejšie. Starostlivosť o kondicionér je cítiť aj po zaschnutí. Potom sú vlasy pekné jemné a ľahko sa rozčesávajú.

Špeciálne šampóny: dlhšia trvanlivosť a pomoc pri regenerácii

Kondicionér vydrží rôzne v závislosti od dĺžky vlasov, ale zvyčajne sa spotrebuje najneskôr po troch umytiach. Teraz je potrebné použiť špeciálny šampón na farbené vlasy. To je dôležité, pretože tento šampón je presne prispôsobený potrebám farbených vlasov. Tiež zaisťuje, že farba vydrží dlhšie, pretože šampón fixuje farbu vo vlasoch. Tieto ošetrujúce výrobky v mnohých prípadoch pomáhajú vlasom regenerovať a často majú integrovanú UV ochranu, ktorá zabraňuje odfarbovaniu vlasov.

Šampóny bez silikónov

Používajte iba šampóny bez silikónov, aby výživné látky dobre prenikli do vlasov. V opačnom prípade silikóny budú na vlasoch ležať a zabránia tak prieniku ošetrujúcich látok.

Kondicionér by sa mal použiť po šampónovaní. Tým sa starajú o vlasy a uľahčujú ich neskôr rozčesávanie.

Ošetrenie vlasov pre vlhkosť

farbenie vlasov krásne vlasy

Vlasovú kúru môžete použiť až dvakrát týždenne na dodatočnú starostlivosť o farbené vlasy a na dodanie vlhkosti. Obzvlášť vhodné sú výrobky pre suché vlasy a prírodné kozmetické ošetrenia. Pri stylingu by ste sa mali vyhnúť aj žehličke, pretože vlasy zbytočne namáha.

Mimochodom, vedeli ste, že pivo je dobré aj pre vaše vlasy? Pivná kúra vlasy posilňuje a patrí medzi 10 najbláznivejších trendov krásy. Dôvodom sú pivovarské kvasnice.

Farbenie vlasov – Obzvlášť problematické sú kolaborácie v lete, ale pomocou našich produktov môžete vytvárať úžasný vzhľad po celý rok.

letné farbenie vlasov

Farbenie vlasov – Správna starostlivosť o farbené vlasy nebola nikdy taká jednoduchá!

farbenie vlasov zdravo vyzerajúce vlasy