Ikonický bobový účes a jeho dlhá história

Mnoho žien vnímajúcich módu, ako sú hviezdy a celebrity pouličného štýlu, sa predvádza s elegantným účesom bob. To sa etablovalo ako trendový účes „to“, a to z dobrého dôvodu. Ikonický štýl má bohatú históriu, ktorú je možné vysledovať už niekoľko storočí. Bob účes nosili niektoré z najuznávanejších feministiek na svete, ako napríklad Amelia Earhart, Aretha Franklin, Irene Castle a Coco Chanel. Keďže sa boj za práva žien vďaka súčasnej politickej klíme šíri medzi masy prostredníctvom sociálnych médií, módy a krásy, nie je prekvapením, že sa účes bob vrátil ako jeden z must-have účesov posledného desaťročia. Dnes sa pozrieme na to, ako tento krátky účes v priebehu času predstavoval feminizmus …

Poznáte históriu bobového účesu?

Účesy celebrít Bob Krátke účesy

História účesu bob

Účes Bob, tiež známy ako bob, sa zhoduje s rýchlymi sociálnymi a politickými zmenami v západnej spoločnosti od začiatku 20. storočia, aj keď myšlienka vzpurnej, krátkovlasej ženy sa môže vrátiť ku Kleopatre a Jeanne d ‘ Arc.

Flappers pomohli udržať tento módny účes a takmer o storočie neskôr je stále v trende.

Keď si ženy ostrihajú vlasy …

Účes Bob Celebrity Krátke účesy Feminizmus

Účes bob je späť, pretože feminizmus v súčasnosti hrá v politickom a spoločenskom živote obrovskú úlohu. V 20. storočí bol bob charakteristickým znakom prvej vlny feministického hnutia v 20. rokoch minulého storočia. Práve vtedy boj o volebné právo dosiahol zlom. Flapperové (takzvané módne ženy 20. rokov 20. storočia) sa rozhodli prestať nosiť tesné korzety a šaty a skrátiť lemy a dĺžku vlasov. Krátky účes sa postavil proti západnému ideálu krásy, podľa ktorého sú dlhé vlasy krajšie a ženskejšie. Flappery tiež nanovo definovali rodové úlohy, pretože v tom čase boli prijatí iba muži s krátkymi vlasmi. Bolo to obdobie, keď ženy prevzali kontrolu nad svojou silou a vzhľadom a prepísali pokyny, ktoré definovali krásu tejto éry.

Krátke účesy z 20. rokov 20. storočia

Účes Bob Feminizmus Dievča Moc

Flapperovci založili bobový účes

Bob účes v štýle 20. rokov

O niečo viac ako tri desaťročia neskôr účes bob modernizoval známy kaderník Vidal Sassoon. Verzia Twiggy bola bezpochyby určovačom trendov v šesťdesiatych rokoch. A objemný a elegantný bob účes prvej dámy Jackie Kennedyovej spôsobil senzáciu. Pozadu nezostali ani Diana Ross a The Supremes. Jej elegantný vzhľad bol dokonalým doplnkom jej elegantných tanečných pohybov, nádherného make -upu a výraznej módy.

Diana Ross tiež nosila bob účes

Účesové celebrity Boba Diana Rossová

V 80. a 90. rokoch minulého storočia bol bob účes znovu objavený. Ženy, ktoré mali tohto boba, jednoducho vyžarovali dôveru. Myslite na Salt-N-Pepa, Christy Turlington, Teri Hatcher a Winona Ryder. Krátke vlasy sa tiež stali podpisom tretej vlny podzemného feministického hnutia Riot Grrrls, ktorá vo svojej hudbe ovplyvnenej punkom hovorila o ženskom sebaurčení, sexualite, rasizme a oveľa viac..

Krátke účesy a feministické hnutie idú ruka v ruke

Bob účes flappers 20. história módy

Dnes sme v novej dobe feminizmu a všetky súčasné trendy určujú poctu ženám, ktoré v minulosti bojovali za práva žien. Nájdete nové spôsoby, ako urobiť bob moderným a prispôsobiť ho súčasnému životnému štýlu. Jedným z príkladov je dlhý bob, ktorý dodáva modernému strihu úplne nový vzhľad.

Skrátka to znamená sebavedomé

Bob účes história 20. storočia

Ženy bojovali za svoje práva a zmenili ženský ideál krásy

Účes Bob v štýle 20. rokov

Veríme teda, že účes bob zostane vždy v móde, pretože dievčenská sila bude vždy prítomná. A sme nadšení, keď vidíme, ako bude bob účes reinterpretovaný v nasledujúcom desaťročí …

Coco Chanel mala zásadný vplyv na svet módy 

Účes Bob Celebrity Krátke účesy Coco Chanel

Princezná Diana je jednou z módnych ikon 20. storočia

Účes Bob Celebrity Krátke účesy Princezná Diana

Bobov účes Anny Wintourovej je jej ochrannou známkou

Celebrity účesu Boba Anna Wintour

Krátky zostrih si užíva aj mnoho ďalších známych osobností

Účes Bob Účesy celebrít Krátke vlasy Celebrity účesu Bob Jennifer Lawrence Účes Bob Celebrity Krátke účesy Olivia Wilde Účesy celebrít Bob Margot Robbie