Mullet účes – retro účes zostane v roku 2021 veľmi trendový

Parmica, často známa aj pod anglickým názvom parmica, je jedinečný a okamžite rozpoznateľný retro účes. Nemecký výraz je zaujímavou skratkou pre „vorne kurz, Ahojn lang ”, ktorá tento účes dokonale vystihuje. Vlasy sú vpredu a po stranách ostrihané na stredne dlhé ofiny, pričom vzadu zostávajú asi po plecia. Mullet účes mal svoju najlepšiu hodinu v 70. a 80. rokoch a stal sa populárnym vďaka popovým hviezdam a hercom ako David Bowie, Paul McCartney, Rod Stewart, Keith Richards, George Michael, Chuck Norris, Mel Gibson a mnohým ďalším. Dokonca aj Diana, princezná z Walesu, mala v rokenrolovej ére parmicu!

V 2010s a 20s, parmicový účes sa znova objavil a bol propagovaný známymi osobnosťami Miley Cyrus, Rihanna, Scarlett Johansson, Billie Eilish, Demi Lovato, Kristen Stewart, Halsey a ďalší nosili na pódiu a na červenom koberci. Dnes je známy aj ako „Modern Mullet“, ale je stále strihaný podobne ako klasický variant. Parmica vyzerá dobre na ženách aj na mužoch a je štýlová, moderná, praktická a zároveň nenáročná na starostlivosť.

Parmica a ďalšie retro účesy sú dnes opäť veľmi obľúbené

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, jemnej purpurovej farby

O parmici je menej známe, že je to vlastne odveký účes. Historici sa domnievajú, že to bolo už v 6. storočí pred n. Bol populárny. Koniec koncov, tento strih bol obzvlášť praktický pre robotníkov, poľovníkov, vozatajov a vojakov. Parmica držala voľné vlasy mimo dohľadu, napriek tomu ponúkala teplo a ochranu na krku.

Parmice nosili už starovekí Rimania

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, shullet shag volumen

Účes, ktorý si zamilujete

Účes Vokuhila - retro účes zostane v roku 2021 veľmi trendový, blonďavý parmicový objem

Moderná parmica je mimoriadne všestranná a kreatívna

Pred niekoľkými rokmi bol účes parmice považovaný za smiešny a trápny. Teraz sa jej sláva výrazne zlepšila. Bol objavený obrovský potenciál a prekvapivá všestrannosť tohto strihu a parmica je opäť aktuálna a trendová. Koniec koncov, nie je náhoda, že toľko celebrít nosí retro vzhľad.

Parmica na jednej strane plní mimoriadne praktickú funkciu v každodennom živote – drží vám od tváre nepríjemné melíry, ktoré sa inak vo veterných dňoch zvyčajne lepia na váš make -up a rúž. Na druhej strane parmica vyzerá vynikajúco s akýmkoľvek tvarom tváre, typom vlasov a farbou vlasov. Účes je objemný, divoký, strapatý a zároveň rámuje vašu tvár.

Odkedy parmica v posledných rokoch získala takú popularitu, objavili sa početné kreatívne kombinácie rôznych retro účesov. Našimi obľúbenými sú nepochybne „Pullet“, krátkosrstá kombinácia pixie a parmice, a „Shullet“, dlhšia a huňatá kombinácia súlož a ​​parmice..

Mullet účes nepochybne vyžaduje veľkú dôveru a odvahu, aby skutočne zapôsobil. Koniec koncov, napriek svojej rastúcej popularite je to jeden z najneobvyklejších retro účesov. Ak vám v žiadnom prípade nechýbajú obe vlastnosti, pokojne experimentujte s neobvyklými farbami vlasov. Parmica sa skvele hodí k vzpurnej rock’n’rollovej, punkovej a gotickej kultúre a estetike.

Nemôžete sa rozhodnúť pre konkrétnu farbu vlasov?

Účes Vokuhila - retro účes zostane veľmi trendy aj v roku 2021, tyrkysový punk na vlasy

Potom experimentujte s umývateľnými výrobkami

Mullet účes - retro účes zostane v roku 2021 veľmi trendy v divokej ružovej farbe

Po strihu účes s parmicou poriadne nastajlujte

Parmicu samozrejme nemôžete strihať sami doma. Aby sa z tohto účesu skutočne stal „moderný parmic“ a nie smiešny parmic, mali by ste si dohodnúť stretnutie s kaderníčkou, ktorá má s retro strihmi skutočne skúsenosti. Buďte konkrétni vo svojich želaniach a vopred sa rozhodnite, či chcete klasickú parmicu alebo možno modernú variantu, ako je pullet alebo shullet. V najlepšom prípade potom dostanete niekoľko profesionálnych tipov, ako sa o svoj nový účes postarať v salóne.

Štýl špičatej ofiny so silným gélom na vlasy

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendy aj v roku 2021, pullet pixie mullet

Nezabudnite, že vašu ofinu je potrebné pravidelne zastrihávať

Mullet účes - retro účes zostane v roku 2021 veľmi trendový

Napriek svojmu ležérnemu a huňatému vzhľadu potrebuje parmica vašu pozornosť. V závislosti od toho, aký vzhľad sa pokúšate dosiahnuť, sa však vaše stylingové techniky budú veľmi líšiť. Na jednej strane môžete do sprchy použiť objemový šampón a kondicionér, potom si vlasy rozčesajte vlhkou penou a vysušte ich pomocou okrúhlej kefy..

Pre surferovejší vzhľad si naopak vlasy postriekajte soľným sprejom a rozcuchajte ich prstami. Mullet môžete dokonca dosiahnuť mokrý vzhľad tým, že si navlhčenú hrivu upravíte pomocou gélového a potom lesklého spreja. V niektoré dobré dni na vlasy dokonca stačí nechať parmicu na suchu.

Účes rustikálnej parmičky zažíva zaslúžené znovuzrodenie. Ponúka ženám i mužom mnoho výhod, všestrannosť a potenciál pre kreatívny vzhľad zároveň. Ak teda hľadáte príjemnú zmenu oproti klasickým strihom, parmica je pre vás ako stvorená.

Ročne sa koná v Kurri Kurri, Austrália Mulletfest namiesto

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendy aj v roku 2021, štýlovo vyzerá

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, billie eilish mullet green

Nezvyčajná kombinácia účesu a líčenia inšpirovaná Davidom Bowiem

Účes Vokuhila - retro účes zostane v trendovom punkovom looku aj v roku 2021 veľmi trendový

Pullet je kratšia a špicatá parmica, podobná strihu pixie

Účes Vokuhila - retro účes bude aj v roku 2021 v trende hollywoodskych hviezd parmice vysoký

Rozprávkové pastelové farby sú aj tento rok obľúbené a majú veľmi omladzujúci účinok

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, purpurové vlasy punk moderné

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, pullet short mullet modern

Mullet účes - retro účes zostane aj v krátkych vlasoch 2021 pullet pixie veľmi trendový

Dlhá parmica s krátkou ofinou a blednutím po stranách

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, parochňa shag mullet dlhá

Shullet je bohatý na objem a pripomína súlož s ofinou

Účes Vokuhila - retro účes zostane v roku 2021 trendový, pokiaľ ide o objem, krásne moderný

Sivé a biele vlasy skutočne pútajú pozornosť, vyžadujú si však časté odfarbovanie

Mullet účes - retro účes zostane veľmi trendový aj v roku 2021, biela farba vlasov