Udržiavanie kučeravých vlasov: 7 chýb, ktorým sa treba vyhnúť

Ak máte kučeravé vlasy, potom už viete, že úprava vlasov môže byť trochu namáhavá. Na rozdiel od rovných a vlnitých typov vlasov majú kučeravé vlasy často svoje vlastné výzvy, vrátane zvýšenej pravdepodobnosti lámania a vysušovania vlasov. Zostavili sme preto zoznam, ktorý odhalí 7 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťate na kučeravých vlasoch. Zistite teda nižšie, čo môžete urobiť pre správnu starostlivosť o svoje kučery!

Aké chyby je možné urobiť pri starostlivosti o kučeravé vlasy??

Krepatá starostlivosť o vlasy pre krásne lesklé kučery

Udržať kučeravé vlasy nie je vždy jednoduché. Vyhnite sa nasledujúcim chybám!

Udržujte si v noci kučeravé vlasy Používajte hodvábnu obliečku na vankúš

Chyba č. 1: Príliš časté umývanie kučeravých vlasov

Ako často si vlasy umývate, závisí výlučne od vás a zvyčajne závisí od mnohých faktorov – vrátane toho, ako vlhká je vaša pokožka hlavy a koľko sa tvorí kožného tuku. Aj napriek tomu sa odporúča pri kučeravých vlasoch obmedziť umývanie vlasov na minimum. Inými slovami, pravdepodobne by ste sa mali vyhýbať každodennému umývaniu vlasov šampónom. Vlasy potrebujú svoje prírodné oleje, aby zostali zdravé a ak sa umývajú príliš často, môžu sa vysušiť. To však môže viesť k poškodeniu a zlomeniu. Na dosiahnutie najlepších výsledkov ho perte iba raz alebo dvakrát týždenne.

Neumývajte si vlasy každý deň!

Krehká chyba v starostlivosti o vlasy

Chyba č. 2: Nepoužívajte kondicionér

Krepovité vlasy majú tendenciu vysušovať. Udržať ich hydratované je preto životne dôležité. Nevynechávajte teda kondicionér! Hydratačný kondicionér špeciálne vyvinutý pre kučeravé vlasy pomôže dodať vašim vlasom zdravú dávku vlhkosti, živín a ochrany. Používajte ingrediencie, ktoré sú zdravé pre vaše vlasy, ako je kokosový olej, bambucké maslo, avokádový olej a aloe vera.

Na krepovité vlasy použite kondicionér na vlasy

Krehké vlasy neumývajte príliš často

Chyba č. 3: Neaplikujte stylingové výrobky bezprostredne po umytí

Všetky stylingové výrobky by ste mali aplikovať bezprostredne po umytí, keď sú vaše vlasy ešte pomerne vlhké. Ak budete čakať príliš dlho, vaše kučery zostanú nedefinované.

Na vlhké vlasy naneste akékoľvek stylingové výrobky

Umyte kučeravé vlasy Použite kondicionér

Chyba č. 4: Nesprávne fénované vlasy fénujte

Pokiaľ je to možné, nechajte vlasy uschnúť na vzduchu. Ak však chcete kučery vyfúkať, určite použite difuzér, aby ste obmedzili priame teplo a silné vystavenie vzduchu prameňom..

Pri fénovaní vlasov vždy používajte nástavec na difuzér

Umyte si kučeravé vlasy a osušte ich pomocou nástavca na difuzér

Chyba č. 5: Kartáčovanie kučeravých vlasov po umytí

Po sprche si nikdy nečesajte kučeravé vlasy. Skúste namiesto toho zámky v sprche jemne rozčesať, aby sa rozložili. Pri úprave vlasov kondicionérom ich rozčešte hrebeňom so širokými zubami, kým nebudú vaše pramene bez uzlov. Akonáhle sú vaše vlasy úplne opláchnuté, vyhnite sa ich česaniu alebo rozčesávaniu (dokonca aj prstami).

Rozčešte si vlasy v sprche …

Umyte si kučeravé vlasy a rozčesajte sa v sprche

… a nikdy si kefy nečešte hneď potom!

Vlasy sušené na vzduchu alebo fénované vlasy

Chyba č. 6: používanie vlasových prípravkov, ktoré obsahujú sírany

Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré obsahujú sírany. Sulfáty sú zodpovedné za bohatú penu v šampónoch. Vyhnúť sa im je obzvlášť dôležité, ak máte kučeravé vlasy. Sulfáty pôsobia dehydratačne, takže vlasy sú suché a lámavé. Pokiaľ ide o kučeravé vlasy, mali by ste hľadať produkty na báze vlhkosti, ktoré vaše pramene jemne vyživia bez toho, aby ich pripravili o prírodné oleje..

Ceníte si vysokokvalitné vlasové výrobky

Umývanie kučeravých vlasov Starostlivosť o vlasy Vlasové výrobky bez síranov

Chyba č. 7: Nechráňte si vlasy, keď spíte

Môže sa to zdať trochu náročné na údržbu, ale ochrana pred krepatými vlasmi počas spánku je skutočne dôležitá. Bez ohľadu na to, aké drahé môžu byť vaše obliečky, ich bavlnená tkanina je stále príliš tvrdá na vaše jemné pramienky. Bavlna nasiakne prírodné oleje vašich vlasov počas spánku a odstráni vlhkosť z prameňov. Aby ste tomu zabránili, skúste si vlasy zabaliť do hodvábneho šálu alebo spať na hodvábnom obliečke na vankúš. Ráno budú vaše zámky hladké, lesklé a plné života! Za pokus to rozhodne stojí, nie??

Vyhnite sa vyššie uvedeným chybám a určite budete mať čoskoro krásne kučery …

Užite si svoje kučery!

Krepovité umývanie krásnych vlasov správna starostlivosť o vlasy