AI portréty premení vašu selfie na renesančný portrét

Najprv to boli iba filtre Instagramu. Potom prišli masky Snapchat. Vykresľovanie AI je teraz najnovším spôsobom, ako pomocou technológie zmeniť náš vzhľad. Vďaka aplikáciám, ako je FaceApp, môžeme vyzerať o 30 rokov starší. Ak však hľadáte niečo dôstojnejšie, prečo namiesto toho nevykresliť svoju tvár ako skutočný renesančný portrét? Ak ste niekedy premýšľali o tom, ako by váš portrét vyzeral, keby ho namaľoval jeden z veľkých majstrov, tento web a aplikácia sú pre vás. AI Portraits používa informácie z viac ako 45 000 majstrovských diel z 15. storočia na „namaľovanie“ portrétu osoby.

Internetový miláčik Keanu Reeves

AI Portraits zmení vašu selfie na renesančný portrét keanu reevesa

Kráľovná B Beyonce

AI Portraits premení vašu selfie na renesančný portrét beyonce

AI skúmala 45 000 umeleckých diel starých majstrov 15. storočia

Aj keď už existuje množstvo aplikácií a filtrov, ktoré sľubujú, že sa z vašej fotografie stane umelecké dielo, AI Portraits sa prostredníctvom svojich modelov GAN jasne odlišuje. Mnoho aplikácií používa prenos štýlov, ktoré menia iba farby, ale vlastnosti tváre sú rovnaké. AI Portraits namiesto toho používa funkcie a pozadia na určenie najlepšieho štýlu pre portrét. Výsledkom sú úplne jedinečné a umelecké 4K portréty v štýle starých majstrov.

Vývojári nástroja v MIT-IBM Watson AI Lab použili modely GAN (Generative Adversarial Network), populárnu techniku ​​AI. Zamerali sa na portréty z 15. storočia. Bolo to obdobie v histórii umenia, keď boli obzvlášť obľúbené realistické portréty.

Dwayne „The Rock“ Johnson

AI Portraits zmení vašu selfie na renesančný portrét skaly Dwayna Johnsona

SpaceX, Tesla, Neuralink a generálny riaditeľ The Boring Company Elon Musk

AI Portraits premení vašu selfie na renesančný portrét Elona Muska

AI Portraits má problémy s úsmevom, a to z dobrého dôvodu

Je zaujímavé, že naznačujú, že portréty ľudí, ktorí sa smejú alebo smejú, sú zriedkavé, a povzbudzujú moderných používateľov, aby experimentovali a zistili, aké výsledky sa vyskytujú pri odosielaní týchto typov obrázkov. „Majstri portrétu len zriedka maľovali usmievavých ľudí, pretože úsmevy a smiech sú spravidla spojené s zábavnejším aspektom žánrovej maľby. Je to tiež preto, že zobrazenie výrazu tak očividného, ​​ako je úsmev, môže deformovať tvár interpreta. Táto neschopnosť umelej inteligencie reprodukovať naše úsmevy nás učí niečo o histórii umenia. “

Pokiaľ ide o súkromie a zabezpečenie, vývojári AI Portrait musia povedať: „Vaše fotografie budú odoslané na naše servery, aby vytvorili portréty. Údaje na vašich fotografiách nebudeme používať na žiadny iný účel a okamžite ich odstránime. “Môžete tiež aiportraits.com choďte a vyskúšajte si jeho funkciu sami. Doručenie vášho portrétu môže bohužiaľ trvať niekoľko pokusov a chvíľu. Stránka je momentálne preťažená návštevnosťou z „modeliek“.

„Teddy“ Ed Sheeran

AI Portraits premení vašu selfie na renesančný portrét ed sheeran

Christopher „Kit“ Harington

AI Portraits zmení vašu selfie na renesančnú súpravu na portrét Harington

Lady Gaga

AI Portraits premení vašu selfie na renesančnú portrét dámu gaga

Tom Cruise

AI Portraits premení vašu selfie na renesančnú portrétnu plavbu Tom