Oscary 2019: Senzácia 2019 – ROMA a Gabriela Rodriguez

Oskary 2019 budú udelené 24. februára. namiesto. Obdobie pred tým je však tiež celkom vzrušujúce, pretože už samotné nominácie na Oscara sú veľkým ocenením. Jedna z najväčších senzácií tohto roku súvisí s menom Gabriela Rodriguez a filmom ROMA z roku 2018. Mimochodom, tento film to už má Cena Goya prijímať.

Film ROMA získal nomináciu na Oscara 2019

scéna z filmu roma nominácie na Oscara

Nominácia na Oscara 2019 za režiséra z Venezuely

Venezuela je v súčasnosti v centre pozornosti svetových noviniek, a to je o vzájomných záujmoch medzi touto krajinou a súčasnými politikmi v USA. O to viac je prekvapujúce, že filmový režisér z tejto krajiny je nominovaný.

Okrem toho je to žena! To si podľa svojich slov po slávnostnom vyhlásení nominácií na Oscara zrejme myslí aj režisérka Gabriele Rodrigues.

ROMA už získala španielsku filmovú cenu Goya

Gabriela Rodríguez a tiež Nicolás Celis Goya

Reakcie z domu

Režisérovi novinári samozrejme položili otázky v tomto zmysle. Povedala, že ona sama, ako žena latinskoamerického pôvodu, je z nominácie na Oscara veľmi prekvapená. Povedala tiež, že z Venezuely bude mať veľmi pozitívne reakcie. V ťažkých časoch, ako je táto, by takéto správy posilnili sebavedomie národa a poskytli nádej.

Gabriela Rodriguez a rómska šou na Netflixe

nominácie na Oscara roma na netfix

Film Rómovia

Cenu za film Róm získal režisér. Tento film je už možné vidieť na Netflixe a veľa ľudí ho pozná, vrátane Venezuely. Vo všeobecnosti sú reakcie super pozitívne, ako zdôraznila samotná režisérka. Čo je však zvláštne na tomto filme, ktorý ho v roku 2019 priniesol na Oscara? Podľa nominovaného režiséra ste tu mali veľkú voľnosť vytvárať presne to, čo ste chceli. Produkcia bola zároveň veľmi veľkou výzvou, pretože ste pracovali s málo známymi alebo dokonca neznámymi hercami.

Herci z filmu “Rómovia”

nominácie gabriely rodriguezovej a rímskej herečky na Oscara

Čo keď „Róm“ vyhrá cenu „najlepší film“?

Gabriela Rodriguez odpovedala na otázky o svojej možnej reakcii na možnú výhru počas udeľovania Oscarov 2019. To si vôbec nevedela predstaviť, ale pravdepodobne by to od nej spustilo veľmi spontánnu reakciu. Už teraz sa cíti veľmi rada, že je vôbec medzi nominovanými.

Herci a filmári z filmového tímu ROMA

Medzinárodný filmový festival v Toronte 2018 -

Rozhovor na IMDb o filme ROMA

skvelé diskusie nominácie roma oscara

Reprezentácia a filmová scéna z ROMA

Nominácie na Oscara hovoria o nomináciách Rómov