Salvador Dali funguje – ponorte sa do sveta fantázie!

Magická cesta farebným svetom fantázie

“Vo veku 6 rokov som sníval o tom, že sa stanem kuchárom; o rok neskôr som chcel byť ako Napoleon. Od tej doby sú moje ambície a megalománia stále väčšie a väčšie. Dnes chcem byť iba Salvador Dalí, nemám silnejšie prianie ako toto. “Daliho zvláštna zvedavosť na nové veci a jeho pálčivá vášeň k maľbe sa stále odrážajú v jeho prvých prácach. Ako jednému z najväčších maliarov a grafikov všetkých čias bolo pre neho pomerne ľahké rýchlo vyvolať záujem všetkých ostatných sochárov a výtvarných vedcov svojimi inovatívnymi nápadmi, novými tvarmi a farebnými kombináciami. Dokonca aj škaredé v jeho obrazoch sa zdajú byť estetickým potešením pre oči; obrazy formované v jeho predstavivosti sú obalené tajomným tajomstvom, formy na plátne odrážajú jeho emocionálnu zrelosť, sebavedomie a extravaganciu.

Salvador Dali funguje – Ak máte veľkú lásku, už nič nepotrebujete!

salvador dalí funguje gala

Najväčšia láska jeho života sa s Dalím stretla počas pobytu v Paríži. Gala bol čistým stelesnením jeho snov a fantázií, jeho najhlbších túžob. Ženské postavy na jeho obrázkoch, ktoré boli až doteraz záhadné, sa už formovali. Gala a Dali trávili všetok čas spolu – sprevádzala ho všade, chránila ho, obdivovala jeho prácu a inšpirovala jeho majstrovské diela..

Bola jeho múzou, ktorá dala jeho životu zmysel a zaistila mu potrebnú duševnú a emocionálnu rovnováhu. Táto horiaca, uzdravujúca, inšpirujúca a nezničiteľná láska mu dala impulz a vnútornú silu vytvoriť niektoré z najznámejších a najkrajších obrazov na svete. V Galaovej podobe sa prelína materiálny a duchovný, nebeský a pozemský, tajomný a už známy, nekonečno a smrteľnosť, neotrasiteľný a krehký.

Práce Salvadora Dalího – majstrovské dielo veľkého umelca a jeho posolstvá

sakvador dalí funguje stálosť pamäti

Najslávnejšie Daliho dielo „Perzistencia pamäte“ nesie typické charakteristiky surrealizmu a dnes ho môžete vidieť v Múzeu moderného umenia v New Yorku. Samotný maliar opisuje obraz ako fotografiu svojho sna, ktorá mala netradičným spôsobom vykresľovať okolitý svet. Mäkké hodiny symbolizujú pominuteľnosť a mali by byť chápané ako metafora nekonečne plynúceho a nenávratne plynúceho času. Mravce predstavujú smrť a rozklad, zatiaľ čo olivovník je príkladom starodávnej, ale už vysušenej múdrosti. More zobrazuje nesmrteľnosť a nesmrteľnosť, tu čas plynie inak – podľa vnútorných hodín a chôdze cestovateľa.

Dali – výstava na Potsdamerplatz

salvador dalí pracuje v Berlíne

V srdci nemeckej metropoly Objavte jedinečnú výstavu geniálneho umelca, ktorý ťahá davy od roku 2009 a každoročne priláka tisíce návštevníkov. Čaká tu na vás viac ako 2 000 diel zo súkromných zbierok z celého sveta – kresby, litografie, lepty, drevorezy, ilustrované knihy a mnoho ďalších! Okrem toho budete mať príležitosť dozvedieť sa viac o vzrušujúcom a vzrušujúcom živote španielskeho maliara z prvej ruky, priblížiť sa svetu jeho predstavivosti a nechať na chvíľu svoje starosti za sebou. Obrazy dostávajú do popredia pominuteľnosť života, ich posolstvá sa dotýkajú najhlbšej časti ľudskej duše a nútia diváka jednoducho sa odtrhnúť od každodenných myšlienok a ponoriť sa do sveta plného mágie. Strhujúce diela presahujú rámec bežných, vyjadrujú celé vnútorné svety a ponúkajú vám úplne nový pohľad na svet!

Salvador Dali a jeho extravagantné umenie

salvador dalí pracuje ako maliar

Salvador Dali Works – Dalího ilustrácie Dona Quijota

salvador dalí don quhott

salvador dalí funguje don quihot

Salvador Dali Works – Obraz Slony je dnes v súkromnom vlastníctve

salvador dali pracuje slony

Gala – Dalího múza a najväčšia láska jeho života

salvador dali diela gala obrazy

Salvador Dali Works – Tvár Mae West

Mae West bola americká herečka a scenáristka v 30. rokoch minulého storočia, ktorá bola vtedy považovaná za stelesnenie femme fatale.

salvador dali funguje tvár

Dalího divadlo-múzeum vo Figueres (neďaleko Barselony) s jeho excentrickou architektúrou

múzeum práce salvadora dali

Obrazy Tvár Mae West zobrazuje ženskú tvár ako izbu

Táto surrealistická myšlienka bola implementovaná v Dalího divadelnom múzeu

Dali múzeum Španielsko

dali múzejné práce

Dalího múzeum v Petrohrade na Floride

salvador dali florida

múzeum salvadora dali na floride