Slávni fotografi – Ralph Gibson za kamerou

dievča známeho fotografa Ralpha Gibsona

Ralph Gibson a dielo známych fotografov

Ak chcete spoznať prácu moderných fotografov, nenechajte si ujsť Ralph Gibson. Charakterizuje ho veľmi úspešná, medzitým 60-ročná kariéra. Zdá sa, že vôbec nie je hotový s tým, čo môže dať svetu.

S fotografmi ako Ralph Gibson V prvom rade nesmie byť človek pokúšaný pozrieť sa na všetko cez prizmy stereotypov. Čo to znamená v jeho prípade? Neunáhlite sa s tým, aby ste ho nazvali výtvarným fotografom. Pretože v jeho dielach nie je nič nezrozumiteľné, abstraktné alebo elitárske, nie je určený len pre ľudí, ktorí „niečomu skutočne rozumejú“. Motívy a nápady sú prekvapivo blízke vnímaniu širokej verejnosti.

Ralph Gibson pri natáčaní

slávny fotograf Ralph Gibson na natáčaní

Divák sa opäť spoznáva v spôsobe, akým narába so skutočne „drobnosťami“. Pretože to urobíme znova. Je to tiež príležitosť položiť si otázku, aké sú skutočne dôležité „maličkosti“ v našich životoch. Väčšina z nás sa takmer určite dokáže stotožniť s jeho najslávnejšou sériou číslic Leica.

Dojemné momenty

známy fotograf ralph gibson bangkok dievča

známy fotograf ralph gibson bangkok čierna biela

Spolupráca Ralpha Gibsona s ďalšími fotografmi

Po opustení flotily sa vracia Ralph Gibson späť do LA. Krátko nato sa však presťahuje do San Francisca. Tam začína jeho výcvik. Dorothea Lang v tejto dobe kontaktovala svoje oddelenie a požiadala o talentovaného asistenta. Odporúča sa Ralph Gibson. Potom sa začne spolupráca oboch fotografov.

Čiernobiela fotografia

známy fotograf ralph gibson obrázky bangkok

Ďalším „fotografickým párom“ je Ralph Gibson s Robertom Frankom. Asistuje mu to v neskoršej fáze kariéry. Opakovane zdôrazňuje dôležitosť týchto dvoch ľudí pre svoj rozvoj. Donútili ste ho, aby sa na svoju prácu nikdy nepozeral ako na rutinu. Pomohli mu tiež zmeniť svoj uhol pohľadu na fotografiu a objekty. Jeho vývoj sa stal dynamickejším a priniesol oveľa lepšie výsledky.

známy fotograf ralph gibson bangkok

Ralf Gibson si našiel svoju vlastnú cestu a povahu, čím sa odlišuje od ostatných fotografov

Spolupráca s dvoma vyššie uvedenými fotografmi je evidentná Ralph Gibson sa vo svojej práci venuje dokumentácii. Ale to sa nestane. Ide si vlastnou cestou. Na druhej strane chcel použiť fotografiu na to, aby dala zmysel momentom a detailom v živote, ktoré sú často vnímané ako príliš malé a nie také zásadné..

Fotografi Ralph Gibson vreckové hodinky pre čiernobielu fotografiu

Je to aj otázka sebapozorovania, ktoré musí zodpovedať otázku: „Ako sa moje vnímanie stane témou v mojom živote alebo v mojich dielach?“ Zdá sa, že hlavným prínosom je skutočnosť, že nikdy nemusí čakať, kým začne fungovať veľká udalosť.

slávny fotograf Ralph Gibson čiernobiela fotografia

Numerická komora a pohodlný život

Ralph je počas svojej kariéry vedený zisťovaním, ako presne navzájom súvisí jeho vnímanie vecí a divákov. Preto Ralph, na rozdiel od mnohých iných fotografov, nerád hovorí o svojej obľúbenej fotografii. Priznáva však, že jednu má. Ide o nemenovanú fotografiu kňaza. Na prvý pohľad to vyzerá ako jednoduchý portrétny obrázok. Pri bližšom skúmaní zistíte, že ukazuje prísnu štruktúru s dominanciou geometrie, ktorá je pre Ralpha skutočne typická.

Fotoaparát Ralpha Gibsona Leica M Monochrome

známy fotograf Ralph Gibson fotoaparát Leica M Monochrom

Model aj v červenej farbe

fotografi Ralph Gibson fotoaparát Leica M Monochrom

Nové projekty a výzvy

slávni fotografi-Ralph-Gibson

Chlapec s bagetami 

Fotografi Ralph Gibson foto chlapec s bagetami