Water art – vášnivý tanec farieb vo vode

Ako presne môžete maľovať na vode??

Chceli ste sa niekedy naučiť špecifickú techniku ​​vodného umenia? V skutočnosti je to jednoduchý a príjemný proces! Najprv musíte rozpustiť tapetovú pastu v plytkom umývadle plnom vody a potom bezprostredne potom naniesť na povrch akvarely. Pomocou štetca zmiešate rôzne farby a pomocou rôznych techník vytvoríte zaujímavé a rozmanité ozdobné vzory. Nakoniec naneste na lepiaci kúpeľ silný list papiera, počkajte niekoľko minút a potom ho znova zdvihnite. Farebné zobrazenie sa jednoducho drží na papieri! Obratnosť a bohatá predstavivosť sú základom každého jedinečného majstrovského diela tohto druhu, každý obrázok sa vyznačuje jedinečnými a neopakovateľnými tvarmi a farebnými zmesami!

Vodné umenie od začiatku až dodnes

kvetinové tulipány

Zmes jasných farieb vytvára skutočné kúzlo

kúzlo farieb

Dnes sa vodné umenie teší veľkému záujmu, najmä v Turecku, ale pôvod má v Turkestane v 9. storočí. Názov Eb-ru pochádza zo stredoázijského turecko-islamského dialektu a doslova znamená vodná hladina. Najstarší Ebru, ktorý sa zachoval dodnes, pochádza z roku 1554; V Osmanskej ríši bola vodná maľba považovaná za pomerne jemné a vynikajúce umenie, ktoré zvládli iba niektorí veľmi vážení tvorcovia. V tom čase bola voda stlačená živicou z agarového stromu, ktorý rástol v Turecku, Iráne a ďalších ázijských krajinách. Drevená rukoväť kefy bola vyrobená z vysušeného ružového kríka, zatiaľ čo chumáč v hornej časti bol vyrobený z konských vlasov. Na vytvorenie požadovaného efektu pri maľovaní a nechanie farieb tancovať vo vode bol použitý aj hrebeň!

Pod názvom turecký papier alebo mramorový papier sa toto úchvatné umenie postupne rozšírilo po Európe, až sa napokon dostalo do Nového sveta. Na začiatku veľmi talentovaní maliari udržiavali tradície hlboko zakorenené v orientálnych zvykoch, a preto vytvárali vo vode iba kvetinové prvky – predovšetkým navzájom kombinovali tulipány a ruže ako symbol svojej lásky k okolitému svetu a oddanosti náboženstvu..

Vodné umenie – iba niekoľko vybraných umelcov zvládlo toto výtvarné umenie

ruža na vode

vodné umenie

Neskôr bolo možné odvážne experimentovať a prekročiť hranice obyčajného – abstraktné vzorce sa postupne spájali do úžasne realistických zobrazení zvierat, ľudí a predmetov; obrázky rastlín, reprodukované do najmenších podrobností, zdobili stránky svätých kníh islamu. Táto veľkolepá technika bola navyše použitá na ozdobenie listov papiera potrebných pre oficiálnu korešpondenciu sultána. V priebehu času bol papier nahradený inými zaujímavými materiálmi, medzi ktorými bol hlavne hodváb, ale niekedy aj hlina!

Filozofia vodného umenia

ebru priestor

Ak sa krátko pozriete na horizont za úsvitu alebo pri západe slnka, určite si všimnete rôzne jasné nuansy červenej, žltej a modrej, ktoré vytvárajú na oblohe jedinečné Ebru priamo pred vašimi očami. Bezpochyby ste viackrát neskoro v noci hľadeli na nebeský oblúk s jeho početnými trblietavými hviezdami a mäkkými mrakmi. Tu mesiac, usmievajúci sa na vás, so svojou prvotriednou kefou rozptýlil biele, svetlé a tmavé štruktúry všade a navzájom ich prepletal. Majstrom Ebrume sa podarilo zachytiť túto okamžitú prírodnú krásu, reprodukovať ju a zvečniť na list papiera!

Vodné umenie – úžasne realistická reprodukcia rôznych druhov rastlín

kytica kvetov na vode

A zrazu … umenie je vyrobené z vody!

kvet na vode

A tak je tento okamih zvečnený!

ebru umenie

Vodné umenie je dnes obľúbené medzi malými i veľkými

muž maľuje

Zábavná hra tvarov a farieb

turecké vodné umenie

Farebné kvety kvitnú z pôsobivého tanca farebných odtieňov

ako urobiť šatku

Jednoducho rozložte farby na hladinu vody a vytvorte nové tvary

ako maľovať na vodu

Na vytváranie jemných a detailných tvarov musíte byť veľmi opatrní

ako maľovať

Pripravený na štart?

ebru umenie

Majstrovské diela Ebru vtiahnu diváka do skutočného víru nových emócií a vnímania

maľba na vodné umenie

Moment, keď sa kefa dotkne povrchu vody

ako sa robí umenie na vode

Rôzne abstraktné formy vrhajú na diváka kúzlo

prelínanie farieb

jedinečný vodný obrázok

žltá šedá majstrovské dielo voda

oslnivé farby

umenie vodovej farby

farba vody

akvarelová maľba na vode

A voda zrazu nadobudne tvar a podobu

úžasné obrázky

úžasné umenie

majstrovské diela

veľmi krásne obrázky

van gogh ebru

vodné umenie je pôsobivé

farba vody

úžasné vodné umenie

Ebru ako textilný vzor pre vzácne a štýlové šatky a šaty

ebru na hodváb

ebru miska na farbu

ebru rpck

Vodné umenie je možné vidieť aj na moderných dámskych taškách

ebru tašky

Alebo dokonca na topánkach

tenisky

Vďaka technike vodného umenia môžu byť aj veľkonočné vajíčka namaľované kreatívnym a originálnym spôsobom

maľovať vajíčka

vajcia

vajcia ebru umenie