Zajačik Amigurumi – nápady na Veľkú noc na háčkovanie, inšpiráciu a napodobňovanie

Ak radi trávite voľný čas alebo víkend háčkovaním alebo pletením nádherných čiapok, šálov, prikrývok alebo iných praktických predmetov z priadze, potom je tu veľká šanca, že ste už o amigurumi počuli. Ale naozaj viete, čo tento výraz znamená? Ako ste asi uhádli, slovo amigurumi pochádza z japončiny. Je zhruba preložený ako malé háčkované alebo pletené (ami) plyšové hračky alebo bábiky s výplňou (nuigurumi) a opisuje tak hobby a hotový výrobok súčasne. Zajačik amigurumi je jedným z najobľúbenejších a možno aj najjednoduchším motívom pre začiatočníkov. V dnešnom článku vám ukážeme pekné nápady na Veľkú noc, pomocou ktorých môžete čerpať inšpiráciu pre budúce projekty.

Zajačik amigurumi je u nás jedným z najobľúbenejších motívov

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie veľkonočného zajačika roztomilé krásne

Vaše amigurumi môže byť veľké alebo malé, ako chcete

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie veľkonočného zajačika roztomilé malé veľké

Vyrobte si sami nádherné veľkonočné kľúčenky

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc, ktorými sa dá inšpirovať a napodobniť kľúčový prívesok zajačika

Ako sa amigurumi stali tak populárnymi po celom svete?

Amigurumi je jedinečná technika pletenia, ktorá sa používa na vytváranie krásnych 3D diel. Pôvodne bol do Japonska predstavený holandskými hackermi na konci 19. storočia a v skutočnosti sa nepoužíval na výrobu roztomilých bábik. Namiesto toho samuraji technikou háčkovali doplnky a dekorácie pre svoje katany. Vieš si predstaviť?

Amigurumi, ako ho poznáme dnes, sa skutočne stalo populárnym až v osemdesiatych rokoch minulého storočia so vznikajúcim hnutím kawaii a chibi. Rozkošná forma umenia sa dostala na západ začiatkom roku 2000 a bola podporovaná sociálnymi médiami, ako sú Pinterest, YouTube, Instagram atď. Pretože amigurumi vyžaduje veľmi jednoduché nástroje a len trochu zručnosti, stal sa hitom takmer cez noc.

Hlavnou črtou takmer každej bábiky amigurumi je jej mimoriadne veľká hlava a vzhľad kawaii. V Japonsku sa manga a anime postavy s veľkými hlavami, výraznými rysmi tváre a detským dizajnom nazývajú chibi. Často sú vnímaní ako karikatúra zavedeného charakteru alebo dokonca ich tvorcu. V poli amigurumi dominujú antropomorfné zvieratá v roztomilých outfitoch. Mnoho háčkovačov ho používa aj na vytváranie svojich obľúbených postáv a dokonca aj obľúbených jedál ako sushi kawaii s háčkovanými očami a širokým úsmevom.

Na uši môžete použiť aj farebné útržky látky

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc, ktorými môžete roztomilého zajačika inšpirovať a napodobniť

Aké milé sú tieto zajačiky?

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc, ktorými môžete inšpirovať a napodobniť vtipného drobného veľkonočného zajačika

Na oči a nos môžete použiť špeciálne korálky alebo ich uháčkovať priadzou

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc ako inšpirovať a napodobniť roztomilý veľkonočný zajačik modrý outfit

Králik amigurumi v japonskej kultúre

Keď premýšľame o roztomilých zajačikoch, väčšinou si predstavíme Veľkonočného zajačika, možno králika Petra alebo bieleho zajačika z Alenky v krajine zázrakov. V Japonsku sú králik, mačka a medvedík oveľa viac než len roztomilé postavičky – sú bezpochyby najobľúbenejšími symbolmi hnutia kawaii..

Mofutanove mochi sú napríklad nadýchané malé zajačiky, ktoré sú mimoriadne pružné a lepkavé, rovnako ako japonské dezertné mochi. Molang je zvedavý a zasnený biely zajačik, ktorý sa vydáva na dobrodružstvo so svojim nerozlučným najlepším priateľom, malým žltým kuriatkom Piu Piu.

My Melody je biely zajačik s rozkošným ružovým klobúkom a BFF od Hello Kitty. Na druhej strane, Kuromi, tiež biely zajačik, je jej najväčším súperom. Nakoniec je tu Miffy, malý biely králik vytvorený holandským umelcom, ktorý je tiež mimoriadne obľúbenou japonskou postavou. Bez ohľadu na to, či sa Veľká noc blíži alebo nie, zajačika amigurumi je možné uháčkovať, rozdávať a milovať po celý rok.

Skutočného zajačika angora amigurumi môžete uháčkovať nadýchanou priadzou

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a imitáciu sivého zajačika roztomilé šaty ružové

Ako nájdete tento darček pre súrodencov?

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc, ktorými môžete inšpirovať a napodobniť kamarátky zajačika

Háčkovaný zajačik amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie malých zajačikov chibi

Požadované príslušenstvo pre amigurumi

Na rozdiel od mnohých iných techník pletenia a umeleckých foriem nepotrebujete na háčkovanie amigurumi príliš veľa skúseností ani špeciálne nástroje. Akonáhle zvládnete túto jedinečnú techniku, nebude pre vás obzvlášť ťažké vyrábať si vlastných plyšových zvierat a bábiky alebo zvládnuť aj tie najťažšie návody..

Amigurumi je úžasný koníček, forma umenia a technika pletenia pre malých aj veľkých

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc, ktorými sa môžete inšpirovať a napodobniť krásne dekoratívne veľkonočné zajačiky

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie realistického zajačika sivohnedého

Hotové bábiky amigurumi potom môžete použiť ako nádhernú dekoráciu do škôlky. Sú to nádherné darčeky pre rôzne príležitosti, pre mladých i dospelých príjemcov. Mnoho háčkovačov dokonca začína zbierať bábiky pre domácich majstrov. Koniec koncov, sú také očarujúce, že nie je vôbec prekvapujúce, prečo ich Japonci tak milujú. Upozorňujeme, že háčkovanie amigurumi je také jednoduché a zábavné, že môže byť rýchlo návykové! Všetko, čo potrebujete na výrobu amigurumi:

Háčiky: Na amigurumi potrebujete háčik s malou veľkosťou od 2 do 6 mm. Všeobecne platí, že čím väčšia je ihla, tým väčšie budú medzery medzi švami vašich hotových bábik.

priadza: Priadza sa dodáva v mnohých rôznych hrúbkach, textúrach a farbách. Môžete si vybrať priadzu vyrobenú z vlny, bavlny, ľanu, konope alebo dokonca z akrylu alebo mikrovlákna. Keď darujete zajačika amigurumi ako darček, obzvlášť pre dieťa alebo dieťa, je dôležité použiť hypoalergénnu priadzu, ktorá je vhodná aj na pranie a sušenie..

Výplňový materiál pre bábiky: Aj toto by malo byť hypoalergénne, prateľné a sušiteľné v sušičke. Aby sa vo vašom zajačikovi amigurumi vyhli hrudkám, roztrhajte plnku na malé kúsky a bábiku naplňte po malých častiach.

Posledná a pravdepodobne najdôležitejšia vec, ktorú potrebujete na háčkovanie amigurumi, je veľa trpezlivosti, kreativity a dobrej nálady. Na úspešné konečné výsledky, ako na všetky ostatné druhy umenia, to vyžaduje všetky tri.

Tieto krúžky na hryzenie sú perfektné nápady na darčeky pre bábätko

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc, ktorými sa dá inšpirovať a napodobniť zúbkované zajačik chlapec

Urobte si vlastnoručne antistresové loptičky

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie roztomilých antistresových stresových loptičiek

Ak chcete začať, naučte sa základnú techniku ​​amigurumi pomocou niekoľkých jednoduchých pokynov. Potom popustite uzdu svojej predstavivosti a vytvorte si jedinečné postavy inšpirované vlastnou predstavivosťou.

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie veľkonočného zajačika modro -bieleho

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie košíka veľkonočného zajačika

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie mrkvy veľkonočného zajačika

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie veľkonočného zajačika vie roztomilo

Vaši zajačikovia môžu tiež vyzerať úplne realisticky

Háčkovaný králik Amigurumi - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie bielych čiernych králikov realistické

Každý by sa rád takto maznal s DIY bábikou

Háčkovaný zajačik Amigurumi - nápady na Veľkú noc ako inšpirovať a napodobniť biele ružové šaty veľkonočného zajačika

Amigurumi háčkovaný zajačik - nápady na Veľkú noc na inšpiráciu a napodobnenie vankúšov na sedenie vankúše na sedenie veľkonočný zajačik