50 İkonik Jane Fonda Saç Modeli

Ekran efsanesi Jane Fonda’yı çalışırken izlemek ve güzelliği ve stil anlayışıyla büyülenmemek zor. Bu ikonik aktris, 80 yaşını aştığı zaman bile, onu yıllar önce ünlü yapan aynı etkileyici güzelliği koruyor. Siz de bizim kadar ondan ilham alıyorsanız, işte stil ve zarafetin zamansız olduğunu kanıtlayacak 50 Jane Fonda saç modeli..

1. Yandan Süpüren Patlamalarla Jane Fonda Saç Modelleri

Jane Fonda 1937’de doğdu ve 1960’larda öne çıktı. Burada, kabarık sırtlı ve yanları süpürülmüş patlamalara sahip, 60’ların imzalı bir saç modeli var. Eyeliner ve kahverengi rujdan bahsetmiyorum bile.

yandan süpürülmüş kakül jane fonda saç modelleri

Kaynak

2. Domuz Kuyruklu Jane Fonda Saç Modelleri

Oyunculuğa ilgi duymadan önce, Jane bir dansçıydı ve Vassar’da ve kısa bir süre Paris’te sanat eğitimi aldı. Ancak 1958’de onu yetenekli olduğuna ikna eden ünlü Lee Strasberg ile tanıştı ve kariyerine başladı..

örgülü jane fonda saç modelleri

Kaynak

3. Jane Fonda Retro Bob

Kesinlikle herhangi bir saç kesimi ile iyi göründüğünü kanıtlayan, imzası bal sarısı renginde çene uzunluğunda bir bob ile oyuncu. Bu gölge onun mavi gözlerini ön plana çıkardı ve bugün de aynı şekilde iyi görünecekti..

bob jane fonda saç modelleri

Kaynak

4. Jane Fonda Plaj Saçı

Bu, aktrisin 1966’dan kalma bir fotoğrafı. Daha büyük bir setin parçası veya onun sahilde çekilmiş bir fotoğraf çekimi, bize 60’larda plaj saçlarının nasıl göründüğünü görme fırsatı veriyor. onu seviyoruz!

plaj saçı 1966 jane fonda saç modelleri

Kaynak

5. Kamera Dışı Jane Fonda Saç Modelleri

İşte Jane, Eylül 1963’te, Saint-Paul-de-Vence’deki Auberge de la Colombe d’Or’da çekim yaparken bir ara verirken Francois Pages tarafından fotoğraflandı. Koruyucu başörtüsü, eşleşmesi zor bir zarafet dokunuşudur.

Saint-Paul-de-Vence'deki Auberge de la Colombe d'Or'daki çekimler sırasında Jane Fonda'nın saç modelleri, fotoğraf, Francois Pages, Eylül 1963

Kaynak

6. Dağınık Jane Fonda Saç Modelleri

Bu kadar güzel olduğunda, başka hiçbir şeye benzemeyen dağınıklığı çekebilirsin. Saçınızla başka bir şey yapmak için çok tembel olduğunuzda veya zamanınız kalmadığında genç Jane Fonda’dan not alın. Bu nasıl dağınık görünmeli.

dağınık jane fonda saç modelleri

Kaynak

7. Yarım Yukarı Yarım Aşağı Jane Fonda Saç Modelleri

Jane’in uzun bir aradan sonra Broadway’deki ilk film rolü, bir basketbol yıldızı olan aşk ilgisini oynayan Anthony Perkins’in karşısında bir amigo kızı oynadığı Tall Story adlı filmdeydi. Bu 1960’da oldu.

yarı yukarı yarı aşağı jane fonda saç modelleri

Kaynak

8. Örgülü Jane Fonda Saç Modelleri

Ancak çok geçmeden, sadece iki yıl sonra, 1962’de, Walk on filmi için çok uzun bir ödül ve adaylık listesinden biri olan ilk Altın Küre’ye aday gösterildiğinden, güzel bir yüzden çok daha fazlası olduğunu kanıtladı. Vahşi Taraf.

örgülü jane fonda saç modelleri

Kaynak

9. Çağdaş Jane Fonda Saç Modelleri

Bu Jane, 2015’te bir kırmızı halı etkinliğinde. Uzun, tüylü ve katmanlı bob’u, kariyerinin sonraki yıllarında onu temsil etmeye başladı. Birçok kişi artık bu görünümü Jane Fonda saç kesimi olarak biliyor..

2015 jane fonda saç modelleri

Kaynak

10. Güzel Jane Fonda Saç Modelleri

Onu dünyaca ünlü bir yıldıza dönüştüren sinema filmi 1965’te geldi ve adı Cat Ballou oldu. Akademi Ödülü için beş adaylık alan ve Jane’e çok dikkat çeken bir komedi Western’di..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

11. Parisli Jane Fonda Saç Modelleri

Jane’in 1970’lerin saç stilleri, 60’larınki kadar büyüleyici. Bu, 1970’lerde Paris’te yüksek bir at kuyruğu ve onu ünlü yapan makyajın aynısı ile fotoğraflanan aktris..

Paris'te Jane Fonda saç modelleri, 1970

Kaynak

12. Orta Kumsal Dalgaları

Alışveriş yaparken ve rahat bir gömlek giyerken kim bu kadar güzel görünebilir? Jane Fonda yapabilir. Orta kısmı ve kumsal dalgaları olan bu orta, katmanlı saç kesimi, 70’lerde olduğu kadar 2010’ların sonunda da evde..

orta kumsal dalgaları jane fonda saç modelleri

Kaynak

13. Mükemmel Jane Fonda Saç Modelleri

Patlamadan korkmadığını kanıtlayan Jane, 60’lardan beri yaptığı gibi kameraya poz veriyor. Ayrılmayan ve sarışın vurguları olmayan bu şişmiş bob, giydiği tüylü boa gibi rüyaların malzemesidir..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

14. Şık Jane Fonda Saç Modelleri

Şimdi, aktrisin bu kez 1959’da kameraya poz verdiği başka bir ana bakalım. Vogue için farklı bir Jackie Kennedy havasında fotoğrafını çekerken, fotoğrafçı Henry Clarke’ı temsil ediyordu..

Jane Fonda saç modelleri, Vogue 1959, Henry Clarke

Kaynak

15. Klasik Jane Fonda Saç Modelleri

1968, Jane Fonda’ya aynı adlı filmde artık çok ünlü Barbarella karakterini oynama fırsatı verdi. Kostümleri, makyajı ve saçı sayesinde onu bir ikon ve seks sembolü haline getiren bir bilim kurgu parodisidir..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

16. At Kuyruğu ile Jane Fonda Saç Modelleri

Ancak bir yıl sonra, 1969’da bu görüntüden uzaklaşacak ve Depresyon dönemi dramasında At Vuruyorlar, Değil mi? ona kariyerinin ilk Oscar adaylığını kazandıran aynı adlı romandan sonra.

at kuyruğu jane fonda saç modelleri

Kaynak

17. Egzersiz Jane Fonda Saç Modelleri

Zamanda ilerlerken, bu Jane, 2 Ekim 1990’da antrenman videosunun yayınlandığı sırada. VHS’deki antrenman rutinleri o kadar popülerdi ki, Amerika’da insanları sadece izleyebilmeleri için tek başına VCR satın almaya teşvik ettiklerine inanılıyor. onun bu videosu.

Jane Fonda saç modelleri Egzersiz Video Yayını - 2 Ekim 1990

Kaynak

18. Gevşek Topuzlu Jane Fonda Saç Modelleri

Sadece bu da değil, antrenman videoları bugüne kadar tüm zamanların en çok satan video kasetleri. 23 tanesinin yanı sıra, o zamanlar orta yaşlarına yaklaşan bebek patlamalarına çok hitap eden beş egzersiz kitabı yayınlamaya devam etti..

gevşek topuz jane fonda saç modelleri

Kaynak

19. Eski Bob

Bu retro resimde Jane’in giydiği bu kısa ve klasik bobdan büyük Marilyn Monroe havası alıyoruz. Jane’in kahverengi saçlı olmasının tek farkı Marilyn’in her zaman en iyi sarışın olmasıydı..

kısa, eski bob jane fonda saç modelleri

Kaynak

20. Vahşi Tarafta Bir Yürüyüş Saç Modeli

Bu film 1962’de çıktı ve aktrisin diva statüsünü benimsemesini sağladı. Kızıl saçlı olduğundan bahsetmiyorum bile. Jane bu filmde Kitty Tristram’ı oynuyor, dolayısıyla onu ve bir kara kediyi betimleyen film afişi.

Jane Fonda saç modelleri, Vahşi Tarafta Yürü, 1962

Kaynak

21. Retro Jane Fonda Saç Modelleri

Yardım edemeyiz, ancak en eski saç stillerinin, daha önce bahsettiğimiz gibi diva Marylin Monroe’dan ilham almış gibi göründüğünü fark edemeyiz. Bu 50’lerde olduğu için etkisinin hala güçlü olduğunu söylemek güvenli..

retro jane fonda saç modelleri

Kaynak

22. Sinirli Jane Fonda

İşte aktris, rahatlık bölgesinden uzaklaşıyor, yani yumuşak, bal sarısı görünümü ve biraz daha keskin bir şey üzerinde çalışıyor. Bu, çok doğal bir kahverengide şık ve oldukça çocuksu omuz uzunluğunda bir bob..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

23. Kızıl Saçlı Jane Fonda Saç Modelleri

Jane Fonda’nın kızıl saçlı nasıl görünebileceğini merak ettiyseniz, cevabı aldık. Yumuşak ve feminen sarışın görünümünden ayrılıyor olsa da yine de sert ve harika görünüyor..

kızıl saçlı jane fonda saç modelleri

Kaynak

24. Dokuzdan Beşe Saç Modeli

Nine to Five filmi ilk çıktığında büyük bir eleştirel ve ticari başarı elde etmişti. Fonda, Dolly Parton ve Lily Tomlin adlı üç kadının aşırı cinsiyetçi patronlarını devirmelerini konu alıyor. Film artık bir kült parçası.

dokuz ila beş jane fonda saç modeli

Kaynak

25. Zarif Jane Fonda Saç Modelleri

İşte Jane, Pinterest ve YouTube’da bize her şeyi öğreten hack videoları olmadan çok önce büyük boy bir erkek gömleğinden yapılmış bir elbisenin nasıl giyileceğini gösteriyor. Yeterince uzun süre beklersen her şey gerçekten eski tarzına döner, değil mi??

zarif jane fonda saç modelleri

Kaynak

26. Patlama Jane Fonda Saç Modelleri

Modern bir Jane Fonda patlamasının neye benzediğini zaten gördük. Ama uzun zamandır bu saç stilini kullandığını biliyor muydunuz? Burada aynı tip fön tarağıyla 60’lara geri döndü, sadece bu sefer daha uzun.

fönlü jane fonda saç modelleri

Kaynak

27. Kıvırcık Patlamalarla Jane Fonda Saç Modelleri

Bu yıl gördüğümüz en büyük trendlerden biri kıvırcık patlamalardı. Bununla birlikte, Jane Fonda bir kez daha stil ikonu statüsünü hepimizden on yıllar önce giyerek ve basitçe basketbol sahasından çıkararak kanıtlıyor..

kıvırcık patlama jane fonda saç modelleri

Kaynak

28. 80’lerin Jane Fonda Saç Modelleri

Bu oyuncunun saç modelleri konusunda 80’li yıllara ulaştık. İşte her zaman giydiği ama içinde bulunduğu on yıla biraz uyum sağlayan aynı bob ile. Makyajı ve küpeleri de 80’lerdi..

1981 jane fonda saç modelleri

Kaynak

29. Saç Modelinden Sonra Sabah

The Morning After’da Jane, içmeyi seven ve bayılmaya meyilli bir aktris olan Alex’i canlandırdı. Bir gün öldürülen bir adamın yanında uyanır. O yaptı mı? Ayrıca bu olay size biraz Trendeki Kız’ı hatırlatmıyor mu??

The Morning After (1986) filmindeki Jane Fonda saç modelleri

Kaynak

30. Histoires Extraordinaires Saç Modeli

İşte sevgili Jane’imiz, 1967’de Histoires Extraordinaires’ı çekerken Francois Gragnon tarafından fotoğraflandı. Karmaşık saç modeli, altın saç bantlarıyla tamamlanan 60’ların kayıp bir mücevheridir..

François Gragnon tarafından 'Tarihi Olağanüstüler' filminin setinde fotoğraflanan Jane Fonda saç modelleri, 1967

Kaynak

31. Düz Üfleme

Patlamalara geri döndük çünkü bu onun en sevdiği saç modeliydi ve hala öyle. Defalarca ve on yıl sonra Jane Fonda, farklı şekil ve boyutlarda muhteşem patlamaya geri döndü..

düz fönlü jane fonda saç modelleri

Kaynak

32. Kahverengi Jane Fonda Saç Modelleri

Daha önce sarı ve kızıl saç gördük, şimdi de kahverenginin başka bir tonuna bakalım. Yine de muhteşem mavi gözlerini vurgulayan ten rengi makyajlı orta dalgalı bir saç kesiminde bu kestane kahvesi diyebiliriz..

kahverengi jane fonda saç modelleri

Kaynak

33. Kıvırcık Jane Fonda Saç Modelleri

Doğal saçları düz olmasına rağmen, Jane her fırsatta kıvırmaktan asla çekinmedi. Onu gerçekten suçlayamayız çünkü bukleler onu daha yumuşak ve kadınsı gösteriyor ve biz onu seviyoruz..

kıvırcık jane fonda saç modelleri

Kaynak

34. Atları Vururlar, Değil mi? Saç stili

Bu filmden yukarıda zaten bahsetmiştik, o halde aktrisin içinde nasıl göründüğüne bir bakalım. Bu film Büyük Buhran sırasında geçtiği için 1920’leri ve 30’ları anımsatan parmak dalgalarıyla kısa bir bob saç kesimi yaptı..

jane Fonda saç modelleri içinde Atları vuruyorlar, 1969'da Sydney Pollack tarafından yönetiliyorlar. Fotoğraf Paul Slade

Kaynak

35. Cannes’da Jane Fonda

Cannes’daki gibi büyük bir ödül törenine veya film festivaline katıldığında, Jane herkese gerçek stilin gerçekte ne anlama geldiğine dair bir ders verme fırsatını kaçırmaz. Burada kaküllü ve boncuklu bir gerdanlık var.

cannes'da jane fonda saç modelleri

Kaynak

36. Dalgalı Jane Fonda Saç Modelleri

Pek çok kadın rujlarını kıyafetleriyle eşleştirmeyi başaramaz. Ama yine de pek çok kadın Jane Fonda değil. Aktrisin bu aşırı yakın çekiminde hem dudaklarında hem de gömleğinde pembe renk bloklaması var..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

37. Güzel Jane Fonda Saç Modelleri

İşte tüm ihtişamıyla aktris, onu bugün hala kutlanan ikonik seks sembolü yapan özelliklere sahip. 60’ların klasik saç modelinde bal sarısı saçlar, bebek mavisi gözler ve parlak kırmızı ruj.

güzel jane fonda saç modelleri

Kaynak

38. Jane Fonda 80 yaşında

Jane, 80 yaşına bastığı 2017’de Town dergisinin Kasım sayısının kapağını süsledi. & Country Magazine kusursuz bir tarak ve fönlü bob ve kusursuz bir Ralph Lauren gömleğiyle.

Aktris Jane Fonda saç modelleri Town & Ülke Dergisi ralph lauren gömlek

Kaynak

39. Barış, Sevgi ve Yanlış Anlama Saç Modeli

İşte Jane, onu daha önce hiç görmemişsiniz gibi. Barış, Aşk ve Yanlış Anlama filminde Grace adında bir hippi büyükanneyi canlandırdı. Bu nedenle, karakteri uzun, doğal olarak grileşen saçları ve 60’ların kıyafetleriyle rolde de görünmek zorundaydı..

Grace karakterinde Barış, Sevgi ve Yanlış Anlama, Jane Fonda saç modelleri

Kaynak

40. Parmak Dalgalı Jane Fonda Saç Modelleri

Bu 1920’lerin parmak dalgaları ile mükemmel bir küçük bob. Gerçekte, saç kesimi çene uzunluğundadır. Ancak parmak dalgaları onu biraz yükselterek daha kısa görünmesini sağlıyor. Düğününüzde veya balonuzda giyebilirsiniz.

parmak dalgaları jane fonda saç modelleri

Kaynak

41. L’Oreal Paris Saç Modeli için Jane Fonda

Jane, daha sonraki yıllarda L’Oreal Paris makyaj markasının da yüzüydü. Bu, her yerinde sarı vurgularla kendine özgü tüylü saç modelini giydiği kampanyanın resmi fotoğraflarından biri..

tüylü Jane Fonda saç modelleri L'Oréal Paris'i dolduruyor

Kaynak

42. Sıradan Jane Fonda Saç Modelleri

1966’dan bu renklendirilmiş fotoğrafta, 60’lı yıllarda aktrise ilham veren renk paletini görüyorsunuz. Altın sarısı saçları, kahverengi ruju ve şimdiki eski ten rengi kadife ceketi ile kahverengiye zaafı olduğu belliydi..

1966 jane fonda saç modelleri

Kaynak

43. Shaggy Jane Fonda Saç Modelleri

Grazia Magazine için poz verdiğinde, her zamanki mega patlamasından ayrılıyordu. Bunun yerine, saçlarını, her zamanki hali için çok daha ağırbaşlı olan kabarık bir bob ile şekillendirmeyi tercih etti. Oyuncu yine de çarpıcı görünüyordu.

Grazia Magazine için tüylü Jane Fonda saç modelleri

Kaynak

44. Düz Kaküllü Jane Fonda Saç Modelleri

Yüzü için patlama en iyi seçim olmayabilirdi, ama gözünü bile kırpmadan onları salladı. Güvenle giyin dedikleri zaman kastettikleri budur. Bu nedenle, Jane Fonda’nın ilham kaynağınız olmasına izin verin.

düz patlama jane fonda saç modelleri

Kaynak

45. Klas Jane Fonda Saç Modelleri

Bunun gibi resimler size, bugün onu Oscar’larda kırmızı halıda yürürken görmemize rağmen, Jane’in 50’li ve 60’lı yılları yaşadığını ve yıllar önce geçen on yıllar ile gelen her saç stilini sarstığını hatırlatıyor..

mükemmel jane fonda saç modelleri

Kaynak

46. ​​Diva Jane Fonda Saç Modelleri

Bu geri dönüş fotoğrafları aynı zamanda Jane Fonda’nın Marilyn, Audrey Hepburn, Jane Russell ve Vivien Leigh ile birlikte Hollywood’un şimdiye kadar ürettiği en büyük divalardan biri olduğunu hatırlatıyor..

jane fonda saç modelleri

Kaynak

47. Çilek Jane Fonda Saç Modelleri

Jane’in yıllardır denediği bir diğer saç rengi de çilek sarısı. Şeftali teni ve bebek mavisi gözleri olduğu için, her zaman giydiği geleneksel sarışından normal bir geçişti..

çilek jane fonda saç modelleri

Kaynak

48. Dokulu Bob

İşte Cannes Film Festivali’nde Sink or Swim filminin gösterimine katılan oyuncu. Sarı bir üst ve karamel alt tabaka ile dokulu ve neredeyse yuvarlak bir bob giyiyor.

jane fonda saç modelleri dokulu bob Cannes Film Festivali Sink or Swim gösterimi

Kaynak

49. Barbarella Saç Modeli

Barbarella filminden daha önce bahsettiğimize göre, işte böyle görünüyordu. Tabii ki, yandan süpürülmüş patlamalar ve hafif bukleler ve katmanlarla tamamlanmış bir patlama taktı. Ne de olsa 60’lardı bunlar!

Barbarella, 1968 jane fonda saç modelleri

Kaynak

50. Egzersiz Jane Fonda Saç Modelleri

Son olarak, bu Jane, mega ünlü egzersiz videolarından birinde. Bir Hollywood divası yardımıyla retro tarzını şekillendirmek istiyorsanız, bazı eski kayıtları çevrimiçi olarak hala bulabilirsiniz..

jane fonda saç modelleri egzersiz

Kaynak

Çözüm

Jane Fonda, 50’ler, 60’lar ve 70’ler de dahil olmak üzere 20. ve 21. yüzyılın her önemli on yılını yaşamış olmasına ve bunu yansıtan saç stillerine sahip olmasına rağmen, Jane Fonda sarışın patlamasına sadık kaldı. Bu Jane Fonda saç stilleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!