Nihai Wiz Khalifa Dövme Rehberi

Wiz Khalifa’nın dövme koleksiyonunu inceliyoruz ve popüler mürekkep çalışmasının arkasındaki anlamları açıklıyoruz..

wiz khalifa dövme koleksiyonu

Wiz Khalifa, gerçek adı Cameron Jibril Thomaz, Amerikalı rapçi, söz yazarı ve oyuncu..

15 yaşından beri müzik kariyerine odaklanmış, stüdyolarda kendi müziğini yazıp üreterek zaman geçirmiştir..

Wiz Khalifa ilk dövmesini 16 yaşında yaptırdı ve sahne adını yazdırmayı seçti, bu çok önemli bir şey..

Büyükbabası ona lider ve halef anlamına gelen ‘Halife’ adını verdi ve arkadaşları da ona Young Wiz adını verdi..

15 yıldan fazla bir süre sonra Wiz Khalifa, her biri onun için özel bir anlam taşıyan dövmelerle tamamen kaplandı. Wiz Khalifa’nın dövmelerinin ardındaki anlamları öğrenmek için okumaya devam edin.

Kol Dövmeleri

wiz khalifa kol dövmesi

Dövmeler: Wiz Khalifa, Mikrofon, melek & şeytan, iki kafatası, Yerli Kızılderili kafatası, marihuana yaprağı ve şeftali kollarına mürekkeplenir.

Tercüme: Bu Wiz Khalifa kol dövmelerinin her biri kendi önemli anlamını taşıyor.

Wiz Khalifa onun sahne adı ve ilk dövmesi, 16 yaşında annesiyle birlikte yaptırdı. Mikrofon müzik kariyerini temsil ediyor ve her iki omzunda iyi ve kötüyü gösteren bir melek ve şeytan oturuyor..

İki kafatası isyanı temsil eder ve ölümün kilit sembolleridir, sol kolunda ise Kızılderili kültürünü tasvir eden tüylü bir başlık takar..

Wiz Khalifa’nın ot sevgisini göstermek için mürekkeplenmiş bir marihuana yaprağı var, hatta Khalifa Kush adlı kendi türünü bile yaptı. Pachie, annesinin adıdır, Wiz bu dövmeyi sağ kolunun arkasına haraç olarak yazdırmıştır..

El Dövmeleri

wiz khalifa eller dövme

Dövmeler: Ellerinde Heavy Hustle, Superstar, W, Blessed ve self-made yazıyor..

Tercüme: W, bir Amerikan beyzbol takımı olan Washington Nationals’ın logosudur. Heavy Hustle, çok çalışmak ve para kazanmak anlamına gelirken, mübarek dövmesi, hayattaki başarısı için minnettarlığını gösterir..

Superstar, 2009’da çıkardığı bir şarkının adıdır. Kendi yaptığı dövme, kariyerinin bir göstergesi ve elinde bulunduğu yeri sevdiği için bir başka favori..

Göğüs Dövmeleri

wiz khalifa göğüs dövmesi

Dövmeler: 412, ‘Kazan Biraz Kaybet’, inanç, kanatlar ve ateş/duman.

Tercüme: 412, doğduğu yer olan Pittsburgh’un alan kodudur. ‘Kazan biraz kaybet’ popüler bir sözdür ve bize hayatta bazen kazanırken bazen de kazanmadığını hatırlatır. İnanç, Tanrı ile olan bağlantısını gösteren bir çift kanat arasında yazılmıştır..

Ateş ve duman, göğüs bölgesini tamamlamak için arka plan efekti olarak kullanılır. Wiz Khalifa ünlü olmadan önce Gunna TV tarafından göğsüne mürekkep basarken filme alındı..

Boyun Dövmeleri

wiz khalifa boyun dövmesi

Dövmeler: Tiz Nota anahtarı, yıldızlar, Koi balıkları, kuş, bulutlar ve çiçekler.

Tiz nota anahtarı müziğe olan sevgisinin bir işaretidir ve yıldızlar yön ve güvenliği temsil etmek için kullanılır. Wiz Khalifa boyun dövmeleri, dövmelerin arkasındaki boşluğu doldurmak için mürekkeplenmiş bulutları içerir. Merkezde yer alan çiçekler, doğal güzelliği temsil ediyor.

Boynunun sağ tarafında bir Koi balığı mürekkebi vardır ve şans ve iyi talihin sembolüdür. Diğer yanda ise beden ve ruh özgürlüğünün simgesi olan uçan bir kuş vardır..

‘Amb’ Dövmesi

Eldeki Amb dövme

Dövme: Sağ başparmağı üzerinde Amb yana doğru konumlandırılmış.

Tercüme: Bu Wiz Khalifa dövmesi, Amber’in kısaltması olan Amb’ı okur. Eski karısının ilk adıdır. Evliliklerini de işaretleyen bir yıl olan 2013’te doğan bir oğulları paylaşıyorlar. Birkaç yıl sonra 2016’da, 3. yıldönümlerinden hemen önce boşandılar..

Amber Rose, eski kocasına mürekkebi haraç aldı, kolunda yüzünün büyük bir portresi. O zamandan beri Guns N’ Roses’daki Slash’a benzeyecek şekilde değiştirildi..

Kaş Dövmeleri

wiz khalifa kaş dövmesi

Dövmeler: TG, bir marihuana yaprağı, bir yıldız ve P.

Tercüme: TG, Pennsylvania merkezli eğlence şirketi Taylor Gang’ın kısaltmasıdır. Esrar yaprağı ot sevgisini gösterir. Wiz Khalifa, ‘ot çiftliği’ adlı bir şarkı ve uygulama yayınladı ve esrarla ilgili ürünler satıyor.

Yıldızlar, vücut sanatında görülen düzenli bir özelliktir. P, memleketi beyzbol takımı Pittsburgh Pirates logosunu temsil ediyor.

Wiz Khalifa yüz dövmeleri çok daha küçüktür. Yüzünü mürekkep çubuğuyla kapatmamayı seçti, göze çarpan bir dövme, bir barış işareti.

Sırt Dövmeleri

wiz khalifa sırt dövmesi

Dövmeler: Köpekbalığı, Khalifa, bir düş kapanı ve bir çadır.

Tercüme: Büyük bir köpekbalığı sırtının bir kısmını kaplıyor ve bu onun en acı verici dövmesiydi. Halife, lider/halef anlamına gelen Arapça bir kelimedir, bunu Müslüman dedesinden öğrenmiştir. Düş kapanı, olumsuzlukları filtrelemek ve sadece olumluları bırakmak için tasarlanmıştır..

Bir çadır, Kızılderili Kızılderilileriyle güçlü bir şekilde bağlantılı bir dövmedir ve kabileleri temsil eder. Wiz Khalifa sırt dövmelerinin mürekkebi yaklaşık 7 saat sürdü. Black Sage Studio’dan dövmeci Brian Henry tarafından tamamlandı..

mide dövmesi

wiz khalifa mide dövmesi

Dövmeler: Martin Luther King alıntısı, melekler, kanatlı TG, Erkek Bebek, yarış bayrakları ve zarlar gövdesini kaplıyor.

Tercüme: Martin Luther King’den alıntı yaparken Wiz Khalifa SBTV’ye şunları söyledi: “Bu benim için en kişisel ve önemli olanı çünkü sadece hayatımı, kariyerimi, bir birey olarak gerçekten neler yaşadığımı anlatıyor”.

Zar, hayatın kumarlarını temsil eder ve bayraklar, yarış arabası sürmeye olan sevgisini gösterir. Wiz Khalifa, inancını ve inancını gösteren birkaç meleğe ve doğrudan Tanrı’ya bağlı olduğu bilinen iki Cherub’a sahiptir..

TG, kurduğu bir eğlence şirketi olan Taylor Gang için başka bir not. Altında, oğlu Sebastian’a bir övgü olabilecek Erkek Bebek yazıyor..

bıyık dövme

wiz khalifa bıyık dövmesi

Dövme: Sol elinde işaret parmağının yanına bir bıyık mürekkebi.

Tercüme: ‘Parmak izi’ parmağınıza mürekkeplenir ve üst dudağınıza kaldırıldığında bıyığı andırır. Birkaç yıldır trend olan popüler bir dövmeydi, ancak o zamandan beri ilgi yavaş yavaş öldü..

2003 yılında Columbus dövmeci Giovani Faenza tarafından yaratıldı ve hızla dünya çapında popüler oldu. Kupa ve kolye ucu gibi sayısız ürün dövmeyi yansıtmak için yapılmıştır..