Ultimate Scarlett Johansson Dövme Rehberi

Rehberimizde Scarlett Johansson’ın dövme koleksiyonuna yakından bakın. Ayrıca dövme seçimlerinin arkasındaki anlamları da açıklıyoruz..

scarlett johansson bileklik dövmesi

Scarlett Johansson, 22 Kasım 1984’te New York’ta doğan ve burcu Yay olan Amerikalı bir aktris..

Oyunculuk kariyerine 90’lı yıllarda başladı ve dünya çapında, özellikle süper kahraman filmlerindeki rolleriyle tanınıyor..

Johansson’ın eski kocası Romain Dauriac’tan bir çocuğu olmasına rağmen, bu kariyerini ikinci plana atmadı ve şu anda en yüksek hasılat yapan 9. gişe yıldızı..

Johansson’ın hayranlarının çoğu ona ScarJo takma adını verdi, ancak aslında adını ‘tembel’ ve ‘aşağılayıcı’ bulduğunu belirtti..

PBS Finding your Roots’un bir bölümünde Johansson, Büyük Amcasının İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi işgali sırasında Polonya’daki Varşova Gettosu’nda öldüğünü keşfetti..

Johansson büyük bir sanat hayranı, bu yüzden vücut sanatı koleksiyonuna başlamaya karar vermesi şaşırtıcı değil..

Bugün, Scarlett Johansson dövmelerinin arkasındaki bazı anlamlara bir göz atacağız..

‘A’ Harfi Dövmeli İki Kilitli Daire

scarlett johansson daireler ve bir dövme mektup

Dövme: Sağ ayak bileğinin iç tarafında A harfi ile birbirine kenetlenmiş iki daire var..

Tercüme: Scarlet Johannson, bu dövmenin ne anlama geldiğini hiçbir zaman kamuya açıklamadığı için, sadece spekülasyona bırakıldık. Johannson, on yıl boyunca Avengers’ın içindeydi..

Birçok hayran, bu dövmenin Avengers: Infinity War için geçerli olabileceğine inanıyor, çünkü A for Avengers ile birlikte sonsuzluğu temsil eden birbirine kenetlenmiş iki daire nedeniyle.

gün doğumu dövme

scarlett johansson gün doğumu dövmesi

Dövme: Sol iç önkolunda yükselen bir güneş görüntüsü.

Tercüme: Yükselen bir güneş dövmesi genellikle iyimserliği ve yeni başlangıçları sembolize eder. Johansson’a neden bu dövmeyi yaptırdığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Bir süredir gün doğumu dövmesi yaptırdım. Baktığımda beni mutlu ediyor ama bunu yaptırmamın asıl sebebi çok kişisel. Bazı şeyler özel kalmalı.”

Bilezik Dövme

scarlett johansson bileklik dövmesi

Dövme: Johansson’ın sağ bileğinde mürekkepli bir bilezik var.

Tercüme: Bu dövme, bazılarının bilezikten sarkan bir Thor çekici olduğuna inandığı bir görüntüye sahiptir. Yakından bakarsanız, ben de [kalp] NY yazdığımı görebilirsiniz..

Ancak bazı hayranlar bunun “Büyük Elma”ya basit bir övgü olduğuna inanıyor..

At Nalı Dövmeli ‘ŞANSLI SEN’

scarlett johansson at nalı dövmesiyle şanslısın

Dövme: Etrafında Lucky You yazan bir at nalı, aktrisin kaburgalarının sağ tarafında görülüyor..

Tercüme: Dünya çapında, birçok kültürde insanlar at nalının iyi şansın bir işareti olduğuna inanırlar. Scarlett, mürekkebi Fransız dövmeci ve grafiti sanatçısı Fuzi Uvtpk’tan aldı..

Çiçek Desenli Kuzu Kuzu

scarlett johansson gül ve koyun dövmesi

Dövme: Bu kuzu ve çiçek tasarımı Johansson’ın sırtının büyük bir bölümünü kaplıyor..

Tercüme: Bu Scarlett Johansson sırt dövmesi, aktrisin sanatı ne kadar çok sevdiğini gösteriyor. Mürekkep ilk olarak 2018’de Met Gala’da görüldü..

Johansson muhtemelen zarif bir görünüm hedeflese de, sohbet programı sunucusu Wendy Williams farklı düşündü. Johansson’ın Oscar görünümünü tartışırken, “Dövmeler….

Josh Lord bu parçanın arkasındaki dövmeciydi ve neredeyse on yıldır Johansson’ı gizlice çiziyor..

gül dövme

scarlett johansson gül dövmesi

Dövme: Scarlett’in sol göğsünün hemen altında bir gül resmi var.

Tercüme: Johansson, sırtındaki büyük gül mürekkebini takip eden güller için kesinlikle bir şeye sahip. Güller genellikle iyisiyle kötüsüyle hayatın kendisini temsil eder. Scarlett, gülün yapraklarını vücut sanatına dahil etmeye karar verdi..

Bu dövmenin bir başka nedeni, adı Rose Dorothy Dauriac olan kızı olabilir, bu mürekkebi kalbine bu kadar yakın tutmasının nedeni bu olabilir..

Uçan Baykuş Dövmesi

scarlett johansson uçan baykuş dövmesi

Dövme: Kaburgalarının sağ tarafında uçan bir baykuş bulunabilir..

Tercüme: Scarlet Johansson’ın dövmeleri arasında vücut sanatı meraklıları arasında en popüler olanı bu..

Baykuş bilgeliği sembolize eder ve bazı kültürlerde baykuş bir koruyucu ve koruyucu olarak görülür. Justin Bieber ve Drake de dahil olmak üzere diğer birçok ünlü de kuşu boyadı..

Yenilmezler Logo Dövme

scarlett johansson avengers logosu dövme

Dövme: Sağ kolunda bir Avengers Logosu görülebilir.

Tercüme: Mayıs 2018’de Avengers’ın kadrosu (Mark Ruffalo dışında) East Side Ink’in sahibi Josh Lord’a bu logoyu yazdırmak için gitti..

Lord, Revolver Magazine ile mürekkepleme hakkında röportaj yaptığında, “Filmdeki herkesin orada gizlenmiş bir sembolü var… Baş harfleri de orada gizli” dedi.

Scarlett Johansson Avenger dövmesi, özel kişiselleştirmesinin ne olduğu konusunda açıklanmadı..