Erkekler İçin En İyi 60 Uzun Saç Modeli

Erkekler için en popüler saç modelleri söz konusu olduğunda uzun saç, gençliğini ve eşsizliğini korumaya devam eden şık bir görünümdür. Uzun saç modelleri ekstra uzunluk ve şekillendirme seçenekleri sunarak daha uzun saçlı erkeklerin mükemmel stiller yaratmasına olanak tanır. Uzun erkek saç kesimleri daha fazla özen ve bakım gerektirirken, bu havalı kesimler ve çok yönlü stiller denemeye değer. Kalın, düz, dalgalı veya kıvırcık saçlarınız olsun, modaya uygun bir görünüm için stilinizi yükseltebilecek birçok uzun saç modeli vardır. Bazı erkekler klas bir profesyonel görünüm için omuz hizasında bir saç modeli isterken, diğerleri çekici, az bakım gerektiren bir stil oluşturmak için dökümlü bir orta kısım tercih edebilir. Ayrıca, üstte daha uzun saçlarla yanlarda ve arkada kısa bir saç kesimi deneyebilir veya katmanlı bir görünüm için orta uzunlukta bir saç modeli seçebilirsiniz..

Göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda uzun saç modeli olduğundan, uzun saçlarınız için doğru erkek saç kesimlerini seçmek zor olabilir. Size fikirlerle ilham vermek için, erkeklerin şu anda sahip olabileceği en iyi uzun saç modellerinin bir listesini derledik! Erkek topuzundan katmanlı stillere, seveceğiniz şık görünümler bulmak için uzun saçlı erkekler için bu saç stillerini keşfedin.

Uzun Saçlı Erkekler

Uzun Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Uzun Kaygan Sırt Saçları

Uzun, arkası taranmış saç modeli, erkeklerin daha uzun orta uzunlukta saçları şık ve cilalı bir stile dönüştürmesi için harika bir yoldur. Erkekler, başınızın önündeki ve ortasındaki kalın saçları geriye doğru tarayarak, gevşek veya dağınık saç tellerinin dışarı çıkıp kaba görünmesini engelleyen akıcı bir görünüm yaratabilirler. Kukuletalardan muzdaripseniz, kaygan bir sırt mükemmeldir. Erkeklerin, kaygan sırt ile eşanlamlı olan parlaklığı yaratmak için güçlü bir pomat veya köpük kullanmaları gerekecek. Ayrıca, parmaklarınız yerine tarakla şekillendirmek en iyisidir. İnce saçlı erkekler, saç stilinin daha dolgun ve kalın görünmesini sağlayacak doğal dokulu bir görünüm için ağda veya kil gibi kalınlaştırıcı bir ürüne ihtiyaç duyabilir..

Uzun Kaygan Sırt Saçları

At kuyruğu

At kuyruğu, zahmetsizce şık bir görünüm isteyen erkekler için az bakım gerektiren bir saç modelidir. Son yıllarda erkek topuzunun gölgesinde kalmasına rağmen, erkekler çok fazla stil olmadan modaya uygun bir estetik istediğinde at kuyruğu hala harika bir seçenek. Saçınızı geriye çekmenin yanı sıra, hantal görünmemek için parlaklık eklemeye odaklanmalısınız. İyice fırçalamak denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir, ancak yumuşak bir stil için folikülleri nemlendirmek ve kabarmayı gidermek için bir miktar sıvı ekleyebilirsiniz. Bir at kuyruğu sıkıcı hale gelirse, açıyı alçak konumdan yüksek konuma getirmeyi veya tam tersini düşünün ve yeni bir boyut ekleyin. İlham almak için Chris Hemsworth’un at kuyruğu oyununu takip etmelisiniz çünkü o hareket halindeyken tam yerindedir..

adam at kuyruğu

Dokulu Uzun Dalgalı Saç

Uzun dalgalı saçlar, aşıklar ve film yıldızları arasında oldukça popülerdir ve bu da onu tarz sahibi erkekler için modaya uygun bir görünüm haline getirir. Bu örneklerden de anlayabileceğiniz gibi, uzun dalgalar esnek ve çok yönlüdür, seksi ama erkeksi bir görünüm elde etmenize olanak tanır. Modern versiyon, saçaklarınızı yukarı ve arkaya fönle kurutarak ve ardından doğal olarak kurumasını sağlayarak elde edebileceğiniz akışkanlığı dengelemek için karışıma bir pompadour içerir. Ancak, yalnızca bükülmelerinizi tanımlamaya odaklanmak istiyorsanız, işin püf noktası fırçalamaktan kaçınmaktır. Bunun yerine, saç ürünü uygulayarak ve ek tanım için saçınızı tarayarak doğal dalgalarınızı vurgulamanız gerekir. Deniz tuzu içeren bir köpük veya sprey size, plajda geçen bir günün ardından erkeklerin sahip olduğu dokulu, sörfçü estetiğini verecektir..

Dokulu Uzun Dalgalı Saç

erkek topuz

Erkek topuzu, modaya uygun ve şık olmaya devam eden modern bir uzun erkek saç modelidir. Uzun saçlı erkekler onun şık ve fonksiyonel tasarımını takdir ettikçe, erkek topuz stilleri zamanla daha ikonik hale geldi. Bu görünüm, ofiste ve ofis dışında profesyonel olarak giyilebilecek kadar çok yönlüdür, bu da aşırı büyümüş kilitlerin vahşi ve darmadağın görünebileceği bir bonus. Kural olarak, erkek yasağınız saç stilinizin rahat ve rahat doğasını yansıtmalıdır, ancak resmi ve zarif bir stil daha resmi ortamlarda şık görünebilir. Bunu akılda tutarak, topuzu tepenin hemen altına yerleştirmek ve çok yüksek ve sıkı olacak şekilde biraz gevşetmek akıllıca bir harekettir. Bir başka havalı ipucu da, günlük çekiciliği güçlendirmek için topuzdan çıkan saç tellerinin topuzdan çıkmasına izin vermektir..

erkek topuz

Orta Kısmı Uzun Saç

Parçalı uzun saç, arada bir tarzınızı değiştirmenin harika bir yoludur. Parça, başınızın yanında veya ortasında olsun, farklı oranlar kesiminizin görsel olarak çarpıcı olmasını sağlar. Ancak bu, sert veya keskin olduğu anlamına gelmez. Tüm harika uzun saç modelleri gibi, bir parça da erkeklerin ferahlatıcı bulduğu yumuşak havayı korumanıza izin verir. Bir yan kısım için, saçınızı süpürdükten sonra yanlarını kulağınızın arkasına sıkıştırarak saçınızın yerinde kalmasını sağlayabilirsiniz. Saç spreyi, aşırı büyümüş yanlarınızın bakımının imkansız olduğu durumlarda yardımcı olabilir. Orta kısım yapmak istiyorsanız, saçınızı yıkadıktan sonra başınızın ortasından aşağıya doğru bir çizgi çekerek bir sınır oluşturmanız ve her şeyi iki yana kaydırmanız gerekir. Sakallar her zaman güzeldir, ancak sakal olmaması onu genç ve temiz tutmaz.

Orta Kısmı Uzun Saç

Yarım Yukarı Yarım Aşağı Topuz

Chris Hemsworth, Thor rolündeki yarı yukarı ve yarı aşağı erkek topuz trendini en iyi şekilde örnekliyor. Ayakları gevşek ve aşağı sarkarken, bu tarzın bir kısmını yukarı kaldıran bir erkek topuzu veya küçük at kuyruğu da var. Pek çok yönden, bu trend doğruyu bulmak zor olduğu için cesur ve sinirlidir ve ilk seferde başarılı olsanız bile kendinize güvenmeniz gerekir. Diğer taraftan, uzun saçın rahat doğasını, saçınızı toplamanın az bakım gerektiren çekiciliğiyle bir araya getirdiği için şık ve havalı. Bu kesimi elde etmek için, gevşek bir topuz veya atkuyruğu şeklinde sabitlemeden önce saçınızın yaklaşık üçte birini orta kısımdan geriye doğru çekmeniz gerekir. Kalan veya bir veya iki gün boyunca yıkamayan üst saçı katmanlayarak daha fazla doku katabilirsiniz..

Erkekler İçin Yarım Yukarı Yarım Aşağı Saç Modeli

örgüler

Uzun örgüler, ruh halinize göre saç stilinizi değiştirmenizi sağlar. Örgüler az bakım gerektirdiğinden ancak çarpıcı bir tasarıma sahip olduğundan, bol malzemeli şık bir kesimin peşindeyseniz, daha uzun saçlı klasik örgü trendi mükemmeldir. Daha cüretkar bir şey denemekten hoşlanıyorsanız, saçınızı başınızın üst ve yan taraflarına örebilir ve kalan tutamları kalın bir topuz haline getirebilirsiniz. Bu görünümün kontrastı çok dikkat çekici çünkü topuzun dolgunluğu örgülerin şık, minimal stiliyle güzel bir şekilde uyum sağlıyor. At kuyruğu bir erkek topuzu kadar etkilidir ve gevşek yapısı, modaya uygun bir şekilde rahat görünebileceğiniz anlamına gelir..

Uzun Örgüler

Uzun kıvırcık saç

Eşsiz ve trend bir görünüm için uzun kıvırcık saçlarınızı tüm ihtişamıyla göstermelisiniz. Pek çok erkek onları engellemeye çalışsa da, orijinal olarak dikkat çekici bir tarz yaratmanın, onları büyütmelerine izin vermekten daha iyi bir yolu yoktur. Uzunluğun yanı sıra, buklelerin dokusu ve kalınlığı görsel olarak çarpıcıdır ve aynı zamanda daha yumuşak yüz hatlarını da düzleştirir. Kıvırcık ve evcilleşmemiş görünmelerini istemediğiniz için uzun buklelerin çok fazla bakım gerektirdiğine dikkat etmelisiniz. Bunun yerine, doğal sıçramalarıyla ikiz bir pürüzsüzlük istiyorsunuz. Bunu yapmak için saçınızı düzenli olarak şekillendirmeniz ve nem içeren saç ürünleri kullanmanız çok önemlidir. Son nokta önemlidir çünkü buklelerinizi tekstüre etmek ve doğal suyu ve yağı çıkarmak kolaydır, bu yüzden kasaya gitmeden önce ambalajı okuduğunuzdan emin olun..

Uzun Kıvırcık Saçlı Erkekler

Uzun düz saç

En çok yönlü tiplerden biri olan uzun düz saç, sınırsız şekillendirme seçenekleri için mükemmel bir fırsat sunuyor. Düz saçlar için uzun bir saç modeli seçerken, erkekler pürüzsüz veya dokulu bir stil isteyip istemediklerine karar vermelidir. Pürüzsüzlüğü, ıslakken iyice fırçalayarak elde etmek kolaydır, ancak tutarlılık daha zordur. Buklelerinizi fönle kurutmak, saçınızı daha pürüzlü hale getirirken cilalı bir yüzey sağlamalıdır. Hacim ve vücut dolu, doğal ve sağlıklı bir görünüm için şekillendirme işlemi sırasında deniz tuzu spreyi uygulamanızı öneririz..

Uzun Düz Saçlı Erkek

Dreadlock’lar

Dreadlocks, Afro-Amerikan kökenli erkeklerle ilişkilendirilir, ancak uzun saçlı tüm erkekler tarafından erişilebilir. Hiç şüphe yok ki çok fazla hazırlık ve özen gösteriyorlar, ancak stili başka bir trendle kopyalayamazsınız. Dreadlocks, türünün tek örneği bir stildir ve onları keskin bir kesimden hoşlanan erkekler için mükemmel kılar. Korkuları sevmenizin bir başka nedeni de, farklı tarzlarla iyi çalışabilmeleridir. Onları bir erkek topuzuna takabilir, bir parça ile yana doğru süpürebilir veya yeni bir kontrast eklemek için solma veya alttan kesme kullanabilirsiniz. Grenli, kıvırcık kıvam donuk olan uzun saçları yükselttiğinden, dokunun dreadlock’ların temel ilkesi olduğunu unutmayın..

Uzun Dreadlock'lar

Sakallı Uzun Saç

Uzun saçlı erkekler sakallarını uzatıp şekillendirdiklerinde sağlam ve seksi görünürler. Bununla birlikte, daha uzun saç stillerini seven bazı erkekler, bu kilitleri genç erkekler ve genç erkekler arasında popüler yapan “tatlı çocuk” görünümünden uzaklaştırdığı için sakallarından kaçınır. Bununla birlikte, stilinize sakal eklemek, göz ardı edilmesi zor bir açıklama yapacaktır. Anahtar, estetiğinizi tamamlamak için doğru sakal uzunluğunu ve stilini seçmek ve sakalınızı her zaman bakımlı ve bakımlı tutmaktır. Uzun, kalın saçlarınız varsa, düz bir sakal değil, kalın bir sakal uzatmanızı öneririz..

Sakallı Uzun Saç

Uzun Saç Kesimi

Uzun bir alttan kesim, en son trendleri takip etmek ve halkın geri kalanına sıkıcı görünmekten kaçınmak isteyen modaya uygun erkekler için cüretkar bir saç modelidir. Görünümü, üst kısımdaki saçtan önemli ölçüde daha kısa olacak şekilde yanları tıraş ederek elde edersiniz. Her şeyi küçültmek yerine, büyümesine izin vererek son derece sinirli alt kesim yaratırsınız. Bu kesimi giymenin modern yolu, diğer taraftaki alt kesimi vurgulayarak saçı bir tarafa süpürmektir. Dilerseniz uzun saçlarınızı yerçekimine meydan okuyan yüksek bir pozisyonda tarayarak tercih edebilirsiniz..

Uzun Saç Kesimi

Uzun Gri Saç

Uzun gri saç, sofistike bir görünüm için saçlarını kısaltmaktan yorulan yaşlı beyler için mükemmel bir alternatiftir. Daha genç ve canlı görünmek istiyorsanız saçlarınızın uzamasına izin verebilir ve şık bir klozet ile saç stilinize uyum sağlayabilirsiniz. Bu size her iki dünyanın da en iyisini verecek, çünkü saçlarınız o kadar temiz olmayacak, ancak kıyafetleriniz dengesizliği telafi edecek. Bu güzel görünümü elde etmek için gereken özgüvene sahip olduğunuzdan emin olmak için sakal veya keçi sakalı eklemeyi deneyin..

Uzun Gri Saçlı Erkekler

Asyalı Erkekler İçin Uzun Saç

Zahmetsizce havalı ve yakışıklı, uzun saçlı Asyalı erkekler birkaç nedenden dolayı iyi görünüyor. Birincisi, Asyalı erkekler hızla büyüyen ve doğru yönde akan kalın kilitlere sahip olma eğilimindedir. İkincisi, Asya saçı genellikle düzdür, bu da onu daha uzun bir saç modeli için mükemmel kılar. Üçüncüsü, Japon erkeklerinin samuraylar tarafından tasarlanan üst düğümü kucakladığı zengin bir kültürel tarih var. Bu nedenle, saçınızın uzamasına izin vermek sorunsuz bir geçiştir ve anında stilinizi yükseltecektir. En iyi seçim, Asya saç stilleri geleneğine uyan bir varyasyon seçmektir..

Asyalı Erkekler İçin Uzun Saç

Uzun sarı saç

Sörfçülerden yenilikçilere kadar, uzun saç her zaman sarışın erkekler arasında popüler olmuştur. Saçınızı daha uzun süre takmak için sarışın olmanıza gerek yokken, koyu renk saçlı erkeklerde olmayan hafif, parlak renk tonu sayesinde daha çarpıcı. Doğal bir sarışın değilseniz endişelenmeyin, çünkü açık tonlar veya ağartılmış saçlar harika renk fikirleridir. Bunu yaptığınızda, yumuşak sarı tonları sayesinde tarzınız çok daha sıcak ve daha davetkar olacaktır. Bir sörfçü havası düşünün, özellikle de saçınız doğal olarak dalgalı ve kıvırcıksa..

Uzun Sarı Saçlı Erkekler

Erkeklerin Uzun Saçları Nasıl Kesilir

Saçınızı uzatıyor olsanız bile, erkeklerin düzenli olarak uzun saç kesmesi önemlidir. Büyüme hızınızı en üst düzeye çıkarmaya ve saçınızın daha hızlı ve daha kalın olmasını sağlamaya çalışıyorsanız, uçların kırılmasını önlemek için uçları 2 ila 3 ayda bir kırpmak isteyeceksiniz. Ayrıca, havalı bir erkek topuz solması veya yandan süpürülmüş alt kesimi çıkarmak için yanlarda alttan kesilmiş veya solmuş bir saç kesimi yapmanız gerekebilir. Son olarak, profesyonel bir stilist, modaya uygun uzun saç stilinize daha fazla yetenek ve stil eklemek için saçınızı katlayabilir..

Erkeklerin Uzun Saçları Nasıl Kesilir

Sebep ne olursa olsun, erkekler yine de uzun saç kesimi için berbere gitmelidir. Bazı erkekler saçlarını evde kesmenin kolay olduğunu düşünse de, uzatmak için tüm zahmete girdiyseniz, saç kesiminizi bozmamak için yetenekli bir berberi veya stilisti ziyaret etmenizi öneririz. Hala risk almak istediğinize inanıyorsanız, profesyonel makaslara ve 3 yönlü bir aynaya yatırım yapın ve yavaşlayın..

Daha uzun stilleri denerken, kuaförünüze uzun saçınızı tam olarak nasıl şekillendirmek istediğinizi söylemek isteyeceksiniz. Net iletişim, saçınızı kesen profesyonelin size tavsiyede bulunmasına ve vizyonunuzu göz önünde bulundurarak saçınızı düzgün bir şekilde kesmesine olanak tanır. Gerekirse, elde etmek istediğiniz saç modelinin bir örneği olarak her zaman bir resim getirebilirsiniz..

Erkekler İçin Uzun Saç Nasıl Şekillendirilir

  • Uzun, taranmış arka saçlar, parlaklık, akan kilitlerinizi vurguladığı için sofistike bir seçenektir..
  • Uzun saçlarınızı erkek topuzu veya atkuyruğu yaparak bakım ve şekillendirme derdinden kurtulabilirsiniz..
  • Doğal saç tipinizden ve dokunuzdan yararlanan bir saç modeli seçin. Dalgalı, kıvırcık, ince, kalın ve düz uzun saçlar için birkaç popüler trend var..
  • Sakallı erkekler daha uzun saçlarla seksi ve sağlam görünüyor.
  • Profesyonel erkekler, saçlarını temiz ve bakımlı tutarak, ardından geriye doğru tarayarak veya toplayarak uzun bir saç stili yapabilirler..
  • Sağlıklı saçları büyütmek ve korumak için her zaman iyi şampuanlar, saç kremleri ve şekillendirici ürünler kullanın..