Batáty – prečo sú zdravé a ako si ich môžete pripraviť!

Sladké zemiaky sú v skutočnosti niečo jednoduché, ale v našej každodennej kuchyni si rýchlo nachádzajú širšie využitie. Má to viacero dôvodov. Na najdôležitejšie z nich by sme chceli ísť jednotlivo. Tak by sme vás rýchlejšie presvedčili, že sladké hľuzy sú zdravou alternatívou k bežným zemiakom. To je náš hlavný cieľ, pretože tieto znalosti vám môžu byť v mnohých ohľadoch nápomocné. Potom máme pre vás pripravených niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu častejšie používať batáty vo svojom každodennom živote. Sľub: Vaša rodina bude tiež fascinovaná!

Zvyčajné zemiakové špízy je možné pripraviť zo sladkých zemiakov

kastról nápady sladké zemiaky

Prečo sú sladké zemiaky vlastne zdravé??

Sladké zemiaky sú jednoznačne jednou z obzvlášť zdravých potravín, ktoré boli v posledných rokoch znovu objavené. Vďaka tomu budete mať dostatok vitamínov a minerálov. Sladké zemiaky obsahujú veľa vlákniny. S ohľadom na to sladké zemiaky podporujú váš gastrointestinálny systém a pomáhajú detoxikovať vaše telo.

Mnoho vedeckých štúdií dokonca ukazuje, že pôsobia proti rakovine pľúc a hrubého čreva. Tieto zemiaky môžu jesť aj zlodeji, a tak si naďalej pochutnávajú na svojich obľúbených jedlách.

Mierne sladká chuť môže spôsobiť, že dezert bude nadbytočný 

nápady na varenie sladkých zemiakov

Prísady do sladkých zemiakov

Sladké zemiaky obsahujú takmer 2 000 -krát viac vitamínov ako tie bežné. Sú tiež veľmi bohaté na vitamíny C, E a K. Je tiež vhodné jesť sladké zemiaky, ak chcete doplniť požiadavku na vitamín B. Okrem spomínaných vitamínov, minerálov a vlákniny je tu aj veľa bielkovín.

Zemiaky s inými sacharidmi? V tomto prípade to nie je také zlé!

chutné nápady recept na sladké zemiaky

Kontrola hmotnosti a podpora zdravia srdca

Už vás ovplyvnila pretrvávajúca fáma, že sacharidy z nás robia tučných? To platí nielen pre obmedzenú skupinu ľudí. Sacharidy v potravinách sú pravdepodobne nezdravé, pretože neobsahujú žiadne zdravé prísady. Naplnia nám takpovediac žalúdok, ale nemajú nič, čo by naše telo dokázalo premeniť na energiu. Preto nie sú spotrebované, ale iba uložené v našom tele ako tuk. Zdravé potraviny s vysokým obsahom vitamínov majú úplne iný účinok. Telo sa to snaží okamžite využiť na rôzne systémy meniace život, a preto to urobí spálilo rýchlo a efektívne. To je prípad sladkých zemiakov. Preto budete zároveň sýti a môžete aj schudnúť! Tiež udrží hladinu cukru v krvi pod kontrolou!

Ak jedlo obsahuje veľa zdravých surovín, spravidla nepriberiete!

nápady na sladký zemiakový chlieb

Prečo sú tieto zemiaky vlastne sladké??

Sladká chuť pochádza z enzýmu, ktorý rozpúšťa škrob na druh cukru. To je to, čo je známe ako sladový cukor. Tento nie je taký sladký ako tradičný cukor. Ale týmto spôsobom môžete udržať svoju chuť na sladké pod kontrolou.

Odlišné typy

Existujú rôzne druhy sladkých zemiakov, ale táto informácia je obzvlášť užitočná pre tých z vás, ktorí sú zvedaví. Na trhu sú len 2 alebo 3 druhy a majú viac -menej podobné vlastnosti. Mimochodom, existuje aj množstvo prídavných látok v potravinách na báze sladkých zemiakov. Pôsobia proti mnohým chorobám a nepríjemným symptómom.

sladké zemiaky zdravé jedlo

Tipy na prípravu sladkých zemiakov

Tradičné zemiakové placky

Zo sladkých zemiakov ste mohli robiť prakticky všetky druhy zemiakových jedál. Očakávajte teda sladkú chuť. Možno si môžete pripraviť chutný sladkokyslý šalát s octom? Upozorňujeme, že sladké zemiaky nevyžadujú také tepelné spracovanie ako ostatné. Stredná teplota určite stačí! Niektorí ich dokonca jedia surové, nastrúhané v šaláte. Na rozdiel od bežných zemiakov tieto v žiadnom prípade nespôsobia horúčku. Ako môžete uhádnuť, vysoká teplota spáli niektoré prísady. Preto, ak si budete priať, v tomto prípade sa tomu môžete vyhnúť!

recept na varenie sladkých zemiakov

Kombinácia s inými uhľohydrátmi

Príprava ryže s obyčajnými zemiakmi skutočne nemá zmysel. Toto je výplň, ale nič viac. Ale ak nahradíte obvyklé sladkými zemiakmi, veci vyzerajú úplne inak. Zvlášť, ak namiesto toho použijete celozrnnú ryžu. Toto jedlo potrebuje iba pár korení alebo zeleniny a je to vitamínová bomba, aj keď je to veľmi jednoduché! Priaznivci plnenia jedálnych lístkov, z ktorých človek nepriberá, by mohli z tejto myšlienky ťažiť.

sladké zemiaky nápad na šalát

Sladké zemiaky a zdravý život

Sladké zemiaky sú veľmi dobrým príkladom toho, ako zdravý život v skutočnosti nie je taký komplikovaný. Na to, aby sme získali požadované zdravé ingrediencie, nepotrebujeme super komplikované recepty s niekoľkými potravinami. Je dobré, ak vieme o zdravých alternatívach, ako sú sladké zemiaky!

Sladké zemiaky sú dobrým zdrojom uhľohydrátov pre diabetikov

sladké zemiaky nápady na chutné recepty

Sladké zemiakové hranolky sú oveľa zdravšie

hranolky zo sladkych zemiakov