Beyond Meat predstavuje vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso, ktoré má vyšší obsah bielkovín ako mäso

5. marca spustila americká spoločnosť Beyond Meat náhradu za mleté ​​hovädzie mäso na rastlinnej báze. Výrobok má nahradiť tradičné mäso, pretože vyzerá, chutí a vonia ako mleté ​​hovädzie mäso. Nie je to prvá alternatíva mäsa tohto druhu, ale Beyond Beef by mal mať nielen nízky obsah tuku, ale mal by mať aj vyšší obsah bielkovín ako mäso. Mohol by to byť konečne perfektný vegetariánsky výrobok, na ktorý sme tak dlho čakali?

Žiadny vegetariánsky hack predtým nevyzeral tak realisticky

Beyond Meat ponúka vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mleté ​​mäso

Beyond Meat by konečne mohlo predstavovať chutnú a realistickú alternatívu mäsa pre vegetariánov

Náhrady mäsa sú neustále diskutovanou témou a u väčšiny vegetariánov sú veľmi obľúbené. V prípade „jedákov mäsa“ však už menej. Väčšina výrobkov jednoducho nechutí skutočné mäso a potom sa môžete cítiť trochu podvedení.

Cieľom Beyond Meat je zmeniť toto zmýšľanie tým, že ponúka viac a lepších rastlinných alternatív k mäsu, ktoré je chutné a zdravé.

Hotový hamburger s mäsovou guľkou Beyond Meat

Beyond Meat predstavuje vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso a ďalej ako hamburger s fašírkou vyrobenou z fazule

Hovädzie mäso Beyond Beef je vyrobené zo zmesi bielkovín z hrachu, mungo a ryže. Tieto ponúkajú nutričnú hodnotu podobnú skutočnému mäsu iba pre štvrtinu nasýtených tukov. Výsledkom je, že výrobok má v skutočnosti viac bielkovín ako tradičné hovädzie mäso, konkrétne asi 20 gramov na porciu. Navyše, ako Beyond Burger a Beyond Sausage, Beyond Beef neobsahuje žiadne antibiotiká, hormóny, sóju, lepok ani geneticky modifikované organizmy. Naproti tomu tieto nezdravé prísady sa často nachádzajú v skutočnom hovädzom mäse. Takže konečne zdravá alternatíva bio mäsa!

Predchádzajúce výrobky značky stále obsahujú párky vyrobené z bravčového mäsa na rastlinnej báze

Beyond Meat predstavuje vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäsová klobása vyrobená z rastlinných surovín

„Dlhodobo sme sa zamerali na produkt, ktorý by spotrebiteľom umožnil využívať všetky výhody a všestrannosť mletého hovädzieho mäsa a súčasne využívať výhody rastlinného pôvodu pre ľudské zdravie, životné prostredie a dobré životné podmienky zvierat,“ vysvetľuje zakladateľ spoločnosti Beyond Meat a Generálny riaditeľ Ethan Brown.

Bez škodlivých prísad a chemikálií

Beyond Meat ponúka vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso

Beyond Meat ponúka vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso a vegetariánske mleté ​​mäso

Beyond Beef – inovatívne, zdravé a predovšetkým chutné

Beyond Beef je už k dispozícii vo viac ako 35 000 reštauráciách, obchodoch s potravinami, univerzitách, hoteloch, štadiónoch a ďalších. Je to jeden z prvých produktov, ktoré vyšli z nového rozsiahleho inovačného centra Beyond Meat v Kalifornii. Laboratórium je teraz vybavené všetkými druhmi špičkových technológií, vrátane „elektronického jazyka“, ktorý testuje šťavnatosť a pružnosť vegetariánskych hamburgerov, a „elektronického nosa“, ktorý izoluje viac ako 1 000 molekúl prispievajúcich k pachu a chuti..

Šťavnaté a plné bielkovín, ale s nízkym obsahom tuku

Beyond Meat ponúka vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso a hamburger nakrájaný na polovicu vegetariánskeho mäsa

Beyond Meat nie je prvou spoločnosťou, ktorá uviedla na trh rastlinné mleté ​​hovädzie mäso. Hlavný konkurent, Nemožné potraviny, Na CES 2019 už ukázal svoj vlastný vegetariánsky hamburger, ktorého chuť je veľmi blízka skutočnému. Spoločnosť ju zrejme vyrobila z bylinných zdrojov Zloba vyrábať. Toto je skupina látok, ktorá je zodpovedná hlavne za skutočnú mäsovú chuť mäsa. Aleph Farms, na druhej strane tvrdí, že vytvoril prvý zeleninový steak. Vegetariánske kusy mäsa však zatiaľ nie sú na trhu k dispozícii.

Inovatívny hovädzí steak z Aleph Farms

Beyond Meat predstavuje vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso - steak z fariem aleph

Ako sa máš? Ste vegetarián a vyskúšali by ste takú alternatívu k mäsu? Výrobok čoskoro príde do Nemecka. Ak by sme teda zo všetkého museli vyvodiť jeden záver, dalo by sa bezpečne povedať, že rok 2019 by mohol byť v alternatívnom potravinovom priestore veľmi produktívny..

Mäsové guľky bez mäsa teraz potrebujú nový názov

Beyond Meat ponúka vegetariánske mleté ​​hovädzie mäso s vyšším obsahom bielkovín ako mäso, špagety a fašírky vyrobené z organického hovädzieho mäsa