Pripravte si chutnú pizzu Veľkonočný zajačik: Tu je recept!

Je takmer päť až dvanásť! Veľká noc sa blíži. Veľkonočné kríky v záhrade sú slávnostne ozdobené drobnými ozdobnými kraslicami a na parapete môžete vidieť krásne narcisy a tulipány, ozdobené machom a malými mláďatami a baránkami. Je najvyšší čas zamyslieť sa nad slávnostným menu na veľkonočný brunch, namaľovať veľkonočné vajíčka a naplánovať výzdobu stola. Všetky dôležité veci si vyžadujú svoj čas a mali by ste ich robiť láskyplne, aby ste vytvorili veľkonočné sviatky v atmosfére. Veľmi dôležitou súčasťou sú dobré a pokiaľ je to možné, jednoduché recepty na chutné veľkonočné pečivo, chrumkavé šaláty a účinné dezerty a hlavné jedlá. Našťastie je ich dostatok na všetkých webových stránkach a blogoch, ako napríklad u nás. Čo poviete napríklad na výbornú pizzu veľkonočného zajačika, ktorá navyše vyzerá veľmi originálne? Tu prichádza recept!

Upečte si veľkonočnú zajačiu pizzu

Pizza veľkonočného zajačika ozdobená šunkou a mrkvou

Ingrediencie:

Na cesto

 • 300 gramov múky
 • 1 lyžička instantného droždia
 • 1 lyžička soli
 • múka navyše na posyp
 • 1 lyžica olivového oleja
 • Paprika, podľa chuti

Na paradajkovú omáčku

 • 100 ml paradajkového pretlaku
 • niekoľko čerstvých listov bazalky, nakrájaných nadrobno
 • 1 strúčik cesnaku, rozdrvený

Na zakrytie

 • 125 g mozzarelly, nastrúhanej alebo nakrájanej na malé kúsky
 • strúhaný parmezán podľa chuti
 • 3-4 čierne olivy, vykôstkované
 • 1 oranžová paprika, na mrkvu
 • trocha šunky, na tenké plátky

Domáce cesto na pizzu chutí najlepšie

Upečte si veľkonočnú zajačiu pizzu

Príprava:

1. krok: Začnite s cestom na pizzu. Múku dajte do veľkej misy, vmiešajte droždie a soľ. V strede urobte ručne dutinu. Zalejeme 200 ml teplej vody a olivového oleja a drevenou lyžičkou všetko premiešame, kým nevznikne vláčne, mierne mokré cesto. Uložíme na jemne pomúčenú dosku a 5 minút miesime, kým nie je cesto hladšie. Pravidelne poprášime múkou. Prikryte utierkou a odložte. Cesto môžete nechať kysnúť, ale to nie je nevyhnutné pre tenkú kôrku.

2. krok: Pripravte omáčku: zmiešajte paradajkový pretlak, bazalku a prelisovaný cesnak, potom dochuťte. Kým sa cesto tvaruje, necháme odstáť pri izbovej teplote.

3. krok: Cesto rozvaľkáme valčekom. Po kysnutí opäť krátko premiešajte. Pracovnú plochu poprášime múkou a rozvaľkáme na veľký kruh s priemerom asi 40 cm. Uložíme na pomúčený plech. Cesto musí byť dosť riedke, pretože v rúre ešte viac kysne.

Ak práve nemáte valček, môžete použiť sklenenú fľašu

cesto na pizzu z Veľkonočného zajačika

4. krok: Pripravte si veľkonočných zajačikov a figúrky mrkvy. Na kus kartónu nakreslite šablónu hlavy zajačika a vystrihnite ju. Vystrihnite ním 5 tvarov zo šunky (pomocou nožníc je najľahší spôsob). Z oranžovej papriky vystrihnite 5 tvarov mrkvy (aj nožničkami) a pizzu podávajte na veľkonočnom zajačikovi.

Piaty krok: Rúru predhrejeme na 240 ° C / teplovzdušnú na 220 ° C. Vložte obrátený plech na pečenie do rúry na hornú policu. Omáčku rozotrieme na cesto chrbtom lyžice. Posypeme mozzarellou a parmezánom, pokvapkáme olivovým olejom a ochutíme korením. Pizzu položte s plechom na predhriaty a obrátený plech na stredné oddelenie a pečte asi 8-10 minút. Krátko vytiahnite. Šunkové veľkonočné zajačiky ozdobte čiernymi olivami a dajte ich na pizzu. Pridajte mrkvu z oranžového korenia. Pečte ďalších 5 minút, kým pizza nezačne byť chrumkavá.

Dobrú chuť a Veselé Vianoce!

Pri pečení veľkonočnej pizze zajačika sa kreativite medze nekladú

vegetariánska pizza veľkonočný zajačik

Pripravte si mini pizzu v tvare veľkonočných zajačikov

Upečte pizzu z malých vegetariánskych veľkonočných zajačikov

nápad na veľkonočnú zajačiu pizzu

Ešte originálnejšie je to s králikom celého cesta

Veľkonočné zajačiky pečenie pizze

Prekvapte svojich hostí a rodinu veľkonočnou zajačikovou pizzou na festival! 

vegetariánska pizza veľkonočný zajačik