Vianoce: plánovanie je takmer všetko

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy tento rok plánujete skutočne veľkú oslavu so všetkými svojimi priateľmi, známymi a členmi rodiny? Potom je teraz ten správny čas začať! Povieme vám, čo je dôležité.

Atmosférická dekorácia

Pred prednými dverami aj vo vlastných štyroch stenách sú krásne dekorácie príjemným nástrojom a zlepšujú náladu. So zdobením môžete začať už koncom novembra. Vtipnými nápadmi sú napríklad malé jedľové ratolesti alebo figúrky na schránke. Okolo verandy vytvárajú lampáše, rozprávkové svetlá, sane a vianočné hviezdy vianočnú atmosféru, ktorú si užijú aj susedia. Vnútri to nemusí byť jednoduchý vianočný stromček. Buď môžete jednotne vyzdobiť byt „napríklad vo vidieckom štýle“, alebo dať každej miestnosti inú tému. Pomerne tmavšia obývačka vyzerá s bielymi šperkami oveľa prívetivejšie. Dekoratívne prvky vyrobené z dreva vytvárajú vianočnú atmosféru v škandinávskom štýle a útulné a útulné sa stanú, ak do miestnosti umiestnite veľa vankúšov a útulných prikrývok.

vianočný večierok vianočná večera

Domáce nie je mágia

the Tradícia vzájomného obdarovávania siaha do 13. storočia. Od tej doby sa takmer vo všetkých kresťanských krajinách vyvinul iný spôsob darovania darov. Kým v Španielsku sa darčeky odovzdávajú až 6. januára „v deň troch múdrych mužov“, veľké darčeky v USA sa konajú na Štedrý deň. V Nemecku Kristovo dieťa vždy prichádza na Štedrý večer. Nemci každoročne minú na vianočné darčeky zhruba 250 miliónov eur. Tí, ktorí radšej obdarúvajú svojich blízkych ideálnymi darčekmi, si môžu sami vyrobiť vianočné darčeky a upliesť si šály, uvariť čatní alebo si vyrobiť napríklad obaly na knihy. Bez domácich darčekov sa nemusia zaobísť ani tí, ktorí nie sú dostatočne šikovní na ručné práce, pletenie a háčkovanie. Blízki priatelia a rodina majú často najväčšiu radosť z niečoho veľmi osobného, ​​čo uchováva spomienky na spoločné zážitky živé. Vianočnú fotoknihu alebo nástenný kalendár s vybranými fotografiami je možné objednať si včas na festival u online poskytovateľov ako napr Cewe create “to vám tiež ušetrí čakanie v radoch v preplnených obchodoch. Peňažné dary je možné navrhnúť aj kreatívnym a vizuálne príťažlivým spôsobom, napríklad tak, že účty schováte do koláčikov so šťastím..

Na to potrebujete:

  • Nejaké koláčiky šťastia
  • Bankovky
  • Stužka na šperky

A takto to funguje: Koláčik šťastia sa opatrne otvára tak široko, ako je to len možné, aby sa nerozbil. Pomocou pinzety vytiahnete slogan a na jeho miesto vložíte zložený účet. Ak chcete, môžete sušienky zabaliť darčekovými stužkami – a finančný dar je pripravený.

Klasické vianočné menu, úplne bez stresu

Aby ste sa vyhli stresu na Štedré ráno, mali by ste si nakúpiť všetky potrebné suroviny pár dní vopred, pokiaľ je to možné. Niektoré jedlá je možné pripraviť aj deň vopred. Klasické vianočné menu napríklad pozostáva z ľahkej hríbovej polievky, chrumkavá pečená kačica s pečenými jablkami alebo pomarančmi a tiramisu ako dezert. Vegetariáni môžu kačku nahradiť kastrólom, zeleninovým karí alebo gaštanovým pečienkom. K kačici sa hodí Pinot noir alebo iné suché, nie príliš ťažké červené víno. Ak v pozadí pri jedle Vianočná klasika zvuk, večer je perfektný.

Práva k obrázku: Flickr Vianočná dekorácia Markus Spiske CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené