10 skvelých tipov, ktoré vám môžu zmierniť túžbu

Sotva ste sa vrátili z dovolenky alebo dlhšieho výletu a máte nutkanie znova skúmať nové veci. Mnohí z nás ten pocit veľmi dobre poznajú: túžba po vandroch! Niekedy je to také neznesiteľné, že sa takmer nemôžete sústrediť na každodenný život. Stále sa vynárajú krásne spomienky na predchádzajúce cestovateľské dobrodružstvá a myseľ si podmaní melancholický prístup. Žiaľ, nie vždy sa dá túlať. Buď si teraz nemôžete vziať toľko voľna, alebo vám niekedy chýbajú peniaze. Týchto 10 rád môže v takýchto prípadoch zmierniť vašu túžbu. Pokúsiť sa! Prinajmenšom vám urobia veľa potešenia a dobrú náladu. Sľúbené!

Vášniví dobrodruhovia si dokonca môžu nechať zatúlať wanderlust proti wanderlust

Wanderlust nápady wanderlust tetovanie

# 1 Osviežte spomienky na dovolenku

Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je pozrieť sa na svoje skvelé fotografie a videá z dovolenky. Ešte lepšie je, ak ich máte neustále na mysli. Za týmto účelom môžete napríklad sami navrhnúť kreatívnu fotografickú stenu alebo vytvoriť vzrušujúci cestovný box, kam môžete vložiť svoje obľúbené cestovné fotografie a usporiadať ich pomocou spomienkových predmetov.

Potom ich môžete mať priamo pri posteli a v pokoji a v tichosti sa na ne pozerať. Pri navrhovaní fotosteny môžete jednoducho popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť ju ako mapu sveta alebo akúkoľvek fotografickú koláž. Cestovné denníky alebo denníky s guľkami sú navyše perfektné na zaznamenávanie vašich prázdninových dobrodružstiev v obrázkoch a na písanie a ich osviežovanie podľa vášho želania.

Reťaz svetiel a niekoľko cestovných predmetov poskytne ešte väčšiu úľavu pri túlaní

nápady na stenu pre fotografické steny pre wanderlust

# 2 Naplánujte si ďalšiu cestu

Aj keď je vaša najbližšia dovolenka ešte veľmi ďaleko, pomaly ju môžete začať plánovať. To tiež pomáha proti túlaniu sa a aktívne. Jednoducho si urobte čas a vyhľadajte si na internete viac o svojej cieľovej destinácii a objavte nové zaujímavosti alebo udalosti, ktoré potom navštívite na mieste. Môžete tiež použiť konvenčné mapy alebo cestovných sprievodcov a robiť si poznámky. Čokoľvek chceš.

Plánovanie spoločného výletu je ešte zábavnejšie

túlavé nápady na plánovanie cestovania

# 3 Inšpirujte sa cestovateľskými blogmi a časopismi

Našťastie v dnešnej dobe existuje obrovský výber inšpiratívnych cestovateľských blogov a časopisov, ktoré vám stále prinášajú nové nápady pre budúce dovolenkové destinácie. Neexistuje nič, čo by tam nebolo. Zakaždým sa môžete vydať na úplne inú dobrodružnú cestu. Vďaka krásnym fotografiám a podrobným informáciám môžete pri čítaní dokonca imaginárne cestovať, čo tiež veľmi pomáha mysli pracovať proti akútnej túlaní.

Svetobežníci a digitálni nomádi vám radi pomôžu

nápadný interiérový interiér

# 4 Staňte sa fotografom voľne žijúcich živočíchov vo svojom okolí

Niekedy je poklad priamo pred našimi očami. Musíme to len vnímať. Ak túžite po nádhernej krajine a prírode, veľmi by vám pomohlo, keby ste sa vydali do bezprostrednej blízkosti vlastným fotoaparátom. Možno sa vo vašom meste nachádza väčší les alebo pohorie, alebo patríte k tým šťastnejším a žijete priamo pri mori. Vkĺznite do role fotografa a vychutnajte si neporovnateľnú krásu prírody. Pretože to nájdete nielen na druhom konci sveta, ale aj tu, priamo pred vašimi dverami.

Oslávte nádhernú prírodu!

túlavé fotografovanie v parku

# 5 Byť turistom vo svojom vlastnom meste

Prečo nie? Stačí sa zmiešať s davmi turistov vo vašom meste alebo preskúmať obytné štvrte alebo múzeá, ktoré ste nikdy alebo len zriedka navštívili. Pri prechádzke pešou zónou sa vedome rozhodnite zdvihnúť zrak. Budete prekvapení, koľko detailov a krásnych ozdôb ste si nikdy nevšimli. Ak sa pozriete na mesto, v ktorom žijete už nejaký čas, z inej perspektívy, poskytne vám to zmenu scenérie a pomôže vám pri potulkách.

Počas prehliadok mesta môžete tiež urobiť veľa vzrušujúcich fotografií

wanderlust tip preskúmajte svoje vlastné mesto

# 6 Absolvujte jazykový alebo tanečný kurz

Jazyk a hudba sú tiež určite niektoré z našich najlepších tipov proti potulkám. Tieto dve zložky sú jedným z najsilnejších výrazových nástrojov v kultúre, a preto sú hlboko zakorenené v emocionálnom svete. Keď sa naučíte cudzí jazyk, okamžite sa ponoríte do nového, neznámeho sveta a pri tanci sa vám otvorí duša. Švihnete sa do rytmov vzdialených krajín a týmto spôsobom priamo pocítite temperament príslušných krajanov. Nádherné!

Latinskoamerické tance patria medzi najobľúbenejšie zo všetkých

Salsa tancuje proti túžbe

# 7 Vytvorte si svoj obľúbený zoznam skladieb wanderlust

Rýchlu úľavu poskytujú aj vhodné piesne, ktoré sú pre vás považované za cestovateľské alebo dovolenkové. Možno sú to tradičné piesne v inom jazyku, romantické inštrumentálne piesne alebo najnovšie letné hity. To vieš určite len ty. Zostavte si taký zoznam skladieb a prehrajte ho vždy, keď sa tento pocit stane neznesiteľným, alebo keď na to budete mať čas a príležitosť..

Stačí si každú chvíľu urobiť chvíľku voľna pre seba!

túžite počúvať hudbu

# 8 Nechajte sa rozmaznávať kulinárskymi špecialitami

V meste, kde žijete, už pravdepodobne máte obľúbenú taliansku alebo autentickú indickú reštauráciu. Dobrá zahraničná kuchyňa s nami vždy robí zázraky. Stačí si dohodnúť stretnutie s priateľmi na neskorý obed alebo si naplánovať romantickú večeru pri sviečkach pre dvoch. Lahodný recept si môžete samozrejme vyskúšať aj doma a pozvať svojich blízkych. Spoločné varenie tiež vytvára pozitívne emócie a veselú náladu, ktoré sú určite skvelým prostriedkom na potulky a všeobecne proti zlej nálade.

Stôl usporiadajte tematicky, aby zodpovedal jedlu

túlavý brunch o dojčení s priateľmi

# 9 Integrujte korenie a arómy do každodenného života

Naše podnebie a nos sú našimi najlepšími spojencami, pokiaľ ide o túlavosť. Najnovší vedecký výskum ukazuje, že impulzy, ktoré tieto orgány vysielajú do nášho mozgu, sa dostávajú do cieľa oveľa rýchlejšie a intenzívnejšie ako napríklad v našom žalúdku. Každý vie, že fenomén, že iba jedna aróma alebo kúsok koláča dokáže prebudiť aj hlboko skryté spomienky z detstva, ktoré sme už vedome nemali.

Spoľahnite sa na nádherný svet korení!

túlavá chuť korenia a arómy

# 10 Zúčastnite sa medzinárodných večerov alebo iných akcií

Zvlášť veľké mestá majú často rozmanitú škálu medzinárodných podujatí, ktoré môžu veľmi potlačiť vašu túžbu. Často ich organizujú veľvyslanectvá, univerzity alebo jazykové školy. Platformy ako Meetup alebo Couchsurfing navyše organizujú pravidelné stretnutia s expatmi a inými vášnivými cestovateľmi, kde môžete stretnúť kozmopolitných a pozitívnych ľudí. Multikultúrna atmosféra a vzrušujúce cestovateľské príbehy podnietia vašu túžbu príjemne cestovať a zároveň zmiernia neznesiteľnú túžbu.

Zistite, kde a kedy sa takéto stretnutia organizujú vo vašej oblasti

couchsurfing proti túlaniu

Vyskúšajte tieto užitočné rady proti potulkám, ako sa vám zachce, a zistíte, ktorý z nich vám najviac vyhovuje. A ktovie, možno vás napadne mnoho ďalších.

Wanderlust box je tiež skvelým tipom na darček pre vášho miláčika

dizajn wanderlust boxu

Vytvárajte farebné denníky, ktoré plnia úlohu cestovných denníkov

wanderlust tips bullet journal

V tomto prípade sa veľmi odporúčajú aj projekty Wanderlust v rámoch obrazov

prázdninové obrazové rámy drotária s túlavosťou

A kreatívna pamäťová fotografická stena je vždy dobrý nápad

drotárska kreatívna fotografická stena s wanderlust

Uhaste svoju vandrovku, ale nikdy ju úplne nevymažte, pretože ďalšia cesta určite príde!

wanderlust nápady na Vintage dekor