10 strašidelných hier na desivú halloweensku noc

Už sme vám ukázali 20 halloweenskych hororov. Mnoho z vás by však chcelo aj strašidelné hry pre PC a platformy. Mnoho hráčov zastáva názor, že hry môžu byť oveľa strašidelnejšie ako filmy, pretože hráči majú pravdu v akcii a vedú kroky hrdinu alebo studne, samotných obetí, namiesto toho, aby sa len pozerali. Na trhu sú už stovky, ktoré sú považované za strašidelné hry s témami ako zombie, duchovia, mimozemšťania atď. Uviedli sme pre vás zoznam a zhrnutie desiatich najlepších, bez akýchkoľvek spoilerov. V noci by ste to radšej nemali hrať sami bez svetiel. Aj keď je väčšina toho, čo sa v ňom odohráva, úplne vymyslená, po každom zápase očakávajte nočné mory.

Desivé hry, z ktorých sa budete triasť

strašidelné hry karikatúra hráča

Päť nocí u Freddyho

Táto herná séria sa stala medzi hernou komunitou obzvlášť známou svojou komplexnou históriou od prvého vydania v roku 2014. Okolo vývojára Scotta Cawthona a jeho myšlienok sa dodnes točí množstvo teórií. Stále sa objavujú nové diely a knihy. Prvé tri hry sú o fiktívnej reštaurácii „Freddy Fazbear’s Pizza“ a hráč je postavený do role nočného strážcu..

Rýchlo sa však ukazuje, že pizzeria a jej „obyvatelia“ nie sú v noci tak neškodní a milí, ako sa na prvý pohľad zdajú..

Na prvý pohľad to nie je také nebezpečné?

strašidelné hry na 5 nocí

Hádam zle!

strašidelné hry päť nocí

Piatok 13

Táto hororová hra je samozrejme založená na rovnomennom filme. Je to hra pre viacerých hráčov, a preto je ideálna na halloweensku párty s priateľmi. Hrať môže až 8 ľudí. 7 z nich je v úlohe rodičov, ktorí musia prežiť z vraha Jasona. Môžete si vybrať zo 14 rodičov a 9 Jasónov, z ktorých každý má svoje silné a slabé stránky. Vraha náhodne vyberie systém a na obmedzený čas prenasleduje ostatných hráčov po oblastiach z prvých 5 filmov. Koordinácia a spolupráca sú teda na dennom poriadku, inak sa rýchlo stanete obeťou.

Táto hra je založená na slávnom filme

strašidelné hry 13 piatok

Prevezmite úlohu obete alebo lovca

desivé hry v piatok 13

Alan Wake

Alan Wake, ako naznačuje názov, je hlavným hrdinom tejto hry. Je to úspešný prozaik, ktorý sa pokúša rozlúštiť záhadu zmiznutia svojej manželky. Akcia sa odohráva v 6 epizódach vo fiktívnom meste Bright Falls a blízkom okolí. Cez deň všetko vyzerá celkom pokojne, ale v noci ožívajú tieňové príšery, tiež z jeho vlastných románov. Survival horor získal veľa pozitívnych recenzií, bola natočená aj televízna epizóda „Bright Falls“, takže môžete desivé hry kombinovať s televíziou..

Obal CD Alana Wakeho

desivé hry alan wake

V noci číha nebezpečenstvo

desivé hry alan wake

Bioshock

Bioshock je strieľačka RPG z pohľadu prvej osoby s hororovými a fantasy prvkami. Váš hrdina Jack objaví izolované havarované podvodné mesto Rapture po tom, čo sa zrútilo jeho lietadlo. Mesto sužuje ADAM, dedičstvo, ktoré udeľuje nadprirodzené sily. Jack sa pokúša uniknúť z mesta a jeho posadnutých obyvateľov. Mnoho morálnych herných rozhodnutí ovplyvňuje dej. Hra je hodnotená ako jedna z najlepších na trhu a musí ju mať každý vášnivý hráč.

Klasika s dobrými recenziami

strašidelné hry, bioshock

strašidelné hry, bioshock hrateľnosť

Temné duše

Dark Souls je považovaná za jednu z najťažších a najmilosrdnejších hier všetkých čias a je zameraná výlučne na hardcore hráčov. Je to hra s otvoreným svetom, takže ju môžete skúmať opatrne. Ale príšery sú stále ťažšie a agresívnejšie, v každej oblasti prebieha aj súboj s bossom. V určitých aspektoch možno Dark Souls považovať aj za hru pre viacerých hráčov, pretože v boji proti obzvlášť ťažkým bossom existuje PVP (hráč vs hráč), ale aj kooperácia (spolupráca)..

Chyby sa tu odpúšťajú len zriedka

strašidelné hry temné duše

Ťažkí finálni bossovia pre každú zónu

strašidelné hry hrateľnosť temných duší

Mŕtvy priestor

Hry The Dead Space sú považované za horory o prežitie tretej osoby. Objavili sa aj filmy a komiksy. Hlavným hrdinom je inžinier Isaac, ktorý sa musí prebojovať proti groteskným príšerám podobným zombie na palube medzihviezdnej vesmírnej lode a vzoprieť sa prírodným nebezpečenstvám vo vesmíre. Väčšinu zbraní a pomôcok improvizuje lokálne Isaac. Pomaly sa odkrýva príbeh lode a transformácia posádky. Teraz musí Isaac nielen bojovať o život, ale tiež zabrániť prepuknutiu choroby.

Desivé hry vo vesmíre

desivé hry mŕtvy priestor

Môžete tu čakať groteskných protivníkov

desivé hry mŕtvy priestor hrateľnosť

Posledný z nás

The Last of Us je survival hororová akčná adventúra s hraním rolí. Hra dostáva pozitívnu kritiku najmä pre emocionálne nabitý a nezabudnuteľný príbeh, ktorý sleduje dvoch protagonistov Joela a Ellie a podrobný svet. Akcia sa odohráva v post-apokalypse a hráč musí improvizovať zbrane, plížiť sa a používať samotné prostredie, aby prežil pred nepriateľmi, akými sú zombie kanibalské tvory. Hra má systém pre viacerých hráčov až pre 8 osôb.

Hra Last of Us je známa predovšetkým svojim príbehom

strašidelné hry posledné z nás

Hrateľnosť však nezaostáva

desivé hry posledná z nás

Metro 2033

Metro 2033 je založené na románe ruského autora Glukhovského. Hra je FPS strieľačkou z pohľadu prvej osoby s množstvom hororových prvkov. Tmavé postapokalyptické tunely metra sú poslednými zónami prežitia ľudstva po jadrovej vojne. Vonku existujú také nebezpečenstvá, ako sú jedovaté plyny a príšery zmutované žiarením. Koniec je určený mnohými rozhodnutiami hráča o hlavnej postave Arťomovi.

Podľa Glukhovského románu

strašidelné hry metro 2033

Našťastie moskovské metro nebude v roku 2033 vyzerať takto

strašidelné hry, metro 2033, hrateľnosť

Outlast

Outlast je považovaný za veľkú klasiku, pokiaľ ide o strašidelné hry. Je to horor prežitia z pohľadu prvej osoby. Protagonista Miles je novinár na voľnej nohe, ktorý skúma vzdialenú kliniku duševného zdravia Mount Massive na písanie materiálov. Šialenstvo však ovládli vražední pacienti. Hráč sa nemôže brániť, iba využije svoje odborné znalosti a skryje sa pred súpermi. Izby a chodby sú riedko osvetlené a hráč sa musí pozrieť na svoju kameru nočného videnia, ktorej batériu musíte pravidelne vymieňať.

Táto hororová hra vás so strachom zrazí zo sedadla

desivé hry vydržia

desivé hry vydržia hranie

Upír

Desivé hry s rozdielom. Namiesto úteku pred príšerami ste v úlohe jedného. Vampyr vyšiel toto leto a už získal veľmi zmiešané recenzie. Je to akčná hra na hrdinov s určitými hororovými prvkami a vynikajúcou grafikou. Hlavnou postavou je svetoznámy chirurg Jonathan, ktorý sa, paradoxne, zmenil na upíra. Roztrhnutý medzi Hippokratovou prísahou a krvilačnou povahou určuje prostredníctvom osudu osud Londýna v čase španielskej chrípky. Zaujímavé spojenie historickej faktológie a fantázie.

Ukážte sa ako upír na halloweenskej párty a potom sa zahrajte

strašidelné hry upír

desivé hry upírska hrateľnosť

Záver: Či už ide o FPS, RPG alebo čistý survival horor, existuje množstvo strašidelných hier, ktoré sú prispôsobené každému vkusu. Prajeme vám veľmi hrozný halloweensky večer.

strašidelné hry