10 z najlepších životných hackov s colou

Cola je nezdravá? No, tomuto tvrdeniu nemôžeme skutočne odporovať. Napriek tomu má hnedá sladká sprcha veľa užitočných vlastností, z ktorých môžete ťažiť ako v domácnosti, tak v každodennom živote. Čo by to malo byť? Zrejme kvôli špeciálnym prísadám svetoznámeho nealkoholického nápoja – predovšetkým kyseline fosforečnej a kyseliny uhličitej. Nasleduje našich 10 obľúbených, pokiaľ ide o hacky života s kolou. Pozrite sa na všetky z nich a ak chcete, vyskúšajte tie, ktoré práve teraz potrebujete. Ušetrí vám to nielen veľa peňazí a času, ale prinesie aj niečo dobré pre životné prostredie. Pretože vo väčšine prípadov chemický klub nevyužijete.

Ak nemáte príliš radi pitie coly, alebo ak sa zastavuje, využite nasledujúce hacky do života! 

Zbavte sa hmyzu kolou

Extra tip: Uistite sa, že dávate prednosť sladkej verzii nápoja, a nie tej, ktorá má náhrady cukru. To však nie je celkom odfiltrované čističkami vody.

Okuliare na čistenie

Čistenie pohárov s coca colou

V závislosti od rámu by ste mali byť opatrnejší. V zásade platí nasledujúce: poháre sa veľkoryso navlhčia kolou a nechajú sa niekoľko minút odstáť. Potom opláchnite veľkým množstvom vody a očistite handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Lesklé a extrémne priehľadné vyzerajú bezprostredne potom.

Odstráňte žuvačku

Odstráňte žuvačky z topánok s colou

Všetci poznáme problém. Buď nepríjemné veci zostanú na podrážke topánok, keď sa vyberiete na prechádzku, alebo ešte horšie – prilepia sa na vlasy. Zvlášť často sa to stáva najmä deťom. Namiesto toho, aby ste bežali ku kaderníkovi, môžete predtým vyskúšať colu. Postihnuté vlasy namočte na niekoľko minút do nápoja alebo si nimi polejte podošvu topánky. Potom sa žuvačka zvyčajne dá ľahko odstrániť.

Čistý záchod

čistenie toalety kolou

Samozrejme, existuje veľké množstvo čistiacich prostriedkov na toalety. Väčšina z nich je dosť agresívna a škodlivá pre životné prostredie. Ak je vaša záchodová misa iba mierne alebo stredne znečistená alebo zvápenatená, bolo by lepšie na jej vyčistenie použiť alternatívne domáce prostriedky a záchranné vesty. Jednou z nich je opäť cola. Jednu veľkú fľašu môžete jednoducho pretrepať a nechať pôsobiť cez noc. Nasledujúci deň jednoducho stlačte tlačidlo splachovania toalety a pomocou toaletnej kefy si pomôžte. Ďalšou metódou je zmiešať liter Coca Coly s dvoma balíčkami prášku do pečiva alebo sódy bikarbóny a naliať do toalety. Naplánujte si nejaký čas, aby opäť zaúčinkoval, a opláchnite. Vápenný a močový kameň jednoducho nemá šancu.

na odstránenie škvŕn

odstráňte škvrny life hacks s colou

Oxid uhličitý a fosfor obsiahnutý v sprche tiež pomáhajú odstrániť odolné škvrny z textílií. Pred praním môžete škvrny navlhčiť kolou a nechať ich chvíľu pôsobiť, ale bez vysušenia. Potom ich ako obvykle vyperte v práčke. Vo väčšine prípadov by škvrny mali byť preč. Niektorí fanúšikovia Life Hacks tiež odporúčajú pridať do tekutého pracieho prostriedku trochu koly. Len to vyskúšajte.

Vyčistite pripálený hrniec

vyčistite spálené jedlo hackami cola life

Niektoré hrnce nie sú vhodné do umývačky riadu. Alebo sú také spálené, že ich žiadny umývací program nemôže prinútiť opäť zažiariť. V takýchto prípadoch vezmite colu do ruky a použite ju ako alternatívny čistič. Funguje to najlepšie, ak do hrnca alebo panvice nalejete fľašu coly a mierne ju zohrejete. Tekutinu nechajte pomaly vrieť asi 15 minút a potom riad dôkladne opláchnite vodou. Spálené jedlo by už malo byť preč. V prípade potreby môžete postup zopakovať.

Urobte dlaždice čisté

obklady do kúpelne čisté colou

Vápenatú dlažbu v kúpeľni alebo v kuchyni a najmä ich spoje tiež perfektne vyčistíte pomocou Coly. Dlaždice ňou výdatne navlhčite a pomocou zubnej kefky a handry všetko pekne vyčistite. Môžete do nej pridať trochu sódy bikarbóny, ale buďte opatrní. Pretože tieto dve látky navzájom veľmi aktívne reagujú a môžu veľa peniť.

umyť vlasy

umývanie vlasov life hacks s colou

Je to zasvätený tip v alternatívnej starostlivosti o vlasy, ktorý málokto vie. Mnoho blogeriek však prisahá na to, že vlasy sú po umytí colou oveľa hladšie a lesklejšie. Jednoducho použite sladkú sprchu namiesto šampónu a vlasy si vysušte ako obvykle bez ďalšej starostlivosti o vlasy. úplné!

Pečenie s colou

Upečte čokoládový koláč s colou

Cola sa perfektne hodí k čokoláde, najmä do koláčov a muffinov. Upečeným dezertom dodá nezameniteľnú nôtu a skvelú chuť. Ak s ním pečiete, mali by ste pridať oveľa menej sódy bikarbóny alebo sódy bikarbóny, pretože väčšina oxidu uhličitého v nápoji robí svoju prácu.

Zbavte sa hmyzu

Zabite vošky kolou

Vošky a slimáky môžete zahnať kolou. Mnoho drobného hmyzu si na zložky nápoja nepotrpí a môže naň dokonca zomrieť. Jednoducho posypte postihnuté oblasti rastlín kolou. Na zvýšenie účinku môžete dokonca pridať trochu mydlovej vody. A ak chcete osy alebo muchy držať ďalej, dajte do hrnčeka colu a položte ju na druhý koniec stola. Škodcovia sa tým cítia magicky priťahovaní a určite vás na chvíľu nechajú osamote.

Vyrobte si ľadovú kašu sami

Vytvorte si kašovitú zmrzlinu sami s colou

Deti milujú snehovú zmrzlinu, ale aj dospelí, nie? Ak si chcete vychutnať osviežujúci kašovitý variant s kofeínom, pripravíte si ho jednoducho s Coca Colou. Za týmto účelom vložte celú fľašu Coly do mrazničky na asi 3 hodiny. Potom ho vyberte a rýchlo a krátko otvorte. Fľašu opäť rovnako rýchlo zatvorte. Týmto spôsobom zmizne kyselina uhličitá. Teraz otočte fľašu hore dnom a niekoľkokrát s ňou zatraste. Otvorte fľašu a vložte hotový rozdrvený kolový ľad do hrnčeka. Teraz je načase vložiť slamku, ľahnúť si na balkón alebo do záhrady a užívať si!

Tu je ešte viac Life Hacks s Colou, ktoré môžete obdivovať a vyskúšať: 

Grilované jedlo je marinované super chutné s colou 

Pripravte mäso s colou

Z plechovky nápoja sa dá rýchlo urobiť super mini gril na párky 

life hacks mini gril coca cola

Cola je ideálna aj na hnojenie a kompost

life hacks hnojia rastlinami coly

Upchatý odtok? Na pomoc stačí použiť colu! 

čistenie drezu coca colou

Životné hacky s Coca Colou sú skutočne zábavné a hlavne praktické

hacky života s coca colou