11 nápadov, návrhov a receptov na piknik

Je skutočne niečo lepšie, ako si užiť podvečer a dlhý slnečný deň vonku v dobrej spoločnosti? Zbaliť piknikový kôš na bicykel a odísť s priateľmi preč z mesta?

Môžete si urobiť piknik kedykoľvek počas dňa alebo v noci, kde sa cítite dobre a ste dobití pozitívnymi myšlienkami. To, čo si vezmete so sebou na piknik, by malo byť iba nevyhnutné, čo sa tiež dá ľahko prepravovať. Na piknikovej deke by ste mali nájsť aspoň ľahké letné jedlo.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie piknik sám

V dnešnom článku by sme sa s vami chceli podeliť o 11 nápadov a receptov na piknik a pozrieť sa na možnosti, kde a ako piknikovať a na čo myslieť.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie recepty na prstové jedlá

Námety na piknik a umiestnenie

Môžete si tiež urobiť piknik v parku za univerzitou, ale čím ďalej jazdíte mimo mesta, tým môžu byť vaše zážitky regeneračné. Na pikniku je dôležité potešenie a radosť z hmatateľného kontaktu s prírodou.

nápady na pikniky recepty plánovanie voľného času okulere

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času pikniková deka recepty na piknik

1) Na bicykli

Na vhodnú lúku sa bicyklujete klasickým spôsobom. Môžete si vziať so sebou iba pár vecí, takže košík na bicykel, príves na bicykel alebo jeden je v tomto prípade ideálny Piknikový batoh dobrý v.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie pikniková taška

2) Na pláži

Aj keď to znie veľmi romanticky a magicky, pláž nie je príjemným miestom, ak si ju vyberiete na piknik. Ak chystáte romantické prekvapenie, držte svoje myšlienky ďaleko od pláže. Argumenty proti sú len dva – vietor a jemný piesok, ktorý sa zrazu šíri všade a kazí vám jedlo a nápoje.

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času pri vode

3) V horách

Hory sú samozrejme nádherné a príroda vám učaruje, ale najmä tu by ste mali byť na slnko veľmi opatrní a vybrať si na piknik tienisté miesto a určite si dajte slnečnú čiapku. V mnohých horských oblastiach sú pekné piknikové oblasti s nádherným výhľadom.

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času cestovanie skupina

4) Pri rieke

Pozerať sa na vodu a snívať je vždy dobré, či už si robíte piknik na Rýne alebo niekde v lese. V Harze napríklad nájdete panenské lesy a potoky s krištáľovo čistou vodou, kde si môžete oddýchnuť už dlho snívať.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie piknik na vode

5) V parku

Mnoho mestských detí uprednostňuje piknik v mestských parkoch. Sú tu aj skvelé možnosti grilovania a stretávate priateľov a známych, s ktorými môže zábava len gradovať.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie Amsterdam

nápady na pikniky recepty plánovanie voľného času centrálny park

7) Na streche

Nedostatok miesta v mnohých veľkých mestách vytvára nové záhrady a oddychové priestory na strechách viacposchodových parkovísk v centre mesta. Terasa s výhľadom na strechy mesta je tiež skvelým miestom na piknik.

nápady na piknik recepty, plánovanie voľného času, oddychovanie na streche

8) Na okraji mesta

Okrem výhľadu je piknik na okraji mesta s nádherným výhľadom na panorámu veľkomesta veľmi mestský a alternatívny. Máte pokoj a čerstvý vidiecky vzduch, a predsa nie ste príliš ďaleko od svojej známej civilizácie.

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času san francisco

9) Na čo si dať pozor?

Pri pikniku vonku môžete ľahko naraziť na rôzne druhy hmyzu, vrátane komárov, osí alebo dokonca kliešťov. Z tohto dôvodu môžete byť len opatrní a dostať v lekárni sprej odpudzujúci hmyz. V opačnom prípade očakávajte veľa chrobákov a mravcov, ktoré vám zďaleka zapáchajú po jedle.

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie recepty na prstové jedlá

10) Jedlo a pitie, ktoré sú vhodné na piknik

Nájdete v ňom priložené letné recepty, ktoré sa dajú ľahko pripraviť a vziať si so sebou na piknik. Je však dobré myslieť na zdravé trávenie a vziať si so sebou ovocie v závislosti od sezóny a pečiva. Mnoho známych receptov na finger food je vhodných na pikniky v prírode.

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času piknikový kôš

nápady na piknik recepty voľný čas piknik v záhrade

nápady na piknik recepty, plánovanie voľného času, piknikový kôš2

11) Pripravte si recepty na piknik sami

Domáce nátierky a dipy sú odporúčanou a jednoduchou pochúťkou, ktorá sa perfektne hodí k sezónnym zeleninovým tyčinkám a čerstvému ​​chlebu. Jemný syr by bol nutnosťou, ak si chcete užiť voľný čas pri pohári vína. Relaxačné popoludnie samozrejme zahŕňa aj kávu a koláč. Čerstvé ovocie a nápoje, ktoré sú čo najlepšie vychladené, by tiež nemali chýbať vo vašom zozname na piknik.

nápady na piknik klesajú

letný šalát piknik nápady naplnený chlieb

nápady na piknik recepty plánovanie voľného času

nápady na piknik recepty voľný čas plánovanie ľahké jedlá