Batman: Všetko, čo vieme o novom filme DC

Temný rytier má dlhú a úspešnú históriu vo filme a televízii a teraz je pripravený vrátiť sa prostredníctvom Batmana. Projekt na nový DC film sa momentálne vyvíja len pomaly. Ale už o tom veľa vieme. Napríklad režisér Matt Reeves, známy predovšetkým z filmov Cloverfield a Úsvit planéty opíc, režíruje a píše. Robert Pattinson sa zhostí úlohy Temného rytiera. Film sa do kín dostane 25. júna 2021. Vidíme tiež niekoľko ďalších známych tvárí v rúšku niektorých našich najobľúbenejších a najobávanejších občanov Gothamu. Poďte s nami objaviť všetko, čo by ste o Batmanovi mali vedieť!

Matt Reeves nahradí Bena Afflecka

The Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, je matný regissur

Koho vidíme v Batmanovi??

Keď sa v júli 2015 objavili prvé zvesti o úplne novom filme o Batmanovi, všetci hneď verili, že Ben Affleck bude opäť režírovať a hrať, pričom scenár napísal Geoff Johns. Keď však Affleck krátko nato zlyhal, projekt sa od základov zmenil. Matt Reeves teraz vidí réžiu filmu Batman.

Reeves píše a pracuje ako producent po boku svojho kolegu Dylana Clarka.

Voľba obsadiť Roberta Pattinsona do role Brucea Wayna je podľa zasvätených pracovníkov Warner Bros. jednoduchá, pretože jeho jedinou skutočnou konkurenciou bol údajne Nicholas Hoult. Verí sa, že Jeffrey Wright hrá komisára Jamesa Gordona, klasického Batmanovho spojenca. Andy Serkis si zahrá aj úlohu komorníka Alfreda Pennywortha. Napriek tomu, že je Serkis známy predovšetkým vďaka svojmu snímaniu pohybu vo filme Planéta opíc, v posledných rokoch predviedol niekoľko uznávaných výkonov na kamere, vrátane nezabudnuteľnej vedľajšej úlohy vo filme Black Panther..

Robert Pattinson ako mladší Bruce Wayne

Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC Batman Robert Pattinson

Andy Serkis je nový Alfred

Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC Andy Serkis Alfred

Jeffrey Wright ako komisár Gordon

Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, Jeffrey Wright, komisár Gordon

Tí zlí

Hovorí sa, že Batman má od dvoch do šiestich darebákov. Zoe Kravitz je však stále jedinou oficiálne potvrdenou. Kravitz hrá Selinu Kyle. Ako fanúšikovia príliš dobre vedia, Selina je civilným alter egom Catwoman, neslávne známej zlodejky Gothamu, ktorá bola roky Batmanovým spojencom, nepriateľom a romantickým partnerom..

Zoe Kravitz sa zhostí úlohy Catwoman

The Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, je zoe kravitz catwoman

Paul Dano by mal údajne hrať ako darebák Edward Nashton, Hádankár, zatiaľ čo Colin Farrell sa zhostí úlohy neslávne známeho tučniaka. Môžu tam byť aj Mad Hatter a Two-Face, ale zatiaľ nie je nič potvrdené. Joe Manganiello mal hrať Deathstroke vo filme Affleck a dokonca sa objaviť v krátkej scéne v Justice League. Teraz, keď je tu nový riaditeľ, nie je známe, či si Manganiello túto funkciu udrží.

Colin Farrell je tučniak

Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, Tučniak Colin Farrell

Paul Dano ako Riddler

The Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, Paul Dano the Riddler

Joe Manganiello pri ňom zostane ako Deathstroke?

Batman Všetko, čo vieme o novom filme DC, deathstroke, joe manganiello

O čom je Batman?

Batman je údajne zasadený do 90. rokov, teda na začiatok hrdinskej kariéry Brucea Wayna. To by mohlo naznačovať, že Pattinson hrá mladšiu verziu Affleckovho Batmana. Batman vs. Superman potvrdil, že Waynesovci boli zavraždení v roku 1981, čo znamená, že Bruce by sa na začiatku alebo v polovici 90. rokov minulého storočia po prvý raz vydával za Batmana..

S istotou vieme, že nový film DC nebude ďalším príbehom o pôvode. Batman bude skúmať svet temného rytiera pomerne neznámym a tajomným spôsobom, pričom bude viac zdôrazňovať jeho detektívne schopnosti ako v predchádzajúcich filmoch a čerpať inšpiráciu z práce Alfreda Hitchcocka. Reeves však údajne nedávno zrevidoval scenár, aby ponúkol väčšiu akciu a vyváženejšiu verziu pre fanúšikov Superhrdinský zážitok ponúknuť.

Viaceré správy naznačujú, že Batman je začiatkom úplne novej trilógie. Reeves už v roku 2017 oznámil, že má nápady na príbeh viacerých filmov. „Mám nápady na príbehový oblúk, ale je skutočne dôležité začať. Musíte s tým začať.“

Batman bol najskôr najlepším detektívom na svete a potom sa stal Temným rytierom

Batman Všetko, čo vieme o novom detektívovi Batmana z filmu DC so Sherlockom Holmesom