Futurelight – najpokročilejšia tkanina od The North Face

the CES 2019 nie je práve tam, kde by ste očakávali prelomové textílie určené na použitie v outdoorovom oblečení a vybavení. Ale práve to sme museli vidieť. Uprostred všetkého nového hi-tech vybavenia, The North Face predstavila svoj revolučný materiál, ktorý by mohol skutočne otočiť hru. Výrobca sľubuje, že nový materiál Futurelight je nielen najvodotesnejší a priedušnejší materiál vôbec, ale aj najšetrnejší k životnému prostrediu. Tento inovatívny materiál berieme ako pravidlo!

Budúcnosť je nám s Futurelight čoraz bližšia

Futurelight - najprogresívnejšia tkanina na svete od The North Face, budúcnosť prichádza s inovatívnym sci -fi

Futurelight – revolúcia v outdoorovom oblečení a vybavení

Nepremokavé textílie sú neodmysliteľnou súčasťou priemyslu outdoorového oblečenia a vybavenia už mnoho rokov. Početné funkcie zaisťujú, že užívatelia zostanú v suchu aj za silného dažďa alebo snehu. Kde však tieto odevy väčšinou zlyhávajú, je v oblasti priedušnosti.

Je to preto, že nepremokavé textílie dobre zadržiavajú vlhkosť, ale nie vždy dokážu ľahko uniknúť. Keď sa outdoorový nadšenec spotí, na vnútornej strane oblečenia sa vytvorí kondenzácia, ktorú nemožno poriadne odvzdušniť. Prečo potom vodeodolné oblečenie, keď sa v ňom cítite rovnako mokré a nepohodlné? Futurelight tento problém údajne eliminuje tým, že nechá uniknúť kondenzáciu.

Na dosiahnutie tohto malého zázraku spoločnosť The North Face použila inovatívnu technológiu nanospiningu na tkanie na submikroskopickej úrovni. Táto technika umožňuje pripevniť tenké membrány k širokej škále existujúcich tkanív, aby bolo možné presne nastaviť hmotnosť, rozťažnosť a trvanlivosť. Tento proces tiež umožňuje zabudovať do materiálu drobné nano diery pre väčšiu pórovitosť. Stručne povedané, The North Face vytvorila tkaninu, ktorá umožňuje vzduchu voľne sa pohybovať cez vlákna, pričom zostáva vodotesný.

Technológia nanospinning vás ochráni pred vetrom a dažďom a napriek tomu sa nespotíte

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete používaná technológiou The North Face nanospinning

Vodeodolné, priedušné a vyrobené z plne recyklovaných materiálov!

Ale to nie je všetko! The North Face tiež hovorí, že táto nová tkanina je vyrobená z úplne recyklovaných materiálov. Jeho súčasťou je aj a PFC (perfluorované a polyfluórované chemikálie) vodoodpudivý povlak zadarmo. To všetko robí z Futurelight najekologickejší materiál, aký kedy spoločnosť vyrobila. To isté platí pre výrobný proces, kde spoločnosť používa udržateľné postupy na zníženie odpadu a plytvania vodou.

Inými slovami, Futurelight nielen zaisťuje, aby boli užívatelia pri svojich aktivitách pohodlní, ale tiež že znižuje ich vplyv na planétu.

Absolútne úchvatné!

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete od horolezcov The North Face na vrcholkoch hôr

Futurelight bol v praxi testovaný v spolupráci s dobrodružnými športovcami

Tím dobrodružných športovcov The North Face testuje Futurelight viac ako rok. Horolezec Jim Morrison a jeho horolezecká partnerka Hilaree Nelson použili zariadenie vyrobené z materiálu na výstup na tri vrcholy vysoké približne 8 000 m vrátane Mount Everestu. Potom znova na historickom zjazde na lyžiach z Lhotse Couilor, štvrtej najvyššej hory sveta.

Morrison a Nelson tesne pred legendárnym zostupom

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete od The North Face zostupuje z hory s lyžami

V tlačovej správe oznamujúcej Futurelight Nelson, kapitán tímu, uviedol: „V posledných dvoch rokoch náš svetový tím horolezcov, lyžiarov, horolezcov, snowboardistov a bežcov na trhoch dôsledne testoval Futurelight všade a v každej disciplíne. predvádzať technológie v rôznych poveternostných podmienkach a podnebí po celom svete. “Dodala:„ Za všetky tie roky, čo som v horách, som nikdy nevidel výrobok, ktorý by mal taký dobrý výkon ako Futurelight. Vytvára novú paradigmu toho, čo očakávam od nepremokavého materiálu. “

Vedúca tímu a hovorkyňa Hilaree Nelson testovala materiál v extrémnych situáciách

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete od vedúceho tímu The North Face s oranžovou bundou

Futurelight sa pôvodne objaví na trhu ako aktualizácia vysokokvalitných sérií Summit, Steep a Flight na jeseň 2019. Vďaka svojej univerzálnosti sa materiál nakoniec rozšíri do ďalších produktových radov vrátane obuvi a stanov. Ďalšie informácie nájdete na oficiálnom Futurelight Web The North Face.

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete z oblečenia The North Face pre horolezcov

Futurelight - najpokročilejšia tkanina na svete od The North Face, budúcnosť outdoorového vybavenia