Odháňajte muchy – zbavte sa otravných škodcov bez chemikálií

Nádherné slnečné lúče, čerstvý vzduch a upokojujúca ľahkovážnosť … keby tam neboli tie dotieravé leptavé muchy! Prichádzajú odvšadiaľ a vyrušujú nás, keď jeme, keď ležíme, keď hovoríme. A hoci v tejto krajine našťastie nie sú žiadne nebezpečné druhy múch, chceme sa ich čo najskôr zbaviť, a to nielen v našich izbách, ale aj na balkóne alebo terase. Bez ohľadu na to, že tento hmyz má tiež svoju špecifickú úlohu v potravinovom reťazci a prispieva k úrodnosti pôdy, sú tiež považovaní za nositeľov chorôb, a preto ich nechcú vôbec dostať na stôl. Chemický klub však nemusíte hneď využívať, pretože zbytočne znečisťujete životné prostredie a môžete si poškodiť aj vlastné zdravie. Dnes si ukážeme niekoľko efektívnych, prírodných metód, ktoré môžete použiť na úspešné odohnanie múch. Vyhláste vojnu drzým výtržníkom a užite si letný čas pod holým nebom.

Mušky môžete odohnať prírodnými domácimi prostriedkami a múdrymi tipmi

Odháňajte muchy prírodnými domácimi prostriedkami

Odháňajte muchy rastlinami a korením

Je zaujímavé, že muchy a väčšina hmyzu vôbec nemajú radi vôňu niektorých našich obľúbených rastlín. A to nám samozrejme veľmi vyhovuje. Pretože ich možno buď umiestniť ako čerstvé rastliny na balkón, na stôl alebo na parapet a vytvárať tak pachovú bariéru pre lietajúci koberec.

Alebo ich môžete použiť vo forme esenciálnych olejov. Za týmto účelom zvyčajne vezmete prázdnu fľašu s rozprašovačom a zriedite oleje vodou. Potom sa ním nastrieka vonkajší nábytok a textil, ako aj zábradlie na stôl alebo na terasu. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do 1 ml ml základného oleja a aplikovať túto zmes na vlastnú pokožku. Test alergie vykonajte vždy vopred na malej časti pokožky a vynechajte oblasti očí, úst a nosa.

Vonia nielen nebesky, ale sú aj nádhernou letnou ozdobou stolu

odháňajte mäso rastlinami a koreninami

Niektoré z najúčinnejších rastlín a korenín proti muchám a komárom sú:

  • bazalka
  • levanduľa
  • rozmarín
  • Citrónový pelargón
  • Citrónová tráva
  • mäta
  • eukalyptus
  • Rastliny paradajok
  • Chilli alebo kajenské korenie
  • Klinček

Veľmi praktické sú aj vonné žiarovky s esenciálnymi olejmi z týchto rastlín alebo vonné tyčinky s takýmito vonnými látkami. Na jedálenskom stole alebo niekde inde v okolí potom vydávajú očarujúcu vôňu. Muchy si to okamžite všimnú a onedlho utečú.

Citrón a ocot nemajú radi domáce muchy!

Muchy odrádzajú aj kyslé pachy. Nepríjemnú vlnu vône cítite už z diaľky a miestu, odkiaľ pochádza, sa jednoducho vyhnete. Ocot a citrón, ako aj limetky sú tu na prvom mieste. Na stôl alebo na parapetnú plochu môžete položiť malú misku plnú octu, alebo ju prípadne pravidelne striekajte octovou vodou. Citróny a limetky dokonca ponúkajú oveľa krajší variant, s ktorým nielenže zaženiete muchy, ale vytvoríte aj krásnu dekoráciu. Citróny jednoducho prekrojte na polovicu a nakrájanú stranu posypte klinčekmi. úplné!

Môžete si tiež založiť malý kastról s bazalkou alebo levanduľou

Odháňajte muchy s citrónmi a klinčekmi

Vodné vaky majú odháňať nepríjemných škodcov

Poverčivosť alebo nie … jednoducho si to môžete vyskúšať na vlastnej koži. Pretože účinok vodného vaku na muchy nebol vedecky dokázaný a preto sa o ňom dá polemizovať. Napriek tomu mnoho ľudí vešiaky naplnené vodou vešia k oknu, na balkón alebo na strom v záhrade, aby odohnalo muchy. Niektorí doň dokonca vložili niekoľko medených mincí, aby zvýšili reflexný efekt. Pretože sa verí, že hmyz odradí odrazené svetlo a utečie. Znie to zvláštne, priznajme si. Ale kto vie, za pokus to rozhodne stojí, nie?

Vyrobte si jednoduchú mušku, ktorou sa vystrašíte z tašky

vyhoďte fleigen vodným vakom

Nastavte pascu na muchy

Ak všetky tieto zdroje nestačia, môžete muchy odohnať zaobstaraním lepiacich pásikov a pascí na muchy od špecializovaných predajcov alebo si ich môžete ľahko vyrobiť sami. Tu je návod, ako vyrobiť pascu na ovocné mušky. Úplne iným typom pasce sú takzvané mäsožravé rastliny, ako napríklad mucholapka Venuša. Tieto už môžete kúpiť v mnohých záhradných centrách a postaviť si ich doma.

Menšie kópie sú dokonca k dispozícii od 10 eur

Muchy odháňajú mucholapku venuša mäsožravé rastliny

Extra tip: Môžete dokonca použiť prírodné prostriedky proti agresívnym konským muchám a použiť ich na prípravu DIY muškárskeho spreja. Jednoducho zmiešajte 500 ml organického jablčného octu a 500 ml vody a podľa potreby pridajte 300 ml iného esenciálneho oleja, ako je rozmarínový olej, levanduľový olej alebo neemový olej. Postriekajte ním svojho koňa, vyhýbajte sa mäkkým tkanivám, ústam a očiam. Nezabudnite vopred vykonať test na alergiu!

Môžete teda muchy odohnať vonnými tyčinkami

Vyžeňte mäso vonnými tyčinkami na stôl

Objavte voňavú silu Palo Santo

Odháňajte muchy pomocou vonných tyčiniek palo santo

Inteligentný a očarujúci nápad proti muchám a komárom – lampiónom!

Vyháňajte muchy s lampášmi plnými rozmarínu a citrónov

Čo k tomu potrebujete:

Odháňajte muchy s rozmarínom a citrónmi

A potom je to veľmi rýchle a jednoduché!

Odháňajte muchy éterickými olejmi a rozmarínom

Odháňajte muchy rozmarínom a limetkami

Odháňajte muchy a urobte si rozmarínové lampióny

Využite silu prírody proti sebe!

Vyhoďte muchy bazalkou

Odháňajte muchy s chilli a korením

Odháňajte muchy s levanduľou v kvetináči

Odháňajte muchy levanduľou

Odháňajte muchy levanduľovým olejom

Odháňajte muchy éterickými olejmi