Pešia turistika v Rumunsku – naplánovanie perfektného turistického výletu

Všetci túžime po skvelom turistickom výlete po turbulentnom roku, ale dá sa predpokladať, že typické „nemecké dovolenkové krajiny“ budú preplnené. Mnoho záujemcov preto hľadá alternatívnu dovolenkovú destináciu. Tu sa Rumunsko spomína stále častejšie kvôli veľkej krajine.

Pešia turistika v Rumunsku - naplánovanie perfektného pešieho výletu pešia turistika

Prvé kroky k plánovaniu pešej turistiky

Prvé kroky na pešiu túru v Rumunsku začínajú výberom destinácie alebo miest, ak sa jedná o dlhší pobyt. Výhodou aj v týchto oblastiach je, že neexistuje žiadny masový turizmus. Miestami je zachovaná príroda a tiež rumunská kultúra.

Krajinu si môžete užiť a zároveň sa vyučuje kultúra, a to je hlavným dôvodom, prečo sa veľa ľudí vydá na dlhú cestu. Rumunsko je bežne známe svojimi horami a korytom Dunaja. Zvlášť široké ústie do Čierneho mora je vrcholom a nazýva sa „delta Dunaja“.

Kým sa však môžete vydať na cestu, zostáva ešte pár krokov plánovania. Príprava na výlet je podobná starostiam s bežným peším výletom. Neexistujú žiadne zvláštne riziká ani nič iné, ale môžu sa vyskytnúť špeciálne komentáre na ministerstve zahraničia.

Pešia turistika v Rumunsku - naplánovanie perfektného pešieho výletu mesto rumunská turistika

Baliaci zoznam na pešiu túru v Rumunsku

Takže ten Dovolenka v rumunsku nenecháva na náhodu, vopred by mal byť zostavený aj individuálny baliaci zoznam. Na základe oficiálnych pokynov alebo odporúčaní federálneho ministerstva zahraničných vecí sú samozrejme potrebné nasledujúce veci:

  • Cestovný pas alebo občiansky preukaz
  • Dodatočne kópie týchto dokumentov (bezpečnostné dôvody)
  • Hotovosť, kreditná karta a / alebo debetná karta
  • Karty poistenca

Na baliaci zoznam odevov na výlety sa odporúča:

  • Leto: ľahké oblečenie
  • Zima (a chladné večery): bunda, hrubé nohavice, sveter
  • Veľmi dobrá vychádzková obuv, najmä do hôr
  • Bežecké topánky s dobrým profilom
  • Pokrývka hlavy proti slnku

Pešia turistika v Rumunsku - Naplánujte si perfektný turistický výlet krajinou Rumunsko

Vybavenie prvej pomoci je samozrejme stále dôležité – napriek adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Patrí sem aj baterka a počiatočné vybavenie lekárskej starostlivosti v prípade núdze. Na vyznačených turistických chodníkoch je riziko nehody minimálne, ale okrem toho by mali ísť len odborníci s miestnymi sprievodcami.

Medzi doplnkové vybavenie by nemal chýbať ani batoh na plece alebo zadný vak, v ktorom nájdete všetky potrebné cennosti. V letných mesiacoch sú turistické chodníky samozrejme tiež namáhavé, a preto by ste vždy mali používať ochranu pred slnkom, slnečné okuliare a opaľovací krém.

Po večeroch je veľa komárov, najmä okolo vodných plôch, a preto by mal byť súčasťou štandardného vybavenia aj repelent proti komárom. Počas celej túry by ste si mali vziať so sebou najmenej jeden smartphone, aby bolo možné v prípade núdze niekoho kontaktovať. Pretože je Rumunsko v EÚ, neexistujú žiadne náklady na roaming.

Pešia turistika v Rumunsku - naplánovanie perfektného turistického výletu po horskej krajine

Touroperátor alebo sám?

Trasu do Rumunska je možné relatívne ľahko zvládnuť autom, aj s elektromobilom to funguje bez problémov, pretože v týchto oblastiach sú vyvinuté napríklad aj Tesla Superchargers. Predtým by ste sa však mali informovať o plánovači trás, ako je napríklad „A Better Routeplanner“.

Samozrejme, stále existuje možnosť letu, vzhľadom na okolnosti s autom je to tiež možnosť. Či už letecky alebo pozemne – vždy existuje možnosť, že sa do toho zapojí touroperátor.

Organizátor zájazdov môže vopred určiť vhodné miesta cesty a tiež zaistiť, aby boli vidieť všetky najdôležitejšie body.

Pešia turistika v Rumunsku - naplánovanie perfektného turistického výletu po krajine Rumunsko