Vyberte si správnu panvicu podľa najdôležitejších kritérií

Priaznivci varenia z vlastnej skúsenosti vedia, že chuť variť je skutočným predpokladom úspešného obeda alebo večere, ale vhodné príslušenstvo na varenie vytvára základ pre varenie! Varenie je zábava, aj keď je atmosféra príjemná! Hrnce, panvice, nože, kuchynský riad … To všetko patrí do sveta kuchárov. Preto sme sa dnes nesústredili na recepty a nápady na recepty, ale namiesto toho dávame do centra nášho príspevku kuchynské náčinie. Panvica sa dnes presúva do centra pozornosti!

vyberte panvicu a varte zdravo

Každý, kto má rád vyprážané jedlá, vie: kvalitná panvica je v kuchyni nevyhnutnosťou! Varenie zdravým, chutným a energeticky úsporným spôsobom je hlavným cieľom všetkých kuchárov. Potom je naliehavo potrebné jasne rozlišovať medzi všetkými druhmi panvice. Pri kúpe panvíc je potrebné zvážiť niekoľko drobností. Materiál, povrch a tvar sú vždy dôležitými aspektmi, ktoré by ste nemali podceňovať. Ak vás varenie nebaví, je ťažké si predstaviť, aké ťažké je nájsť tú správnu panvicu pre vás. Nájdenie rovnováhy medzi sporákom, pražením, počtom porcií a vlastnými preferenciami je najdôležitejšia vec pri výbere. Ďalším rozhodujúcim kritériom je príprava zdravých a aromatických jedál, vhodná hmotnosť panvice a ľahké čistenie panvice. Musíš cook-essen-wohnen.de je k dispozícii obrovský sortiment panvíc, aby boli splnené všetky potreby.

Čo je nevyhnutné vziať do úvahy pri kúpe panvice?

Z Panvové dno má veľký význam.

 • Doba a chuť praženia závisí od dobrej a rovnomernej distribúcie tepla. A dno panvice v tom zohráva hlavnú úlohu. Vedenie tepla a skladovanie sú ďalšie dôležité vlastnosti panvice, ktoré sú spojené s typom dna.
 • Spravidla sú všetky panvice vhodné na všetky typy sporákov, s jedinou výnimkou. Indukčné hrnce vyžadujú panvice so špeciálnym tvarom dna. Preto je veľa panvíc ponúkaných s normálnym dnom alebo s podstavcom vhodným na indukciu.

vyberte panvicu na základe správnych kritérií

hmotnosť

V závislosti od materiálu majú panvice aj rôzne hmotnosti. Ale čím je panvica svetlejšia, tým je náchylnejšia na deformáciu. Panvica môže vážiť od 200 gramov do 5 kíl. Aj keď sú tieto vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a medi považované za ľahké, panvice vyrobené z liatiny sa vyznačujú vyššou hmotnosťou. Toto vezmite do úvahy aj pri výbere panvice!

panvica vyberte zelenú farbu Rukoväte

Pre držadlá panvice je dôležité, aby neviedli teplo. Robustnosť je tiež dôležitým kritériom. V rúre a v umývačke riadu by rukoväte mali mať určitú pevnosť. Preto sú obzvlášť vhodné držadlá vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Plastové držadlá v umývačke riadu časom sivejú, zatiaľ čo liatinové držadlá sa po dlhšom používaní zahrievajú.

veko

Veko hrá pri varení na panvici kľúčovú úlohu. Čas varenia, spotreba energie a nutričný obsah jedla do značnej miery závisia od toho, či je veko alebo nie.

Materiál je tiež dôležitý pre veko. Sklenené viečka sa ukazujú ako najvhodnejšie, pretože je možné pozorovať proces varenia.

Aké typy panvíc existujú

Pri kúpe panvíc je potrebné vziať do úvahy ich vlastnosti. Každý druh má určité výhody. Hlavný rozdiel je medzi panvicami s nepriľnavým povrchom a nepotiahnutými panvicami. Niektorí zákazníci uprednostňujú nepotiahnuté panvice, iní keramické panvice, nerezové, medené, viacvrstvové, tepané alebo smaltované panvice.

Aké sú však výhody dvoch hlavných skupín panvíc?

Nelepivé panvice

 • uľahčite vyprážanie
 • vhodné na jednoduché, nízkotučné a jemné praženie
 • nič tu nehorí
 • v prípade potreby sa môžete dokonca zaobísť aj bez tuku
 • ľahké čistenie
 • často používané ako univerzálne panvice v domácnosti
 • rozlišujú sa panvice z liateho hliníka s nepriľnavou povrchovou úpravou a nepriľnavé panvice z nehrdzavejúcej ocele

Životnosť panvice závisí od typu povlaku a tepelnej tolerancie. Nepotiahnuté panvice

 • Veľká rozmanitosť: smaltované panvice, liatinové panvice, železné panvice, medené trojvrstvové panvice, panvice zo skutočnej medi
 • sú vhodné na prípravu aromatických jedál
 • veľmi vhodné pre zdravé varenie
 • odolnejšie
 • Jedlo však môže spáliť

panvica vyprážanie rýb tipy na nákup panvice

Panvice sú dôležitým kuchynským príslušenstvom, ktoré umožňuje praženie alebo dusenie. V skutočnosti sa ukazuje ako dôležité byť ohľaduplný k typu panvíc, ktoré používame v domácnosti. Pretože úspech chutných jedál v skutočnosti závisí od toho. Snad to najdes!

Prajeme vám príjemné hodiny v kuchyni a dobrú chuť!