Vyrobte si aloe vera gél sami – zdravý elixír a trochu viac

Ľudia veľa píšu a čítajú o rastline aloe vera. Zvlášť sa uvádzajú ich zdravé vlastnosti. Mnoho blogeriek sľubuje po použití bylinného gélu lepšiu pokožku a vlasy. V dnešnej dobe si stále viac ľudí pripravuje vlastnú prírodnú kozmetiku doma. Moderné a zdravé je tiež jesť alebo piť výrobky s aloe vera. Samozrejme si môžete vyrobiť aj vlastný aloe vera gél. A aj keď dobrý efekt aloe vera znie veľmi lákavo, mali by ste o rastline vedieť niekoľko vecí vopred:

Je dôležité spomenúť, že nie všetky aloe sú si rovné. Existuje viac ako 300 známych poddruhov tejto rastliny. Aloe Vera Barbadensis Miller je považovaná za látku s najlepšími zdravotnými vlastnosťami.

Osviežujúci účinok aloe vera je možné preukázať vnútorne aj zvonka. O telo sa stará a rozmaznáva viac ako 200 účinných látok. Niektoré z účinných látok vitalizujú, iné detoxikujú. V listoch rastliny sa nachádza celý rad bioaktívnych látok, od vitamínu A po zinok.

Vyrobte si aloe vera gél sami a ťažte z neuveriteľných liečivých účinkov

Aloe vera šťava, gél, hydratačný krém, mydlo a práškový prášok

Príbeh hovorí, že aloe vera bola až do prvej svetovej vojny takmer v každej domácnosti v Nemecku. Rastlina sa používala na rezy alebo popáleniny. Rastlina sa vrátila až v 80. rokoch minulého storočia a v súčasnosti je vnímaná skôr ako izbová rastlina.

Pri vlastnej výrobe gélu z aloe vera dbajte na správnu postupnosť

aloe vera účinok pokožky aloe vera

Účinok aloe vera – hojivý a omladzujúci

Rastlina aloe vera vďačí za svoje vlastnosti proti starnutiu účinnej látke acermannan. Lekársky je dokázané, že táto účinná látka regeneruje bunky tela a tým ich aj omladzuje. Okrem toho je imunitný systém tela posilnený a chránený účinnou látkou. Posilnenie imunitného systému prípravkami z aloe vera je pre choré telo samozrejme mimoriadne dobré. Šťava z aloe vera má vplyv na metabolizmus a tým detoxikuje telo.

Aloe Vera Gel- zázračná zbraň pre každý typ pokožky

účinky aloe vera robia mydlo z aloe vera sami

Vyrobte si aloe vera gél sami

Ako ľahko sa výroba gélu z aloe vera zdá, môže byť aj nebezpečný. Aloe vera gél spôsobuje, že listy rastliny pôsobia tak bacuľato. Čím je list šťavnatejší, tým viac gélu v ňom nájdeme. Človek by mal byť maximálne opatrný a vedieť, že nazbierané listy treba starostlivo umyť. Kôra obsahuje toxín nazývaný aloín. Pred konzumáciou by ste ho mali čo najefektívnejšie odstrániť!

A takto si môžete vyrobiť aloe vera gél sami:

Takže najskôr odrežte požadované listy a nakrájajte ich na polovicu. Ak sú listy príliš veľké, prerežte ich znova! Kúsky vložte do vody asi na 30 minút. Po uplynutí tejto doby opatrne odstráňte okraje! Potom kôru ošúpeme škrabkou na zemiaky a gél opäť umyjeme v čistej vode. Teraz máte základ pre kozmetiku a zdravé jedlo a nápoje.

Čím je list aloe vera kyprejší, tým viac aloe vera gélu v ňom nájdete

účinky aloe vera jedzte aloe vera

Hydratačná oáza nazývaná aloe vera

aloe vera efekt aloe vera vlasy na koži

Aloe Vera Gel ošetruje a chráni pokožku a vlasy

Rastlina aloe vera obsahuje mnoho zdravých účinných látok. Nájdete medzi nimi životne dôležitý vápnik, horčík, draslík, zinok a dokonca aj celú škálu vitamínov. Gél z aloe vera funguje perfektne proti suchej pokožke a vlasom.

Ak sa pravidelne staráte o svoje vlasy a pokožku maskami z aloe vera, čoskoro si všimnete, že vaša pokožka vyzerá oveľa mladšie a vašim vlasom sa vracia lesk a kvalita. Tu je niekoľko jednoduchých a veľmi zdravých receptov na výrobu vlastnej masky na tvár alebo ošetrenia vlasov:

Gél z aloe vera samozrejme dopĺňa aj domácu kozmetiku 

efekt aloe vera skladujte kozmetiku aloe vera

Aloe vera gél je vhodný pre každý typ pokožky

efekt aloe vera aloe vera koža oči

Pleťová maska ​​pre lesklú pokožku: Zmiešajte rovnaké množstvo aloe vera gélu, organického kvetového medu a kokosového oleja! Naneste tenkú vrstvu na pokožku a čoskoro sami uvidíte pozitívnu zmenu.

Pleťová maska ​​pre suchú pokožku: 1 polievková lyžica olivového oleja, 1 polievková lyžica gélu z aloe vera, 1 lyžička medu. Postupujte podľa vyššie uvedených krokov!

Pleťová maska ​​pre mastnú pleť: 1 polievková lyžica prírodného jogurtu, 1 polievková lyžica gélu z aloe vera, 1 lyžička citrónovej šťavy. Postupujte podľa vyššie uvedených krokov!

Vitalizujúce ošetrenie vlasov: 1 polievkovú lyžicu panenského olivového oleja vmiešajte do približne 100 ml gélu z aloe vera! Naneste pastu na vlasy a omotajte si uterák okolo hlavy. Po hodine sa umyte ako obvykle.

Do masky môžete pridať niekoľko kvapiek svojho obľúbeného aromatického oleja!

Oživte vlasy pravidelným nanášaním kondicionéra s gélom z aloe vera 

efekt aloe vera aloe vera gél na umývanie vlasov

Vlasy opäť ožijú a dajú sa tak ľahko rozčesať 

aloe vera efekt aloe vera gélový hrebeň na vlasy

Pite alebo jedzte aloe vera

Z 22 nám známych aminokyselín ich nachádzame v samotnom liste aloe vera. Zúčastňujú sa na mnohých metabolických procesoch, ktoré sú dôležité pre náš život. Naše telo si niektoré aminokyseliny nevie vyrobiť samo. Z tohto dôvodu je vhodné doplniť našu stravu o výrobky z aloe vera. Hovorí sa, že ak vypijete pohár šťavy z aloe vera trikrát denne, robíte dobre a podporujete krásu a zdravie.

Pravidelný príjem šťavy z aloe vera prebúdza obranyschopnosť tela 

účinky aloe vera jedzte aloe vera

Aloe vera gél detoxikuje a revitalizuje bunky tela 

účinky aloe vera aloe vera jedia chudnutie

Gél z aloe vera skladujte správne a nechajte ho dlhšie vydržať

Gél z aloe vera zostane čerstvý až 24 hodín pri izbovej teplote. Ale ak chcete z gélu ťažiť trochu dlhšie, dajte ho do chladničky. Používajte vzduchotesné nádoby a chráňte gél pred svetlom.

Veľmi pohodlnou a praktickou alternatívou je naplniť aloe vera gél do foriem na kocky ľadu. Vždy teda môžete niečo z toho použiť po častiach.

Zmiešajte gél z aloe vera s medom a kokosovým olejom a rozmaznávajte svoju pokožku a vlasy 

efekt aloe vera vyrobte si aloe vera krém sami

Vytvorte si vlastné krémy alebo masky na tvár, snažte sa ich spotrebovať čo najskôr.

Aloe vera gél nemožno použiť len na pokožku tváre alebo vlasy. Gél z aloe vera je nielen jemný a výživný, ale má aj regeneračné a hojivé vlastnosti. Ľahko bojuje so psoriázou alebo ekzémom.

Aloe vera gél opäť pomáha proti lupinám a podráždeniu pokožky 

aloe vera efekt aloe vera gél na rast vlasov

Antiseptické a upokojujúce vlastnosti tiež sľubujú zdravé ďasná. Môžete zmiešať gél s kokosovým olejom a použiť ho namiesto zubnej pasty.

V neposlednom rade by sme chceli dodať, že tento zdravý elixír je možné používať aj preventívne a liečebne na domácich zvieratách.

Pozor! Aloe vera dopĺňa konzervatívne terapie, nenahrádza ich!

Ak je aloe vera gél skladovaný na chladnom mieste a chránený pred svetlom, môže vydržať trochu dlhšie 

efekt aloe vera vyrobte si aloe vera gél sami 2

Zbierajte liečivý aloe vera gél a dobre ho uchovajte 

aloe vera efekt vyrobte si aloe vera gél sami kozmetiku

Naplňte čisté fľaše a spotrebujte do niekoľkých dní 

efekt aloe vera vyrobte si aloe vera olej sami

aloe vera efekt aloe vera pleťový olej