Zažeňte nudu: 15 skvelých tipov v čase koronavírusu

Situácia, akú sme nikdy predtým nezažili – trvalá karanténa alebo dlhší pobyt doma kvôli nebezpečnému korona vírusu. Ak je to možné, musíme skutočne zostať doma a myslieť na svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných. Sociálne kontakty bohužiaľ v súčasnosti nie sú žiaduce a môžu predstavovať vážne riziko pre mnohých z nás. Našťastie existujú sociálne médiá a množstvo komunikačných technológií, ktoré nám umožňujú byť spolu aj napriek ťažkým časom. Nie nadarmo mnoho online platforiem a blogov vyvolalo takzvanú výzvu zostať doma a navrhlo mnoho virtuálnych akcií a aktivít.

Radi by sme vám poskytli aj pár užitočných nápadov, ako zamedziť nudu. Tieto samozrejme platia aj inak, ale teraz ešte viac. Nenechajte sa tým sklamať a zostaňte sebavedomí. Je to čas väčšej pozornosti, tvorivosti a solidarity. Túto korónovú krízu spoločne prežijeme!

# 1 Odhoďte a usporiadajte si šatník

zažeňte nudu koronavírusom vypratávaním šatníkov

Zmena sezóny je aj tak ohlásená. Využite teraz čas na usporiadanie svojho šatníka a zbavte ho nepotrebných odevov. Iste máte v blízkosti nádoby na oblečenie, kde ich môžete zlikvidovať. Ak chcete vytvoriť dokonalý poriadok, môžete sa riadiť praktickými radami spoločnosti KonMarie.

# 2 Triedenie a likvidácia kúskov a kúskov

zlikvidujte malé položky, zažeňte rady od nudy

Existuje určite veľa šancí a šancí na všetkých vašich štyroch stenách. Začnite napríklad svojim pracoviskom. Práve teraz potrebujete lepší prehľad ako obvykle. To vám poskytne väčšiu prehľadnosť a vnútornú rovnováhu. Na konci teda môžete pracovať oveľa koncentrovanejšie.

# 3 Usporiadajte si počítač a mobilný telefón

zahnať nudu počítač zorganizovať mobilný telefón

V počítači a mobilnom telefóne ste už dlho chceli triediť a priradiť všetky svoje priečinky a fotografie. Teraz máte na to viac času a mali by ste to využiť naplno. Skúste si na to vyhradiť 30-40 minút denne.

# 4 Stolné hry s rodinou

stolné hry sa nenudia

Nemusí ísť vždy o videohru. Skvelé stolové hry čakajú na opätovné využitie. Osadníci z Katanu, nenechajte sa nahnevať ani OSN … výber je veľký a strávite spolu veľa hodín zábavy ako predtým.

# 5 Počúvajte podcasty

Počúvanie podcastov doma zaženie nudu

Zvlášť ak pracujete z domu a vaše oči a chrbát sa počas dňa príliš namáhajú, môžete z času na čas relaxovať v kresle a počúvať zaujímavé podcasty. To tiež pomáha mozgu krátko vypnúť a venovať sa inej oblasti myslenia.

# 6 Expresívne písanie

expresívne písanie zažeňte nudu korónovou krízou

Expresívne písanie alebo žurnálovanie je tiež veľmi nápomocné nielen vtedy, keď sa doma nudíte, ale aj celkovo s negatívnymi myšlienkami alebo miernymi depresívnymi náladami. To, čo pripomína písanie denníka, oslobodzuje dušu a zároveň posilňuje imunitný systém. Tu je návod, ako to presne funguje.

# 7 Prečítajte si knihy alebo sledujte série

zahnať nudu čítať knihy hodinky série

Staré dobré knihy! Niekedy to neprávom zanedbávame. Vezmite si jednu zo svojich obľúbených kníh a zažite ju znova alebo sa nechajte vtiahnuť do odporúčania novej knihy, samozrejme v závislosti od vášho vkusu a osobných preferencií..

# 8 Naučte sa cudzí jazyk online

Naučte sa španielsky online, zažeňte nudu

Naučiť sa cudzí jazyk nie je pre každého, ale v našej digitálnej dobe je to veľká zábava. Pretože ponuka online kurzov a workshopov je skutočne obrovská. Mnohé z nich sú dokonca úplne zadarmo. Každý môže napríklad bez viazanosti nájsť svojich obľúbených učiteľov a kanály na YouTube alebo sa zúčastniť programu tandemového jazyka.

# 9 Virtuálne prehliadky múzeí

prehliadky múzea virutelle počas korónovej krízy

Všetci milovníci histórie a kultúry sa bez nej nezaobídu ani teraz. V súčasnosti bohužiaľ nie je možné fyzicky ísť do múzea alebo galérie umenia, ale je ich dosť virtuálne prehliadky múzea ktoré ponúka mnoho múzeí po celom svete.

# 10 Skúšanie nových receptov

pečenie s deťmi zaženie nudu

Deti milujú pečenie. Zvlášť, keď je to možné s matkou. Môžete si tak hravo vyskúšať nové recepty alebo, samozrejme, staré, zabehnuté a užiť si veľa zábavy so svojimi deťmi. Týmto spôsobom zaženiete nielen nudu, ale urobíte tým malým aj veľkú radosť.

# 11 Realizujte DIY projekty a remeselné nápady

Veľkonočné remeslá s deťmi zaženú nudu

Ručné práce sú samozrejme tiež veľmi obľúbené, a to nielen u detí. My dospelí tiež radi realizujeme kreatívne DIY projekty a nápady remesiel. Našťastie, Veľká noc je už za dverami a je naozaj čas na ručné práce. Veľkonočné remeslá s deťmi, samozrejme, neznamenajú len farbenie a zdobenie veľkonočných vajíčok. S malými môžete ešte veľa urobiť – veľkonočné zajačiky, veľkonočné košíky, mláďatá, kvety alebo veľkonočné hniezda … aby sme vymenovali len niektoré..

# 12 Wellness doma

vyrobte si pleťovú masku sami wellness nápady zaženie nudu

Chvíľu potrvá, kým sa všetci uvoľnene vrátime do SPA centra. Teraz si však môžeme zriadiť vlastné domáce wellness. Aromatická vaňa s vlastnoručne vyrobenými guličkami do kúpeľa, zdravou maskou na tvár alebo kúrou na vlasy nám určite prospeje a zaistí dobrú náladu..

# 13 Vykonajte jarné upratovanie teraz

jarné upratovanie zaženie nudu koronavírusom

Začiatok jari je oficiálne tu! Začnite teda včas s jarným upratovaním. Takto porazíte dvoch komárov jednou ranou. Na jednej strane môžete zahnať nudu a na strane druhej sa môžete postarať o aktuálne ešte dôležitejšiu hygienu doma.

# 14 Krátke výlety na čerstvom vzduchu

krátke prechádzky v prírode rozptýlia nudu

Ihriská a mnohé verejné parky sú v súčasnosti uzavreté alebo by sa im malo vyhnúť. Ale stále nie je zlé ísť na čerstvý vzduch a je to obzvlášť dôležité pre telesnú a duševnú pohodu. Ak je to teda možné, urobte si krátke prechádzky v prírode, kde nie sú žiadni ľudia. Široké lúky a lesy sú na to ako stvorené.

# 15 Meditácia a jóga

jógová meditácia zažehnajte nudu korónovou krízou

Každý, kto pravidelne medituje a cvičí jogu, nudu skutočne nepozná. To vedie k úplne odlišnému postoju k životu a všetkému, čo sa deje. Ste ostražitejší a sústredenejší, ale stále uvoľnený a sebavedomý. Naučíte sa cítiť hlbokú vďačnosť prostredníctvom všímavosti a vnímať tu a teraz všetkými zmyslami.

Zostaňte pozitívni a vážte si každý jeden okamih života. Pretože to je ten najvzácnejší dar, ktorý máme. Postarajte sa o svojich blízkych a o seba a urobte všetko pre to, aby ste boli solidárni s ostatnými.

V tomto zmysle: odohnajte nudu a vytvorte si vnútorný pokoj!

zažeňte tipy od nudy počas korona krízy