Erkekler İçin 140 En İyi Omuz Dövmeleri ve Tasarımları

Ne istediğinizi söyleyin, ancak Omuz Dövmeleri dünyadaki en popüler dövme tasarımlarından bazılarıdır. Belki de sebebin bir kısmı, fark edilmesi kolay olabilir, ancak diğer senaryolarda akıllıca gizlenebilir. Omuz dövmeleri bu nedenle günümüzde hem erkekler hem de kadınlar için çok popüler!

En İyi Omuz Dövmeleri & Tasarımlar

Belki de bir sonraki dövmenizi nerede yapacağınızı biliyorsunuzdur – omzunuza, ancak o noktada ne mürekkebi yapacağınızdan emin değilsiniz. Eğer durum buysa, çok fazla endişelenme – seni koruduk. 140’tan fazla omuz dövme tasarımıyla, gözünüze çarpacak en az birkaç tasarım olmalı. Burada sahip olduğumuz bazı dövmelere bir göz atalım!

1. Metalik Omuz Tasarımı

Bu harika bir şey. Dövme tasarımı, metalik kısımların cildini delip geçmiş gibi görünüyor! Full Metal Alchemist’i izlediyseniz, bu dövme ve ana karakterde ince bir benzerlik görebilirsiniz..

2. Omuz Dövmelerini Bir Sanat Biçimi Yapın

Bu dövmedeki detaylar inanılmaz! Yayı taşıyan meleğin gölgeleri, tek kelimeyle nefes kesici bir şekilde nefes kesici. Dövme parçanızın sanatsal olmasını istiyorsanız, başvurabileceğiniz tasarım bu..

3. Erkekler için 3D Omuz Dövme Tasarımı

Erkekler kesinlikle bunun gibi benzersiz bir dövme tasarımından etkilenecek. Mavi dövme tasarımının altındaki basit gölge, dövmenin adamın kollarının üzerinde yüzüyormuş gibi görünmesini sağlıyor! Harika, değil mi?

4. Erkekler İçin Erkekçe Omuz Dövmesi

Yeterince erkeksi hissetmiyorsanız, böyle bir dövme sizi daha sert ve erkeksi hissettirebilir – umarım. Dövmenin ne kadar gerçekçi göründüğünü seviyoruz; neredeyse dokuyu hissedebiliyoruz!

5. Kadınlar İçin Gül Temalı Omuz Dövmesi

Kadınlar bir bahçe gibidir – sadece dövmelerinin bunun gibi çiçekli olması mantıklıdır – pembe, pembe ve kesinlikle muhteşem!

6. Savaş Meleği Omuz Dövmesi

Bu, biraz fazla oyun oynarsak alacağımız omuz dövmesine benziyor. Bunu kesinlikle bir MMORPG oyununda bir karakter olarak hayal edebiliriz.!

7. Siyah & Beyaz Çiçekli Bahçe Omuz Dövmesi

Bazıları dövmelerin bayanları daha az kadınsı gösterdiğini söyleyebilir. Bu zarif çiçekli omuz dövmesine katılmamayı kabul ediyoruz.!

8. Omuzdan Sırta Çiçek Dövmesi

Dilerseniz omuz dövmelerinizin sırtınızın küçük bir bölümüne kadar uzanmasını da talep edebilirsiniz. Genişletildiğinde çiçekli dövmeler kesinlikle iyi çalışır!

9. Omuz Dövmelerine Asyalı Bir Dokunuş

Erik çiçeği çiçek dövmelerine bakarken Sakura çiçeklerini ve Asya mirasını düşünmekten başka bir şey yapamazsınız. Bunun gibi bir omuz dövmesi çok sanatsal ve zarif olabilir, bu da onu kadınlar için en iyi omuz dövmelerinden biri yapar.!

10. Gözlerden Daha Fazlası Var

Omuzlardaki çiçekli dövmeye bir bakın, arkada daha fazlası olabileceği hemen aklına gelmezdi! Dövmenin diğer kısmı ustalıkla gizlenebilir – akıllıca bir hareket!

Omuz Dövmelerinin Avantajları

NS omuz bir dizi nedenden dolayı dövme yapmak için en iyi yerlerden biridir. Birincisi, omuz dövmeleri resimlerde başarılı ve estetik olarak çekici görünüyor. İstediğiniz herhangi bir fikri somutlaştırabilirsiniz, çünkü omuz gibi bir yer size farklı tür, boyut ve tasarımlarda dövmeler yapmak için yeterli alan ve iyi alan sağlar. Gerçekçi, kapsamlı ve havalı olacak. Omuz dövmeleri, gerekirse eskizinizi geliştirme fırsatı da verir..

Omuzdaki resimler çoğu dönem güneş ışığından korundukları için uzun süre parlak ve renkli kalacaktır ve bu dövmeler giysilere takılmaz. Omuzlardaki cilt yaş değişikliklerine duyarlı değildir. Elastiktir ve vücudunuzun diğer bölgeleri kadar zorlamaz. Ancak, dövmenizin daha çekici görünmesi için kendinizi formda tutmak tamamen sizin elinizde..

Omuz dövmelerinin rehabilitasyon döneminde birinin yardımı olmadan bakımı da kolaydır. Ayrıca sanat eserinizi gizleyebilir ve genel görünüm için bırakabilirsiniz..

11. Çırpınan Bir Kelebek

Ne yapacağınızdan emin değilseniz, değişiklik için bir kelebek dövme tasarımı deneyin. Kelebek dövme tasarımları son on yıllarda popüler olmuştur – sonunda bu kadar rağbet görmeyi ne zaman bırakacağını kim bilebilir??

12. Daha Fazla Gül & Yapraklar

Çiçekli dövme tasarımları, belki de ne kadar kadınsı ve güzel olarak algılandığından dolayı, kadınlar arasında en sevilenlerden biri gibi görünüyor. Bu dövme bir istisna değil!

13. Gerçekçi Hayvan Omuz Dövmesi

Herkes için dövmeler var! Bu fil dövmesi gibi hayvanlara olan sevginizi üstlenen dövme tasarımları bile mevcuttur. Bunun gibi bir omuz dövmesiyle kişisel bir amaç için söz verebilirsiniz.!

14. Bir Demet Orkide

Kadınlar için omuz dövmelerinin her zaman güllerle ilgili olduğunu söylemek üzereyken, bu orkide şeklinde ortaya çıkıyor. Kesinlikle şikayet etmiyoruz – güzel görünüyor!

15. Renkler Arasındaki Kontrast

Herhangi bir dövmeyi özel göstermenin bir yolu, renklere odaklanmaktır. Bu dövmedeki siyah ve kırmızı gibi zıt bir renk mükemmel bir örnektir.!

16. Manzaralı Bir Omuz Dövmesi

Adil olmak gerekirse, hiç kimse dövmelerin bunun gibi manzaralardan oluşamayacağını belirtmedi. Her nasılsa, bu sanatsal omuz dövmesinin gotik kültürü seven birine gideceğini düşünüyoruz..

17. Kızılderililer Omuz Dövme

İşte başka bir dövme parçasını bir sanat eseri gibi göstermek için! Aklınızda özel biri varsa, ona benzer bir parçada bir haraç dövmesi yapabilirsiniz..

18. Eskiz Gibi Görünen Omuz Dövmeleri

Bir kızın omzuna dövme - ayı

Bu kızın omzundaki dövmenin tasarımı – kabataslak bir ayı benzersiz görünüyordu çünkü kısmen bitmemiş görünüyordu, ama aslında öyleydi.!

19. Kafatası & Gül Kombinasyonu

Kızın omzunda dövme - kırmızı güller ve bir kafatası

Omuzdaki bu grotesk görünümlü dövme, kırmızı güller ve bir kafatasından oluşuyor. Ölüler Günü’ne gittiğinizde mükemmel!

20. Pembe Elmas Omuz Dövme Tasarımı

Kızın omzuna dövme - kırmızı gül, elmas ve desen

Kadınlar için bir başka omuz dövmesi olan bu dövme, kırmızı bir gül, elmas ve bazı süs desenlerini gösteriyor. Gülün sapının sulu boya fırça darbeleri gibi görünmesini seviyoruz!

21. Omuzlardaki Kişisel Meleğiniz

Sizin için önemli birini kaybettiyseniz, bunun gibi bir dövme, sizinle geçirdikleri zamana güzel bir haraç yapacaktır. Onları koruyucu melekleriniz olarak düşünebilirsiniz.!

22. Omuz Dövmesi – Genişletilmiş Versiyon

Kızın boynuna omzunda dövmeler - mandalalar

Bir kızın omzundaki bu karmaşık dövme, karmaşık mandala desenlerinden oluşur. Daha önce aklına gelmemişse boyun bölgesine dövme devam ettirilebilir.!

23. Zincirler ve Güller Karmaşık Dövme Tasarımı

Kızın ön koluna omzunda dövme - kırmızı güller

Omuzdaki bu dövme, kızın ön kollarına da uzanıyor. Nazik kırmızı güller, metalik zincirlere kıyasla iyi bir kontrast oluşturan tasarım olarak ortaya çıkıyor.!

24. Erkekler için Tribal Omuz Dövmesi

Erkeklerde omzunda ve göğsünde Polinezya dövmesi

Moana’yı izlediyseniz, bu adamın omzundaki ve göğsündeki Polinezya dövmesi size tanıdık gelecektir. Çünkü o filmde Maui’yi canlandıran The Rock da buna benzer bir dövmeye sahip.!

25. Omuzda Sakura Çiçekleri

Kızın omzuna dövme - çiçekler

Kızlara yönelik bu çiçekli dövme tasarımı, kızların estetiğini büyük ölçüde artırabilir. Bu dövmenin detayları – gölgelerine kadar, çok hoş! Bu dövme, bir kolu veya sırtı da uzatabilir.

26. Omzunuzda Bir Tablo

Adamın omzunda dövme - göğsünde kartal ve Kızılderili

Bu adamın omzundaki dövme kartal, göğsünde Kızılderili tasviri var. İşte omuz dövmesinin güzelliği – çok kolay uzatılabilir!

27. Bir Meleğin Kanatları

Bir adamın ön koluna omzunda dövme - kanatlar

Bu dövme, kanatları omuzlardan önkol bölgesine kadar uzatır. Erkek vücuduna entegre edilmiş gibi görünen benzersiz bir omuz dövmesi!

28.  Kız ve Canavar

Bir kızın omzunda dövme - ayı ve Hintli bir kız

Zafer işareti olarak kafasına bir hayvan postu giyen bir kişiyi tasvir eden dövmeler yaygındır. Bu gerçek, yukarıdaki bu tasarım gibi erkekler ve kadınlar için omuz dövmesi için bile geçerlidir.!

29. Viking Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - Viking

Adamın omzuna dövme – Viking

Vikingleri tasvir eden bir dövmenin nasıl görünebileceğini hiç merak ettiniz mi? Bu dövme parçasında gemideki ve savaşçıdaki detaylar net!

30. Maskeli Balo – Venedik Temalı Omuz Dövmesi

Adamın omzunda renkli dövme

Adamın omzunda renkli dövme

İtalya’nın Venedik kentini ziyaret ettiyseniz, düzenledikleri maskeli balo festivallerini biliyor olabilirsiniz. Süs maskeleri ve tekne gerçek hayata sadık kalıyor!

Omuz Dövmeleri Ağrılı mı??

Omuz dövmelerinin diğer bazı vücut bölgelerine kıyasla çok acı verici olmadığını göreceksiniz. Omuzların oldukça kalın bir yağ tabakasına sahip olması nedeniyle omuzlardaki dövme işlemi daha katlanılabilir hale gelir..

Hiç acı olmayacak demiyoruz, ama kesinlikle bileklere veya dizlerin arkasına bir dövmeden çok daha katlanılabilir. Bu nedenle, ağrı eşiğiniz hakkında endişeleniyorsanız, sadece omuzlarınıza dövme yaptırarak biraz rahatlayabilirsiniz. Kendinizi sakin hissettiğinizde ve iyi bir ruh hali içindeyken dövme yaptırmak, hissettiğiniz acıyı azaltmanıza yardımcı olacaktır.!

31. Çiçek Açan Çiçekler ve Yapraklar – Renkli Dövme

Kızın omzuna dövme - çiçekler

Kızın omzuna dövme – çiçekler

Kırmızı çiçek desenlerine kıyasla mavi çiçeğin dış hatlarının nasıl solduğuna dikkat edin. Bunun nedeni, kırmızı çiçek dövmesinin yeni bir ek olmasıdır.!

 32. Kızlar için Baykuş Omuz Dövmesi

Kızın omzuna dövme - kilitli, anahtarlı ve güllü baykuş

Kızın omzunda dövme – kilitli, anahtarlı ve güllü baykuş

Baykuşlar, kadınlar ve genç kızlar arasında da popüler olan dövme tasarımları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Baykuşun bilge ve bilge gibi bir kuş olarak tasvir edilmesinin nedenini anlamak kolaydır.!

33. Dişsiz Omuz Dövme Tasarımı

Kızın omzuna dövme - karikatür ejderha Dişsiz

Kızın omzuna dövme – karikatür ejderha Dişsiz

Hiç bir çizgi film filmini o kadar çok sevdiniz ki, onu kendinize dövme yaptırmaya karar verdiniz mi? Bunu yapan ne ilk ne de son olacaksın! Bir örnek için yukarıdaki Toothless haraç omuz dövmesini alın ve nedenini göreceksiniz!

Omuz Dövmelerinin Anlamı

İlginç bir gerçek, omuzlardaki dövmelerin kendisine atfedilen bazı anlamları olmasıdır. Hayatınıza başarı ve servet çekmek, inancınızı ve şansınızı olumsuz etkilememek için buna dikkat etmek önemlidir..

Sol omzunuzdaki dövmelerin size kolay para ve beklenmedik kazanç sağlamak için koruma, kapasite ve beceriler sağladığı söylenir. Bu arada sağ taraf, bir kişinin arzuları, bilgeliği ve aile refahı ile bağlantılıdır..

Burada size yakın olan kişilerin fotoğraflarını, akrabalarınızla, çocuklarınızla veya sevdiğiniz kişiyle bağlantılı sembollerin fotoğraflarını ölümsüzleştirebileceğiniz bir yer bulabilirsiniz. Güzel bir fikir, iç özelliklerinizi vurgulayan veya sadece sizin için hoş olan hayvanlara dövme yapmaktır..

Omuzlarınıza farklı agresif semboller yerleştirirken dikkatli olmalısınız. Örneğin, kafatasları, vahşi hayvanlar, silahlar (silahlar), ölüm, cehennem resimleri ve araf vb. dövmeleri omuzlar için uygun değildir. Omuzlarınızı savunma işaretleri, süs eşyaları, yazıtlar ve resimler için bir yer olarak düşünebilirsiniz..

34. Erkekler için Japon Savaşçı Omuz Dövme Tasarımı

Erkekler erkekliklerini dövmelerle bile göstermeyi severler. Bunun gibi bir omuz dövmesi, Japonya’daki samuraylara bir övgü olabilir ya da erkeklerin ilişki kurabileceklerini hissettikleri bir şey olabilir..

35. Şanslı At Nalı ve Yonca

Adamın omzuna dövme - At nalı ve yonca

Adamın omzunda dövme – At nalı ve yonca

Dövmelerin sizi şanslı yapabileceğine inanıyorsanız, başlangıç ​​için buna ne dersiniz??

36. Omuz Dövmesinde Şanslı Her Şey

Adamın omzunda dövme - yonca, at nalı ve zar

Adamın omzunda dövme – yonca, at nalı ve zar

Altın bir at nalı var, dört yapraklı yonca var, birkaç zar var ve Tanrı bilir başka ne var? Bu dövmede bakılacak çok şey var!

37. Ateşli Bir Baykuş – Görkemli Omuz Dövmesi

Adamın omzuna dövme - baykuş

Adamın omzunda dövme – baykuş

Bu dövme, yeraltı dünyasının alevlerinden çıkan bir baykuşa benziyor. Kesinlikle şiddetli ve çarpıcı görünüyor!

38. Sevilen Birine Dövme Yapın

Adamın omzuna dövme - kız

Adamın omzuna dövme – kız arkadaş

Görünüşe göre bu adam kız arkadaşının omzuna dövme yaptırmış – en azından onun için gerçekten önemli biri olmalı. Ne güzel bir jest!

39. Yumurtlayan Kaktüsler

Kız kardeşlerin omuzlarındaki dövmeler - kaktüsler

Kız kardeşlerin omuzlarındaki dövmeler – kaktüsler

Yani, bu tam olarak omuzlarda bir dövme değil. Yine de, bu kaktüsler kesinlikle kollarınıza ya da omuzlarınızın tam üstüne çok hoş bir ektir.!

40. Erkekler için Fil Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - fil

İnsan-filin omzunda dövme

Bu, kaslarınızı göstermenin benzersiz bir yolu! Fil dövmesi, göğsün bir tarafına ve sırtın bir kısmına da yayılıyor. kesinlikle harika görünüyor!

41. Daha Fazla Hayvan Dövmesi

Bir adamın omzuna dövme - bir kertenkele

Bir adamın omzuna dövme – bir kertenkele

Sağ omuzdaki kertenkele veya grifon dövmelerinin hayatınıza iyi bir enerji ve uyum getirdiği söylenir..

42. Erkekler için Griffon Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - grifon

Adamın omzunda dövme – grifon

Omzunda seni koruyan böylesine vahşi bir canavar varken, bu dövmenin sana uyum ve huzur getirmesi şaşırtıcı değil.!

43. Korku Fanatiği için Korku Temalı Dövme

Adamın omzuna dövme - vampir

Adamın omzunda dövme – vampir

Bu vampir dövmesinin kanlı detayları gerçekçi görünüyor – biz de öyle diyoruz! Bu korkunun kalıcı olarak kendinize dövülmesini ister miydiniz??

44. Gerçekçi Bir Kafatası

Bir Adamın omzuna dövme - kafatası

Bir Adamın omzuna dövme – kafatası

Bu kafatası omuz dövmesindeki gölgeler, tüm detaylarına gerçekten dokunabiliyormuşsunuz gibi görünmesini sağlar. Bunu odanıza asabileceğiniz bir tablo olarak hayal edin.!

45. Erkekler için Aslan Dövme Tasarımı

Bir adamın omzuna dövme - aslan

Bir erkek aslanın omzuna dövme

Tam renkli bir dövme çok fazla zaman alıyorsa, muhtemelen bunun gibi bir dövme ile biraz zaman kısaltabilirsiniz. Aslan dövmesi yarı renkli ve yarı tek renklidir..

46. ​​Silahlar & Silâh

Bir adamın omzunda dövme - bir tabanca, mermi ve muşta

Bir adamın omzunda dövme – tabanca, mermi ve muşta

Neden birinin omuzlarına silah dövmesi yapmak istediğinden emin değiliz, ama her biri kendi başına.!

47. Şeytana Tapmak Gibi Görünüyor!

Adamın omzunda dövme - pentagram ve kafatasları

Adamın omzunda dövme – pentagram ve kafatasları

Bir pentagram var, boynuzları ve yakınlarda yüzen kafatasları olan keçi benzeri bir yaratık var. Omuzlarınızda olması gereken oldukça karanlık bir dövme!

48. İğne Kafası Dövmesi

Bir adamın omzuna dövme - Hellraiser

Bir erkeğin omzuna dövme – Hellraiser

Görünüşe göre, insanlar korku filmlerini o kadar çok sevebilirler ki, omuzlarında kalıcı olarak en korkunç karaktere sahip olurlar! sen?

49. Mandala Deseni

Kızın omzuna dövme - Om sembolü

Kızın omzunda dövme – Om sembolü

Çakralarını açma pratiği yapan ve yoga yapan kızların, yukarıdaki resimdeki gibi bir dövmeye sahip olmaktan mutlu olacağını düşünüyoruz..

50. Kadınlar için Kadınsı Mandala Omuz Dövmesi

Adamın omzuna dövme - Mandala

Adamın omzuna dövme – Mandala

Kadınlar ve bayanlar, karmaşık ayrıntıları erkeklerden çok daha iyi takdir edebilirler. Bu, özellikle bunun gibi mandala dövme desenleri söz konusu olduğunda geçerlidir.!

Omuzlardaki Erkek Dövmeleri

Omuzlara dövme yapmak uzun zaman önce erkekler için gelenekseldi. Kızılderililer, belirli bir kabileye ait olduklarını omuzlarında işaretlerler. Günümüzde omuz dövmeleri cesaret ve dayanıklılığın sembolüdür. Erkekler ve erkekler için popüler temalar mektuplar, yırtıcı hayvanlar, kozmik motifler, biyomekanik, yırtık yaralar, kafatasları ve kemikler, deniz konuları vb..

Mükemmel kaslarınızı vurgulamak istiyorsanız Japon stilleri de uygundur. Bu tür görüntüler hacimli ve etkileyici oldukları için çok dikkat çekiyor. Dövmelerin, çöp polka veya nokta işi gibi stillerde olduğu gibi akılda kalıcı çizgiler ve renklere sahip olması ilginçtir. İnce çizgiler, parlak renkler ve gölgeler, omuzlarınızda benzersiz ve çekici bir görüntü oluşturur..

Son zamanlarda omuzda yapılan en popüler ve özgün dövmelerden biri de bogatyr. Bu tamamen erkeksi bir dövmedir ve anlamı bakımından özeldir, örn. fiziksel güç, cesaret, canlılık, dürüstlük, nazik kalp ve asalet.

51. Bir Maceranın Dövmesi

Adamın omzunda dövme - Türkçe yazıt, saat ve kırlangıç

Adamın omzunda dövme – Türkçe yazıt, saat ve kırlangıç

Kolyeli bir cep saati, Türkçe yazılmış bir mektup ve kırlangıç ​​var. Bütün bunlar ne anlama gelebilir? Sadece bu dövmeye sahip olan kişi önemini biliyor.

52. Totem Direği Dövmesi

Adamın omzuna dövme - Totem

Adamın omzuna dövme – Totem

Totem direkleri çok renkli olmayabilir ama bu dövmedeki kesinlikle öyle! Rengin ne kadar parlak olduğunu seviyoruz.

53. 2D Çizim Omuz Dövmesi

Bir adamın omzuna dövme - Hintli kız

Bir erkeğin omzuna dövme – Hintli kız

Bu dövme sadece omuz dövmelerinin her zaman gerçekçi olması gerekmediğini gösteriyor. Bu da olduğu gibi güzel görünüyor!

54. Erkekler için Tam Portre Omuz Dövmesi

Adamın omzuna dövme - Hintli adam

Adamın omzuna dövme – Hintli adam

Erkeklerin omuz dövmeleri için en iyi seçenekleri her zaman bir kabile temasını veya en azından Kızılderililerin temasını içeriyor gibi görünüyor – bu resimdeki gibi bir şey. Şimdiye kadar kaç tane Kızılderili dövmesi gördün??

56. Bilime Övgü

Bir adamın omzunda soyut dövme - Einstein ve formüller

Bir adamın omzunda soyut dövme – Einstein ve formüller

Dünyanın Matematik ve Bilim olmadan çalışmayacağını anlıyoruz, ancak bunu kutlamak için dövme yapma derecesine gitmemiz gerekiyor mu? hm merak ediyoruz!

57. Omuz Zırhı Gibi

Adamın omzunda Kelt dövmesi

Adamın omzunda Kelt dövmesi

Bu Kelt temalı dövme size Ortaçağ temalı filmlerde gördüğünüz gerçekten harika zırhı hatırlatacak..

58. Erkekler için Polinezya Dövme Tasarımı

Bir adamın omzunda Polinezya dövmesi

Bir adamın omzunda Polinezya dövmesi

Kaslı omuzlar sadece soyut, Kelt veya Polinezya desenleriyle değil, aynı zamanda tüm hikayeleri ve hatta önde gelen sanatçıların şaheserlerini yaratabilirsiniz..

59. Tabiat Ana İçin Bir Dövme

Adamın omzuna dövme - ahşap

Adamın omzunda dövme – ahşap

Ormanların insan faaliyetleri nedeniyle en fazla birkaç on yıl içinde yok olacağını söylüyorlar. Belki de bu omuz dövmesi, Tabiat Ana kaybolduğunda bu yeşil güzellikleri hatırlamak için korunmuştur..

60. Yırtık Deri Üzerindeki Yazıtlar

Adamın omzuna dövme - yazıt

Adamın omzunda dövme – yazıt

Omuzlarınıza dövme yapmak için bir tür yazıt seçmeniz gerekiyorsa, hangi metni mürekkepleeceksiniz ve neden??

61. Leoparların & Çiçekler

Bir Adamın omzuna dövme - bir leopar ve çiçekler

Bir Adamın omzunda dövme – bir leopar ve çiçekler

Bu omuz dövmesinin hem sert hem de yumuşak, nazik bir unsuru var. Avını aramak için bahçede sinsi sinsi gezinen bir leopar mı bu? Ne düşünüyorsun?

62. Mindblown – Gezegensel Omuz Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - uzay

Adamın omzuna dövme – uzay

Bu sayfadaki diğer dövmelerin tamam olduğuna katılmayabilirsiniz, ancak bu dövme kesinlikle pastayı alır! Sonuçta uzayda meraktan başka bir şey yok.

63. Mekanik Dişliler – Steampunk Omuz Dövmesi

Adamın omzuna dövme - Biyomekanik

Adamın omzuna dövme – Biyomekanik

Steampunk kültürü, tüm bu dişliler ve eski zamanların cep saatleri ile ilgilidir. Bu muhtemelen bu dövmeyi de steampunk bir dövme yapar.!

64. Alien vs Predator Dövme Haraç

Adamın omuzlarında dövme - yırtık yara

Adamın omuzlarında dövme – yırtık yara

Bu dövme sadece bir filme bir övgü değil. Ayrıca bu kişinin omuzlarındaki yırtık yaralara da odaklanıyor. Omuz dövmesi olan erkekler için bu büyük bir şey mi??

65. Kafatasları & Kemikler Omuz Dövme Tasarımı

Bir adamın omzuna dövme - bir kafatası ve kemikler

Bir adamın omzunda dövme – bir kafatası ve kemikler

Kafatası dövmelerini sever misin? Neden bu resimdeki gibi bütün bir iskelete dövme yaparak bir adım daha ileri gitmiyorsunuz??

66. Neptün ve Denizdeki Gemi

Adamın omzuna dövme - Neptün ve denizde gemi

Adamın omzunda dövme – Neptün ve denizde gemi

Belki de dünyanın farklı bölgelerinden antik folkloru gerçekten seviyorsunuzdur. Neptün’ün hikayesini duydunuz mu? Eğer varsa, bunun gibi bir dövme yaptırmaya meyilli olabilirsiniz.!

67. Omuzdaki Ejderha Dövmeleri

Japon tarzında adamın omzuna dövme - ejderha

Japon tarzında bir adamın omzuna dövme – ejderha

Omuzdaki ejderha dövmeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda popülerdir. Çin ve Japon ejderhaları bilgeliği, göksel gücü, uyumu, nezaketi ve asaleti temsil eder..

68. Japon Ejderha Omuz Dövme Tasarımı

Japon tarzında adamın omzuna dövme - ejderha

Japon tarzında bir adamın omzuna dövme – ejderha

Boynuzlu ejderhalar, taşıyıcıya kararlılık ve cesaret katar. Batı kültüründe ejderha bağımsızlığı, gücü ve saldırganlığı sembolize eder..

69. Japon Savaşçıları & samuraylar

Adamın omzuna dövme - samuray

Adamın omzunda dövme – samuray

Omuzlarda da savaşçı ve samuray resimlerine sıklıkla rastlanmaktadır. Sonuçta, erkeklerin zırh çizimlerini veya savaş motiflerini sevdikleri anlaşılıyor..

70. Zırhlı Omuz Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - zırh

Adamın omzunda dövme – zırh

Bu, özellikle zorlu bir dövüşten sonra bir savaş zırhına benziyor! Zırhın üst yarısında bir silahın kesmeyi başardığı küçük çatlağa dikkat edin..

71. Çöp Polka Omuz Dövmesi

Çöp polka tarzında adamın omzuna dövme

Bir çöp polka tarzında adamın omzuna dövme

Çöp polka dövme stilleri, sürrealizm, natüralist ve fotogerçekçi stillerin karışımıyla her zaman ünlü olmuştur. dövmenin en çok neresini beğendin?

72. Nokta Omuz Dövmesi

Dotwork tarzında bir adamın omzunda ve önkolunda dövme

Dotwork tarzında bir adamın omzunda ve önkolunda dövme

Nokta dövmeleri özellikle pahalı olabilir çünkü her nokta son dövmenin nasıl olacağını etkiler. Sonuçlar kesinlikle buna değer!

73. Dotwork Geometrik Omuz Dövme Tasarımı

-Dotvork tarzında adamın omzunda dövme

-Adamın omzuna nokta işi tarzında dövme

Bu dövme tasarımında gördüğümüz büyük bir desen karışımı var. Bununla birlikte, hepsi desen geçişi olarak renklerin hoş bir şekilde yayılmasını sağlayan nokta işinden oluşur.!

74. Köpekbalığı Dövmesi

Adamın omzuna dövme - köpekbalığı

Adamın omzunda dövme – köpekbalığı

Bu bebek köpekbalığı yorumu değil! Köpekbalığı dövmesi şiddetli bir dövme olarak görülüyor ve nedenini tahmin etmemize bile gerek yok..

75. Siyah Beyaz Köpekbalığı Omuz Dövmesi

Adamın omzuna dövme - köpekbalığı

Adamın omzunda dövme – köpekbalığı

Omuzdaki köpekbalıkları, zulüm, güç, kurnazlık ve hız ile ilişkilidir. Ancak aynı zamanda amaç tutarlılığının, özgürlüğün ve kendi kendine yeterliliğin sembolleridir..

76. Karikatür Köpekbalığı Dövmesi

Eski Polinezya kabileleri, köpekbalıklarının koruyucu güçlerine inanıyordu. Kızılderililer bu sembolün avlanma ve hayatta kalma konusunda yardımcı olabileceğini düşündüler. Artık iş veya oyunlarda da hakimiyetin bir işareti.

77. Köpekbalığı Öldü

Bu yüzden tüm şiddetli köpekbalığı temalı omuz dövmelerini gördük. Bu, bu ölü köpekbalığını ne yapar??

78. Bir Beyefendi Gibi

Adamın omzuna dövme - köpekbalığı

Adamın omzunda dövme – köpekbalığı

Bu köpekbalığı bir takım elbise giymiş, bir monokl ve hatta buna uygun bir silindir şapkası var! Bu, bir köpekbalığının doğal yırtıcı özellikleriyle ilişkilendirilemeyecek bir görüntü..

79. Romalı Savaşçılar

Adamın omzuna dövme - kahraman

Adamın omzuna dövme – kahraman

Savaşlar, savaşçılar ve savaşçılar, erkekler için tutarlı bir omuz dövme temasıdır. Bu kahramanca dövme bir istisna değil.

80. Eski Japon Samurayları

Adamın omzuna dövme - kahraman

Adamın omzuna dövme – kahraman

Tek başına kıyafet, bunun bir başka Japon samuray dövmesi olduğunu söylemek için yeterli. Dövmenin altındaki ışık/ateş dizilerini seviyoruz!

81. Erkekler için Buda Omuz Dövmesi & Kadınlar

Erkeklerin omzuna dövme - Buda ve nilüfer

Erkeklerin omzunda dövme – Buda ve nilüfer

Buda’nın görüntüsü erkekler için de popülerdir. Budizm ve doğu felsefesine ilgi duyanlar içindir. Omuzlarında Buda olan insanlar kötülüklerden ve farklı talihsizliklerden korunur..

82. Dotwork Mürekkep Stilinde Buda Dövmesi

Dotwork tarzında adamın omzuna dövme - Buda

Adamın omzuna dotwork tarzında dövme – Buda

Çok dindar görünmek istemiyor musun? Bu nokta işi dövme muhtemelen diğer insanların Buda dövmeniz hakkındaki algılarını değiştirebilir.!

83. Buda ve Lotus Çiçeği

Erkeklerin omuzlarında dövme - Buda ve nilüfer

Erkeklerin omuzlarında dövme – Buda ve nilüfer

Tanrı tasvir edildiğinde Buda’ya her zaman Lotus çiçekleri eşlik eder. Budizm ile iyi uyum sağlayan bir barış ve uyum işareti olabilir.!

84. Japon Ejderhası & süs dövme

Bir adamın omzunda ve göğsünde dövme - bir Japon ejderhası

Bir erkeğin omzunda ve göğsünde dövme – bir Japon ejderhası

Bu omuz dövmesinde Japon ejderhası ile birlikte birkaç Japon savaşçısı da görülmektedir. bakılacak çok şey var!

85. Tek Renk Ejderha Dövmesi

Kızın omzuna dövme - ejderha

Kızın omzuna dövme – ejderha

Tam renkli bir ejderha, izleyicilere Japon gangsterleri olan ‘yakuza’yı hatırlatabilir. Bu algıdan kaçınmak istiyorsanız, bunun gibi tek renkli bir dövme yardımcı olabilir.!

86. Tek Bir Ejderha Kafası

Adamın omzuna dövme - Çin ejderhası

Adamın omzuna dövme – Çin ejderhası

Bu Çin ejderha omuz dövmesi alnında bir inci ile tasvir edilmiştir. Parlak renkler, her an karanlıkta parlamaya hazır gibi görünüyor!

87. Japon Ejderha Dövmesi & sakura çiçekleri

Adamın omzuna dövme - Japon ejderhası

Adamın omzuna dövme – Japon ejderhası

Ejderhanın Japon mu yoksa Çinli mi olduğundan emin değilseniz, ejderhanın altındaki çiçek dövmelerine bir bakış, varsayımlarınızı doğrulayacaktır! Evet, bir Japon mirası!

88. Göğüs & Omuz Ejderha Dövmesi

Bir adamın omzunda ve göğsünde dövme - bir Japon ejderhası

Bir erkeğin omzunda ve göğsünde dövme – bir Japon ejderhası

Bir ejderhanın şekli, ejderhanın göğüs ve omuzlara dövülmesini uygun hale getirir. Daha büyük bir boyut olan kafa, göğsün üzerine dövme yapılabilirken, vücudu omuzların ve ön kolların her tarafında dönebilir.!

89. Çin Ejderhası – Nadiren Temsil Edilir

Adamın omzuna dövme - ejderha

Adamın omzuna dövme – ejderha

Genellikle sadece iki ön ayağının gösterildiği uzun bir ejderha görürsünüz. Karşılaştırıldığında bu benzersiz görünüyor – gerçekten bir ejderha olup olmadığını bile bilmiyoruz!

90. Sanatsal Kurt Omuz Dövme Tasarımı

Adamın omzuna dövme - kurt

Adamın omzunda dövme – kurt

Kurt, zeka, cesaret ve canlılığı temsil eder. Aynı zamanda sadakat, özgürlük ve dayanıklılığın sembolüdür. Bu dövme hafif fikirli, kararsız ve zayıf kişiler için uygun değildir..

91. Kurt & Düş kapanı

Adamın omzuna dövme - kurt ve Dream Catcher

Adamın omzunda dövme – kurt ve Dream Catcher

Kurt dövmelerinin sembolü açıklığa kavuşturulduğunda, rüya kapanları ile birlikte görünümü karşılaştırıldığında kafa karıştırıcı olabilir. Sizce bu dövme ne anlama geliyor?

92. Ay’da Uluyan Bir Kurt

Adamın omzunda dövme - aya uluyan kurt

Adamın omzunda dövme – aya uluyan kurt

Çok şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir kurt dövmesi genellikle aya uluyan bir kurt tasvir eder. Sonuçta, genellikle televizyonda gördüğümüz şey bu!

Omuzlardaki Kadın Dövmeleri

Kadınlar ve kızlar dövme tasarımlarında genellikle daha fazla renk veya küçük boyutlu siyah beyaz resimler seçerler. Bu bulguyu ortaya çıkarmak için çok şok olmadık. Sonuçta, doğada erkeklere kıyasla daha sanatsal olarak tasvir edilenler kızlar ve kadınlar. İşte kadınların beğenebileceği kızlar ve kadınlar için bazı omuz dövmeleri.

93. Sen Benim Güneşimsin

Kızın omzuna dövme - ayçiçeği ve yazıt

Kızın omzunda dövme – ayçiçeği ve yazıt

Bu güzel şarkı çoğu kadın için melankolik bir şarkı görevi görür – yavaşlayıp arkasındaki hüznü duyana kadar kulağa güzel bir aşk şarkısı gibi gelir..

 94. Çiçek Tasarımlı Polinezya Dövmesi

Kızın omzunda Polinezya dövmesi

Kızın omzunda Polinezya dövmesi

Kızların Polinezya dövmelerini sevmediğini düşünmeyin! Bu dövmeler, bir kızın omuzlarına mürekkeplendiğinde hala çok kadınsı ve güzel görünüyor – özellikle bir çiçek dövmesi de dahil edildiğinde.

95. 3D Buda & Tapınak Omuz Dövmesi

Kızlar ayrıca farklı dövmeleri 3D olarak boyayarak omuz dövmelerinin daha benzersiz ve orijinal görünmesini sağlamaya çalışabilirler..

96. 3D Oyun Konsolu

Demek istediğim, bu joystick dövmesinin ne kadar foto-gerçekçi olduğuna bir bakın! Görkemli peleriniyle arka plandaki Dr. Strange dövmesini de seviyoruz.

97. Bir Dünya Haritasının Mürekkeplenmesi

Kızlar arasında bile, haritalı veya pusulalı omuz dövmeleri, onlara dünyadaki yolculuklarını hatırlatarak hala önemli olabilir..

98. Geometrik Tasarımlı Kuş Dövmesi

Kızın omzuna dövme - kuş

Kızın omzuna dövme – kuş

Belki de kız arkadaşınızın dövmelerinin bir parçası olarak etnik imajları vardır. Bu da harika! Kızların dövmelerinde genellikle farklı hayvanları betimleyen farklı etnik resimler görülür..

99. Güllerin Arasında Bir Kurt

Kızın omzunda dövme - bir kurt ve köpek gülü

Kızın omzunda dövme – bir kurt ve köpek gülü

Kızlar için tasarlanan omuz dövmeleri, çiçek ve yırtıcı hayvanların bir karışımını da içerebilir. Bir kurt çiçeklerle ve güzel bir bahçeyle çevriliyken, yine de korkmalı ve temkinli olmalısınız.?

100. Omuz Dövmenizde Renkli Sıçrayanlar

Dünyanın en korkunç dövme tasarımları bile renkli renk sıçramalarıyla ayarlanabilir. Ortak senaryolarda şiddetli bir dövme ile karşılaştırıldığında, bir kızda renkli bir kurt dövmesi görmeyi beklemek daha kolay olurdu..

101. Baş Harfler & yazıtlar

Kızın omzuna dövme - gotik yazıt

Kızın omzuna dövme – gotik yazıt

Kadınlar için bazı omuz dövmeleri, sadece basit isimleri, baş harfleri ve grafiti veya gotik tarzdaki yazıtları içerebilir. Yazı tipi stili bayanlar arasında farklı olabilir.

102. Boyalı Kelebek Dövmesi

Bir kızın omzuna dövme - kelebek

Bir kızın omzuna dövme – kelebek

Kadın dünyasında en popüler böcekler aynı zamanda kelebeklerdir ki bu çok da şaşırtıcı değildir. Sonuçta, kelebekler genellikle zarif, güzel ve hatta zarif olarak tasvir edilir.!

103. Yıldızlı Yıldızlı Gece

Kızın omzuna dövme - yıldızlar

Kızın omzuna dövme – yıldızlar

Yıldız dövmeleri de kadınlar arasında yaygın bir tercihtir. Ancak yukarıdaki bu özel dövme bize kesinlikle Amerikan bayrağını hatırlatıyor.!

104. Hırıltılı Bir Kaplan

Yukarıda sunulan gibi hırlayan kaplan dövmeleri, aşağılanmaktan bıkmış bayanlar tarafından benimsenebilir. “Dikkatli ol, ısırırım!” diyen bir uyarıdır.

105. Kobra ve Çiçekler

Kızın omzuna dövme - yılan ve çiçekler

Kızın omzuna dövme – yılan ve çiçekler

‘Yılan’ teriminin genellikle olumsuz bir kişilikle ilgili olması, bu bayanı bu dövmeyi yaptırmaktan alıkoymamış gibi görünüyor! Sanırım yılanın zehri etrafındaki çiçekler tarafından yumuşatılıyor.

106. Süs Yansıtma Omuz Dövme Tasarımı

Kızın omzuna dövme - Mandala

Kızın omzuna dövme – Mandala

Bunun gibi süs dövmeleri sadece omuzlara değil, vücudun diğer bölgelerine de yerleştirilebilir. Belki de bunun gibi dövme desenlerinin tüm dünyada popüler olmasının bir nedeni de budur.!

107. Pet Kedi Dövmesi

Kızın omzuna dövme - kedi ve çiçekler

Kızın omzunda dövme – kedi ve çiçekler

Tabii ki en popüler omuz dövme tasarımlarının bir parçası olarak sevgili evcil hayvanlarımızı da dahil etmeliyiz! En sevdiğimiz tüylü dostumuz gittiğinde bile bu dövme kalacak.

Omuzda Çiçekli Dövme Modellerinin Önemi

Söylemeye gerek yok, çiçekli dövme desenleri muhtemelen kadınlar için dövme tasarımlarının ilk 3 listesinde yer alacaktır. Çiçeklerin farklı anlamları vardır ancak; örnek olarak, kadınlar için omuz dövmelerinin üst kısmındaki aşağıdaki çiçek kompozisyonları, bulundukları çiçek türüne göre farklı anlamlar taşıyabilir..

108. Gül Çiçek Omuz Dövmeleri

Kızın omzuna dövme - güller

Kızın omzuna dövme – güller

Omuzdaki gül, güzellik ve sevginin sembolüdür. Güller için bile farklı renkteki güller için farklı anlamlar vardır. Beyaz güller, biri için, masumiyetin, açıklığın ve dürüstlüğün bir işaretidir..

109. Siyah Güller

Siyah bir gül, zor bir ruh halinin işaretidir..

110. Saplı Siyah Güller & dikenler

Kızın omzuna dövme - siyah gül

Kızın omzuna dövme – siyah gül

Artık siyah bir gül dövmesinin önemini bildiğinize göre, hala omzunuzda bu kadar karanlık anlamlara sahip bir çiçek mürekkebi yapmak istiyor musunuz??

111. Kadınlar için Orkide Omuz Dövmesi

Kızın omzunda dövme - yazıt ve orkide

Kızın omzunda dövme – yazıt ve orkide

Orkide dövmeleri, ihtişam ve lüks, uyum ve güzellik, doğurganlık ve kadın anlamına gelebilir. Belki de orkide yapraklarının da bu kadar özel olmasından kaynaklanmaktadır.!

112. Huzurlu Bir Lotus Dövmesi

Kızın omzuna dövme - lotus

Kızın omzuna dövme – lotus

Bu arada, omzunuzda bir nilüfer dövmesi varsa, huzurlu bir zihin ve yaratıcılıkla ilişkilendirilebilirsiniz..

113. Sakura Çiçekleri

Kızın omzuna dövme - sakura

Kızın omzuna dövme – Sakura

Sakura çiçekleri, lotus çiçeklerine benzer semboller taşır – aynı zamanda bir yaratıcılık akışı ve huzurlu bir zihin.

114. Zambaklar Omuz Dövmeleri

Zambaklar asalet, açıklık ve üstünlüğü simgelerken, laleler tutkulu aşkın işaretleridir..

115. Boyalı Bir Kadın

Bazı durumlarda, kadınlar için dövmeler aynen böyle görünebilir – her zaman çiçek görmeyi beklemenize gerek yok.!

116. Laleler

Kızın omzuna dövme - sarı lale

Kızın omzuna dövme – sarı lale

Sarı laleler kendi ayrılık ya da ihanet hikayelerini anlatır, herkese gösterebileceğiniz acı bir hikaye.

117. Kırmızı Laleler Omuz Dövmesi

Kızın omzuna dövme - çiçekler

Kızın omzuna dövme – çiçekler

Bu dövme kesinlikle kırmızı lalelerden daha fazlası. Tüm ihtişamıyla bütün bir bahçe! Belki de bu dövmede tasvir edilen tüm çiçekler için farklı anlamlar vardır..

Yeni Yapılan Omuz Dövmenizin Bakımı Nasıl Yapılır?

Dövme seansınızdan sonra omuzlarınıza iyi bakarsanız, etkileri en fazla iki hafta içinde iyileşir. En iyi seçenek, omuz dövmelerini sonbaharda veya ilkbaharda yapmaktır, çünkü sıcak giysiler giymenize gerek yoktur, bu da birçok rahatsızlık getirir. Dövme yeri periyodik olarak yıkanmalı ve kremle tedavi edilmelidir. Yaz sıcağı ve tozu da dövmeler için elverişsizdir..

İyileşme sürecinde dövmelerinizi diğer malzemelere ne kadar az fırçalarsanız o kadar iyi olur.!

Ünlülerin Omuz Dövmeleri

Ünlülerin bile omuzlarında veya çevresinde spor dövmeleri olduğu görülüyor. Bu dövmelerden kaç tanesini biliyorsun? Bu ünlülerin omuzlarında geniş dövmeler var. Harflerden ve alıntılardan siyah beyaz büyük resimlere kadar çeşitlilik gösterirler..

Lady Gaga

Lady Gaga'da dövme - alıntı

Lady Gaga’nın elindeki dövme – alıntı

Rainer Maria Rilke’nin bir Alman şiir senaryosu burada tercüme edilmiştir: “Gecenin en derin saatinde, yazmanız yasak olsaydı öleceğinizi kendinize itiraf edin. Ve kalbinin derinliklerine, köklerinin yayıldığı yere bak, cevap ve kendine sor, yazmalı mıyım?”

Lady Gaga'nın omzunda dövme - harfler

Lady Gaga’nın omzuna dövme – mektuplar

Bu Tokyo Love dövmesi, Lady Gaga’nın 2009’da Japon çağdaş sanatçı Nobuyoshi Araki ile yaptığı işbirliğini anıyor. İşbirliği, Vogue Hommes Japonya için esaret temalı bir fotoğraf çekimini içeriyordu..

Lady Gaga'nın omzunda dövme - yazıt

Lady Gaga’nın omzunda dövme – “Baba” yazısı

Bir kalbin içindeki ‘baba’ yazısı, Lady Gaga’nın yalvarmalarına rağmen açık kalp ameliyatı olmayı reddeden babası Joe Germanotta’ya bir övgüydü..

Angelina Jolie

Angelina Jolie'nin omzuna dövme - yazıt

Angelina Jolie’nin omzunda dövme – “coğrafi koordinatlar” yazısı

Birçoğumuz Angelina Jolie’nin çeşitli yerlerden birkaç çocuğu evlat edindiğini biliyoruz. Bu koordinatlar, çocuklarının doğum yerlerini detaylandırıyor.!

David Beckham

David Beckham'ın omzunda dövme - yazıt

David Beckham’ın omzunda dövme – yazıt

David Beckham hayatında bazı meselelerle ilgili bazı zorluklarla karşılaştığında, bu dövmeyi, içinde ‘Sıkıntının Karşısında’ ifadesi bulunan bu dövmeyi yaptırdı..

Adam Levine

Adam Levine'in omzunda dövme - yazıt

Adam Levine’in omzuna dövme – yazıt

Adam Levine’in omuz dövmesi, o bölgeye olan sevgisini temsil etmek için basitçe ‘Los Angeles’ dedi..

Dünyanın her yerindeki kadınlar, erkekler, kızlar ve erkekler için 100’den fazla omuz dövme tasarımıyla, bir sonraki dövme seansınız için hatırlayabileceğiniz en az birkaç ilham verici fikir gösterdiğimizi umuyoruz. Bu dövmelerden en çok hangisini beğendin ve neden?